ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Anketní otázka: Jaký typ pojistky u zavíráků preferujete?
Volba Hlasy Statistiky
Axis lock a varianty 104 17%
Back lock 87 14%
Liner lock a Frame lock 352 60%
Když zavírák, tak jedině motejla... :) 17 2%
Ostatní druhy pojistek 24 4%
ANKETA: Jaký typ pojistky na zavíracích nožích preferujete? Možnosti
Posláno:
Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 10/31/2010
jirap napsal:
Jsem spokojený s Arc-Lockem.
Na SOGu Pentagonu mi už spokojeně souží přes 10 let , tak jí dávám na první místo.

Jinak pak Liner Lock

Arc-lockom zatiaľ nemám skúsenosť ale hlasujem za frame lock
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/21/2011
Když mám víc zavíracích nožů, tak jsem rád, když mám na všech stejnou pojistku, jinak se mi to plete. Taky je důležité, aby šel nůž snadno zavřít jednou rukou a to jde třeba u linerlocku lépe než u frontlocku.
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 8/14/2011
No já raději Back lock. Mam i ostatní, ale tohle je oblíbený typ....

Al Happy
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/18/2010
caponeall napsal:
No já raději Back lock. Mam i ostatní, ale tohle je oblíbený typ....

Al Happy

Backlock sem se nikdy nedokázal naučit zavřít jednou rukou. Měl sem backlock ka-bara 4070 a šel z domu Grin
U mě jednoznačně vede liner-lock nebo lépe frame-lock
Lépe mlčet a být podezírán, že jsi hloupý, než promluvit a vyvrátit tím všechny pochybnosti - tak tím se bohužel moc často neřídim :-D
groula
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/3/2009
Taky jsem donedávna preferoval pořádně masivní liner nebo rovnou framelock. Ovšem hlavně druhý jmenovaný (ruku na srdce) zhoršuje úchop kudly - tedy hlavně pokud slouží i k jiným účelům než otevírání obálek.

Teď jako EDC používám Benšmejda (Bone Collector) s Axis lockem a jsem velmi příjemně překvapen. Fyzikálně téměř ideální konstrukce, super pevnost a spolehlivost, 100% obouruční ovládání, absolutně nemění profil rukojeti a navíc (díky rotaci vlastního uzamykacího čepu) se vlastně stále vystřeďuje bez větší šance na opotřebení a tím vzniku nějakých vůlí. Ok Ok Ok
I´m Jack´s medulla oblongata...
Posláno:
Začátečník
Připojený: 5/4/2011
..zatím jsem měl zavíráky jen s linerem nebo frame lockem.. jednoduchý a funkční. Ale ještě víc se mi asi zamlouvá Axis lock..přide mi to bezpečnějčí a rychlejší při zavírání nože jednou rukou.. z praxe ale nemůžu potvrdit.. :)
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 5/21/2011
I když jsem na tomto foru nováček měl jsem za svuj život už spoustu nožu a nejvíc se mi líbí linerlock nebo backlock Ok Ok Ok
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/12/2011
dneska už jedinně liner....Ok
Pracuju, abych žil ! Nežiju, abych pracoval !!
EM
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/21/2008
...jeden do kategorie "ostatní" (snad tu ještě není)...princip je myslím jasný,docela bych si to dokázal představit na nějakým Hf.P. nebo Hejkalovi...držet by to mělo

EM vložil tyto přílohy:
pivot.jpg
pivot2.jpg

"Nu, tu máš, poutníče, milý ten svět, na nějžs se podívati žádostiv byl."
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/12/2011
jednoduché a účelné, jen to musí zbytečně šudlit rukojetSad
Pracuju, abych žil ! Nežiju, abych pracoval !!
Posláno:
Začátečník
Připojený: 3/22/2011
mne momentálně zaujaly nože s obyčejnou selskou pojistkou, má to prostě své kouzlo :)
Posláno:
Začátečník
Připojený: 9/13/2009
Linerlock je poistka ktoru preferujem.Zvykol som si na nu, je super aj ked nie mozno najbezpecnejsia.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/7/2008
EM : no vida ...si mi připoměl co jsem před snad dvěma lety rozdělal a už nedodělal ...princip naprosto stejný ...ale myslím že sem se na to vyprdl, protože to umístění pojistky vprostřed má tendenci přetlačovat pero směrem dolů a tím je tam i vůle...i když tohle je řízlé nějakou úzkou tryskou a já to tehdá řezal mikrobruskou a tenkými kotoučky ...fůůůj to byla hnusná práce ...NEVER MOOOORE ! třeba se k tomu někdy dokopu,ale teď už se mi ta kudla jaksi vůůůůbec nelíbí Laugh
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/16/2008
Petře, já myslím, že tady se žádná pojistka nepřetlačuje.
Ten napruženej kousek je vyhlej ven a třením jenom přidržuje mosaznej segment co zapadá
za celou patku a čepel jistí oběma směry. Čepel by měla jít po odjištění protočit dokola,
s tím že ten jistící segment musíš odsunout až dozadu ručky. Proto je čepel taky tak krátká
oproti rukojeti.
" a všichni tam nasávali jak tepláky hozený do potoka "
Hlavně nenápadně, jakože nic!
EM
Posláno:

Štamgast
...já myslím,že celá vůle nebo nevůle je závislá jen na těsnosti mosazného třmenu a to péro ho pouze podpírá a brání mu v sesmeknutí k patě nože...možná by to šlo vymachrovat i tak,že by se třmen pasoval na konus a pak by tam mohl držet i pouhým třením,ale byla by zasejc potřeba jistá síla k "odjištění"...
EM
Posláno:

Štamgast
...jeden zajímavý werk do "ostatních". Tohle vlákno vzniklo jako anketa (dobrý nápad) a je plný našich názorů co kdo rád nebo nerad. No vlákno,kde by byly uzamykací systémy nějak pokupě vyjmenovaný bez nějakých preferencí tu vlastně nemáme že né? Kdyby měl někdo publikační puzení a nějak to poskládal myslím že by to byla zajímavá věc.Nemyslím nějak rozbourat tohle vlákno,ale něco ve stylu katalogu toho co by se dalo nějak dohromady dokupy. Asi dost neskromná a divoká představa,ale kde jinde by to už mělo bejt...ale jak říkám kdyby měl někdo to puzení...

EM vložil tyto přílohy:
jan.jpg.jpg
jan2.jpg.jpg
jan3.jpg.jpg
jan4.jpg.jpg

EM
Posláno:

Štamgast
Alain Descy...jednak je zajímavý jak je vyřešená odjišťovací páčka,ale co je myslím stejně vymakaný jsou ty bolstry a přítlačka z jednoho kusu...pěkná prácičkaOk

EM vložil tyto přílohy:
ad.jpg.jpg
ad2.jpg.jpg
ad3.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/10/2012
Ja mam rad hodne pojistek, kazda ma neco do sebe.
U velkych nozu jako je Coldsteel ESPADA XL, nebo Rajah, u tech je vybornej ten jejich Triadlock nebo co to maji proste backlock jeste se stoppinem.

jinak na mensich nozich mam nejradsi framelock kvuli jednoduchosti a proste me prijde hodne cool :)

taky mam par nozu s dalsima pojistkama jako treba Manix 2 XL s tou kulickou to je docela povedeny, ale kdyz nuz neni vychozenej a nespadne cepel sama zpet, tak na zavirani je potreba obou ruk.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 7/16/2012
Já souhlasím s názorem, že na menších nožích je ideální framelock - je dlouhodobě spolehlivý a velmi jednoduchý. Nedával bych ho ale dohromady s liner lock, kterým už tolik nedůvěřuju u starších nožů.
Na druhou stranu, některé nože mám už natolik spojené s jinou pojistkou, že už bych si na nich nedokázal jinou pojistku představit (např. spyderco police, chris reeve ti-lock,...).
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/22/2010
Zdravím - FRAMELOCK / ROTOBLOCK od LionSteel , při koupi budoucího nože jednoznačně jasná volba .....

HXJOSEF vložil tyto přílohy:
ROTO_1.jpg.jpg
ROTO_2.jpg.jpg
ROTO_3.jpg.jpg

LIONSTEEL
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum