ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Šňůrky, pletence, uzly... Možnosti
Posláno:

Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 6/30/2015
Tak mám tu kebuli hotovou. Ještě uříznu krk a provrtám temenem díru na paracord a šmitec.
Práce je to tedy jen pro jedince obrněné svatou trpělivostíEvil

bouny vložil tyto přílohy:
IMG_2272.JPG.jpg
IMG_2282.JPG.jpg
IMG_2285.JPG.jpg
IMG_2286.JPG.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/23/2015
No, hádám, že trpělivost nestačí. Asi taky trochu šikovný ruce?!
To je tedy pecka!!!

Applause Admire
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 6/30/2015
Určitě by bylo snadnější, dělat to příště malinko větší no...

bouny vložil tyto přílohy:
IMG_2289.JPG.jpg
IMG_2290.JPG.jpg
IMG_2291.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/10/2014
... použij slabší šňůru a bude to dokonalý Ok
KONTAKT POUZE PŘES EMAIL! Ten se mi stahuje do mobilu a mohu odpovědět, dík za pochopení.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 11/19/2013
Zdravím, přátelé. Po dlouhý době se mi zase podařilo něco umotat Happy Tohle "MadMaxový" zapínání je stejně nejpraktičtější...

timmy234 vložil tyto přílohy:
IMG_20161110_225557.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/3/2011
tu vo vlakne som nenasiel. vedel by niekto poradit ako sa pletie ta "zastita"? zvysok teoreticky viem, ale hento nevim nikde najst. dik
matusH

bearpaw vložil tyto přílohy:
redkwaiken1_zpsb1b1hxrw.jpg.jpg

Posláno:
Začátečník
Připojený: 11/19/2013
bearpaw napsal:
tu vo vlakne som nenasiel. vedel by niekto poradit ako sa pletie ta "zastita"? zvysok teoreticky viem, ale hento nevim nikde najst. dik
matusH

Zkus si pročíst tenhle článek.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/3/2011
timmy dakujem, myslim ze je to ono Ok
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 1/14/2016
Musim se pochlubit touhle paradou Happy

Drowitch vložil tyto přílohy:
20170102_211539.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/22/2013
Prvni pokusy o opičáky.

Jordy vložil tyto přílohy:
20170108_160239.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/16/2011
pánové potřeboval bych poradit, jak nenásilně bez poškození pletence udělat, aby "tlustá" část pletence byla až u nože
předpokládám, že bych to musel rozmotat a "naplést" přímo na nůž což samozřejmě nedokážu

jedná se mi to toto (viz foto)
napadá vás nějaké jiné řešení ?

Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 5/27/2014
Jedině asi rozříznout, oba konce zkrátit a po provlečení dírou na noži konce k sobě (přes sebe) přišít nějakou pevnou nití. Udělal bych tam třeba dvě řady stehů vedle sebe modrou a černou nití , aby to ladilo k barvám toho pletence.
Posláno:

Pokročilý
shivers napsal:
Jedině asi rozříznout, oba konce zkrátit a po provlečení dírou na noži konce k sobě (přes sebe) přišít nějakou pevnou nití. Udělal bych tam třeba dvě řady stehů vedle sebe modrou a černou nití , aby to ladilo k barvám toho pletence.

jo ... to zní celkem srozumitelně a manželka by to mohla zvládnout Happy

díkec
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 5/7/2010
[quote=YPO®]pánové potřeboval bych poradit, jak nenásilně bez poškození pletence udělat, aby "tlustá" část pletence byla až u nože
předpokládám, že bych to musel rozmotat a "naplést" přímo na nůž což samozřejmě nedokážu

Jen dotázek: to "tlustý" je pletený jakoby ze 4ř pramenů, a to oko co jde do nože je zvlášť (jen oko) ?. Nebo je to oko součástí toho "tlustého" (pletence)? Když tak na mail : 2mkzavináčseznam.cz
Posláno:

Pokročilý
Penzista napsal:
[quote=YPO®]pánové potřeboval bych poradit, jak nenásilně bez poškození pletence udělat, aby "tlustá" část pletence byla až u nože

Jen dotázek: to "tlustý" je pletený jakoby ze 4ř pramenů, a to oko co jde do nože je zvlášť (jen oko) ?. Nebo je to oko součástí toho "tlustého" (pletence)? Když tak na mail : 2mkzavináčseznam.cz

asi neumím adekvátně odpovědět
1.jsem to koupil jako hotovou věc
2.oko se v "tlusté" části nepohybuje = je tam zapletené
3.barevně to vypadá, že modrá část končí dole a šedivá (nebo co to je za barvu?) končí nahoře okem
Posláno:

Pokročilý
Jen dotázek: to "tlustý" je pletený jakoby ze 4ř pramenů, a to oko co jde do nože je zvlášť (jen oko) ?. Nebo je to oko součástí toho "tlustého" (pletence)? Když tak na mail : 2mkzavináčseznam.cz[/quote]

asi neumím adekvátně odpovědět
1.jsem to koupil jako hotovou věc
2.oko se v "tlusté" části nepohybuje = je tam zapletené
3.barevně to vypadá, že modrá část končí dole a šedivá (nebo co to je za barvu?) končí nahoře okem[/quote]

Jsou tam tedy jen 2 barvy ?
... napadá mi jedna "finta" : nic zatím nestříhat, jen "zezhora" (na straně nože) začít povolovat ten uzel, opatrně samosebou Happy , osvobodit si "ten co máš zbytečně dlouhej" a pak ho dotáhnout, a "doplect" to do konce. A nevěř, že bys nedokázal tohle uplést celé. Pošli mi @ adresu a já ti pošlu návod ( 2mkzavináčseznam.cz ). Jde to plést i "po slepu" Laugh
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/9/2002
YPO® : neblázni, jedinej problém vidím v tom, jestli a jak půjde sundat a pak zase nasadit ten kovovej "korálek" - z fotky není vidět, jak je tam nasazenej. Jestli sundat jde, tak ho sundej a prostě si to přepleť - tohle je docela primitivní, to šedé oko je součástí pletence, prostě Ti po dopletení kousek šedého paracordu zbyde. Abys viděl, že to opravdu není problém: tohle je z pletené šňůrky o průměru 0,8 mm a trvalo mi to 30 minut i se zatavením - a to jsem se u toho ještě díval na film... Happy

Surg vložil tyto přílohy:
DSCF1510.JPG.jpg
DSCF1511.JPG.jpg

Posláno:

Pokročilý
[quote=Surg]YPO® : neblázni, jedinej problém vidím v tom, jestli a jak půjde sundat a pak zase nasadit ten kovovej "korálek" - z fotky není vidět, jak je tam nasazenej. Jestli sundat jde, tak ho sundej a prostě si to přepleť - tohle je docela primitivní, to šedé oko je součástí pletence, prostě Ti po dopletení kousek šedého paracordu zbyde. Abys viděl, že to opravdu není problém: tohle je z pletené šňůrky o průměru 0,8 mm a trvalo mi to 30 minut i se zatavením - a to jsem se u toho ještě díval na film... Happy

jjj to je fakt : Ok . Tohle je čtvercový, plete-li se to "ob barvu" je to kulatý. Postup naprosto stejný, jednoduchý Applause. Když to umím já, tak to umí na 900% každý. Laugh
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 6/19/2014
Já mám dnes u sebe toto, pletence homemade, lebky z usa.

Filip Matoušek vložil tyto přílohy:
Pletence.JPG.jpg

Posláno:

Pokročilý
pánové děkuji za rady, ale mám někdy problém si zavázat i tkaničky u bot .... ale zase umím přitlouct hřebíček

zvolím shiversovu metodu a požádám panímámu o účast na díle

díkec všem
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum