Fórum
Nože ESEE (a další) z RAT Cutlery Možnosti
Posláno:
Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 10/8/2011
Randy Marsh napsal:
Nevíte někdo jestli se dají někde sehnat tyhle ESEE přívěsky?

https://www.idilna.cz/cz/
;)
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/1/2014
Randy Marsh napsal:
Nevíte někdo jestli se dají někde sehnat tyhle ESEE přívěsky?

Taky by se mi líbil, nejjednodušší nechat někde vypálit laserem.
Jen nevím, jestli by se někdo třeba 10ks chtěl zabývat a kolik by to přišlo.Happy Ale v případě že by bylo více zájemců, mohl bych se poptat, jen by to byl klasickej nerez, tudíž velkou ostrost hrany pro křesání nelze čekat.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 10/8/2011
Proto jsem hazel tu idilnu, pokud se neco nezmenilo, tak berou libovolne male zakazky. Dokonce mivali kalkulator, kam se hodil materia a delka rezu a vypadla cena. Nejvetsi cast ceny tak bylo postovne.
Posláno:

Štamgast
krezac napsal:
Proto jsem hazel tu idilnu, pokud se neco nezmenilo, tak berou libovolne male zakazky. Dokonce mivali kalkulator, kam se hodil materia a delka rezu a vypadla cena. Nejvetsi cast ceny tak bylo postovne.

Zní to zajímavě, až budu mít čas, mrknu na to. Ještě mě ale napadá, nemůže bejt problém s ochranou známkou? V podstatě jde o kopii originálu.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/8/2017
Ještě doplním, že obrázek je z fb ESEE, dost lidí se tam ptalo, kde se to dá koupit, odpověď žádná, ale možná se dočkáme a začnou to normálně prodávat Happy
What do you mean "closeminded"? I listen to all types of death metal!
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/8/2017
Ondřej B. napsal:
Se přiznám, že jsem se tam šel vyfňukat, proč Medelína dělaj z Aus8...a dočet se odpovědi, že je to naprostej úmysl, neboť dělají nože pro polní podmínky a nožík z D2, či s30v si nikdo na šutru třeba v Bolívii snadno jako Aus8 nenabrousí.

Něco na tom je. Jednou jsem byl na otočku na chalupě a likvidoval jsem tam různý kartony atp. Všechno jsem řezal Medellinem, protože jsem s sebou ani jiný nůž neměl. Během prvního dne jsem ho dost ztupil. Ne že by nešel použít, ale nebylo to prostě ono, materiály spíš trhal než řezal. Neměl jsem s sebou nic na nabroušení, tak jsem prostě použil dno keramickýho hrnku a celkem slušně jsem ho nabrousil. S D2 by se mi to nepovedlo.
What do you mean "closeminded"? I listen to all types of death metal!
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 7/7/2013
Já ho na test koupil, tvarově je to pěknej nožík, ale celkově zavíráky od Esee považuju za takový spartánský blbuvzdorný nože, relativně (?) levný. U Medellinu chápu argumenty jako polní broušení, cena-záruka, účel splní Aus8 i D2 na Avispě, člověk se moc nebojí zničení a ztráty. Nicméně to uživatelský pohodlí, jako Spyderco či Zt Esee prostě nenabízí. Jenže bytelnej a nositelnej nůž pod 120g Zt ani Spyderco nedělá...zas ty kompromisy.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 8/19/2018
Avispa me nadchla natolik, ze jsem poridil hned tri, je to jeden z mala nozu, ktery i pouzivam, ale s citem. Zaroven jde o nuz, kterym se trochu trestam. Tak asi jako spousta zdejsich, sahne o dlohe chvili do kapsy pro nuz a proste si s nim "zacvaka" ten zvuk je uklidnujici Grin Jenze Avispa je nozik tak trochu pro masochisty, ta pojistka je ostra (ano da se poladit) a pomerne tuha, zvlast kdyz otocim klip, i pristup k ni je ne uplne pohodlnej. Jinak je to skvelej nuz za pul darma a nedam na neho dopustit. Jen "cvakat" se mi s nim nechce, omezuju se na nutne pouziti a pozmoulani zavreneho noze v ruce, ocel mi vyhovuje, nosim jenom jednu, zbyvajici dve jsou ulozenky a zatim bez brouseni, jenom cas od casu prelajznu cepel zlehonka keramikou. Happy

Mam na mysli AUS-8 Laugh
Posláno:

Pokročilý
Ta tuhost je prostě daň za ocelovej framelock, s Kabarem 4070 z Aus8 jsem na stavbách fungoval 6 let a šlo to, pak už se letitým broušením zvedly úhly a řezivost šla do háje..a šel i on, Avispa ho nahradila, jen jsem se musel naučit framelock zavírat levou rukou palcem na stojáka s nehtem ke střence, jinak to bylo o servání kůže.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/7/2008
Randy Marsh napsal:
Ondřej B. napsal:
Se přiznám, že jsem se tam šel vyfňukat, proč Medelína dělaj z Aus8...a dočet se odpovědi, že je to naprostej úmysl, neboť dělají nože pro polní podmínky a nožík z D2, či s30v si nikdo na šutru třeba v Bolívii snadno jako Aus8 nenabrousí.

Něco na tom je. Jednou jsem byl na otočku na chalupě a likvidoval jsem tam různý kartony atp. Všechno jsem řezal Medellinem, protože jsem s sebou ani jiný nůž neměl. Během prvního dne jsem ho dost ztupil. Ne že by nešel použít, ale nebylo to prostě ono, materiály spíš trhal než řezal. Neměl jsem s sebou nic na nabroušení, tak jsem prostě použil dno keramickýho hrnku a celkem slušně jsem ho nabrousil. S D2 by se mi to nepovedlo.

.... ale pri lepšej oceli by si ho ani brusit nemusel NoNoNo
Facebook : MGknives
Instagram : mgknives
Posláno:

Štamgast
MiGo#1 napsal:
Randy Marsh napsal:
Ondřej B. napsal:

.... ale pri lepšej oceli by si ho ani brusit nemusel NoNoNo

A v tom je právě to kouzlo a krása, každej si může vybrat to, co mu vyhovuje nejvíce. Kdyby bylo všechno jen z uhlíkovek, nebo naopak jen z elmaxu, byla by to nuda.Happy
Třeba k tataráčku je Aus8 plně dostačující.Laugh

wrafan vložil tyto přílohy:
IMG_20200130_175818_2.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
..tak to poslední dobou pozoruju, že u Wrafanů je koníčkem vedle eséček i vybraná konzumaceOk
-nejsem ocelový fajnšmekr, pokud to není úplná bída, ale hlavně mi to musí bez zmítání sednout do ruky a do kapsy...a z těch vyobrazených je to pořád nejvíc stará mizerná Endura (tahle je teda nová)

Ondřej B. vložil tyto přílohy:
IMG_20200130_182354.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Ondřej B. napsal:
..tak to poslední dobou pozoruju, že u Wrafanů je koníčkem vedle eséček i vybraná konzumaceOk
-nejsem ocelový fajnšmekr, pokud to není úplná bída, ale hlavně mi to musí bez zmítání sednout do ruky a do kapsy...a z těch vyobrazených je to pořád nejvíc stará mizerná Endura (tahle je teda nová)

... přiznávám se, ano, jsem trochu labužník a čistokrevnej masožrout. Láska prochází i žaludkem.Razz Ok
Posláno:
Začátečník
Připojený: 4/5/2019
Plastový futrál mě nebavil.
Plus trochu sebeobrany.

Miroslav61 vložil tyto přílohy:
IMG_20200131_000709.jpg.jpg
IMG_20200131_000734_1.jpg.jpg

Posláno:
Pokročilý
Připojený: 1/10/2019
Opičí pěst, nejlepší poměr cena/výkon...Ok
Posláno:
Začátečník
Připojený: 4/5/2019
Jo.Jo.2,5cm. Zlomí to cihlu
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/22/2005
Pořád a stále...

Ppetr vložil tyto přílohy:
IMG_20200128_143712.jpg.jpg

Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 8/19/2018
Ne vzdy, ale dnes ano, courem v honitbe, a skutecne to bylo honeni, utelkl mi pes za cubou Laugh

3b0la vložil tyto přílohy:
121212.jpg.jpg

Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 9/17/2015
Avispu mám moc rád jak je placatá, tak jsem jí pořídil brášku (D2+AUS8).

Diego40 vložil tyto přílohy:
A0000231.JPG.jpg
A0000232.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Jo jo, dnes jsem si pořídil Rat1, kterou jsem už v minulosti měl, za cenu 700,-k jsem neodolal. Nůž je to super, rozhodně ho nijak nezatracuju. Ale ta placatosti u zavíracích Eseéček u mě prostě vede na plný čáře, do kapsy je to prostě lepší.Ok Happy

wrafan vložil tyto přílohy:
IMG_20200131_184658_2.jpg.jpg

Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum