ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Potřebuju poradit Možnosti
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 3/26/2006
Bude to asi ruční pásová.
Není důležité zvítězit, ale nasrat toho, kdo Vás porazil.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/16/2013
mim007 napsal:
Bude to asi ruční pásová.

Teď jsem se vrátil na Tvůj původní dotaz,a píšeš,že jsi prkna protáhl. Pokud ti,po zpětné instalaci,lícují hrany prken = kvalitní tloušťkování,tak bych se vyprdnul na pásovku. “Přeletěl” bych to na p320 excentrem a fertig. Nebo p240 v pásovce a u stěn excentr p320. Rohy růčo nebo žehlička/oscilačka.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/1/2014
Přesně, já měl prkna nová, jel jsem jenom na finálovku excentrickou bruskou P320. Po letech, pokud pojedeš kolmo na léta, je to vidět.Happy
Posláno:

Pokročilý
Na pár místech to není až taková hitparáda, je to potřeba trošku srovnat.

Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/1/2014
mim007 napsal:

Známej to dělal talířovou bruskou na parkety, ale stejně se to pak musí na finálovku vzít jen po letech. Záleží taky kolik chceš ubírat materiálu.
Posláno:

Štamgast
mim007 napsal:

Jak moc srovnat? Před pokládkou jsi lehce přebrousil hrany,nebo to “položil na ostro”? I ex-post jde srazit/zbrousit hrany(spáry). Ať už čtvercový pilník,hranolek se smirkem atd.

Jinak doporučuji si u těch všemocných “tvrdovosků” nastudovat technické listy. Možná zjistíš,že jsou ve složení takové kuchyňské potřeby jako slunečnicový,sójový olej... A aby to vůbec nějak schlo,tak nastupují molybdenová sikativa,trocha karnauby(aby tam nějaký přírodní vosk byl),parafín,benzin. Ale to už je trochu mimo téma...
Nejhorší výsledky jsem na jehličnatém/měkém dřevě viděl vždy s použitím laků. Jedno jakých...
Posláno:

Pokročilý
Dělal to zeťáček a jenom to projel protahem a položil zpět. Některá prkna spolu úplně nelícují a tak je chce slícovat - srovnat na podlaze.
Posláno:

Štamgast
Chtělo by to vidět. Jestli to je trochu,a máš širší prkna (což se dá u tak staré podlahy předpokládat),tak to “srovnej” ruční pásovkou. Pokud bude třeba velká podlahářská bruska,tak jsi si demontáží a hoblováním jen přidělal zbytečně práci.
Posláno:

Pokročilý
Jojo, je to jen trošku, ale když přes to přejedeš rukou, je to cítit.
Posláno:

Štamgast
Tak to půjde v pohodě. Ok
Posláno:

Pokročilý
Všem moc děkuji Admire Admire Admire Ok
Mat
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/3/2006
Potřeboval bych radu Happy

mám Milwaukee DG 30 E (Přímá bruska s regulací) s kleštinou na 6mm.
Psal jsem dovozci/prodejci zda dělá v příslušenství na tuto brusku malé sklíčidlo, abych měl možnost s jiného průměru než 6mm..........zatím bohužel bez odezvy a v možném příslušenství není nic. Po pravdě, ono vůbec mají stránky na pikaču...cokoliv tam najít je děs.
takže můj dotaz....předpokládám, že Milwaukee to dělat nebude.
nemám jak změřit závit, ale ví někdo, zná někdo závit na těhle bruskách? Pak už se dá dohledat druhovýroba na sklíčidlo.
Předem díky.

https://www.milwaukee-eshop.cz/milwaukee-dg-30-e?utm_source=sklik&utm_medium=cpc&utm_campaign=Milwaukee-Eshop.cz+%7c+DRTG+%7c+produkty&utm_content=Nav%c5%a1t%c3%advili+produkty+(0+-+3+dny)&utm_term=

Mat
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 5/7/2010
Mat napsal:

mám Milwaukee DG 30 E (Přímá bruska s regulací) s kleštinou na 6mm ....

Mat

Mate zkusil jsi připsat za Milwaukee DG 30 E part list ? Já jsem na anglinu docela Lamared face , ale dost možná ty tam něco vyšťouráš ...
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 5/1/2009
to Mat:
jak nemůžeš změřit závit? Jsi blondýna? Posuvku snad máš doma? V nouzi i pravítko stačí...
Na sklíčidlo se vykašli. Používej kleštiny a nástroje s normalizovanou stopkou. Sklíčidlo nebude nikdy tak přesné....budeli vůbec existovat...
Nebo si dej udělat jiné kleštiny (stačí z mosazi) (vyzkoušeno), určitě ti je někdo za flašku vyškrábne. sklíčidlo je fakt blbost. Jestli budeš dělat s frézkama, budeš potřebovat " nulovou házivost", jinak je brzo zklikviduješ.

změř průměr a stoupání závitu, vnitřní průměr hřídele a rozměry kleštiny. Pak se dá uvažovat dál o nějaké alternativě. Můžu ti odměřit brusku a kleštiny od Narexu (dělá kleštinu 3 mm, 6 mm)
Na netu je rozkres dílů. Milwaukee dělá kleštinu: 6mm, 8mm, a 1/4"
Posláno:

Začátečník
Připojený: 10/25/2007
Mat napsal:

ví někdo, zná někdo závit na těhle bruskách?
Mat

Tady pisou, ze M14 (pokud je to ten zavit, ktery te zajima). Zmerit to suplerou okometricky by asi mohlo napovedet, jestli je to ono (vzdalenost mezi zuby, vnejsi prumer).
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 9/6/2016
Mat napsal:

Psal jsem dovozci/prodejci zda dělá v příslušenství na tuto brusku malé sklíčidlo, abych měl možnost s jiného průměru než 6mm..........zatím bohužel bez odezvy a v možném příslušenství není nic. Po pravdě, ono vůbec mají stránky na pikaču...cokoliv tam najít je děs.
nemám jak změřit závit, ale ví někdo, zná někdo závit na těhle bruskách? Pak už se dá dohledat druhovýroba na sklíčidlo.
Předem díky.

https://www.milwaukee-eshop.cz/milwaukee-dg-30-e?utm_source=sklik&utm_medium=cpc&utm_campaign=Milwaukee-Eshop.cz+%7c+DRTG+%7c+produkty&utm_content=Nav%c5%a1t%c3%advili+produkty+(0+-+3+dny)&utm_term=

Mat

https://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=Up%C3%ADnac%C3%AD+pouzdro+Milwaukee&min=&max=&o=3
Mat
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/3/2006
J.Jelínek napsal:
to Mat:
jak nemůžeš změřit závit? Jsi blondýna? Posuvku snad máš doma? V nouzi i pravítko stačí...
Na sklíčidlo se vykašli. Používej kleštiny a nástroje s normalizovanou stopkou. Sklíčidlo nebude nikdy tak přesné....budeli vůbec existovat...
Nebo si dej udělat jiné kleštiny (stačí z mosazi) (vyzkoušeno), určitě ti je někdo za flašku vyškrábne. sklíčidlo je fakt blbost. Jestli budeš dělat s frézkama, budeš potřebovat " nulovou házivost", jinak je brzo zklikviduješ.

změř průměr a stoupání závitu, vnitřní průměr hřídele a rozměry kleštiny. Pak se dá uvažovat dál o nějaké alternativě. Můžu ti odměřit brusku a kleštiny od Narexu (dělá kleštinu 3 mm, 6 mm)
Na netu je rozkres dílů. Milwaukee dělá kleštinu: 6mm, 8mm, a 1/4"

Nechci kleštiny, rád bych sklíčidlo na stopku nástrojů pro dremel a spol.
RS
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/2/2011
A nebude se to při frézování povolovat?
Co jsem našel, tak by to měl být snad závit M14, na to pasuje od proxxonu sklíčidlo nebo toto www.rf-technik.cz/zbozi/detail/28200.

Pište mi prosím raději email než PM.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/27/2009
Mat napsal:

Předem díky.

Mat

Ahoj Mate.

A co tohle. Nemáš vyřazenou dremelku. Když ji vykucháš a vytáhneš rotor a trochu si s tím pohraješ, myslím ten rotor opatrně odstranit, nemusíš celej, tak dostaneš hřídelku která má na konci dremelkový závit a můžeš tam dát jak dremelkové sklíšidlo či kleštiny. Hřídelka má asi 6mm, no trochu na těsno pasuje do 6kové kleštiny u narexu. No asi bude v palcích.

Kiwi vložil tyto přílohy:
P2160001.jpg.jpg
PC290013.jpg.jpg

Mám tlačítko mail. Na pm-ka nebudu reagovat. Jdou automaticky do spamů.
EM
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/21/2008
...dělaj se i minisklíčidla na stopce,měli jsme to v bývalý otrokárně taky jakože z nouze ...ale do pneuvercajku kam šly 1/4 stopky

EM vložil tyto přílohy:
GSDR16.jpg.jpg

"Nu, tu máš, poutníče, milý ten svět, na nějžs se podívati žádostiv byl."
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum