ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Nože ESEE (a další) z RAT Cutlery Možnosti
ibu
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 2/12/2010
Moja ESEE 6 sa odporúčala do sveta. Daroval som ju malému kamarátovi z práce, ktorý odišiel za lepším inde a nožík nevedel pustiť z ruky. Bola to super kudla - čo ten nôž znesie je neuveriteľné a je prekvapujúco použiteľný od použitia v kuchyni, po celodenné sekanie dreva bez podstatnej známky opotrebovania. Bez mihnutia oka by som si ho kúpil znova. Doma na Slovensku by som si ju vedel živo predstaviť na vandroch, ale úprimne - tu v UK ma viac stresovala, keď som ju mal pri sebe, akoby som si nožík užil, aj keď by ma v horách zaručene nikto nestopol. Snáď bude novému majiteľovi dobre slúžiť. Cool

ibu vložil tyto přílohy:
IMG_20180213_112300.jpg.jpg

<°)))><
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/27/2016
Scandi řeže jako bestie, držím RB a říkám si ... je supr, nejlepší, nejpěknější. No, mrknu vedle a tam klasika. Chytnu, říznu .... ostrá, bere jinak, vypadá ještě líp než RB. Díky bohu že mi je dopřáno vlastnit obě 😎 Miluju je 💗

zabikuch88 vložil tyto přílohy:
IMG_20180420_170538_HDR_2.jpg.jpg

Esee6 - Rat - Izula - Opinel - Mora Eldris - Rybička - Mora Classic 1 - Kershow Schuffle - Esee RB3 - Avispa - Mora Garberg - TBS - 🇨🇭 Farmer - 🇨🇭 LE 2018 - CRKT Pilar - CS Kobun - Kizer Gemini
Posláno:

Pokročilý
Tak jo, prvních pár dnů intenzivního seznamování je za mnou. Tato kudlička je skvělá. O vzhledu se příliš zmiňovat nebudu, každý máme jiný vkus, no pro mě to je jeden z nejkrásnějších nožů. A ta oranžovááá .... sedám z té barvy na dupu. Tolikrát jsem ji viděl na obrázcích, videích, ve skutečnosti je ale naprosto neskutečná 💗 Ergonomie rukojeti je supr. Kudla je jak dělaná na běžnou práci. Při silovějším řezání bych ale volil krysu. Přeci jen, silnější rukojeť se mi lépe drží. Stonewash čepeli děsně sekne. Drop point, logo, vše krásně ladí, na kudlu je radost pohledět. O čepeli moc psát nebudu, bo nevím co. Nejsem žádný metalurg. Své kudly pravidelně udržuju na keramice. Kudla je ostrá jako prase, ostří drží, co více si přát. Na obou slečinkách je Aus8. Dílenské zpracování je příkladné, výbrus souměrný, tady je vše v naprostém pořádku. Nožík mě hodně baví ... snad jen k pojistce se hůře dostává. Ratka tam má to vybraní trochu jiné, lepší. Ale to je jen drobnost, to je jediné slabší místečko na tomto noži. Jinak kudle nemám co vytknout. Ach ta Avispa .... to je láska ohromná, spolu s Izulou a 3 to bude skvělé EDCčko 💗🔪 A této kudly si cením obzvláště - dostal jsem jí darem 😎

zabikuch88 vložil tyto přílohy:
IMG_20180418_150841_HDR_2.jpg.jpg
IMG_20180421_110848_2.jpg.jpg
IMG_20180412_151525_HDR_2.jpg.jpg

Esee6 - Rat - Izula - Opinel - Mora Eldris - Rybička - Mora Classic 1 - Kershow Schuffle - Esee RB3 - Avispa - Mora Garberg - TBS - 🇨🇭 Farmer - 🇨🇭 LE 2018 - CRKT Pilar - CS Kobun - Kizer Gemini
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/19/2011
Obyčejně, mám-li tu čest, přečíst si podobný výlev, dám jen tiše karma +...Happy Teď musím i psát, Ty jsi pravý nadšenec...Applause
Ana'l nathrach, orth' bha'is's bethod, do che'l de'nmha
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 7/19/2011
ahoj,
ma niekto skusenost s ESEE 6-HM ? Ako sa drzi v ruke oproti klasickej 6 ?
Ktora verzia vam pride lepsia? Pozeram ze 6-HM ma pouzity iny druh micarty okrem toho je aj lahsia a o kusocek kratsia.

Druha otazka, mate niekto skusenosti s ESEE nozmi v kuchyni ? Ak ano s akym modelom.

Dakujem
Posláno:

Pokročilý
montelie napsal:
Obyčejně, mám-li tu čest, přečíst si podobný výlev, dám jen tiše karma +...Happy Teď musím i psát, Ty jsi pravý nadšenec...Applause

Ahoj, díky za krásné řádky. Velmi si mě potěšil 😎
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 6/11/2011
zabikuch88: Ahoj. Můžu se zeptat, dělá ti ta Avispa toto? https://www.youtube.com/watch?v=uL1W54dyJJo&t=1m55s
A jak dopadly díry na klip? Sedí klip na framelocku?

Posláno:

Pokročilý
Karlosak napsal:
zabikuch88: Ahoj. Můžu se zeptat, dělá ti ta Avispa toto? https://www.youtube.com/watch?v=uL1W54dyJJo&t=1m55s
A jak dopadly díry na klip? Sedí klip na framelocku?

Zdarec, tak zkoušel jsem to že tak nějak trochu ( nemíním to rvát na sílu ) a ne, to co v tom videu to nedělá.
Díry jsou supr, na pojistce klip neleží.
Posláno:

Štamgast
Medellin...Happy

montelie vložil tyto přílohy:
DSCN0973.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/22/2005
montelie napsal:
Medellin...Happy
Budeš nějak řešit, tunit do špatné odjišťování? Malé vybrání atd?
Posláno:

Štamgast
Jo, zakulatím vnitřní hranu a trochu míň to našponuju...Cool
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/4/2016
rat3 doma..

purschack vložil tyto přílohy:
IMG_20180430_210135_660.jpg.jpg
20180430_190923.jpg.jpg

Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 12/26/2011
Ahoj Purschacku, gratulace k dalšímu kouskuHappy Nedávno jsi dal do inzerce ratku1, tak jsem se chtěl zeptat na dojmy. Nebylo to ono? Já jí mám jako edc a vyloženě mi sedí.
Posláno:

Štamgast
karel73 napsal:
Ahoj Purschacku, gratulace k dalšímu kouskuHappy Nedávno jsi dal do inzerce ratku1, tak jsem se chtěl zeptat na dojmy. Nebylo to ono? Já jí mám jako edc a vyloženě mi sedí.

dik..rat1cka je paradni.. ale nesedla.mi velikostne. je to poměrně velká kudla. tepelný zpracování a to okolo dokonalý.. jenom.v tyhle velikosti mi sedí spíš fix.. tenhle z domu ale nepůjde 😋

20180501_113201.jpg.jpg

Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 12/26/2011
Tak to chápu, vypadá dobře,asi bych jen osobně bral bez černění, ale to je detail. Já si všimnul, že jsi to nijak nekomentoval a jen jí dal na prodej. Zrovna včera jsem s tou mojí, D2, řezal dost silné pruty, už to ani pruty asi nebyly, a šlo to s ní fakt dobře. Tím, že má klip, tak jí mám pořád v kapse kalhot a je po ruce. Každopádně, ať ti to dobře řeže a až bude nějaká recenze - sem sníHappy
Posláno:

Štamgast
chvíli sem si vyleval srdíčko na mora vlákne..tak proč.to chvíli neplevelit tady 🤣🗡

IMG_20180502_212119_114.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/1/2014
purschack napsal:
chvíli sem si vyleval srdíčko na mora vlákne..tak proč.to chvíli neplevelit tady 🤣🗡

Mohu se jen zeptat, kudlu jsi kupoval novou, nebo je to z druhý ruky? Děkuji
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/23/2010
purschack napsal:

Len si si pomýlil vlákno, toto je o nožoch Esee a ty máš Ontario, asi by to skôr malo ísť sem: http://www.knife.cz/Default.aspx?tabid=53&g=posts&t=3493&p=17
Posláno:

Štamgast
wrafan nejdřív sem.zkusil.půjčenou a následně koupil novou
peku86 název vlákna konci ...a další z RAT
sorac
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/1/2014
purschack napsal:
wrafan nejdřív sem.zkusil.půjčenou a následně koupil novou
peku86 název vlákna konci ...a další z RAT
sorac

Dík za odpověď, jen mi přijdou ty šroubky na ručce nějak rychle zbavený černění, proto jsem se ptal. Jináč kudla to je určitě super, přeji s ní hodně spokojených chvílek mimo civilizaci.
Mám Rat3 od Esee a jsem spokojen.
Jen mě ještě zajímá, kdesi jsem to tu četl, je výrazně znát rozdíl celkové délky u Esee 3 vs. Ontario Rat 3? Někdo tu psal, že je to skoro 1cm. Díky
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum