ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Nože ESEE (a další) z RAT Cutlery Možnosti
Posláno:
Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 7/7/2013
...za sebe beru většinu recenzí a testů s rezervou...už párkrát se mi stalo, že se nožejk v mé pracce z nějakého důvodu choval poněkud jinak, než uváděli kolikrát uznávaní testeři. Nejsem dobytek, ale k věcem se chovám jako k věcem, nemám k tomu vztah a nebaví mě se o to nadmíru starat. Koupím, používám...zničím, prodám, zahodím. A tohle byl taky můj dotaz- je mi úplně jedno, jestli se to jmenuje Esee nebo Mikov, ale nechci nůž ani cokoliv jinýho, co má prostě blbý vlastnosti, byť to třeba vypadá sebelíp. Nezajímá mě, že to mám brousit pod timhle úhlem, fazetu dělat takovouhle, chovat se k tomu tak a tak, sprchovat to v čistý vodě, mazat a štelovat... tohle jo a tohle ne...a pak je to nejlepší kudla na světě.
Pračlověk přežil tisíciletí s pazourkem, Bear Gryls komerční survival s Geberem, Pepe ryby a kokosy s eséčkem a já potřebuju přežít svoje uživatelský hulvátství a údržbářskou lenost s ocelí a výbrusem, která mě v tom podpoří.
Podle názorů tyhle nože pro takovejhle typ zacházení a špatnýho uživatele prostě asi nejsou a je třeba hledat jinde. Toť pro mě pointa povídání.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 7/25/2016
Deafman napsal:
Tak moje prve ESEE, celkom maly mazel. Tak presiel mensiou kurou: odstranenie povlaku, kupanie v chloride a prebrusenie fazety. Hned je to iny noz a celkom sikovny. Ok Happy

Parádní kudla Ok Ten šroub na střenkách je torx nebo imbus, popř. jaká velikost?
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/26/2012
Na Izule je určite imbus ale palcový. Mám odkušané, že tam pasuje Torx 10.

Always look on the bright side of life...
Posláno:

Začátečník
Připojený: 10/7/2015
Presne torx T10, tym som tu rucku dotahoval 😀.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 7/25/2016
Jsem myslel, že používaj jen jeden typ a oni perou tamhle imbus tamhle torx Grin No naštěstí budu potřebovat jen přidat střenky na Candiru, torx 10 snad někde najdu.
A na čem se Vám nejlépe brousí ta uhlíkovka 1095?
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/26/2006
Robbles napsal:
Jsem myslel, že používaj jen jeden typ a oni perou tamhle imbus tamhle torx Grin No naštěstí budu potřebovat jen přidat střenky na Candiru, torx 10 snad někde najdu.

ESEE pouziva palcovy imbus ve velikosti 3/32" (bezne koupis v CR za par penez) ale do nej Ti bude pasovat i prave ta Torx10. Potrebovat budes dva, sroub se v dire volne otaci.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 12/31/2013
Koroze? neblázněte? Já nůž jen otírám a usuším. No a když zapomenu tak mám na noži jen lišku. Je to pracovní nástroj nebo ho chcete do vitríny? Když se něj budete starat líp než já, tak bude v lepším stavu. Mimochodem Esee používá ocel 1095, proto aby se dal snadno nabrousit v jakýchkoliv podmínkách. Navíc je houževnatý! Například Junglas se láme až když ho ohnete do pravého úhlu.

Eseenoze.cz vložil tyto přílohy:
IMG_2144.JPG.jpg
IMG_2145.JPG.jpg

Autorizovaný dovozce a distributor survival nožů Esee Knives, TBS Boar a Manly Knives
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 7/7/2013
On je hodně veliký rozdíl v tom, v jakém prostředí se člověk pohybuje a co dělá. Pokud bych na věc koukal, že si pořizuju nůž do prostředí střední Evropy- Česka a pro použití hlavně na výletech, případně nějaké hrubší táboření, tak je to opravdu dost jedno. Stejně tak údržba- venku člověk přebrušuje asi jen občas a velmi zběžně, zbytek udělá v pohodlí doma a v dnešní době je schopný případné problémy řešit pohodlně přes net do druhého dne. Když budu hodnotit za sebe, tak v Česku jsem cca čtvrtinu roku, zbytek trávím hlavně pracovně-nomádsky mimo. Funguju z jedné tašky s limitem 15 kg. Jak jsem uvedl dříve- třeba v Asii mi uhlíkovky chytaly brutální lišku jenom vzdušnou vlhkostí a to jsem neprovozoval žádný survival v džungli ani ráchání v oceánu. Jinak můžu dát hezké doporučení- pokud chcete vyzkoušet kvalitu nože, dejte ho Indickým dělníkům na týden do kuchyně, protože tyhle lidi opravdu nemají slitování.
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 2/5/2016
Novinka z rady camp lore

Jorge vložil tyto přílohy:
IMG_2193.JPG.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/27/2016
Je to malé, ostré a děsně dobře se s tím mazlí v ruce. Co to je? 😎

zabikuch88 vložil tyto přílohy:
IMG_20170610_193701_2.jpg.jpg

Esee6 - Rat - Izula - Opinel - Mora Eldris - Rybička - Mora Classic 1 - Kershow Schuffle - Esee RB3 - Avispa - Mora Garberg - TBS - 🇨🇭 Farmer - 🇨🇭 LE 2018 - CRKT Pilar - CS Kobun - Kizer Gemini
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/2/2013
Definitivně se vůbec není třeba bát nějaký lišky.
Stejně jako Pepe1 jsem měl možnost testovat Esee na mořský rybovačce, ale v drsnějším pásmu vysoko na severu.
Kuchání ryb ve člunu omýt v mořský vodě a šup zpátky do pouzdra. Takhle celej den, večer omýt ve sladký vodě popřípadě něco zakrojit. A krom fajný patinky se nestane vůbec nic.
Pokud člověk opravdu jen minimálně ty nože po použití ošetří, nemá se absolutně čeho bát.

Arim vložil tyto přílohy:
IMG_20140615_175430.jpg.jpg
IMG_20140615_182349.jpg.jpg
IMG_20140615_222628.jpg.jpg
IMG_20140608_122049.jpg.jpg

výhoda šelem, všude jako doma
HFT Team NKS
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 5/26/2012
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 1/18/2012
Tvl já se nestačím divit. Zeptal se třeba někdo mne, jestli s tímto souhlasím? bylo to vážně nutné? Kdo bude schopen mi odpovědět z tohoto fóra, jak se toto mohlo dostat na jiný server, přičemž v tom figuruje moje jméno? Ano, není to o mně, já jsem nic neprovedl, ale celý mi to přijde trochu zbytečný...
"...Na rohu ulice, vrah o morálce káže..."
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 5/9/2017
Zeptat se možná mohli, ale zbytečné to není. No nečekal bych takovou kauzu:) Hlavně žádné jména:)
Posláno:
Začátečník
Připojený: 8/31/2015
Ja tam žiadne meno nevidím. Ak myslíš nick tak to nieje žiadny osobný údaj (a keďže je fórum verejné bez nutnosti registrácie...) nepotrebujú tvoj súhlas. Tiež si nemyslím, že to je zbytočné keďže sa ukázalo kto klame a zavádza.
Hlavne ja nesledujem bazár a takýto článok ma upozornil na osobu J.S a aby som sa vyhol obchodovaniu s ním.

A to už boli v minulosti problémy so Spyderco kudlami, ktoré tiež niekto predával ako 100% pravé a nakoniec Čína.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 2/3/2012
Myslím si, že by se o tom mělo rozhodně vědět. Toto by přesně patřilo do vlákna Obchodnické reference místních uživatelů místo té skupinové onanie, ke které tam neustále dochází. J.S. se už účastnil pár kontroverzních situací, a pokud je to tak, jak se to zatím s Izulou a Lamnií tváří, tak ať se to zde šíří.

L
pivo, ženský a knife'n'roll
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 1/18/2012
Ano, ať se to zde šíří. Jsem pro. Ale ne bez předchozího dotazu na úplně jiném webu. V nicku mám adresu atd. Prostě jsem si jen myslel, že se někdo zeptá. Moderátoři o tom také nic neví.
"...Na rohu ulice, vrah o morálce káže..."
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 12/31/2013
Od včera se to řeší už i FB.
Autorizovaný dovozce a distributor survival nožů Esee Knives, TBS Boar a Manly Knives
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/11/2016
Chlapi (a dámy?) - dostala se ke mě Esee 4HM v rámci putovní soutěže, ale nesedli jsme si... Ergonomie není pro mě, nicméně jsem rád za možnost si kudlu vyzkoušet.
Mám v plánu ji hodit do inzerce na případnou výměnu - než to udělám, byl by od někoho zájem si kudlu na pár dní zkusit (recenze, osahání před nákupem, nebo prostě jenom zkušenost)? Kdyby ano, tak předem říkám, že budu brát v potaz jen už nějakou dobu registrované účty "s historií"
Test by nemusel být úplně destruktivní, ale není to nůž na mazání paštiky, takže šrámy např od batoningu netřeba řešit...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/4/2016
Prim napsal:
Chlapi (a dámy?) - dostala se ke mě Esee 4HM v rámci putovní soutěže, ale nesedli jsme si... Ergonomie není pro mě, nicméně jsem rád za možnost si kudlu vyzkoušet.
Mám v plánu ji hodit do inzerce na případnou výměnu - než to udělám, byl by od někoho zájem si kudlu na pár dní zkusit (recenze, osahání před nákupem, nebo prostě jenom zkušenost)? Kdyby ano, tak předem říkám, že budu brát v potaz jen už nějakou dobu registrované účty "s historií"
Test by nemusel být úplně destruktivní, ale není to nůž na mazání paštiky, takže šrámy např od batoningu netřeba řešit...

Posílám email.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum