ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Nože ESEE (a další) z RAT Cutlery Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 4/25/2013
Pánové, dá se pořídit Zancudo někde po Praze?
Mimochodem, jaká je ta D2 užívaná právě pro Zancudo a Avispu? Jak jí vlastně mají zpracovanou?
Díky!
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/11/2016
Luděk> Mám Avispu v D2 a Zancudo v Aus-8, tak snad můžu trochu srovnat - D2ku obecně jako ocel mám hrozně rád, ale podle mě z ní u Esee nedostali uplně nejvíc... Poměrně snadno se brousí (na D2ku až překvapivě), dá se vytáhnout krásně do jedovatosti, ale nedrží ostří tak jak by mohla - přijde mi srovnatelná s Aus-8.
Jde jen o můj dojem - jediné co si dokážu jakž takž otestovat, že bude kalená na míň než 58hrc (zkoušel jsem s Avispou klepnout do ostří nože co mám v D2 rozdělanej - 58-59hrc, vysokej výbrus prakticky do nuly... a zub si odnesla znatelnější Avispa, i když má nad fazetou víc masa).

Jinak se o D2 moc nestarám (stejně jako o ostatní EDCčka - opláchnu + otřu o kalhoty :o)), lišku nechytá.
Za mě je asi nakonec celkem jedno jestli Aus8 nebo D2, v tomhle zpracování udělají celkem stejnou službu.

Obecně ale oba tyhle nože fakt můžuOk Ok
Posláno:

Začátečník
Připojený: 4/30/2017
Už se těším na nové esse izulu II. Jinak vlastním už 4 tactical a nemá chybu oboje od pana Šulce. Vždy spokojenost. Dám foto až izulka dorazí.Wink
Posláno:

Štamgast
Díky za odpověď!
Já mám D2 také rád, je to prima materiál. I pro svou "schopnost" alespoň trochu patinovat.
Uváděná tvrdost je 56-58HRC, čili to odpovídá Tvému odhadu.
No jo, asi si tedy jeden jejich zavíráček také opatřím.
Ještě jednou díky!Ok
Posláno:

Začátečník
Připojený: 4/30/2017
Moje esečko nedám na něj dopustit.

Fenixak vložil tyto přílohy:
IMG_20170723_120302_BURST001_COVER.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/2/2013
To je jasný, ze stavu toho nože jde vidět, že jste toho spolu už hodně zažili Grin Laugh
výhoda šelem, všude jako doma
HFT Team NKS
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/30/2008
Fenixak napsal:
Moje esečko nedám na něj dopustit.

...nedám na něj sáhnout ani svým rukám...
Život musí být velký zločin, když je za něj trest smrti!!!
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/27/2016
Tak nádherný nůž a řeže snad jen špekáčky Cry
Osobně bych si nůž s horním ostřím do lesa nikdy nekoupil, to smrdí úrazem jako prase.
No, každý jsme jiní, každý čeká od kudly cosi jiného. Tak aby Ti nožík dlouho sloužil.
Esee6 - Rat - Izula - Opinel - Mora Eldris - Rybička - Mora Classic 1 - Kershow Schuffle - Esee RB3 - Avispa - Mora Garberg - TBS - 🇨🇭 Farmer - 🇨🇭 LE 2018 - CRKT Pilar - CS Kobun - Kizer Gemini
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 12/28/2010
Nooo tak to moje dvě sestřičky občas i do něčeho seknou a říznou... Té šestce uletěla špička,ale než to posílat do států tak jsem to "elegantně" přebrousil

Pohroma vložil tyto přílohy:
IMG_20170724_183528.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Tak jsem si to Zancudo pořídil a musím říct, že mi dost změnilo náhled na tenhle druh nožů. Jsem z něj fakt nadšený!
Jen bych se rád zeptal na jednu věc, s tímhle mám nulovou zkušenost. Kvůli jedné úpravě bych chtěl nůž rozebrat. Mám dát na něco pozor, anebo stačí rozšroubovat a opět složit, zakápnout lepidlem, utáhnout?
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 11/1/2014
U RAT 2 stačilo rozšroubovat šroubky a rozpůlit (, vyčistit, namazat....), potom v opačném pořadí složit. Řekl bych, že to bude dost podobné :)
Posláno:

Štamgast
Prima, díky!
A ještě jedna věc - dají se bez šmirglpapíru nějak rozumně odstranit ty obrázky z čepele?
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/13/2008
Luděk napsal:
Prima, díky!
A ještě jedna věc - dají se bez šmirglpapíru nějak rozumně odstranit ty obrázky z čepele?

Ne, je to pálený laserem.
vratislavindra.com
facebook.com/vratislavindra flickr.com/vratislavindra
Posláno:

Štamgast
Toho jsem se bál. Co naplat...
DíkyOk
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/20/2002
Upravené esee 4. Pryč je zdrsnění pro palec, nové střenky z vintagewear, ktere potřebovali upravit. Mimochodem je třeba tam dat původní šrouby, nebo ubrousit ty nové. Navíc zapadají dost hluboko do střenky, podložka by bodly. Celkově je úchop mnohem jistější.

mikup vložil tyto přílohy:
DSC_1014.jpg.jpg
DSC_1013.jpg.jpg
DSC_1015.jpg.jpg
DSC_1016.jpg.jpg

ibu
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/12/2010
Roky ma svrbela ruka a dnes som podľahol, nemám potuchy, či si sadneme. Lamnia má na chvíľu upravené ceny a nožík už cestuje na Vysočinu.Cool (Fotku som si požičal z .theknifeconnection.net)

ibu vložil tyto přílohy:
esee6.jpg.jpg

<°)))><
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 12/28/2010
Zdravíčko, podařílo se mi ztratit moji esse 4 minulý pátek na Dívčím hradě na Pálavě, tak kdyby náhodou někdo našel a chtěl mi udělat velkou radost, budu rádHappy
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 9/4/2009
Posláno:

Začátečník
Připojený: 9/14/2014
Dnešní dopoledne na střelnici.

Monte vložil tyto přílohy:
20171111_090609.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/2/2013
Pohroma napsal:
Zdravíčko, podařílo se mi ztratit moji esse 4 minulý pátek na Dívčím hradě na Pálavě, tak kdyby náhodou někdo našel a chtěl mi udělat velkou radost, budu rádHappy

Tak to vypadá žes udělal velkou radost ty někomu jinému viď. Fakt se ti nevysmívám, jednou jsem našel na veřejným grillplatzu v DE Laetherman Wingman. A měl jsem velikou radost, i když bejvalého majitele to asi tolik netěšilo.
Jak si ji mohl vůbec ztratit? Zapomenout?
výhoda šelem, všude jako doma
HFT Team NKS
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum