ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Dřevo na rukojeti Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Emeritní moderátor
Připojený: 9/19/2005
@ Samurai - Laugh Ben psal staří truhláři v horách.....Laugh no jedině v domově důchodců v horách (třeba Zlatých Horách), tam jo, ale je už vidím jak pašují kládu pod kabátem na pokojLaugh
@ Ben - nezpochybňuji tento postup, asi fungoval, měli to vyzkoušený praxí Happy

Boj s lidskou blbostí se nedá vyhrát, ale člověk nesmí přestat bojovat, protože by jinak blbost zaplavila svět. (Jan Werich)
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 8/6/2005
Samurai napsal:
Dudu: když to dáš do kouta, tak to schne rychle, protože v rohu je 90° Laugh[/b]

Nejsem policajt ....

Ptám se vážně,
mám doma velký ořech,
který mi nějak schne a budu ho muset asi sundat.
Tak at vím, jestli mám drevo dat na spalky,
nebo z toho udelat fosny..

Sem tam něco dělám z kůže ...
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/21/2004
Podľa mojich skúseností : najlepšie narezať na foršne, alebo minimálne rozpíliť motorovkou klát na poly.Odložiť na kryté vetrané miesto a po roku ošúpať kôru. Ideálne je však dať foršne do sušiarne ( úplne najlepšie do parnej).

Dudu napsal:
Samurai napsal:
Dudu: když to dáš do kouta, tak to schne rychle, protože v rohu je 90° Laugh[/b]

Nejsem policajt ....

Ptám se vážně,
mám doma velký ořech,
který mi nějak schne a budu ho muset asi sundat.
Tak at vím, jestli mám drevo dat na spalky,
nebo z toho udelat fosny..
Posláno:

Štamgast
Připojený: 9/17/2005
To Dudu: prodej ho nějakýmu pažbaři, tobě na ručky stačí silnější větve a za vořech se dneska platí hodně penězHappy
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Emeritní moderátor
Připojený: 9/19/2005
Happy na fošny, pod nějaký přístřešek, hodně vzduchu a málo slunkaHappy, tak rok až dva a pak se s tím dá dál manipulovatRazz - ořech je krásné dřevo, zrovna mám jeden kudlík s ořechem rozdělanejHappy
[quote=Dudu]
Boj s lidskou blbostí se nedá vyhrát, ale člověk nesmí přestat bojovat, protože by jinak blbost zaplavila svět. (Jan Werich)
Posláno:
Štamgast
Připojený: 11/12/2005
Měl bych další dotaz, takovéhoto matného vzhledu u rukojeti je dosaženo nějakým postupem a lze to "u každého" nebo záleží vždy na dřevě?

Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/6/2005
Dík za tipy,
ono to má jeste cas.

Nejdive musim sundat vysoky topol,
ktery je samozrejme na ....

Sem tam něco dělám z kůže ...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/9/2006
mr.karnoRazzokud dřevo napouštíš (ať už čímkoliv- přírodní oleje, syntetika...), je lepší ho nechat nějakej čas ponořený v tom sajrajtu ( i hodinu ), pak to vytřít hadrem dosucha a víc to už neleštit. Povrch je hloubkově nasáklej- tudíž odolnej a pokud nechceš, tak se jako psí kulky blýskat prostě nemusí. Míru mat- pololesk- lesk asi časem vychytáš, může se to mírně zaleštit, myslím, že rukojeť v úplným matu není nic moc (můj názor)
Všechno dobré je k něčemu dobré
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/9/2006
Některá těžká tropická dřeva (hlavně různý druhy palisandru) jsou přirozeně tak olejnatá, že se s matem nechytáš
Všechno dobré je k něčemu dobré
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 8/16/2005
Prosim vás, když dáte dřevo do parní sušárny tak se pak zkurví espešl do barvy. Například jasan a dub šednou, když jsou sušené normálně jsou žlutý a zelený jak kuřátka. Je nasandě, že když do toho dřeva naseru horkoupáru, aby se ty póry roztáhly apak ji z toho šmahem vysuším, že to zanechá i nějaké ty stopy co se týče mechanických a antibakteriologických vlastností, protože se z toho vymejou třísloviny. Co je dobré pro truhláře nemusí být dobré pro nás (upřímě není to dobré ani pro ně, ale oni nic nenadělají když koupí šedivej jasan.)

Stejně tak hloupé rady o stavění fošen nastojato - kdokoli o tom ví minimum ti řekne, že fošny se mají položit a proložit a není dobré nechávat je venku, byt'pod stříškou.

Evidentně sušit trám a sušit 4X4 kousek dřevíčka na rukojet'k noži je něco jiného, takže - zatřít konce nepropustným lakem, nechat někde v průvanu a za dva měsíce za tři můžete dělat.

Ořech bych opravdu prodal do dýhárny a domluvil se s nima,že mi daj ten zbytek co už jim neveme loupačka ( 5-6 cm z prostředka) a z toho bych pak udělal ty hefty. 30K doma.

Jarda
Posláno:
Pokročilý
Čili pro pažbaře žádná sušárna, do dýhárny dodat tak jak to je, dokonce si to rádi odvezou. V každém případě to chce zatřít konce hned po pokácení a zvednout ze země na nějaké proklady. A to taky hned.
Posláno:
Pozorovatel
a do řiti...Shocked
Posláno:
Pokročilý
Koukni, že ten boží medvěd dole je vypálenej do té mládě která je u ořechu bílá a to jádro je pod ním dole (to tmavé) čehož autorka využila, takže na to není potřeba ořech.

Já dělám třeba tohle:
www.sweb.cz/hawkwind/ipelongbowhandle1.JPG

Do dřeva nevypaluju, mě jde hlavně o co nejlepší mechanické vlastnosti. To že ty luky krom toho že by měli dobře střílet mají taky působit nějakým estetickým dojmem je druhá věc...

Nebo kostěná inlay na velkém tisovém luku...

Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/10/2005
Mě se ta kostěná inlay líbí víc, než ten medvěd. Laugh
Posláno:
Pokročilý
Myslel jsem si, že to napíšeš...

Laugh

Jarda
Posláno:
Štamgast
Připojený: 7/21/2005
...detail Shocked
Posláno:
Štamgast
zajimavé řešení střenky,takový kombo. A.HellerShocked
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/10/2005
To je pěknej maglajz. Vyrábět bych to nechtěl.
Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/23/2005
tohle je už moc Laugh drobet přeplácaný .čepel pěkná ale řučku bych dal jinou Wink
Posláno:
Štamgast
...sem zapomělAngry tačepel je PURONVARSI-Finnland.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum