ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Nože ESEE (a další) z RAT Cutlery Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 3/10/2014
... na tý fotce je určitě G10.
KONTAKT POUZE PŘES EMAIL! Ten se mi stahuje do mobilu a mohu odpovědět, dík za pochopení.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/13/2003
Tak jelikož i ta má je ze stejnýho hnízda jak ta na fotce, tak je to jasné... s Mydlinkou se přít nebudu. Je to tedy G10. Navíc má Rettromen pravdu, že FRN je víc plastová, tohle je trochu do micarty. Se schválně doma mrknu na Avispu a Zancudo, tam si myslím, že je to FRN skoro určitě.
Zaháníme úzkost bojem s představami, budoucnost je vždycky nejistá,
když s obsahem lebky nevíme si rady - tu se zrodí síla nečistá...
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/11/2013
mydlinkaTM napsal:
... na tý fotce je určitě G10.

Taky si myslím Happy že Mydlinka má pravdu Ok

Avispu mám CF/G10 tak nemohu porovnat Happy
Ale ty G10ky mají většinou pory a jsou frezovane, FRN jsou bez porú a asi spíš odlitky.
Posláno:

Pokročilý
Dominik napsal:
Tak jelikož i ta má je ze stejnýho hnízda jak ta na fotce, tak je to jasné... s Mydlinkou se přít nebudu. Je to tedy G10. Navíc má Rettromen pravdu, že FRN je víc plastová, tohle je trochu do micarty. Se schválně doma mrknu na Avispu a Zancudo, tam si myslím, že je to FRN skoro určitě.

Avispa a Zancudo jsou uváděny taky různě Polymer, G10, Textured nylon a samozřejmně CF/G10 tak jsem z toho jelen Oh No
Ale ve finále je to asi fuk neGrin
Posláno:

Štamgast
Co jsem měl v rukách Avispa a Zancudo tak to by asi mohl být ten polymer... přišlo mi to měkčí než FRN na Spydercách (Endura, Delica....) Wink

p.s. ještě k tý fotce - takovýhle povrch na micartě neuděláš Wink
KONTAKT POUZE PŘES EMAIL! Ten se mi stahuje do mobilu a mohu odpovědět, dík za pochopení.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 12/31/2013
Je to jiný materiál než má Avispa. Avispa ho má usazený na příložce. Medellin ne.

Eseenoze.cz vložil tyto přílohy:
IMG_1885.JPG.jpg
IMG_1887.JPG.jpg
IMG_1889.JPG.jpg
IMG_1890.JPG.jpg
IMG_1892.JPG.jpg
IMG_1893.JPG.jpg
IMG_1881.JPG.jpg
IMG_1884.JPG.jpg

Autorizovaný dovozce a distributor survival nožů Esee Knives, TBS Boar a Manly Knives
Posláno:

Štamgast
... teď už to honím jen na mobilu a je to tak. Avispa nějaký plas a ta nová "potvora" G10 ;)
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/12/2007
Díval jsem se na Facebook Expat Knives, mají tam odkaz na eshop, kde se dá koupit Medellin, a je tam uvedeno, že jde o G10 (a taky to jako G10 vypadá).

Mimochodem, během pár týdnů má vyjet další várka Medellinu, která bude mít trochu upravený klip a hlavy šroubů, které ho upínají, aby šel nůž dobře i přes lem kalhot s opravdu tlustou látkou. Taky píšou, že máme tyhle nože kupovat, protože pokud budou mít úspěch, bude to znamenat, že budou moct přijít i s verzemi s jinou ocelí, možná i verze v jiné velikosti. Takže kupujte, já si počkám, až bude model s D2kou mrGreen.
"Thin is sharp."
Posláno:

Pokročilý
Eseenoze.cz napsal:
Je to jiný materiál než má Avispa. Avispa ho má usazený na příložce. Medellin ne.

Avispu mám CF/G10, a ta je bez příložky, jen tak pro úplnost Happy
Třeba to někdy někomu pomůže při rozhodování jaký koupit Wink

rettromen vložil tyto přílohy:
SDC12651.JPG.jpg

Posláno:

Pokročilý
Tyler napsal:
Díval jsem se na Facebook Expat Knives, mají tam odkaz na eshop, kde se dá koupit Medellin, a je tam uvedeno, že jde o G10 (a taky to jako G10 vypadá).

Mimochodem, během pár týdnů má vyjet další várka Medellinu, která bude mít trochu upravený klip a hlavy šroubů, které ho upínají, aby šel nůž dobře i přes lem kalhot s opravdu tlustou látkou. Taky píšou, že máme tyhle nože kupovat, protože pokud budou mít úspěch, bude to znamenat, že budou moct přijít i s verzemi s jinou ocelí, možná i verze v jiné velikosti. Takže kupujte, já si počkám, až bude model s D2kou mrGreen.

V hlavách šroubů bych problém neviděl, ty jsou všechny zapuštěný na celý straně framelocku,
ale ten klip není zapuštěný, tak to budou asi zafrézovávat

rettromen vložil tyto přílohy:
SDC12652.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/20/2002
Medellin je tvarově moc pěknej, aus8 mi nevadí a celkově mě láká mě ke koupi.
Co pevnost a jak pojistka? Nepropadne skrz? Působí dost tence, až bych se bál do silnějšího řezu - třeba větve.
Díky za info
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/4/2012
Jeste by mohli udelat dve/ctyri dirky na klip pro levaka na tom Medeliinoj. Je moc peknej. Takto pro me neprijatelny.
knifepanic
Posláno:

Štamgast
Jedině ho nosit v levý zadní kapse. Ale třeba ta doladěná verze bude myslet i na leváky.
"Thin is sharp."
Posláno:

Štamgast
Je znama cena pro Cesky trh? Venku to je okolo12 stovek. Ale je moc pekny jen ta pojistka vypada zase podivne, nejiste. Kazdopadne na bezne veci bude urcite dostatecna.
knifepanic
Posláno:

Štamgast
Však už jsou na vintagewear.cz skladem, za 1790 Kč.
"Thin is sharp."
Posláno:

Štamgast
Diky Vlado, nejak jsem to prehlidl. Napsal jsem jim do Esee mail jestli by mi tam dirky pro levaka nepridelali. Popr to nezahrnuli do dalsi vyroby. Tak uvidime. Laugh
knifepanic
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 10/23/2008
Zdravím všechny,

prosím o Vaše názory a zkušenosti s broušení RAT-3ky.

Již pár let vlastním verzi od Ontaria z 1095ky a spíše mi leží v bedně, beru ji v poslední době čím dál méně. V poslední době používám vlastně výhradně nože se skandi výbrusem (hlavně MORA) a tak nějak jsem RATku po dlouhé době vytáhl a zatáhl do každodenního provozu. Ale nějak jsem pozapoměl, jaké je to kopyto, v podstatě se mi s ní pracuje fakt špatně. Jinak se mi ale zamlouvá ten její plochý tvar, velikost, která nepřekáží, pouzdro mi přišlo vždycky parádně užitný a když už neberu sekeru, tak nějaký ten špalík taky v pohodě rozštípne bez obav.

Takže bych se rád nechal poučit a zkusil ji přebrousit dle Vaši zkušeností. Celkem dost uživatelů ji tady kladaně hodnotí, takže předpokládám, že pokud ji aktivně používají, tak asi budou mít prověřené tipy k ostření.

Předem všem děkuji za reakce a přeji pěkný den.

S pozdravem
David
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/22/2005
Ontario RAT 3ku jsem také měl, a bylo to děsné kopyto. Spíš by mě zajímalo srovnání s Esee 3kou.... většinou si myslím, že mají všichni spíše právě Esee 3.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/4/2016
kobra napsal:
Zdravím všechny,

S pozdravem
David

mel sem tu moznost ji ted mit na par vyletech.. celkem je to sikovnej nozik, ale s morou se to konkretne srovnava spatne.. jsou to dva noze, ktery sou podle mne kazdy určený na malinko neco jinyho.. mora je takovej nožík na řezání a ta ratka je takovej malej delnik.. i když ji nabrousíš, tak ta 1095 uhlikovka jde dobře.. ale pokud režeš v jednu chvíli jak se scandi tak s touhle ratkou..tak ti bude připadat pořád jako kopyto.. je to tím jaký je tam uhle a jak držíš jinak nuž při řezu do scandi.. kdyby si ted tahal mesic jenom tu ratku, tak ti to jako kopytko neprijde..
brousim na klasickym kamenu.. tusim ze sem ho kupoval od hultaforse.. jedna strana drsnejsi a druha hlladsi... cca 800 zrnistost.. občas si vezmu na pomos smirkovy papir.. celkovej ratka mi prijde jako takovej ten nozik kterej ses rad, že más u sebe, když "nahodou ztroskotáš" :DDDDD dá se s ní udělat cokoliv aniž by si se bál že ho zkurvíš (dámy pardon).. mora se svym scandi je spis na takovy to sednutí si a zablbnutí.. (sedíš, máš hlad.. a aby si se mel čím najíš, udělaš si lžíci....kterou potom stejně spálíš, protože máš v batohu nějakou nesmrtelnou variantu od light my fire :D )
tady ssem pro kolegu ukazoval srovnani scandi vs fazetka.. mora vs esee vs rat.. vedli sme an to malou diskuzi a samolitr sme k icemu nedosli :D

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/1/2014
kobra napsal:
Zdravím všechny,

Již pár let vlastním verzi od Ontaria z 1095ky a spíše mi leží v bedně, beru ji v poslední době čím dál méně. V poslední době používám vlastně výhradně nože se skandi výbrusem (hlavně MORA) a tak nějak jsem RATku po dlouhé době vytáhl a zatáhl do každodenního provozu. Ale nějak jsem pozapoměl, jaké je to kopyto, v podstatě se mi s ní pracuje fakt špatně. Jinak se mi ale zamlouvá ten její plochý tvar, velikost, která nepřekáží, pouzdro mi přišlo vždycky parádně užitný a když už neberu sekeru, tak nějaký ten špalík taky v pohodě rozštípne bez obav.

Takže bych se rád nechal poučit a zkusil ji přebrousit dle Vaši zkušeností. Celkem dost uživatelů ji tady kladaně hodnotí, takže předpokládám, že pokud ji aktivně používají, tak asi budou mít prověřené tipy k ostření.

Předem všem děkuji za reakce a přeji pěkný den.

S pozdravem
David

Ahoj, já mám Rat3 od Esse a ta už jako nová přišla nabroušená úplně suprově. Jak je to s továrním broušením u ontaria nedokážu posoudit.
Je to jedna z mých nejpoužívanějších kudel a špatně se mi s ní rozhodně nepracuje, podotýkám, že ve velmi drsné divočině ČR je mojí netvrdší survival aktivitou příprava krmení pro zvěř, příprava svačinky,oříznutí klacku na buřta a příprava ohně(bez štípání polen a kácení stromů, na to mam jinej pochystátor.) když už je to potřeba brousím na lanskyho sadě na úhel 25 stupňů, poté ostří jen udržuju pomocí keramický tučinky a koženéko řemenu s pastou i bez. Jednou jsem jěště zkusil finální fazetu přejet na filcáku s pastou a to už je potom skalpel.
Pokud jsi ale zvykl na scandi ostří, bude to dle mého spíše o tom dostat tu kudlu do ruky, fakt je to trošku o zvyku.
Pak je ještě jedna možnost ostření, kdysi to presentoval Milan Matějka a určitě se dají dohledat jeho videa k tomuto tématu, a sice broušení na brusných papírech s měkkou podložkou, čímž vznikne jakýsi konvex. To funguje perfektně, na pár nožích jsem to taky zkusil. Asi tak.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum