ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Pomoc při výběru nože II. Možnosti
Posláno:
Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 3/31/2004
a jak dlouho cvaká ?
mě se vetšina liner locku po roce už ochodila a měli vůli.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 9/20/2004
Ako dlho cvaka?
Odvtedy co som ho vybalil, tak doteraz.
Este som nic nezbadal, ziadnu volu alebo ze by nezapadal dobre.
Posláno:
Pokročilý
jsem myslel jak dlouho už ho používáš ? mě se také docela líbý a přemýšlel jsem že příšte až budu objednávat že si ho koupím..
Posláno:

Pokročilý
Pol roka ho mam a pouzivam.
Ale samozrejme slusne, ziadne blbosti s nim nevystrajam.
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 3/7/2002
valetudo napsal:
a jak dlouho cvaká ?
mě se vetšina liner locku po roce už ochodila a měli vůli.
ja mam Enduru uz ctyri roky a porad CVAKA. A to ji skoro denne nosim a pouzivam (oteviram a zaviram)
Posláno:

Pokročilý
tu je celkom podareny detail "lajnera".

ked si ho chces poprezerat z viacerych stran ako len z profilu, tak tu su pekne fotecky.
military.pl/s/m/NCU2334B.html#
Posláno:
Pokročilý
je to vážně pěkny nůž,ale za enduru bych ho stejně nevyměnil :o)
Posláno:

Pokročilý
Happy
ani ja by som ho nevymenil za Enduru.
Happy

valetudo napsal:
je to vážně pěkny nůž,ale za enduru bych ho stejně nevyměnil :o)
Posláno:
Začátečník
Připojený: 6/3/2004
ahojte vsetci,
Tak ked som videl prvykrat Camillus Heat pred rokom na IWE tak som si povedal, ze tieto noze musim dovazat. Paradox je ze Camillus az tak vela zaujimavych veci v ponuke nema, napriek vsetkym tazkostiam sa mi ich podarilo doviezt a noz odvtedy nosim denne. Cize cca rok a zatial sa neobjavil ani naznak nejakej vole, alebo naznak zavady. Len ho treba obcasne vycistit v teplej vode a premazat. Cepel len priebezne dolestim na plstennom kotuci a mozem sa oholit, ale co je najdolezitejsie u tohoto noza, okrem naozaj skveleho dizajnu Darrela Ralpha www.darrelralph.com/, je bezpecnostny ozub na cepeli, ktory zacina pomaly pouzivat viacej firiem. Vyhoda je ta, ze ked napr. tlacite chrbatom noza o nieco a nedajboze sa vam odisti cepel tak si mozete slusne dorezat ukazovak /co sa stalo napr. mne samo. na inom nozi/. V tomto pripade vam na prste skonci ozub, ktory vam absolutne neublizi, nehovoriac o tom, ze tiez sluzi ako priecka a velmi dobra priecka na ochranu ruky pri namahavejsom pouziti. Ocel AUS 8 velmi dobra, crienky Zytel bajecne a samozrejme pomocne otvaranie (z toho nazov robo power) to je uplne skvela vec - rychle, pohotove a bezpecne, ked si clovek na to zvykne (co sa stava takmer okamzite) tak uz nebude pouzivat kolik na cepeli - ten je skor esteticky. Tento noz povazujem za jeden z najbezpecnejsich zatvaracich nozov momentalne na trhu. Liner lock je tiez perfektne zvladnuty je silny a zapusteny ako vidno aj na foto, ktoru sem pridal low-man.
K Endure mozem dodat len to, ze je to vynikajuci noz, ktory nema konkurenciu v cene. VG10 je spickova ocel s vynikajucimi vlastnostami. Konstrukcia noza je velmi pevna vdaka pevnym nitom a chrbtova poista back lock si myslym, ze zatial nie je moc prekonana (hlavne umiestnenim a systemom uzamikania, mozno trochu problematickejsia pri zatvarani jednou rukou, ale to je len zvyk) U Endury som sa stretol len s jednym problem po noseni sa vydralo vybratie (lozko) v crienkach na uchytenie spony, ale spyderco ho vymenilo.
Sorry trochu som sa rozkecal.

Este jedna vec pre tych co spekuluju nad kupou noza z Usa ( samozrejme nic v zlom, ale beriem to z pohladu obchodnika), aj ked noz stoji 50 USD (u obchodnikov z USA, u Camillusu - 80USD) tak nezabudnite na dopravu, ktora urcite nebude menej ako 20 dolacov a nezabudnite na to, ze tovar musite este preclit cize + cca 20%(od vstupu do EU nakolko sa jedna o US vyrobcu)+19% DPH + poplatky za prevod a nehovoriac o dodacej lehote. Cize taky maly vypocet 50+20=70x1,2=84x1,19=99,96xkurz cca 30Sk=2998,-SK.

Posláno:

Pokročilý
A ja som sem chcel casom dat recenziu na HEAT Sad
No, ano, od Vas ho mam, ze Happy
A chcel by som dodat, ze na to ako robustne vyzera je az neuveritelne lahky.
Clovek ho ani neciti.

thoomas napsal:
ahojte vsetci,
Tak ked som videl prvykrat Camillus Heat pred rokom na IWE tak som si povedal, ze tieto noze musim dovazat. Paradox je ze Camillus az tak vela zaujimavych veci v ponuke nema, napriek vsetkym tazkostiam sa mi ich podarilo doviezt a noz odvtedy nosim denne. Cize cca rok a zatial sa neobjavil ani naznak nejakej vole, alebo naznak zavady. Len ho treba obcasne vycistit v teplej vode a premazat. Cepel len priebezne dolestim na plstennom kotuci a mozem sa oholit, ale co je najdolezitejsie u tohoto noza, okrem naozaj skveleho dizajnu Darrela Ralpha www.darrelralph.com/, je bezpecnostny ozub na cepeli, ktory zacina pomaly pouzivat viacej firiem. Vyhoda je ta, ze ked napr. tlacite chrbatom noza o nieco a nedajboze sa vam odisti cepel tak si mozete slusne dorezat ukazovak /co sa stalo napr. mne samo. na inom nozi/. V tomto pripade vam na prste skonci ozub, ktory vam absolutne neublizi, nehovoriac o tom, ze tiez sluzi ako priecka a velmi dobra priecka na ochranu ruky pri namahavejsom pouziti. Ocel AUS 8 velmi dobra, crienky Zytel bajecne a samozrejme pomocne otvaranie (z toho nazov robo power) to je uplne skvela vec - rychle, pohotove a bezpecne, ked si clovek na to zvykne (co sa stava takmer okamzite) tak uz nebude pouzivat kolik na cepeli - ten je skor esteticky. Tento noz povazujem za jeden z najbezpecnejsich zatvaracich nozov momentalne na trhu. Liner lock je tiez perfektne zvladnuty je silny a zapusteny ako vidno aj na foto, ktoru sem pridal low-man.
K Endure mozem dodat len to, ze je to vynikajuci noz, ktory nema konkurenciu v cene. VG10 je spickova ocel s vynikajucimi vlastnostami. Konstrukcia noza je velmi pevna vdaka pevnym nitom a chrbtova poista back lock si myslym, ze zatial nie je moc prekonana (hlavne umiestnenim a systemom uzamikania, mozno trochu problematickejsia pri zatvarani jednou rukou, ale to je len zvyk) U Endury som sa stretol len s jednym problem po noseni sa vydralo vybratie (lozko) v crienkach na uchytenie spony, ale spyderco ho vymenilo.
Sorry trochu som sa rozkecal.

Este jedna vec pre tych co spekuluju nad kupou noza z Usa ( samozrejme nic v zlom, ale beriem to z pohladu obchodnika), aj ked noz stoji 50 USD (u obchodnikov z USA, u Camillusu - 80USD) tak nezabudnite na dopravu, ktora urcite nebude menej ako 20 dolacov a nezabudnite na to, ze tovar musite este preclit cize + cca 20%(od vstupu do EU nakolko sa jedna o US vyrobcu)+19% DPH + poplatky za prevod a nehovoriac o dodacej lehote. Cize taky maly vypocet 50+20=70x1,2=84x1,19=99,96xkurz cca 30Sk=2998,-SK.

Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/13/2003
thoomas napsal:

Pochopil jsem správně, že jste z www.noziarstvo.sk.
Pro zájemce z Čech a Moravy - kolik by stál, kdyby jste ho posílali na dobírku do České republiky?
Zaháníme úzkost bojem s představami, budoucnost je vždycky nejistá,
když s obsahem lebky nevíme si rady - tu se zrodí síla nečistá...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/23/2002
thoomas napsal:

Taky nic ve zlém, nechci obchodníkovi kazit kšefty, ale bylo tu už mockrát popsané, jak to udělat, abyste ani clo, ani DPH, ani poplatky za převod platit nemuseli. Poštovné začíná (bez pojištění) na 6 USD. To už pak ta kalkulace vypadá trochu veseleji.
Posláno:
Pokročilý
Pike napsal:
thoomas napsal:

Taky nic ve zlém, nechci obchodníkovi kazit kšefty, ale bylo tu už mockrát popsané, jak to udělat, abyste ani clo, ani DPH, ani poplatky za převod platit nemuseli. Poštovné začíná (bez pojištění) na 6 USD. To už pak ta kalkulace vypadá trochu veseleji.
přesně tak objednával jsem už 3 x a nikdy se poštovné i s pojištením nedostalo přez 20 USD.
ten camillius heat vyjde na 50 USD..tak že i na slovensku je to 1500 sk.. Wink
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen , Moderátor - inzerce
Připojený: 7/16/2001
thoomas napsal:

Dovolím si trochu nesouhlasit s uvedeným výpočtem. Ceny u obchodníků v USA nejsou velkoobchodní ceny. Ty se pohybují úplně někde jinde. Za příklad můžeme použít tento konkrétní nůž. Pokud je jeho MSRP (koncová cena doporučená výrobcem) cena 80.00 USD, dá se s velkou pravděpodobností říci, že cena velkoobchodní je kolem 40.00 USD (u distributora). Cena 50.00 USD je cena v internetových obchodech, kde je minimální marže a taky minimální režijní náklady. Navíc při objednávce nad 500 USD je obvykle poštové zdarma. K tomu připočteme DPH a clo a máme výslednou cenu.

V případě, že objednáme 12 nožů (jsme obchod, ne?) tak platíme 480 za nože (beru, že nám je pošlou zdarma) + clo (nemyslím, že je 20% ale budiž takže máme 576 + DPH (není náhodou na Slovensku jen 16%?)= 670 USD x 30 SK = 20100 (za 12 ks) = 1675 SK za kus (nákup). Zapomněl jsem náklady za převod peněz - obvykle 1% z částky - minimálně asi 100 korun (v našem případě, ale dá se platit i kartou). Při clu 10% je pak cena jednoho nože 1532 SK.
Při nákupu 1 kusu je samozřejmě situace úplně jiná. Od distributora koupit nemůžeme, takže z internetového obchodu je to 50 USD + max. 10 USD poštovné (je to malý nůž - spíš bych to viděl na těch 6.00 USD) + poplatek za převod (pokud neplatíme kartou). Clo a DPH samozřejmě odpadá (tedy pokud i na Slovensku platí bezcelní limit 6000 korun). Takže výsledná cena je 60 USD x 30 = 1800 korun při platbě kartou, 1900 při převodu peněz.

Dle mého názoru - pokud má někdo kartu a umí anglicky, individuální dovoz se vyplatí. Pokud ne, jsou tu obchodníci. Jo a pokud tito obchodníci neumí nakoupit tak, jak jsem popsal (ale mají vyšší náklady a tím pádem i ceny) - je to jejich problém.

D.

( . )( . )
Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/1/2000
David:
na Slovensku je 19% DPH uz nejaku dobuHappy
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 3/22/2004
DAvid to velmi pekne napisal, a teraz dufam ze pride odpoved od pana Lenca, preco to tak nefunguje, alebo preco sa to takto nerobi. Lebo pokial by sa to tak uz robilo tak by bol zisk obchodnika dost velky, takze si skor myslim ze to bude mat niekde hacik a velmi rad sa necham poucit.

ono je pravda ze keby sa ceny nozov pohybovali na urovni usa (internetove obchody) + tak do 30 %, tak by predajnost stupla. vela ludi je ochotnych dat za enduru 45 $ (cca 1300 Sk), ale 2700 Sk je dost.
Posláno:

Štamgast
224477 napsal:
David:
na Slovensku je 19% DPH uz nejaku dobuHappy
A já myslel, že je tam jednotná daň 16% - omlouvám se. V tom případě je potřeba moje výpočty trochu navýšit.
D.
( . )( . )
Posláno:

Štamgast
tomasko napsal:
DAvid to velmi pekne napisal, a teraz dufam ze pride odpoved od pana Lenca, preco to tak nefunguje, alebo preco sa to takto nerobi. Lebo pokial by sa to tak uz robilo tak by bol zisk obchodnika dost velky, takze si skor myslim ze to bude mat niekde hacik a velmi rad sa necham poucit.

Nevím, zda to tak funguje nebo ne. Možná ano, ale režijní náklady kamenných obchodů jsou tak vysoké, že ani při vysokých koncových cenách v obchodech nemají obchodníci slušný zisk. Těžko říct. Já se v nákupu pohybuji již dost let (je to moje práce) a mám své kanály (nejen co se nožů týká) dobře ošetřeny, takže neplatím zbytečně moc. U profesionálních obchodníků bych předpokládal totéž.

D.
( . )( . )
Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/1/2000
Pani,

ja mam taky pocit, ze "kamenny obchodnik" si stale nejako zdovodni SVOJU cenu, preco takto a nie menej. Beriem, nikto to nerobi pre modre oci a dobry pocit z vykonanej prace, ale...
...potom musi ratat s tym, ze podaktori, ako my, si to radsej zozenu po svojom za 65-75% "kamennej ceny". Ja sa tiez necitim byt sponzorom ked nemusimWinkRazz
Posláno:
Začátečník
Připojený: 12/24/2004
Davide.Happy

Nic ve zlém, ale myslím, že ve tvé kalkulaci, kolik by měl od obchodníka u nás stát ten který nůž, chybí jedna zásadní položka a to je zisk toho obchodníka. Tvůj výpočet obsahuje pouze nákladové položky (cena nože u velkoobchodníka, doprava, clo, poštovné), ale úplně chybí nějaký zisk toho obchodníka z prodeje. Vždyť jde o podnikání jako o každé jiné a každé podnikání musí produkovat zisk, jinak to není podnikání, ale dobročinnost. A to ještě nemluvím o jedné, dost podstané nákladové položce obchodníka a to jsou náklady na provoz podnikání (nájem, elektřina, poštovné, telefony, třeba také i údržba objektu, vlastní mzda apod.), někdo tomu říká režije. A když se potom tyto všechny náklady odečtou od prodejní ceny nože, musí zůstat obchodníkovi právě ještě nějaký přiměřený zisk. Tak to alespoň v obchodě a podnikání chodí. A dovoz nožů, pokud to někdo nedělá jako nějakou dobročinnost, se musí těmito obecnými pravidly řídit, jinak ten dotyčný obchodník zkrachuje.
Proto jsou nože od velkodovozců dražší než u individuálních nákupů. Jenom nevím zda tvoje úvaha o cenách pro velkodovozce a individuální nákupy byla správná. Tam je to asi rozhodující, za co to kumu prodají.
To jen tak, aby se na nic nezapomělo.

POZOR !
Nejsem žádný dovozce ani prodejce nožů a ani nikdo ze známých a příbuzných toto neprovozuje, takže nikoho neobhajuji.Wink
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum