Server knife.cz je závislý na zobrazování reklamy.
Zvažte, zda pomůžete zajistit existenci serveru vypnutím adBlocku.
Jak vypnout
ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Pošli to dál - OLD HICKORY Možnosti
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 7/13/2015
Příspěvky: 724
yarr napsal:
[quote=purschack] ...dneska odchází...

No ještě žes to napsal, já už měl nachystaný luk a zápalné šípy a domluveného koně, že přepadnu místní poštu, vypálím ji a znásilním poštovní úřednice odplatou za to, že ztratily zásilku s nožem.
No tak jsem rád, že to nebudu muset udělat (teda hlavně s těmi pošťačkami...) Poštěvačkami?
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 8/23/2013
Příspěvky: 880
Tak pro kontrolu pohybu Starýho Vořecha (či jak jinak to přeložit): včera večer jsem vyzvedl a je u mne. Týden si budu hrát, v pondělí 1. února pošlu dál. Tím zároveň prosím dalšího v pořadí, aby mi během této doby poslal adresu.
Máš-li krátký nůž, potřebuješ dlouhou ruku.
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 8/23/2013
Příspěvky: 880
Jen v rychlosti pár poznámek:
1. dojem - "jééé, to je malý" [skutečně trochu klame tělem, na fotkách se zdá větší]
2. dojem - "sakra proč tu tohle nebylo, když jsem si kupoval svůj první pevný nůž" [no, tehdy to byl Mikov, protože nic jiného se normálně sehnat nedalo...]
3. dojem - "kdo sakra navrhoval to pouzdro" [pouzdro je klasicky "dvouruční", pokud ho nechcete při manipulaci s nožem rozřezat, musíte použít obě ruce Shocked ]
A douška nakonec. Nůž přišel nabroušený, ale někdo jste vynechal celý oblouk ostří ke špici, takže fazetka je tochu nerovnoměrná. Nijak výrazně to nevadí a upřímně nevím, jestli se mi podaří to srovnat. Jedna ze střenek je trochu uvolněná; to se u dřeva stává, pokud nůž necháte v suchém prostředí (panelák?), možná by pomohlo namočit do lněného oleje. Pouzdro by si podle mne zasloužilo zlehka přetřít nějakým balzámem na kůži (nebo něčím takovým), takže Willie, nemáš-li nic proti tomu, namáznu pouzdro asi tulením tukem, co mám na boty, ale neboj, fakt jen zlehka; a stejně tak přetřu střenky líným olejem. Dej vědět, pokud nesouhlasíš.
A na závěr Ti musím poděkovat za možnost si Starýho Vořecha vyzkoušet.
Máš-li krátký nůž, potřebuješ dlouhou ruku.
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 8/23/2013
Příspěvky: 880
Obrázek pouzdra - tady to opravdu není moc povedené. Prostě dvouruční pouzdro...


yarr vložil tyto přílohy:
OKC_pouzdro.jpg.jpg


Máš-li krátký nůž, potřebuješ dlouhou ruku.
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 8/23/2013
Příspěvky: 880
A ještě jedna náladovka; když už jsem psal o tom, co byl můj druhý dojem po vybalení Starýho Vořecha.


yarr vložil tyto přílohy:
OKC_s_Mikovem.jpg.jpg


Máš-li krátký nůž, potřebuješ dlouhou ruku.
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 8/23/2013
Příspěvky: 880
Tak odkud začít s hodnocením Starýho Vořecha? Na sám úvod snad to, co se nepodařilo, nebo co není, jak bych čekal. O pouzdru jsem už psal; nůž musíte vytahovat i zasouvat obouruč, jinak pouzdro naříznete (viz fotka výše). Druhou vadou na kráse je uvolněná střenka, pravděpodobně příliš seschlé dřevo. Než jsem nůž poslal dál, napustil jsem střenky lněným olejem, ale moc se to nezlepšilo.
Tvarem mi nůž připomíná starý kruponovací nůž, který jsme před lety bůhvíproč měli v kuchyni. Tím je asi taky dané použití. Nejsem lovec a už ani nemám co stahovat, takže na tohle jsem nůž nevyzkoušel; ale co si pamatuju, tak na králíka bych si ho nevzal (délka…). Zato při vaření a porcování masa Starý Vořech fakt exceluje. Jistě, za cenu toho, že krájím na kraji stolu, ale to stejně krájím už ze zvyku se vším, i s velkým kuchařským nožem. Takže na maso vynikající. Zelenina dost dobrý, je u cibule jsem nevydržel a vzal do ruky jiný nůž. Podle mne to je geometrií ostří. Starý Vořech jde do cibule trochu ztuha. No a tady jsem si vzpomněl, jak jsem s tím svým starým Mikovem v roce 91 vařil v polní kuchyni pro čtyři tábory. Kéž bych tenkrát byl měl Starého Vořecha… to by se to krájelo a porcovalo.
Dřevo… Kdybych jel na týden pod širák, klidně si Starého Vořecha vezmu, protože na základní práce s přehledem stačil. Cvičně jsem poštípal polínko a do několika klacků vyřezal různě tvarované zářezy (zavěšení kotlíku, svázání trojnožky a tak). Dalo se to. Jasně, polínko jsem vybíral trochu pečlivěji, ale – byl to půjčený nůž. Na jemné řezání do dřeva ale není a díky tvaru špičky se nedá použít ani ten fígl, že držíte špičku čepele mezi palcem a ukazovákem. Na tohle Starý Vořech prostě není, ostatně fakt mi nejvíc připomíná ten kruponovací nůž (mimochodem, pan Šulc má v nabídce ještě jeden Old Hickory, skorem stejného tvaru, ale delší – a ten je přímo označený jako řeznický). S ohledem na hmotnost nože (a taky na to, že byl půjčený) jsem se ani nepokoušel něco sekat.
Takže za mne tak. Mimochodem, nože se zmocnila moje paní se slovy „Ukaž, co to zas máš… jé hele ale to by se mi líbilo!“ To je za ty roky, co jsme spolu teprv podruhé, takže Starej Vořech asi opravdu bude dobrý nůž. K držení nemám výhrad, do ruky mi sedí dobře.
A tak jsem se pokusil naostřit (polínkem ostří trochu utrpělo), zlehka jsem nakonzervoval čepel vazelínou, zabalil a poslal dál; podle dnešního mailu už je na místě. Jestli nám letos povolí tábor, tak nějak tuším, co si asi před táborem koupím…
Fotky z kuchyně – cibule a maso (na kostky do mlýnku, fakt to nebyla kotleta podle Wrafana). Willie, moc děkuju za možnost vyzkoušet. Bylo to příjemné.


yarr vložil tyto přílohy:
OKC_cibule.jpg.jpg
OKC_s_masem.jpg.jpg


Máš-li krátký nůž, potřebuješ dlouhou ruku.
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/23/2019
Příspěvky: 840
Ahojky, když to tak čtu, postřehy jsou stejné, jenom jinak řečeno Happy
Ok
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 8/23/2013
Příspěvky: 880
Když se podíváš na tvar čepele, tak se postřehy ani lišit nemůžou; to je prostě stahovák na větší kusy anebo nůž do kuchyně. Připočti to, že je čepel poměrně tenká a je to.
Ale věřte mi, že je to příjemný nůž do ruky.
Máš-li krátký nůž, potřebuješ dlouhou ruku.
P.
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 10/11/2005
Příspěvky: 5,744
Omlouvám se předem, trochu vám tady do toho skočím - už nějaký rok mám právě tu delší variantu, kterou zmiňuje "yarr" (proto jsem do testu nešel). Ze zkušenosti, kterou s nožem mám, souhlasím se vším, co je napsáno výše. Včetně toho krájení na okraji stolu (které mě osobně vadí). Není to prostě "chef´s knife" do kuchyně, ale spíše takový univerzál, který zastane spoustu různorodé práce.Ok


P. vložil tyto přílohy:
Pic_1.jpg.jpg
Pic_2.jpg.jpg
Pic_3.jpg.jpg
Pic_4.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/27/2008
Příspěvky: 1,032
Ahoj Péťo,
jo, je to skoro stejná kudla. Rozdíl je pouze v délce ostří a ve výšce výbrusu (nože mám oba, tak vkládám fotku). Pro uživatele je ale ten dvojí rozdíl při práci výrazný. Jestli budeš chtít, pošlu Ti jí na vyzkoušení taky.... Pro porovnání s tím "řeznickým"..
Happy
W.


Willie vložil tyto přílohy:
Old_Hickori.jpg.jpg

Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 12/28/2019
Příspěvky: 523
K Richardově poznámce o shodnosti hodnocení : ono to vlastně jen potvrzuje to, co nůž umí a na co už nestačí. Moc bych se divil, kdyby hodnocení byla protichůdná.
Já bych si tedy tuhle kudlu nekoupil, ne, že je špatná, ale mám kloboukovku od LR a ta umí to samé a i líp. A je, jak je u nás zvykem, podstatně líp zpracovaná. Taky by ovšem asi nestála při prodeji pár stovek.
Takže jsme zase na začátku : za málo peněz hodně muziky, byť sem tam nějaký tón ulítne.
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 1/23/2012
Příspěvky: 310
Týden utekl jako voda a Olda Vořešák putuje dál. Adresu mám, zítra jde do pošty. No a jaký byl ten týden? Když jsem se do testu hlásil, tak proto, že na tuhle řadu nožů už chvíli koukám. Od začátku jsem Oldu bral jako kuchyňský nůž. Ne uplně do domácí kuchyně, ale na takovou tu hrubou, skoro bych řekl černou kuchyni. Určitě zvládne i nějakou práci venku, dokázal to i v tomto testu u mých předchůdců. Ale to jsem ani zkoušet nechtěl, zajímali mě opravdu jen vlastnosti při zpracování potravin. Hned první den, kdy Olda přišel, se uplně přesně trefil do toho, že mi doma přistál takový malý dvacetikilový jelen sika. Nůž se na tuhle práci hodí. Dobře se drží, neklouže v ruce, do masa jde dobře. V zápalu zpracování jsem zapomněl na fotku. Nicméně většina z jelena šla do mlýnku na maso a následně do udírny, takže alespoň fotka z výsledkem, klobásy i salám. Olda dostal šanci i při jemnější práci při ´normálním´ vaření a zvládl i krájení najemno. Není to čistě kuchařský nůž, dlouhodobě nebo na fine dining to nebude to pravé ořechové (i když to je ořech). Po předchozích testech jsem už měl skoro jistotu, že to je hodně dobrý nůž do táborové kuchyně nebo na takové ty naše žrací vandry. Tam se parádně hodí. Plus velkou devizou je pro mě vzhled, na nic si nehraje, a je to přesně takový ten tábornický old school. Připojit se mohu k výtce uvolněné střenky. Ne že by uplně létala, ale hned na první uchopení je cítit, že se trochu hýbe. To mi opravdu hodně vadilo. Střenky jsou držené jen nýty, nebude nic složitého je pořádně podlepit.
Shrnuto, na účel, který jsem noži přisoudil ještě předtím, než jsem ho vůbec poprvé držel v ruce, je uplně v pohodě. Navíc za ty peníze, za které se prodává... Beru podle nabídky u Šulce.
Nůž přišel nabroušený, ostří celou dobu drží (používal jsem opravdu jen na potraviny), při tom bourání jelena jsem ho jednou vzal lehce ocílkou. V nabroušeném stavu tak putuje k dalšímu zájemci o test.
Nůž si určitě pořídím, jen si teď vybírám z dostupné nabídky který přesně. I ta velikost byla pro mě tak akorát, takže to je vybírání spíš podle kritéria líbí nebo líbí ještě víc.
Dík Willimu za možnost testu. Ok


kasi vložil tyto přílohy:
Old_hicory.jpg.jpg
Old_hicory_02.jpg.jpg
Old_hicory_03.jpg.jpg
Old_hicory_04.jpg.jpg
Old_hicory_05.jpg.jpg

Posláno:
Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 11/27/2016
Příspěvky: 263
Kudla právě dorazila, těším se na seznamovačku 😎
Posláno:
Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 11/27/2016
Příspěvky: 263
Willie, prosím pošli mi svou adresu, díky 😎
Posláno:
Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 11/27/2016
Příspěvky: 263
Díky všem zúčastněným za postřehy, fotky. Kudlu sem si zkusil jen v kuchyni, půjčení mi pomohlo se rozhodnout zda kupit či nikoliv. Fotky se mi dělat nechtělo, stejně bych ani lepší než ty Vaše neudělal. Wille, velké díky za půjčení 😎
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete editovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete vytvořit anketu v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v průzkumech v tomto fóru.

RSS - hlavní fórum : RSS

  
Reklama
Terms Of Use | Privacy Statement | Copyright 2006 by Milan Pokorný | Vaše připomínky pište na support@knife.cz Powered by Progris
pendik escort
ankara escort
antalya escort bayan
antalya escort
gaziantep escort gaziantep escort
beylikduzu escort lara escort istanbul eskort bayan maltepe escort pendik escort
erzurum escort
sikis
porno
sincan escort
istanbul escort maltepe escort
replica watches