ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Nože ESEE (a další) z RAT Cutlery Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 4/1/2014
karel73 napsal:
Díky za fotky. To pouzdro vypadá sympaticky jeté.

DíkHappy Takto jsem pouzdro (vč.nože) víceméně podědil (koupil) od původního majitele, i když už nevím, kdo to byl, dík patří i jemu. Nůž i pouzdro jsem převzal v naprosto perfektním stavu, to jen abych se nechlubil cizím peřím. Mám ho někdy od července 2019Happy .
Posláno:

Štamgast
Hoďka na kůži, ale je fakt, že jsem současně prělíznul čtyři nože najednou. Zas je jak žiletkaHappy .

wrafan vložil tyto přílohy:
IMG_20200223_121026_2.jpg.jpg

Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 12/26/2011
Tak tohle se povedlo! Happy
Posláno:
Začátečník
Připojený: 11/22/2019
S tímhle zrcadlem můžeš s klidem vyrazit na lov Medúzy. Myslím tím té mytologické. Ať mě zase nikdo nenařkne z týrání zvířat.Happy
Posláno:

Začátečník
Připojený: 8/28/2010
Já to Xancudo chci!!! 😂😂 Foto z FB

Porter vložil tyto přílohy:
FB_IMG_1582550692236.jpg.jpg
FB_IMG_1582550680532.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 5/18/2014
Porter napsal:
Já to Xancudo chci!!! 😂😂 Foto z FB

Vidím to stejně:)
Posláno:

Štamgast
Jedna z dnešního dopoledne, aneb když je potřeba vyčistit cestu po nočním vichruHappy , a tip jak po takovém blbnutí očistit smůlu. Brácha mi půjčil pičifuk na lesní techniku (viz foto). Jde to snadno a rychleOk
A pokud to někoho zajímá, wintagewear.cz již prodává Avispu v SK5Applause .

IMG_20200224_155443_2.jpg.jpg
IMG_20200224_165527_2.jpg.jpg
IMG_20200224_155540_2.jpg.jpg

Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 2/3/2019
Posláno:

Štamgast
Nedávno zde zmíněnou Avispu z SK5 mám doma. Po zveřejnění fotky ve vláknu "Jaký nůž máte pravě u sebe", jsem obdržel émailem dva téměř totožné dotazy ohledně čepele z oceli SK5, použité na tomhle, podle mě, perfektním zavíráku. Na hodnocení nože ohledně korozivzdornosti a držení ostří je první den brzo. Týden budu nosit a používat, pak se pokusím něco napsat. Jinak si myslím, že co se celkového zpracování nože týká, vše už tu bylo řečeno. Kvalita provedení stále stejná, nabroušen přišel solidně. Snad drobné anomálie, pokud to někoho zajímá, síla hřbetu čepele se liší o 1 až 2 desetiny mm, délka čepelí se liší o cca 1,5 až 2mm (přisuzuju tomu, jak se zadaří při továrním broušení). Frame zapadá tak akorát (podle mě). Je vidět rozdíl ve finálním povrchu čepele, Aus8 a SK5 stejný, D2 je takovej hladší. Přisuzuju to tomu, že finální povrchová úprava čepelí je technologicky stejná, jen D2 má od přírody vyšší otěruvzdornost.Nůž jsem pořídil jednak ze zvědavosti, druhak jako Eseenadšenec do sbírky, ale budu ho normálně používat. Normálně, myslím to, k čemu je zavírák tak nějak určen, tedy jídlo, kartony a jiné obaly, sem tam klacek na buřta, tedy žádný destruktivní test ať prosím nikdo nečeká. Jinak první poznatek k oceli, během psaní jsem zdlábnul dva zapečené toustíky, zmíněným nožem mazané ExtraHot kečupem, který jsem nechal působit na čepel po dobu konzumace, a chová se to jako uhlíkovka, tedy fleky do šeda, stejně jako tomu je třeba u OpineluHappy .
Vše popsané jsem samo zafotodokumentoval. Porovnával jsem se svou AUS8 (hnědá) a D2 (zelená). Asi vše.Happy

IMG_20200226_204433_3.jpg.jpg
IMG_20200226_155900_2.jpg.jpg
IMG_20200226_184515_2.jpg.jpg
IMG_20200226_184219_2.jpg.jpg
IMG_20200226_184008_2.jpg.jpg
IMG_20200226_201115_2.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 3/30/2011
wrafan napsal:
Nedávno zde zmíněnou Avispu z SK5 mám doma. Po zveřejnění fotky ve vláknu "Jaký nůž máte pravě u sebe", jsem obdržel émailem dva téměř totožné dotazy ohledně čepele z oceli SK5, použité na tomhle, podle mě, perfektním zavíráku. Na hodnocení nože ohledně korozivzdornosti .....

Ahoj,
týden Confused když o uhlíkovou budu trochu pečovat a nebudu vyloženě uživatelské čuně , každej na fotce pozná kulový, že je to uhlíkovka.
Myslím, že bys měl být důsledný svému schématu "tak jde čas". To se mi líbí na tvém přístupu. A pokud vydrżíš sem přispívat do "milióntého" dílu Admire , stále si to rád přečtu, přestože mi zatím tyhle kudlíky neoslovují. Vidím průběh užívání, občas slyším zkušenosti Applause Ok

edit:
Měl bych dotaz: zkoušel jsi někdy "nabrousit-oživit" ostří jen o to co najdeš venku ? A výsledek ?

Není moudrý ten, kdo ví mnoho, ale ten, kdo ví co je třeba.
Nůž slouží mě, nikoli já jemu.
Posláno:

Štamgast
Samozřejmě, týden bylo myšleno pro ty, co chtějí znát rozdíl třeba mezi Aus8 a SK5, kde už po této době bude znát rozdíl.
Mám na mysli opotřebení ostří, patinu, či korozi. Je jasný, že, i v případě popsaném výše (kečup), kdybych nůž hned otřel, nic by se nestaloHappy . Já mám uhlikovky rád, jsem si vědom jejich vlastností a podle toho o ně pečuji. Nadruhou stranu jsou lidi, kteří řeknou, nechci nebo nemám čas se starat a i ty to zajímá.
Nebráním se tomu, v průběhu času sem dát aktuální foto stavu uvedeného nože. Pokud zmiňuješ můj pokus s Esee4 o několik stran zpět, kudla je stále v zápůjčce, aktuální foto přikládám, a člověk jemuž jsem půjčil se stará o nůž víc než výborněOk .
K tvému dotazu ohledně broušení v terénu, ano zkusil jsem, 3HM, kamenem vytaženým z řeky, žula s čedičem, šlo to v pohodě, to je jedna z výhod 1095Happy .
PS: samozřejmě, že blejskavou fasetu, takto vytvořit nejde, ale v nouzi se i oholíšLaugh

Screenshot_20200225_180838_2.png.jpg

Posláno:

Pokročilý
Oceli "new level" mají své kouzlo , ale bez keramiky, diamantu ...

Nevím jak kdo, určitě nebudu očekávat zrcadlo fasetu po šutru z řeky.
Posláno:

Pokročilý
A uživatelsky co slyším, je to ráj pro mé uši ...
1095 nemáš, !!!
PRC
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 1/18/2007
...uhlík je uhlík...
....řeže jako ďas, vydrží hodně, nabrousíš o kámen z potoka, utřeš do špekáčku.
Ale jsou i jiné ocele. Na fotce nůž s ocelí 154CM. Také řeže pěkně.

Hlavně hurá do lesů.

PRC

PRC vložil tyto přílohy:
IMG_20200222_113302.jpg.jpg

Posláno:
Pokročilý
Připojený: 7/7/2013
Oceňuju, že v dnešní módě scandi nula, Esee zůstává u fazet, jak pro robustnost ostří, tak broušení. Ono nabrousit scandi i na starým křivým probroušeným brousku, natož šutru z potoka, je docela kumšt.
Posláno:

Štamgast
Avispa SK5, den druhý. Okurka, rajče, paštika, chleba, opláchnutí vodou a otření do sucha. Je to prostě uhlíkovka, za chvíli bude krásně šedočerná.Happy

IMG_20200227_164120_2.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Nemohu jinak, než znovu zaplevelit, dnesHappy

IMG_20200301_143409_2.jpg.jpg
IMG_20200301_141322_2.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Víc než týden používání Avispy s čepelí SK5 je pryč, tedy pár postřehů. První věc, která mě neskutečně pobavila, je výrok, cituji: "týden? když o uhlíkovou budu trochu pečovat a nebudu vyloženě uživatelské čuně , každej na fotce pozná kulový, že je to uhlíkovka." Pravda, pokud se na ní budu chodit dívat do šupliku, nikdo nic nepozná, ale jinak už po prvním říznutí do potravin (zelenina, syrové maso) je to znát. Jediné na co jsem dával pozor, aby se zbytečně nic nedostávalo okolo čepu nože. SK5 patinuje už po pouhém otření mokrým hadrem. Patina se dá snadno odstranit leštící pastou s olejem (WD40) nanesenou na kus hadru, ale kdo má rád loga, musí počítat s tím, že se sleští dolů.
K držení ostří asi toliko, přebrousil jsem na 20st. (vrchol 40st.), originál to bylo cca 25st.(vrchol 50st.), nůž řezal v obou případech velmi dobře. Brousitelnost SK5 je velice dobrá, snadná a rychlá. Po přebroušení se ukázal fakt, že výbrus nože není zcela souosý, takže teď je faseta ostří na každé straně jinak vysoká, na druhou stranu, když tu čtu, čím vším trpí zavíráky ANV (za dvojnásobek), tak je vlastně vše v pohodě. Po těch cca 10ti dnech nůž stále dobře řeže a nemám potřebu ho brousit, používám denně, chleba, zelenina, uzeniny, vaření, kartony, prostě běžné věci.
Kdo chce tedy nablištěného bezúdržbového krasavce, ten ať nepořizuje. Kdo chce, jak mi psal jeden zdejší člen, patinujícího veterána, ten ať si ho klidně koupí. Já jsem dopředu věděl, co mohu očekávat a jsem spokojen. Obávaná koroze neproběhla, a upřímě, Ti kdo používáte třeba starou produkci obyčejných zavíracích Mikovů z uhlíkovky se toho asi taky nebojíte. Jeden mám pověšenej na houbařským košíku už min. 20 let, pořád funguje. Patina je vlastnost, nikoliv vada.Happy

01.jpg.jpg
02.jpg.jpg
03.jpg.jpg
04.jpg.jpg
05.jpg.jpg

Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 2/3/2019

Máš pěkné, povedené recenze 👍😃
Super, díky..
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/27/2013
Díky, Stando Ok Applause Applause

uvažuju o jiném zavíráku s SK-5, kromě dětství jsem vlastně uhlíkovku nikdy neměl, tak jsem sám zvědavý, jestli se odhodlám ... ale tahle syrovost má velké kouzlo Happy
Nejsou žádné velké věci, jsou jen malé krůčky na cestě ...
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum