ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Potřebuju poradit Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 12/16/2013
Nahrubo určitě! I “železné dřevo” je pořád dřevo...Happy
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 10/18/2018
Děkuji za rady Happy Ok
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/11/2017
Marcusio, určite potom postni, ako tvoje snaženie dopadlo, dík Ok .
Mea culpa, maxima...
Peine forte et dure Ich heisse Lars und ich bin Smogebrotformer. Don Corleone aus Schweden.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 1/23/2019
Ahojky, mám opět velikou prosbu. Dostal jsem do rukou nůž, který potřebuje údržbu a jelikož je to zajímavá práce, tak bych moc rád věděl. od koho....
Je to kovaný sendvič a značka je viz foto Happy

Richardos vložil tyto přílohy:
DSCN5332.JPG.jpg
DSCN5333.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/21/2013
Čus. Mám otázečku. Dáváte při lisování kydexu něco mezi čepel a plast? Popřípadě co? Zkoušel jsem izolační pásku. To ale nedopadlo moc dobře. Díky za každou radu. 😁
mail-
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 9/6/2016
Zeman napsal:
Čus. Mám otázečku. Dáváte při lisování kydexu něco mezi čepel a plast? Popřípadě co? Zkoušel jsem izolační pásku. To ale nedopadlo moc dobře. Díky za každou radu. 😁

Ahoj, já dávám 2 vrstvy krepový pásky. S jednou vrstvou mi kydex škrábal čepel a při třech už to bylo krapet volnější. Někdy je to super, jindy tam čepel trochu šolichá. Taky záleží na gumě v lisu a kvalitě kydexu. Taky bych se rád poučil od ostatních. Díky.
Mat
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/3/2006
Mam tu někoho, kdo se vyzná v Hi-fi?
Čistě pro mou informovanost.
Střelil jsem bedny B&W CDM 1. Měl jsem je zapojené bi-amping. Takže výšky a basy tečou už že zesilovače zvlášť.
Chlápek co je koupil, mi po 10ti dnech volal, že na jedné bedně výškáč sotva šeptá, oproti tomu druhému. Bedny prohodil, problém zůstává.
Bedny má zapojené single bi-wiring.
Bedny z mé strany byli zcela v pořádku. Slyšitelně jsem neregistroval nejmenší problém a proto je v dobré víře nabídl k prodeji. Mohlo jiné zapojení odhalit problém na výhybce, nebo jsem prostě hluchej a bedny už u mě měli problém?
Dokáže se někdo fundovaně vyjádřit??

Děkuji Martin
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 7/13/2015
Mat napsal:
Mam tu někoho, kdo se vyzná v Hi-fi?
Čistě pro mou informovanost.
Střelil jsem bedny B&W CDM 1. Měl jsem je zapojené bi-amping. Takže výšky a basy tečou už že zesilovače zvlášť.
Chlápek co je koupil, mi po 10ti dnech volal, že na jedné bedně výškáč sotva šeptá, oproti tomu druhému. Bedny prohodil, problém zůstává.
Bedny má zapojené single bi-wiring.
Bedny z mé strany byli zcela v pořádku. Slyšitelně jsem neregistroval nejmenší problém a proto je v dobré víře nabídl k prodeji. Mohlo jiné zapojení odhalit problém na výhybce, nebo jsem prostě hluchej a bedny už u mě měli problém?
Dokáže se někdo fundovaně vyjádřit??

Děkuji Martin

Snad to asi pomůže, Když né, tak je 1 výškový zesák na nebesích, či spíše v pekle. Jura

https://www.audioholics.com/frequent-questions/the-difference-between-biamping-vs-biwiring
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 3/26/2006
Prosím prosím,
v bytě v domě máme 100 let starou dřevěnou podlahu z asi smrkových prken. Prkna jsme protáhli na stejnou tloušťku a vrátili na podlahu. Co použít na jejich ošetření? Olej, lak, vosk, co a proč prosím použít, aby to vydrželo.
Moc děkuji za radu či možnosti Admire
Není důležité zvítězit, ale nasrat toho, kdo Vás porazil.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/1/2014
mim007 napsal:
Prosím prosím,
v bytě v domě máme 100 let starou dřevěnou podlahu z asi smrkových prken. Prkna jsme protáhli na stejnou tloušťku a vrátili na podlahu. Co použít na jejich ošetření? Olej, lak, vosk, co a proč prosím použít, aby to vydrželo.
Moc děkuji za radu či možnosti Admire

Olej s voskem od firmy Osmo mám vyzkoušené doma na smrkové podlaze, je dobré ten nátěr cca po 5 letech obnovit, dle provozu. Výhodou je, že dřevo neustále přirozeně dýchá. Snadno se to prěbrušuje a opravuje.
Lak je sice odolnější, ale dřevo uzavírá a hůř se to opravuje a brousí, navíc pokud je pod podlahou větší vlhkost, může nastat problém plísně a nedej bože houby. Toliko moje zkušenost, použito v domě z roku 1884, podlahu jsem dělal před 10ti lety a ok.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/10/2019
Fermež z obou stran. Stará osvědčená metoda. Jestli použiješ soudobé prostředky,nebo "zázračné" nátěry, začne to barevnýma změnama a ty už budou trvalé. Na prehistorické dřevo prehistorické metody.
Posláno:

Štamgast
Ježour napsal:
Fermež z obou stran. Stará osvědčená metoda. Jestli použiješ soudobé prostředky,nebo "zázračné" nátěry, začne to barevnýma změnama a ty už budou trvalé. Na prehistorické dřevo prehistorické metody.

Dovolil bych si nesouhlasit, po fermeži to dřevo bude žloutnou stejně jako po tvrdovoskovem oleji Osmo, mám to vyzkoušené.
Ale jinak máš pravdu, i fermež je řešení.
Posláno:

Pokročilý
wrafan: můžeš prosím napsat přímo typ toho Tvého oleje s voskem? Moc děkuji za info
Posláno:

Štamgast
mim007 napsal:
wrafan: můžeš prosím napsat přímo typ toho Tvého oleje s voskem? Moc děkuji za info

Zadej ve vyhledávání Osmo tvrdovoskový olej originál na podlahy.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/12/2015
Já jsem používal tohle:
https://www.drevoobchod-eshop.cz/remmers-hartwachs-tvrdy-vosk-olej-bezbarvy-25l
Na podlaze asi 12 let a bez problémů.
Posláno:

Štamgast
Tak já mám ta smrková prkna stará teprve 95 let. Dlouhou dobu byla zavřená pod vrstvami linolea... Po odkrytí rok a půl dýchala. Pak bruska,a tunga s pomerančem. Spokojenost... S každým vytřením to chytá trošku větší lesk. Před brusem jsme trochu “ponořili” hřebíky. Kočky trochu “finiš” dodrápaly. Ale nic strašného. Osmo je dobrá,ale drahá varianta. Na stůl,na nábytek,na pracovní plochu. Na podlahu mi to přijde drahé...

Muscatel vložil tyto přílohy:
091CE96B_92F6_4676_B22E_385D27C32B18.jpeg.jpg
1DD083CA_F52B_451B_A11D_ABF25A64C5CB.jpeg.jpg

Posláno:

Štamgast
Ve večerním světle se to blbě fotí...
Ale po třech letech používání...

Muscatel vložil tyto přílohy:
917CD238_3C34_46BD_ADA9_B82A44C659A6.jpeg.jpg

Posláno:

Štamgast
Tunga s pomerančem mě taky napadla, potom co jsem měl možnost si o tom přečíst tady na fóru.
Já vycházel z vlastní zkušenosti a z toho, co mi bylo tenkrát poraďeno jako neznalému a osvědčilo se.
Jen upřesním, prkna jsem dával nová, cena cca 11tisíc za 5x6m plochy, pokládal a natíral jsem sám, Osmo mě vyšlo cca 2500 Kč. Pořád levnější než kvalitní koberec, hezčí, a při troše péče mě to přežije. Mě tu podlahu akorát krosej pesani, takže se chystám ji po 10 letech trochu oživit.
Posláno:

Pokročilý
U mě se jedná o 45 m2 podlahy, která se musí natřít. Děkuji za tipy Ok
Jakou poslední hrubostí doporučujete přebrousit před natřením?
Posláno:

Štamgast
mim007 napsal:
U mě se jedná o 45 m2 podlahy, která se musí natřít. Děkuji za tipy Ok
Jakou poslední hrubostí doporučujete přebrousit před natřením?

Já končil na p120. Ale bruska byla valcová. Takže broušení “po létech”.
Pokud to budeš brousit nějakou talířovou,tak asi budeš muset jít výše.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum