ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Potřebuju poradit Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 11/2/2010
K tomu padlí - ono i 100 m je málo... Zeravy a jalovce - původem tedy ze Sev. Ameriky - jsou mezihostiteli téhle plísně a spory veme vítr na kilometry daleko. Bohužel. Taky jsem - kvůli hloupé sousedce - musel zlikvidovat angrešty. Já nevím, co lidi na těchle hřbitovních stromech viděj….
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 7/13/2015
miloslav.zítek napsal:
K tomu padlí - ono i 100 m je málo... Zeravy a jalovce - původem tedy ze Sev. Ameriky - jsou mezihostiteli téhle plísně a spory veme vítr na kilometry daleko. Bohužel. Taky jsem - kvůli hloupé sousedce - musel zlikvidovat angrešty. Já nevím, co lidi na těchle hřbitovních stromech viděj….

Asi budoucnost, některým zahradám říkám urnový háj.
Jura
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 7/13/2015
dagger napsal:
Mat napsal:
Mám prosbu. Je tu někdo, kdo dokáže identifikovat problém?
potřebuji radu někoho, kdo ví co to je, někdo, kdo se s tím setkal a dokáže přesně identifikovat problém.

Listy černého rybízu a angreštu. Uznávám, že se na tom za poslední 2 měsíce mohl podepsat bio postřik na mšice (letos jsou to tedy svině odolný) Rockefekt (stříkáno dle návodu 3x po sobě v termínech, s velmi mizivým výsledkem) a z části počasí (mráz)
Poslední zoufalí pokus jak zastavit ty pijavice z listů, byl Primor 50 (úspěch) v té době již listy měli delší dobu tyto skvrny.
Může se jednat o "padlý" ?? Děkuji

Mat

Postřik proti padlí je vhodné doplnit likvidací thují v okruhu 100 metrů.
Jura

Odvolávám své bludy ohledně padlí. Aniž bych požil, zamotal jsem si v mozkovně dojmy s průjmy a padlí se rzí hrušňovou v kombinaci s jalovcem.
Sry Jura
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/1/2014
Dotaz na zdejší odborníky, dají se jednoduše sundat plastové střenky z tohoto Mikovu,pokud možno bez poškození? Potřebuju uráhnout čep, na kterým běhá hlavní čepel, eventuelně je pak vrátit zpátky?

wrafan vložil tyto přílohy:
IMG_20190530_145623.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/2/2008
Jdou sloupnout jako Vinox tj. zajeď pod ně něčím slabým (používám starou tupou čepelku z Vinoxu) a přes hřbet je odloupni na třech místech.
Čep nedotáhneš nýbrž zklepneš, je to nýtované.
Edit:Zpět lépe než ve svěráku (díky tvarování) pomocí gumové paličky a vhodné podložky.
Carpe diem quam minimum credula postero
Posláno:

Pokročilý
Dušan napsal:
Jdou sloupnout jako Vinox tj. zajeď pod ně něčím slabým (používám starou tupou čepelku z Vinoxu) a přes hřbet je odloupni na třech místech.

OK, díkyHappy
Posláno:

Pokročilý
Dušan napsal:
Edit:Zpět lépe než ve svěráku (díky tvarování) pomocí gumové paličky a vhodné podložky.

Ještě jednou díky, super, povedlo se.Ok Ok
Posláno:
Začátečník
Připojený: 3/4/2019
Zdravím pánové, nemáte někdo náhodou typ na nějaký www odkaz naí šablony pro leptání čepele?Případně děkuju za tipy..
RS
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/2/2011
Zkoušel jsem poptávat tady, v jakém formátu to potřebují, .... ale ještě je to v jednání, tak nemůžu poreferovat o výsledku http://www.k-copy.cz/rezana_grafika/ .
RS

Pište mi prosím raději email než PM.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/21/2016
měl bych dotaz - asi spíš na nějakou švadlenu nebo domácí puťku, ale zkusím i tady - nedávno jsem vyšmelil stylovej a hóóódně vágusáckej kabát. Je značený zkříženýma mečíkama a rok výroby myslím 50 léta. Má kapucu, zadní rozparek a je dlouhej až pod kolena. Předpokládám, že je to nějaký armádní pracovní nebo tak něco. Ale o to mi nejde.
Jde o to, že je z nějakýho silnýho plátna, něco jako se z toho dělaly brašny na plynovky, ale je to tak 2x tak silný. Tím pádem nepoddajný a kabát takřka stojí sám o sobě Happy .
Nevíte jestli se to dá něčím změkčit, třeba nějakým přípravkem do praní? Aby se to dalo trochu pohodlnějc nosit, bo teď v tom ani nevohnu ruku Wink .
Bytná mi řekla, že na takovou všivárnu aviváž nepomůže a že jestli to strčím do pračky, tak mě nakope do řiti Grin
Koupím originální vrchní kapsu (medivak, meat pouch) na USárnu M1910.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 3/18/2016
..zdárek, předem se omlouvám, že asi s kabátem neporadím, ale mám potřebu sdělit, že jsi mě náramně pobavil!Happy Představuji si potácející se osobu v kabátu po kolena, která se marně snaží nějak smysluplně pohybovatHappy
..hele já mám podobnej kabát v karanténě ve sklepě, kam chodím jenom já a potkani- nechávám ho tak...ale je fakt, že zatím můžu ohýbat končetiny v kloubechHappy
Až to nepůjde, vystavím mu piedestal a budu k němu chodit vzpomínat na společné časyHappy

Fajn víkend!Happy
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/2/2008
pohlava napsal:
měl bych dotaz - asi spíš na nějakou švadlenu nebo domácí puťku, ale zkusím i tady - nedávno jsem vyšmelil stylovej a hóóódně vágusáckej kabát. Je značený zkříženýma mečíkama a rok výroby myslím 50 léta. Má kapucu, zadní rozparek a je dlouhej až pod kolena. Předpokládám, že je to nějaký armádní pracovní nebo tak něco. Ale o to mi nejde.
Jde o to, že je z nějakýho silnýho plátna, něco jako se z toho dělaly brašny na plynovky, ale je to tak 2x tak silný. Tím pádem nepoddajný a kabát takřka stojí sám o sobě Happy .
Nevíte jestli se to dá něčím změkčit, třeba nějakým přípravkem do praní? Aby se to dalo trochu pohodlnějc nosit, bo teď v tom ani nevohnu ruku Wink .
Bytná mi řekla, že na takovou všivárnu aviváž nepomůže a že jestli to strčím do pračky, tak mě nakope do řiti Grin

Teď budu "vařit z vody" - doslova...
Co to zkusit vyvařit v prádelním hrnci? Třeba je to napuštěné nějakou impregnací apod a časem to ztuhlo? Dle popisu je to přírodní matroš a ten by to měl vydržet. Vždyť se takhle vyvařovaly pleny a ty jsou gramáží někde jinde...
Carpe diem quam minimum credula postero
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/13/2015
Páni, k akej v zahraničí známej oceli by sa dala prirovnať 19 191?
Abstinujúci nožoholik v recidíve
Posláno:

Začátečník
Připojený: 3/15/2019
Bohler K990
Posláno:

Začátečník
Připojený: 3/29/2019
Dobrý den,
Mám malý dotaz - objevila jsem jeden nůž od nožíře ze Slovenska, cena začíná na 30 Eurech.
Parametry:
,,železná čiernená záštita,na rúčke kožené krúžky,fiber a paroh
Celková dlžka noža je 290 mm z toho čepeľ 170 mm,šírka čepele 43 mm a hrúbka cca 4mm.
Tento je skôr do väčšej labyWink Púzdro rovnako ako prvý,len v inom odtieni.Na oboch je vytláčaný vzor dřeva"
Cituji z inzerátu.
Myslíte, že je cena odpovídající vzhledem k parametrům?
Moc děkuji za odpověď a váš čas.
Prosím pana nožíře za shovívavost, jsem přece jenom začátečník a mnoho zkušeností s výběrem nožů nemám...
S přáním hezkého dne
Zavinutá střela
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/4/2016
Ešte by si mohla doplniť material čepele.Ten je dosť smerodatný.Ale podľa môjho názoru cena 30 e za ručnú prácu je super .Myslím že môžeš zverejniť aj meno nožiara .
Posláno:

Začátečník
Připojený: 3/29/2019
Čerpala jsem hlavně z tohoto inzerátu:
http://www.knife.cz/Default.aspx?tabid=54&g=posts&m=962784#962784

Je zde na fóru vyvěšen již dlouho.
Moc děkuji za odpověď!
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/4/2016
Tak ak sa Ti páči a myslíš že Ti bude vyhovovať určite ho zober.Trochu sa bojím že keď je do väčšej ruky či Ti ako žene bude sedieť.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/16/2013
Zavinutá Střela napsal:
Čerpala jsem hlavně z tohoto inzerátu:
http://www.knife.cz/Default.aspx?tabid=54&g=posts&m=962784#962784

Je zde na fóru vyvěšen již dlouho.
Moc děkuji za odpověď!

Tak to,že nikdo nenabídnul ani vyvolávací cenu (30€) má svůj důvod.
Počkal bych až autor hodí aukci od nuly. Tam Ti to ukáže bez příkras na kolik si místní uživatelé nůž cení. Jiný nůž se,možná,prodal za vyvolávačku (20€). Ale ten byl bez pouzdra(u kuchyňáku pochopitelné). Ale z hamonu tam zbyl v podstatě (s prominutím) prd.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum