ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
ivan78 Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 11/23/2010
ivan78 napsal:
Pospa napsal:
Ahoj Ivane,ty teda jedeš.Jen tak dál. Strašně ti tu výheň a možnost mlátit do železa závidím. Už se těším na další nožíky.
Pospa

Díky a odkud si .Lanařím Vsetu ale bohožel pracovní vytížení.Já pokud to jde jdu se odreagovat.

Já jsem od Hradce Králové.Na kování nemám podmínky,tak aspoň brousím z ploch
áčů a mrším kůži :)
chybama se člověk učí- BLBEC VLASTNÍMA
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/13/2010
Ahoj všem , dnes opět pár fotáglí.Vše jsem leptnul ale na 19191 nic!Pružinovaka no problem pilník taky ale 19191 nic.Vyleštil opět lept jen to zčerná a šmitec.Každopádně foto.Ivan.

ivan78 vložil tyto přílohy:
Fotografie0706.jpg.jpg
Fotografie0720.jpg.jpg
Fotografie0721.jpg.jpg
Fotografie0722.jpg.jpg

bolest je slabost jenž opouští tělo
tel. 608080723 :-D
Posláno:

Štamgast
A troška testování 19191

Fotografie0707.jpg.jpg
Fotografie0708.jpg.jpg
Fotografie0709.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
pilníky ajax

Fotografie0710.jpg.jpg
Fotografie0711.jpg.jpg
Fotografie0712.jpg.jpg
Fotografie0713.jpg.jpg
Fotografie0714.jpg.jpg
Fotografie0715.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
pružina tranzit

Fotografie0716.jpg.jpg
Fotografie0717.jpg.jpg
Fotografie0719.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Ahoj všem. Dnes jsem se vrhnul na další ložisko CCCP.Zde foto Ivan 8-)

Fotografie0829.jpg.jpg
Fotografie0830.jpg.jpg
Fotografie0833.jpg.jpg
Fotografie0837.jpg.jpg
Fotografie0836.jpg.jpg
Fotografie0838.jpg.jpg
Fotografie0839.jpg.jpg
Fotografie0840.jpg.jpg
Fotografie0842.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
A tady je zbytek z dnešního dne, ložiskovej rus,zbytkáček malej 19191 a moje oblíbená pružinka tranďák a poslední kousek zahnutej je z dláta značenýho Laugh.

Fotografie0835.jpg.jpg
Fotografie0844.jpg.jpg
Fotografie0845.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Ahoj vše.Dnes jsem dodělal včerejší kousky přeji hezký den Ivan.

Fotografie0846.jpg.jpg
Fotografie0847.jpg.jpg
Fotografie0848.jpg.jpg
Fotografie0849.jpg.jpg
Fotografie0850.jpg.jpg
Fotografie0851.jpg.jpg
Fotografie0852.jpg.jpg
Fotografie0854.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/24/2007
Ahoj Ivane.
Je velmi videt ze te to fakt chytlo a ze makas jak muzes ... Ale popravde se mi zda, ze mene je nekdy vice ... Zkus si radeji dat zalezet vice na jednom kuse nez udelat deset polotovaru a kazdymu udelat deset fotek ... Nemyslim to v zadnem pripade nijak ve zlem ... Sam vim jak jsem delal to same kdyz jsem zacinal .. Myslim ale ze pokud sve nadseni vic usmernis , das si vic zalezet a kazdy dalsi nuz se pokusis o trochu vylepsit oproti predchozimu , tak se brzy hodne zlepsis a zacne to byt o necem jinem ... energie ti zda se nechybi :) Taky bych byt tebou omezil foceni kazde nahruboprekovane , polokrive pasoviny a nehotove cepele ... lidi si na to rychle zvyknou a zacnou tve vlakno prehlizet! ... reknou si proste ... aaaaa, Ivan to je zas nejakej polotovar a ani te nerozkliknou... A az budes mit pekne noze tak to budes dohanet a bude te to mrzet ... Nerad bych aby to vyznelo jako nejake poucovani nebo moralizovani ale zkus to zvazit. Preju ti stejnou energii jako doposud a hoodne trpelivosti a snahy ! at se ti dari :)
Hlavne s rozumem :)
. FB - Melicharek Knives _---_ Instagram - melicharek_knives
Posláno:

Štamgast
MelGhi napsal:
Ahoj Ivane.
Je velmi videt ze te to fakt chytlo a ze makas jak muzes ... Ale popravde se mi zda, ze mene je nekdy vice ... Zkus si radeji dat zalezet vice na jednom kuse nez udelat deset polotovaru a kazdymu udelat deset fotek ... Nemyslim to v zadnem pripade nijak ve zlem ... Sam vim jak jsem delal to same kdyz jsem zacinal .. Myslim ale ze pokud sve nadseni vic usmernis , das si vic zalezet a kazdy dalsi nuz se pokusis o trochu vylepsit oproti predchozimu , tak se brzy hodne zlepsis a zacne to byt o necem jinem ... energie ti zda se nechybi :) Taky bych byt tebou omezil foceni kazde nahruboprekovane , polokrive pasoviny a nehotove cepele ... lidi si na to rychle zvyknou a zacnou tve vlakno prehlizet! ... reknou si proste ... aaaaa, Ivan to je zas nejakej polotovar a ani te nerozkliknou... A az budes mit pekne noze tak to budes dohanet a bude te to mrzet ... Nerad bych aby to vyznelo jako nejake poucovani nebo moralizovani ale zkus to zvazit. Preju ti stejnou energii jako doposud a hoodne trpelivosti a snahy ! at se ti dari :)

Díky a to + je ode mne
Posláno:

Štamgast
Ahoj Ivane, MEL to vystihl dobře. Jink nevím,jak to děláš ty,ani jak to dělaj ostatní, ale já každej nůž začínám na papíře. Spousta návrhů, spousta počmáranejch papírů,spousta úprav.Potom vystřihnu z tvrdé čtvrtky a zkouším do ruky.Většinou už taky rozmejšlím futro,alespoň nahrubo.Při výrobě se mi pak stejně něco nepovede a upravuju.Ale většinou se snažím držet se návrhu.Jako začátečník taky nerozdělávám víc čepelí než 2.Snažím se je nejdřív dodělat do konce, co mám rozjetý.Teď mám přes tejden doma spoustu oceli a zatím trápím jen tužku a papír.
Udělals daleko víc nožů než já a nechci ti radit. To je moje cesta.Kterou kráčím já.Každej máme tu svoji a každej máme svoje postupy a je to asi dobře.Člověk by neměl kráčet jen vyšlapanou pěšinkou,ale někdy ho může kousek někdo doprovodit.
Přeji ti hodně štěstí na tvoji cestě a hodně dobytých vrcholů.
Ať se daří.

Posláno:

Štamgast
Děkuji za reakce Admire . Ale všichni nejsou stejní jak píšeš.Někdo prostě maluje i třeba několik dní než na něco příjde . Já jakožto samouk který se snaží vše pročíst a pro googlovat jdu jinou cestou . Zrovna jak to cítím.A je jedno jakej materiál použiju ať už co kovošrot dá nebo kupovanej z některých shopů tady v čechách.Všichni kdo začínal buď to z plocháčů nebo kovat vždy to zkoušel jen z hlavy od srdce .Někteří nožíři tady si jedou pořád to stejný ať už hotový klenoty a nebo nevzhledný nože jakoby z dob minulích.Nevím co si mám myslet.Nepatřím k lidem kteří se snaží mit do pár měsícu ve znaku ŠTAMGAST ani nepřispívám , netlachám nebo nemoudruju o H.o jen si přispívám na své vlákno fotky kudel které udělám . Jaké jsou moje nože????Hnusný asi jo podle reakcí ale bohužel tak to se mi to líbí .Líbí se mi práce Hloha ,Pavla Bolfa , Bulise Admire , Želvi , Roseckýho a mohl bych pokračovat ale je to zbytečný.To že ukazuji rozpracovanost nebo postup jak jsem se to docetl a nebo někde zhlédnul.Chci to mít na svém vlákně .Nedělám stím žádné tajemství . Hezký večer všem Ivan
Posláno:

Štamgast
Děláš dobře.Kdybychom všichni byly stejní,byla by to nuda. Také v nožích by měla být rozmanitost. Nikdy jsem neřekl, že tvoje nože nejsou hezké. Rustikální(nebo jak bych to teď nazval) nože semi líbí. Jak už jsem psal,fandím tvoji práci. Rád bych si s tebou někdy zakoval. Měj se krásně a ještě jednou ať se ti daří.

Posláno:

Štamgast
Děkuji , já hezký nablejskaný věci (kudly)neumím .Vše jednoho hezkého dne zestárne ošoupe a stratí svůj lesk.A když už jsem v garáži (kovárně) tak se snažím dát do každého kusu kousek sebe .Každopádně se budu snažit ještě víc ale z této cesty nesejdu .Hezký večer.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/31/2011
Ahoj Ivan!

Vidím, že si sa doopravdy s prácou celkom rozbehol. Sledujem Tvoje vlákno a je vidno, že výroba nožov pre Teba niečo znamená, no vedz, že aj Tí, ktorí Ti predali svoje rady a skúsenosti nosia v srdci veľmi podobnú záľubu, takže nie nadarmo hovoria, že v Tvojej výrobe vidia svoje začiatky.

My ľudia pochádzame z jedného hrnca a máme vo zvyku sa uberať stále rovnakými cestami. Neber slová miestnych nožiarov nadarmo a zbytočne nehovor, že si taký a vnímaš to takto, tento stáv sa mení úmerne s Tvojimi skúsenosťami a ak budeš trpezlivý a primerane otvorený tak im onedlho dáš za pravdu.

Sám na sebe vnímam, že najväčšmi som sa naučil práci, keď som dlhý čas strávil nad jedným výrobkom. Napríklad keď som po tri razy kalil čepelku kvôli hamonu a vždy, keď sa linka nepodarila, tak vyžíhať, trpezlivo navrátiť do stavu pred kalením a opätovne s novou skúsenosťou pristúpiť ku vyhni. Alebo trošku pomimo čierneho remesla pri práci s píšťalkami. Je pri nich veľmi dôležité jemne a čisto vyrobiť hlásnicu a kanálik, kade prechádza vzduch, dopadá na hranu hlásnice a tvorí tak zvuk. Každá nerovnosť a chĺpik znateľne menia zvuk nástroja a ak máš citlivé uši, tak dobre poznáš, že práca nebola dotiahnutá do konca. Nástroj nezvučí, voľakedy ani neladí a znalému človeku to trhá uši a najmä srdce. Tak je to i tu. Pomocná ruka a dobrá rada sa neodmieta, no ani slepo nepríjma. Pouvažuj nad slovami, ktoré tu padli, isto neolutuješ.

A čo sa týka toho množstva, tak veru, dnes je toľko materiálu k dispozícii, že človek až žasne. To čo sa dnes vyhadzuje, to by v minulosti považovali za poklad. Ale to je doba konzumu, síce je veľa materiálu, no ale je dôležité, aby sme ním neplýtvali a nezapojovali sa tak do začarovaného kruhu, ktorý ani zdaleka nie je trvaloudržateľný.

Ja Ti prajem, aby sa Ti darilo, aby si stále vyrábal nožíky a venoval svoj čas tajomnému, čiernemu remeslu.

Jakub
"Na ceste za obrodou remesla a prirodzenej hudby."
Posláno:

Štamgast
Ahoj Jakube , díky za písmenka a věř že se snažím poučit ze svích chyb ,kterých se dopouštím. Jsem si jich vědom jenže tím še si sem do svého vlákna přispívám fotáglema tak je a bude vydět zlepšení.Nejsem z těch kteří udělají bombastický nůž jednou nebo dvakrát a pak nic.Vím že velká chyba je že se snažím vše leptat ale mě se to tak prostě líbí.Jak jsem napsal již víše budu si dělat to svoje jak to cítím třeba bez leptu ale stejně.Díky všem Ivan.
Posláno:

Štamgast
Ahoj všem.Vzal jsem si k srdci názory lidí co mi sem psali.Dnes jsem vše přebrousil až do 600stovky a pokusil se to vyleštit tady je foto víc se stím nedá dělat.Děkuji za názory.Hezký den všem Ivan.

Fotografie0859.jpg.jpg
Fotografie0861.jpg.jpg
Fotografie0862.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/13/2012
ahoj, nemyslim ze ide o to ci mas noze leptane alebo vyblyskane... ja som uplny zaciatocnik... zaciatkom minuleho roka som ani netusil ze sa noze daju robit podomacky, vyhnu som postavil na jar, ako vravim zaciatocnik... ale nechcel som sa chvalitHappy))
len si myslim, ze ked vykujes na jeden krat 6 cepeli, vsetky budu skoro rovnake, v zaciatkoch skoro rovnako nepodareneHappy keby si spravil jednu, dokoncil... o tyzden druhu, dokoncil a o dva mesiace 6-7mu tak by si videl ten posun... aspon u mna to tak funguje... za 10-14 dni kym spravim noz, sa vzdy kusok posuniem... nieco nove nastudujem, vyskusam, popremyslam, vyspekulujem a myslim ze to tak ma byt... samozrejme keby som bol cele dni doma, islo by to rychlejsie ale neponahlam sa ja nikamHappy
tak vela zdaru, ja sa tu vzdy rad zastavim a kuknem co noveHappy
PO
Posláno:

Začátečník
Připojený: 5/23/2013
Moc se mi to líbí, děláš to minimalisticky takový natural styl .Ok

Honza
Posláno:

Štamgast
Ahoj všem.Dodělaný nessík z pera Tráboše.Omotávka koženým špagátkem po vzoru P.Bolf.Délka je patrna z fotek.přeji hezký den Ivan.

Fotografie0868.jpg.jpg
Fotografie0869.jpg.jpg

Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum