ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Toulky, vandry a akce Západočeské brigády Možnosti
Posláno:
Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 1/10/2015
Jasně Petře, rozumím.
Měl jsem na mysli jakékoli autory ("ideové a metodické" vůdceRazz ) myšlenek tohoto typu pobytů v přírodě...s publikovanými "výsledky" na Tvých snímcích.

Příjemné dny všemOk
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 7/22/2009
P. napsal:

a to je i důvod, proč na vlákně Západočeské brigády fotky z Brd nyní již chybí...

Škoda, jutuberi jdou úplně mimo mě, ale na tvé fotky jsem tu koukal rád, ať už z Brd nebo odjinud, protože jak už tu padlo mnohokrát, máš na to oko.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/28/2008
Všechno je v lidech. Teď je moderní slovo "buškraft", moc se mi nelíbí, i když ho také občas používám, ale český překlad by asi byl dlouhý, něco jako - Pobyt a pohyb v přírodě při dodržování úcty k ní". To by mohlo zahrnovat vlastně vše....ale....spousta lidí si to vykládá jinak - je nutné, aby si správný "buškrafťák" udělal za každou cenu oheň, pokud má vařič, či dokonce si přinese hotovou stravu, je paďour. a takových "zásad" je více, podobně, jako v trampingu. Ortodoxní trampy pomalu nevidíš, v Brdech asi ještě ano, ale ani tramping nezaručoval, že bylo po odchodu z přírody vše OK. Já mám prochozenou Šumavu, hodně moc, občas poruším předpisy a potuluji se v první zóně, ale nikdo o ně neví. Stejně tak "tajné" cesty po hranicích z Německem. Proto chodím nejraději sám. V Českém lese zatím nepropuklo to, co v Brdech, i když se tady také otevřelo spoustu prostor, které byly dříve zakázány. Tady je štěstí, že se nenachází nikde poblíž nějaké větší město a že ani doprava sem není moc snadná. Ale i tady jsem se setkal se skupinou lidí, kteří byli na kurzu "Surviválu"Laugh Vedli je "instruktoři", kteří neměli k těmto místům žádný vztah, byl to pouze byznys. Tohle se, bohužel v poslední době rozmáhá, jako jedna z forem podnikání....A na závěr - prase je vždy prase, ať v lese, za volantem, na kole, ne běžkách, na vodě.....Happy
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/22/2005
Síla internetu a jůtubu je mocná..viz moje dcery 15 a 9 let . Naštěstí to zatím držim v rovnováze s chozením do přírody... 😀
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/16/2009
Ahojte,koukněte na "Knihy atd.".K
S noži je to jako s lidmi,když jsou tupí,tak to za moc nestojí.N.N.
P.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/11/2005
knajfík napsal:
Ahojte,koukněte na "Knihy atd.".K
Ok

Dík za upozornění, právě po těhle fotkách, se na Krajkářkách sháněl Peťa Dohnal - s tím, že prý jsou v nějaké knize...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/11/2009
Petře chápu Tvoje rozhořčení, ale tak jak jsi to publikoval si teď každej myslí, že jsem tam ten bordel nechal já. Není to tak.
Tábořil jsem jinde, vždy si po sobě uklidím a nejen po sobě. Běžně se z lesa a je jedno jakého vracím z odpadkama co tam někdo nechal.

Mrzí mě, že po Tvém přízpěvku si na mě lidi ukazují prstem a píšou mi, proč si po sobě neuklidím. Fakt dík.

Koupím: FS commandos Sheffield
P.
Posláno:

Štamgast
P. napsal:
Aby nedošlo k mýlce - bushtůbeři tábořili jinde (viz jejich videa), výše prezentovaný bordel by po sobě Kraken nezanechal...

Tome, lidé, kteří neumějí číst, jsou mírně řečeno, no... omezení?. Takže těmi bych se nezabýval, není jim pomoci. Na druhou stranu musím konstatovat, že Tvým podnikatelským aktivitám poslední dobou jaksi přestávám rozumět. Ale to je můj problém.

Pro ty, kteří mají potíže s pochopením psaného textu - níže vložené snímky jsou jen ilustrační a nemají žádný vztah k tomu, co je uvedeno výše.

P. vložil tyto přílohy:
Pic_1.jpg.jpg
Pic_2.jpg.jpg
Pic_3.jpg.jpg
Pic_4.jpg.jpg
Pic_5.jpg.jpg
Pic_6.jpg.jpg
Pic_7.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/22/2005
Škoda že jsem nefotil ten bordel po vojácích všude po lese, který tam je z dob , kdy to bylo vojenské, aktuálně prezentované jako CHKO... (sloužil jsem ve Zbiroze, do Brd jsme jezdili)
Připadá mi, že se to prezentuje jednou tak a jednou tak, jak se to zrovna hodí. Jednou je CHKO špatně, pak se to zas hodí, že v CHKO se nemá to či ono..
Někdo tam táboří, někdo oheň dělá, druhý aby se zas pomalu bál sejít z cesty...

To jak tam bordel přibývá je hnus. A nejen tam, ale v každém lese. Ale když to je CHKO, bude to ted asi na "správcích" a všech návštěvnících, aby nikdo nic nepřehlížel, aby se na to kladl důraz a hlavně aby se to připadně důsledně kontolovalo, řešilo a trestalo.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/14/2007
matějka napsal:
V Českém lese zatím nepropuklo to, co v Brdech, i když se tady také otevřelo spoustu prostor, které byly dříve zakázány. Tady je štěstí, že se nenachází nikde poblíž nějaké větší město a že ani doprava sem není moc snadná.

To za prvé a za druhé, zatím se u nás ve velkém nebudují stezky pro cyklisty,naučné stezky pro turisty a s tím spojená infrastruktura(restaurace,kiosky,půjčovny všeho možného,atd..).Tak jako je to jinde.Zatím..
Popravdě,nemůžu popřít že mám obavy,aby to zde(Č.L) díky medializaci,převážně na youtube,časem nedopadlo jako teď v Brdech,taková uměle vyvolaná "buškraftmánie"..Ale s tím asi nic moc neudělám.
Dlouhodobě se v některých rozsáhlých lokalitách kamarád například věnuje projektu navrácení tetřeva hlušce a jiných vzácných druhů zvěře zpět do našich lesů.Stojí to spoustu času,práce,úsilí i peněz což můžu potvrdit,protože když je možnost,snažím se pomáhat...A toto by byla pro tento projekt asi slušná tečka..
Vím jak to má k přírodě Milan,ale díky Petrovu odkazu na videa jsem jich pár proklikal a to od různých lidí.Pro vysvětlenou,vůbec to nesleduju,ani naše ani ty zahraniční youtubery a ani sem netušil jak to na youtube frčí..Ale tak trochu mi připadá,že ty videa už točí každej,kdo párkrát vyrazí přespat do lesů a prakticky přes noc se z těch kluků stávají odborníci v daném oboru.
Zase,netvrdím že všichni,pár těch-spíše starších-chlapů znám a vím že v přírodě strávili velkou část svého života.Ale jiní,to je někdy teda mazec..Confused
Posláno:

Štamgast
Připojený: 9/7/2011
P. napsal:
...Na druhou stranu musím konstatovat, že Tvým podnikatelským aktivitám poslední dobou jaksi přestávám rozumět...

Jsem rád, že nemám tento názor jenom já...

Na druhou stranu, obchody do nás tlačí horem dolem tuny bushcraft survival krávovin vč. takových absurdit jako certifikovaný bushcraft podprdelník a když už si to lidi koupí, tak holt hledají, kde to aspoň jednou, dvakrát vyzkoušet, než zjistí, že je to nebaví, protože realita vypadá jinak, než to sestříhané cool video s muzikou na youtubku. A na lidi, kteří jdou do toho lesa jednou, dvakrát, žádná osvěta neplatí, oni si to udělají po svém a ví, že už tam nikdy nepříjdou. Člověk, co tam chodí pravidelně, i kdyby to bylo prase a nemělo žádný vztah k přírodě (jsou-li tací), tak si to uklidí čistě z praktických důvodů, neb když si to neuklidí, příště na to bude muset koukat.

A jak už to tak bývá, tak na ty davy prasat doplatíme my slušní, neb až to začne být v některých lokalitách neúnosné, chytne se toho nějaký politik a vymyslí "opatření" typu zákaz vstupu do lesů, policii se nakoupí ve velkém drony (které už dnes používá) a v lese nebude ani centimetr, který by nebyl pod dozorem. A obchodníci, co na tom boomu teď vydělávají, se pak prostě přeorientují zase na něco jiného.
Kdo všude byl, všechno zná a ví, jak končí každý den, ten chodí po světě bez radosti a bez naděje. (M. N.)
Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/7/2013
Nebudu se Vám plést do toho, koho chcete do svých lesů pouštět, na fotky k Vám pánové občas rád kouknu na jakékoli (jako ostatně i jinde na Knife )

Jen chci říct kolegovi czmajsner, že jeho příspěvek v kontextu s jeho podpisem (heslem) co má pod čarou mne pobavil až k slzámLaugh

Jo a Krakenovi ještě, že mu rozumím, i když ne se vším jsem zajedno, ale to snad ani nejde!

Jarda
Proti zrození a smrti nemáš léku v mezidobí zachovej radost. (Santayana)
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/30/2011
Jak sa patří, v předvečer sv. Patrika. Zelený nůž a zelené pivo.

BOB. vložil tyto přílohy:
IMG_20190316_174430.jpg.jpg

Důvod, proč pacifisté a zbabělci dosud díky evoluci přirozeně nevymřeli je ten, že se vždy najdou tací, kteří na jejich ochranu pozvedají zbraně.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 9/7/2011
Jardah: Jsem rád, že jsem Tě pobavil. mrGreen
Kdo všude byl, všechno zná a ví, jak končí každý den, ten chodí po světě bez radosti a bez naděje. (M. N.)
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/7/2008
Bobe to pivo neviem, neviem ale ten zelený KačerMat je super. Ok
Happy
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/19/2010
No komu sa nelenilo, tomu sa zazelenilo! Už mám CatcherMat-ovskú horúčku. Happy
Kúpim Stay Glow strienky 91mm Victorinox.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/30/2011
Zahrada kouzel.

BOB. vložil tyto přílohy:
DSCF5065.JPG.jpg
DSCF5072.JPG.jpg
DSCF5104.JPG.jpg
DSCF5118.JPG.jpg
DSCF5148.JPG.jpg
DSCF5154.JPG.jpg
DSCF5179.JPG.jpg
DSCF5188.JPG.jpg
DSCF5191.JPG.jpg
DSCF5194.JPG.jpg
DSCF5210.JPG.jpg
DSCF5221.JPG.jpg
DSCF5262.JPG.jpg
DSCF5275.JPG.jpg
DSCF5305.JPG.jpg
DSCF5309.JPG.jpg
DSCF5317.JPG.jpg
DSCF5340.JPG.jpg

Důvod, proč pacifisté a zbabělci dosud díky evoluci přirozeně nevymřeli je ten, že se vždy najdou tací, kteří na jejich ochranu pozvedají zbraně.
P.
Posláno:

Štamgast
Velká paráda Bobe!Ok
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/9/2002
Úúúú! Moc hezké a blondýnkám to sluší, jen asi doma potřebovaly opucovat wapkou…
Grin
Posláno:
Štamgast
Připojený: 8/1/2006
Krásné fotky Bobe Ok
Vidím, že blondýny jsou úplné modelky, jak pěkně posedí i na podstavci Laugh
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum