ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Potřebuju poradit Možnosti
Posláno:
Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 11/9/2016
Natrieť kozmetickou vazelínou.Kožu.Happy
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 6/2/2014
Mydlifous napsal:
Ahoj kamarádi. Prosím Vás pěkně, mám dotaz. Vyrobil jsem si ze dřeva takový přívěsek a rád bych ho nosil na krku na kožené šňůrce. Je třeba tuto šňůrku nějak ošetřit?
Moc děkuji a přeji všem pěkný den.
Honza

Sprav si šnúrky do zásoby, a častejšie vymieňaj. Párkrát sa spotíš, a šnúrku napustíš vlastným tukom tak, že ju budeš môcť zahodiť bez ohľadu na to, čím si ju ošetroval Happy
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 6/2/2014
Mydlifous napsal:
Ahoj kamarádi. Prosím Vás pěkně, mám dotaz. Vyrobil jsem si ze dřeva takový přívěsek a rád bych ho nosil na krku na kožené šňůrce. Je třeba tuto šňůrku nějak ošetřit?
Moc děkuji a přeji všem pěkný den.
Honza

Sprav si šnúrky do zásoby, a častejšie vymieňaj. Párkrát sa spotíš, a šnúrku napustíš vlastným tukom tak, že ju budeš môcť zahodiť bez ohľadu na to, čím si ju ošetroval Happy
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/16/2013
Já používám s úspěchem místo kůže pletenou šňůrku. Je pěkně zaleštěná a vydrží neuvěřitelně dlouho. Koupil jsem si i “kulatou” kůži,ale ta se používáním jakoby “rozmotá” a zvlní. Soudruzi to kulatí asi válením v nějaké mašince.
Oboje koupeno u kutila Florenc. Takže je to Čína jako asi všechno...

Muscatel vložil tyto přílohy:
818657F0_A088_4694_A2B2_C0506159258D.jpeg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 12/4/2010
Ahoj všem,
prosím pěkně, neví někdo, kdo vyrábí tyhle nože? Byl na pražské výstavě...

Alexejevich vložil tyto přílohy:
IMG_7852.JPG_big.jpg.jpg

RS
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/2/2011
Zdravím, chtěl jsem se zeptat,poradili byste mi, nějaký web co se zabývá výrobou dýmek? Nějak jsem nic nemohl najít, alespoň zatím. Jedná se mi o to, že jako dědictví po jednom dýmkaři zůstali nějaké dýmky a moc si nimi neví rady, kam s nimi?
Díky RS
Pište mi prosím raději email než PM.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 3/18/2016
RS
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/2/2011
Toto jsem našel, ale nešlo mi spustit to forum, už mi to ale jde, tak nevím :), díky. RS
Pište mi prosím raději email než PM.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 12/28/2017
Zdravím všechny, mohli by jste mi poradit ohledně:

1, Máte zkušenost s nákupem brusných kamenů z aliexpresu?

2, Když dělám výbrus na pásovce mám L profil a vždy svorkou k němu přichytím nůž, má někdo
jiný systém? (stačí fotka) něco co máte ověřenéOk

3, Když brousím, občas(často) mi jiskra oběhne po pásu celou brusku a vlítne mi do vlasů,
máte na to něco? Mám tam plechové kryty jako ochranu proti přetržení pásu, ale jsou jen
cca 10cm dlouhé. (napadá mě magnet?)

4, Budu nyní dělat poprvé se stabilizovaným dřevem, nějaké rady ohledně opracovávání? (použít ručně smirek od začátku, nebo si pomoci co nejvíc na pásovce, že se to bude hůř opracovávat)? a po finální úpravě smirkem - dát to do oleje ? nebo jen voskovat?

Díky za rady a vaše zkušenosti
Posláno:
Štamgast
Připojený: 7/10/2012
Na brusný hrůzy z Alíku se vyprdni.
"L profil" s pantem ve spoji a šroubem kterým se dá ůhel štylovat jednoduché a účinné myslím že to někdo dělá i na kšeft, já už mnoho let používám provizorium z hliníkový slitiny, rozřezal jsem starej domácí mandl, myslím že to bude jak v mém vlákně tak ve vlákně o pásovkách.
Ostříhej si vlasy mašinkou Happy nebo si vem čepici, nebo větší lapač jisker nebo chlazení vodní mlhou za 13USD
Stab. dřevo, záleží čím je stab. a a jaké dřevo, jak má léta a co z něj, s tenkýmy plátky okolo 4mm bývá občas problém že se kroutí když je trochu ohřeješ, prostě ostrý pás na hrubování a zbytek raději ručně tím nic nezkazíš. Jestli je dobře stabilizované tak bys do něj už nic dalšího jako olej dostat neměl.
Pište mi prosím raději email než PM. Pro ty co jim nestačí kouzelné slovíčko, na PM nereaguju.
Posláno:

Pozorovatel
Meiming napsal:
Na brusný hrůzy z Alíku se vyprdni.
"L profil" s pantem ve spoji a šroubem kterým se dá ůhel štylovat jednoduché a účinné myslím že to někdo dělá i na kšeft, já už mnoho let používám provizorium z hliníkový slitiny, rozřezal jsem starej domácí mandl, myslím že to bude jak v mém vlákně tak ve vlákně o pásovkách.
Ostříhej si vlasy mašinkou Happy nebo si vem čepici, nebo větší lapač jisker nebo chlazení vodní mlhou za 13USD
Stab. dřevo, záleží čím je stab. a a jaké dřevo, jak má léta a co z něj, s tenkýmy plátky okolo 4mm bývá občas problém že se kroutí když je trochu ohřeješ, prostě ostrý pás na hrubování a zbytek raději ručně tím nic nezkazíš. Jestli je dobře stabilizované tak bys do něj už nic dalšího jako olej dostat neměl.

Díky za radyOk
L profil s pantem nechci - nastavuji si hlavu brusky, každopádně se po tom mrknu a když se mi to zalíbí tak třeba změním názor.
Vlasy mám hodně krátký, ale ty jiskry mě štvou, co jsi myslel tím vodním chlazením za 13 USD to by mě zajímaloApplause
Stabilizované dřevo je Jabloň stabilizoval "Pavel219zv" patří mu můj dík za ochotu a jednání.
Je to na kuchyňák fulltang příložky cca 8-9mm po dokončení.
Sviní to víc smirek než čisté dřevo?
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/7/2008
Aj Bača vymyslel nejaký systém chladenia vodnou hmlou. Má to myslìm vo svojom vlákne.
Happy
Posláno:
Štamgast
Připojený: 7/10/2012
Je to dřevo a ještě k tomu plexisklo nebo epoxid záleží čím to nacpal a taky jak moc.
Ano to chlazení fungule stejně jako to co vyrábí Bača, jen je drobnější a levnější, supr věcička na vytahování výbrusů do tenka i na zakalených nožích. To co mám já má jemnou regulaci vody i vzduchu, šikovná věcička https://www.ebay.com/itm/Mist-Coolant-Lubrication-System-Spray-for-8mm-Air-Pipe-CNC-Lathe-Mill-Machine-LJ/112318350392?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2749.l2649
Pište mi prosím raději email než PM. Pro ty co jim nestačí kouzelné slovíčko, na PM nereaguju.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/22/2005
Používám kapačku a kus hadru jako rozptylovou stěrku. Cena dohromady asi tak patnáct korun. Funguje to bezvadně Wink
Už nebudu nic dokazovat ani srovnávat: mým úkolem je tvořit.....
- William Blake
Posláno:

Pozorovatel
želva napsal:
Používám kapačku a kus hadru jako rozptylovou stěrku. Cena dohromady asi tak patnáct korun. Funguje to bezvadně Wink

Ahoj Želvo, nedokážu si to představit, můžeš mi to nafotit. Moc děkuji
Jinak musím říci, že strkat nůž furt do kýble je naprd, bolí z toho po čase záda Happy
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/13/2008
Prosím o tip:

čím napustit nové toporo na sekeru před nasazením? Lněný olej? Happy

vratislavindra.com
facebook.com/vratislavindra flickr.com/vratislavindra
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 5/14/2018
[quote=Tygerstyle]Prosím o tip:

[/quote
Jo. Lněným olejem, nežlukne, nesmrdí a hlavně pak neklouže toporo v ruce.
A naopak voní Happy ]
Člověk by neměl zestárnout dokud nezmoudří.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 1/14/2017
Zdravím, potřeboval bych poradit od někoho kdo má okoukaných víc strojů. Mám možnost koupit lis za pár korun, ale bohužel nevím nic víc než co je na fotkách, neznám ani rozměry ani váhu ani příkon motoru. Zatím vím jenom že zdvih je cca 100 mm. Rozměry a váhu možná dostanu v průběhu týdne, ale vypadá to jako něco malého, stolního, kdo ví víc, prosím dejte info.
Díky za odpověď Slyther

Slyther vložil tyto přílohy:
Screenshot_20190512_180536.png.jpg
Screenshot_20190512_180549.png.jpg

Posláno:
Pokročilý
Připojený: 9/15/2008
[b][quote=Tygerstyle]Prosím o tip:

Topůrka a násady napouštím vždy lněnou fermeží - horkou. Nechám vyschnout a je to na roky. Nikdy jsem neměl žádné zdravotní - kožní problémy (jako, že by mi topůrko pálilo v ruce nebo něco podobného). Před napouštěním topůrko nebo násadu vyhladím smirkem. Podle mého fermež má delší životnost a lépe impregnuje dřevo proti povětrnostním vlivům.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/11/2017
Potreboval by som poradiť vo výbere pevného noža pre vojaka v aktívnej službe do lesa na tvrdé zaobchádzanie: sekanie, rezanie, rozpolenie dreva. Zatiaľ sa rozhodujem medzi Cold Steelom Recon Tanto v Sk 5 a Cold Steel drop forged Survivalist. Ten druhý sa mi zdá na celodenný marš priťažký. Uvítal by som od miestnych znalcov nasmerovanie do akej značky a ocele by som mal ísť, vdaka dopredu.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum