ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Potřebuju poradit Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 12/11/2010
Zdravím,tak tohle je můj dnešní úlovek a zároveň vyvstává otázka-co s ním?Co byste kolegové řekli na myšlenku,kdybych čepel tohodle tranžíráku překopal na fulltang outdoorák??Materiál je to uhlíkovka,zřejmě dost dobrý,anobrž je to sovětsko bolševický tovar.Fotka naprd-jako obvykleShocked

Bullterier5 vložil tyto přílohy:
001.JPG.jpg

PROSÍM NEPOSÍLEJTE MI PM,PIŠTE PŘÍMO NA MAIL.DĚKUJI,B5:-)
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/21/2010
2Bullterier5: asi by to šlo,ale zdá se mi to škoda,raději bych ho citlivě vypulíroval,možná opravit ,nebo vyměnit střenku a nechal bych ho k původnímu účelu - řezničina,nebo kuchtění. Kudel na ven,bych raději pořídil zde v inzerci,nebo na nože nůž....Jestli si to chceš spáchat sám,pořiď si raději kousek nezakaleného vhodného matroše,ušudlej,nech zakalit a bude toOk
S kým se nedá vyjít,s tím se dá ještě vyběhnout.....
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/2/2010
Bullterier5 napsal:
Zdravím,tak tohle je můj dnešní úlovek a zároveň vyvstává otázka-co s ním?Co byste kolegové řekli na myšlenku,kdybych čepel tohodle tranžíráku překopal na fulltang outdoorák??Materiál je to uhlíkovka,zřejmě dost dobrý,anobrž je to sovětsko bolševický tovar.Fotka naprd-jako obvykleShocked

No, já si myslím, že je to staršího data, protože mám od tohoto nože odlomenou špic. Dal mi ji kamarád, co vlastní chaloupku po Němcích a při opravě krovu ji našli. A pak jsem ji porovnal s celým nožem. Sedělo to + -, tvarově i na sílu.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/20/2005
Ahoj všem! Není to od nožu, snad to nebude vadit. Provádím rekonstrukci půdního bytu a v části "koupelna" řeším problém s podlahou. Po odstranění stropnic je tam ssa 50mm potěr - asi vápnoněco, pod tím zásyp škvára asi 150-200mm, pak desky-trám-desky a níže už naštěstí nevim... Wink
Je tu sposta stavařů, prosím poraďte, co a jak. Kdyby to šlo, nerad bych odstraňoval škvarový zásyp ... Sad Děkuji
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/11/2010
Pošli fotku,poradím dle možnosti.Půdní vestavby dělám tak.že podlahy pod koupelnou řeším dvěma vrstvama vodovzdorné 20mm překližky a je to super.Sám to tak mám už 12 let a drží.Happy
PROSÍM NEPOSÍLEJTE MI PM,PIŠTE PŘÍMO NA MAIL.DĚKUJI,B5:-)
Posláno:

Štamgast
Děkuji, další variantu mi doporučovali OSB3 ve dvou vrstvách ... Mám obuvu, že jak Překlížka, tak OSB bude "houpat" a nalepená dlažba časem nebude držet.
A co varianta: karí síť a beton - jakou vrstvu betonu potřebuju, aby to udrželo? Poradíte někdo ? Děkuji Wink
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/28/2008
Pokud se bude dělat na sucho (tj. desky) tak ty se musí samozřejmě řádně osadit. Buď na rošt či položit na odpovídající materiál. Pokud se dodrží odpovídající pracovní postup, z vlastní zkušenosti bych se toho nebál.
Když použíje obkladač správné ktomu určené lepidlo a ZASE dodrží pracovní postup = dlažba drží doslova víc jak na betonu.
Jestli tam dáš beton, tak pod dlažbu bych doporučil sílu betonu min. 5cm s železnou armovací mříží. Beton použít kvalitní a podklad opravdu řádně navlhčit (nakropit) = což někdy není možné a může to být někdy důvod k použití předchozího "suchého" postupu.
POKUD MÁTE DOTAZ, PIŠTE NA MAIL!
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Moderátor
OSB bych tam nedával, to se hodí pod lino nebo koberec ale pod dlažbu bych to neriskoval z důvodu co zmiňuješ.. pokud i ano tak doporučím dvě vrstvy, bez falcu, nechat mezi deskama 3mm mezeru, na spodní desky pak miralon a druhou vrstvu opět bez falcu a mezery 1-2mm, desky pak v rozích sešroubovat.. tolik z praxe aby to nevrzalo.

osobně bych tedy použil spíš tu kari síť a beton, vylíval jsem teď suterén, čili vzhledem k podkladu co není z nejpevnějších bych viděl jako nejtenčí vrstvu tak 4cm, ale když bude ideálně hustý, a poctivý (skoro 40:60 cement-písek).. jinak výška je spíš závislá na tom, kde je rovina okolních podlah..
EM
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/21/2008
...Taky jestli máš vůbec možnost dát beton...dvojíté OSB při tl. 2x25 dají cca 30 kg na čtv.m. při tl.2x22 mm cca 27 kg na čtv.m....beton 7cm hupne na 160 kg...
"Nu, tu máš, poutníče, milý ten svět, na nějžs se podívati žádostiv byl."
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 5/14/2008
EM napsal:
...Taky jestli máš vůbec možnost dát beton...dvojíté OSB při tl. 2x25 dají cca 30 kg na čtv.m. při tl.2x22 mm cca 27 kg na čtv.m....beton 7cm hupne na 160 kg...
Ok

Také osobně bych tam beton nedával. Když vyjdu z konstrukce obytných kontejnerů a vezmu to co se používá tak v prostoru koupelny bych šel jedině do cementořískových desek cetris.
Cenu máš nějakých 220Kč za m2.
Řešení si vypůjčím "doporučím dvě vrstvy, bez falcu, nechat mezi deskama 3mm mezeru, na spodní desky pak miralon a druhou vrstvu opět bez falcu a mezery 1-2mm, desky pak v rozích sešroubovat.. tolik z praxe aby to nevrzalo."
Do OSB desek jedině v interiéru pod lino koberec atd.
Vím jak to vypadá když je OSB deska vystavena vlhkosti.

Betonový potěr bych vůbec neřešil.
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Moderátor
semi: cetriska je určitě lepší než OSBčko, ale průser je ta váha.. za a) je tabule cca 2,5mx1,2m a v tloušťce 16mm jsme už dva chlapi měli co nést a představa, jak to v jednom člověku nesu několikrát do koupelny v patře a zpátky dořezat, to je pak zlatý beton v kýblech..

čili myslím že stěžejní je zmíněná únosnost těch stropních trámů.. možná není špatná ani kombinace malé vrstvy betonu a na to cetris desku, beton ztuhne rychleji, povrch bude ideálně rovný a pevnost dostačující..
VLK
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/23/2005
St.Nicolaus napsal:
Ahoj všem! Není to od nožu, snad to nebude vadit. Provádím rekonstrukci půdního bytu a v části "koupelna" řeším problém s podlahou. Po odstranění stropnic je tam ssa 50mm potěr - asi vápnoněco, pod tím zásyp škvára asi 150-200mm, pak desky-trám-desky a níže už naštěstí nevim... Wink
Je tu sposta stavařů, prosím poraďte, co a jak. Kdyby to šlo, nerad bych odstraňoval škvarový zásyp ... Sad Děkuji

Ahoj , teď jsem dodělal na zakázku jedno takové podkroví , trámy očistit , třeba naimpregnovat , hodit na ně třeba miralon proti vrzání , napříč latě na husto , třeba po 30 cm a na to zase miralon , no a zaklopit osb deskou , já jsem tam použil 22mm , ale musíš tam dát tu menší což je 62.5 x 250 , pero drážka , velké tabule neuneseš a daleko líp se s tím dělá , můžeš použít i tenší a dát dvě na sebe a máš pokoj .

Nejhorší je , jak ti začne radit moc lidí , tak pak budeš mít v hlavě zmatek a uděláš hovno Happy Happy
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/14/2008
Ahoj chlapi mám takovou prosbu a zároveň záludnou otázku.Happy Chci si ubouchat zase takoví tématicky zaměřený nožík a před časem sem našel v brdských lesích kde postupně od války tábořili Němci ,Rusové co dědovi snědli koně a nakonec tam měla cvičiště naše armáda.Je to torzo nejspíš náboje kola.A teď otázka .Je tu hodně lidí z hodně koníčky a někteří třeba na vojně dělali mechaniky či se zajímají o 2válečnou techniku a mohli se tak z tímto kusem setkat.Nevíte z jakého auta by to mohlo být .Předem děkuji.Admire

bulis vložil tyto přílohy:
028.JPG.jpg
027.JPG.jpg

Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 10/14/2009
Pro St.Nicolaus : Pokud se rozhodneš pro tzv. suchou cestu výstavby doporučuji Ti v každém případě desky CETRIS.Na stránkách výrobce www.cetris.cz najdeš konkrétní řešení podlahy v koupelně včetně všech doporučených komponentů jako jsou stěrky, lepidla, vruty, atd.... musíš jenom pohledat v jejich manuálu.
Pokud se rozhodneš pro tzv. mokrý proces je možné využít jako ztracené bednění například trapézový plech.Výšku Ti určí statik.Chtělo by to vidět ale ty trámy a znát jejich modulovou rozteč, průřez, atd......U obytných budov je nutno počítat dle normy se zatížením cca 200 kg/m2.
Jako tzv. ztracené bednění můžeš samozřejmě použít i desky CETRIS a OSB 3 a 4.
Mirelon bych jako separační, vyrovnávací a tlumicí vrstvu asi nepoužíval, časem se tzv. ztrácíˇ.... podlaháři od něho v současné době ustupují.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 1/20/2011
bulis napsal:
Ahoj chlapi mám takovou prosbu a zároveň záludnou otázku.Happy Chci si ubouchat zase takoví tématicky zaměřený nožík a před časem sem našel v brdských lesích kde postupně od války tábořili Němci ,Rusové co dědovi snědli koně a nakonec tam měla cvičiště naše armáda.Je to torzo nejspíš náboje kola.A teď otázka .Je tu hodně lidí z hodně koníčky a někteří třeba na vojně dělali mechaniky či se zajímají o 2válečnou techniku a mohli se tak z tímto kusem setkat.Nevíte z jakého auta by to mohlo být .Předem děkuji.Admire
Ahoj chybí tam nejspíš ta poklička a taky jsi neuvedl žádné rozměry,takže těžko říct.Zkus to dát na http://www.detektorweb.cz tam ti určitě poradí,ale budeš se muset zaregistrovat.Já bych si tipl (možná mě někdo opraví)nějakej typ tzv. haklu,ale můžu se mýlitConfused Ještě by to mohl být kfz 13,14 fakt těžko říct.Mrkni na http://www.panzernet.net/panzernet/stranky/obrnenavozidla/ostatni.php
Posláno:

Štamgast
Ahoj děkuji.Včera už mi někteří kluci psali tak to zkouším kde se dá.Průměr disku je 25cm výška celého 13cm a ložisko má průměr 12cm.koukal sem na ten panzer a velikostně by to pasovalo na ten třetí nebo čtvrtý obrázek včetně počtu šroubů ale uvidím třeba to někdo pozná.Zajímavé je že to ložisko muselo dostat pěknou šlupku páč vnitřní prstýnek ložiska je na jednom místě prasklej.Každopádně dík za snahu.Ok
Posláno:

Pozorovatel
To bulis: Vůbec není zač,mě tyhle věci celkem zajímají,ale 100% určení je fakt pro pro profíka
Posláno:

Štamgast
Ještě je zajímavé že nedaleko jsem našel i podobná torza půlkulatých světel jako měli ty vozítka na panzeru ale nepřikládal sem tomu význam no a když byli v Polsku tak mohli bít i u nás.Uvidíme.
Posláno:

Pozorovatel
Každopádně z toho bude kudla s kusem historie,zasloužil by si nějaké spešl ménoOk
Posláno:

Štamgast
To určitě buď to bude panzer 1 až 4 páč z toho jednoho ložiska vyjdou tak 4 sendviče a nebo KFZHappy škoda jen že při těžbě to tam lesní technika přeorala jak po kobercovém náletu a druhý tento náboj ze skrýše kam sem je dal když sem je před časem na tůře bez báglu schoval někde zakutálela.Jo ještě je zajímavé že i když ty náboje leželi tak dlouho přímo na dešti a vlhku tak po rozřezání ložiska na některých místech nezačalo ložisko ještě ani reznout ,jinak je to samo z venkovní strany kde zub času zapracoval.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum