ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Potřebuju poradit Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 2/11/2006
Dík všem za snahu. Asi to dopadne tou objednávkou z aliexpresu. A v mezičase, než to dojde, budu holt improvizovat. Ty varianty s knoflíkem a očkem od plechovky se mi líbí.
Je to boj
Posláno:
Štamgast
Připojený: 10/17/2007
A nebylo by jednodušší nahradit tu sponu provizorně tou nejmenší samosvornou svorkou? A bylo by to možná jednodušší....

viz: https://metal-trade.cz/produkt/samosvorna-prezka/

Pokud mi chcete cokoli napsat, pište mi prosím maily, na PM nemusím hned (nebo vůbec) reagovat. Díky.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/9/2002
INMU, jestli už budeš kupovat z Aliexpressu, zadej si do vyhledávání "guyline adjuster" a podívej se po tom, co je na obrázku. Dělají to kromě bílé barvy i barevné, takže to nápadně značí lanka od stanu (aby o ně lidi nezakopávali). A hlavně to má jednu výhodu: můžeš to napevno přivázat k lankům - nemusíš tím lanko pořád protahovat. Potom můžeš lanko napínat nejen kolem kolíku, ale i kolem předmětu, kterému nedosáhneš na vršek - třeba kolem stromu.

Surg vložil tyto přílohy:
aaa.jpg.jpg

Mat
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/3/2006
Happy pohrávám si s myšlenkou malého soustruhu.
Jedná se mi v podstatě o možnost pouze a jen upichování mosazné kulatinky o průměru 5 - 6mm na distanční sloupečky a čepy zavíracích nožů. Jiný materiál a jiné použití není plánované, nebo jinak, netuším, co jiného bych chtěl na tom případně tvořit.
Jsem trochu limitován v následných parametrech.
Ideálně bych rád litinu, váhu cca 50 - 70kg, přípojku na 220V, plynulá regulace, cena do 30 tis.
V kontextu výše zmíněného , moc možností není a bazar nechci.. Jsem našel následující.
Má někdo osobní zkušenost, měl někdo možnost si to u někoho osahat, viděl zpracování?

Holzman

ED 300ECO
ED 400FD
ED 300FD

Díky Mat

PS: Případně jiná alternativa? Proxxon a Proma jsem zavrhnul

Tohle je můj favotit, ale váha je pro mě maličko problém

Bernardo profi 300V, případně 400V

Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/10/2014
Budu asi trochu mimo téma, ale raději Tě upozorním.
Nechci Tě zrazovat od značky Holzman, ale koupil jsem si od nich na vánoce malou pásovou/talířovou brusku a zpracování je bída. Mám ji od vánoc rozebranou a musím na ní provést nutné úpravy aby šla vůbec používat - pás je o 5mm mimo desku Sad Kdybych ji blbec rozbalil dřív, tak jim to vrátím. Nedokážu si od nich představit jak musí vypadat soustruh! Já to řešil v létě a jsem naprosto spokojenej s 60 let starým MN80 (i když nesplňuje Tvoje kriteria 380V, 130kg, bazar)
KONTAKT POUZE PŘES EMAIL! Ten se mi stahuje do mobilu a mohu odpovědět, dík za pochopení.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/21/2019
Mat napsal:
Proxxon a Proma jsem zavrhnul.

Ahoj, čo konkrétne ťa odradilo od Proxxon prosím? Aspoň hlavný dealbreaker. Ďakujem.Happy
Cesta je cieľ.
Mat
Posláno:

Štamgast
mydlinkaTM napsal:
Budu asi trochu mimo téma, ale raději Tě upozorním.
Nechci Tě zrazovat od značky Holzman, ale koupil jsem si od nich na vánoce malou pásovou/talířovou brusku a zpracování je bída. Mám ji od vánoc rozebranou a musím na ní provést nutné úpravy aby šla vůbec používat - pás je o 5mm mimo desku Sad Kdybych ji blbec rozbalil dřív, tak jim to vrátím. Nedokážu si od nich představit jak musí vypadat soustruh! Já to řešil v létě a jsem naprosto spokojenej s 60 let starým MN80 (i když nesplňuje Tvoje kriteria 380V, 130kg, bazar)

380V a váha je zcela mimo moje požadavky a možnosti, díky, holzmana tedy zavrhnu, díky.
Mat
Posláno:

Štamgast
Rumunec napsal:
Mat napsal:
Proxxon a Proma jsem zavrhnul.

Ahoj, čo konkrétne ťa odradilo od Proxxon prosím? Aspoň hlavný dealbreaker. Ďakujem.Happy

Promu mají 2 kamarádi, Jirka se s ním pere co pamatuji, házivost vřetene, v podstatě nulová nebo problémová část je upichování, které já mám jako prioritu.

Proxxon mi vadí cenou a použitými materiály, tlakový hliník a celkově příliš modelářské zpracování
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/21/2019
Ďakujem veľmi pekne Ok
Cesta je cieľ.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 1/18/2012
Mat napsal:
Happy pohrávám si s myšlenkou malého soustruhu.
Jedná se mi v podstatě o možnost pouze a jen upichování mosazné kulatinky o průměru 5 - 6mm na distanční sloupečky a čepy zavíracích nožů. Jiný materiál a jiné použití není plánované, nebo jinak, netuším, co jiného bych chtěl na tom případně tvořit.
Jsem trochu limitován v následných parametrech.
Ideálně bych rád litinu, váhu cca 50 - 70kg, přípojku na 220V, plynulá regulace, cena do 30 tis.
V kontextu výše zmíněného , moc možností není a bazar nechci.. Jsem našel následující.
Má někdo osobní zkušenost, měl někdo možnost si to u někoho osahat, viděl zpracování?

Holzman

ED 300ECO
ED 400FD
ED 300FD

Díky Mat

PS: Případně jiná alternativa? Proxxon a Proma jsem zavrhnul

Tohle je můj favotit, ale váha je pro mě maličko problém

Bernardo profi 300V, případně 400V

Nechcem byť dotieravý a viem , že som trochu mimo misu.
Saupe DMT 160x280, : plusy - liatina, presnosť,váha 70 kg /s remenicami a motorom/, cena,
na malé kúsky ako stvorený
mínusy - bazar, nemá veľký automatický posun - nedajú sa robiť
závity
pre názornosť :
https://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R40&_trksid=m570.l1313&_nkw=saupe+dmt+160x280&_sacat=0

Predajca sa ho snaží predať po častiach, treba pozrieť všetky jeho aukcie.

Z času na čas sa tieto sústruhy objavia na Bazosi cz aj sk a na E bay.de.
Mám dva kúsky. Na jednom robím, druhý čaká - je bez koníka. Kúpil som ho z Reichu za 250 €. Do ceny 30 000 CZK sa pohodlne vopchá celý aj s dokúpenou reguláciou otáčok a ešte zostane na inú mašinku.Treba počkať na kúsok v dobrom stave a vo vyhovujúcej zostave.

Kompletný prehľad o tejto sorte sústruhov je na . www.lathes.co.uk › saupe.

Ospravedlňujem sa za plevelenie.

Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 8/21/2017
Ahoj, poprosím vás o radu. Chci vyrobit záštitu z nerezu, přemýšlím nad Ak5, musím ji zakalit nebo nemusím? Když ji nezakalím, bude chytat lišku nebo ne? N690 mi rezne před zakalením. Případně z jaké nerezové oceli záštitu vyrobit?

Díky za odpověď
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 6/18/2018
Posláno:
Pokročilý
ulrisak napsal:
Ahoj, poprosím vás o radu. Chci vyrobit záštitu z nerezu, přemýšlím nad Ak5, musím ji zakalit nebo nemusím? Když ji nezakalím, bude chytat lišku nebo ne? N690 mi rezne před zakalením. Případně z jaké nerezové oceli záštitu vyrobit?

Díky za odpověď

Z jakékoli jiné nerezky, která nejde kalit. Jednoduše se to pozná, že nemagnetuje. Např.17240
Posláno:
Pokročilý
Neporadíte nedáte tip na pracovní rukavice v kterých má člověk ještě cit na držení drobnějších věcí třeba záštiny a hned tak se neproděraví, neprobrousí neprořežou ? Co mi nabízeli prodejci u nás jsou jakési pogumované potvory v kterých tak držet traverzu. Dík za případné rady.
Mat
Posláno:

Štamgast

To vypadá velmi povedeně, děkuji za další super možnost.

Martin
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 8/21/2017
FerdaHL napsal:
ulrisak napsal:

Díky za odpověď

Z jakékoli jiné nerezky, která nejde kalit. Jednoduše se to pozná, že nemagnetuje. Např.17240

Díky za radu Applause
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/9/2002
Mat napsal:

Mate, pozor na něj. Je to čínský soustruh, vyráběný pod spoustou značek (Asist, Rotwerk, Noell, Einhell, CQ, JET- obecně můžeš hledat "lathe 300"). Mám ho a o přesnosti si můžeš nechat zdát, strašně záleží na kusu a na tom, která firma ho prodává - jak si kusy přebere. Musel by sis vybrat z více kusů.
Bude to chtít hodně adjustace - zaškrabat lože atd. Na Tumlikovo k tomu najdeš spoustu dalších přípravků, ale nevím, nevím...
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 3/12/2019
Mat
Posláno:

Štamgast
Surg napsal:
Mat napsal:

Mate, pozor na něj. Je to čínský soustruh, vyráběný pod spoustou značek (Asist, Rotwerk, Noell, Einhell, CQ, JET- obecně můžeš hledat "lathe 300"). Mám ho a o přesnosti si můžeš nechat zdát, strašně záleží na kusu a na tom, která firma ho prodává - jak si kusy přebere. Musel by sis vybrat z více kusů.
Bude to chtít hodně adjustace - zaškrabat lože atd. Na Tumlikovo k tomu najdeš spoustu dalších přípravků, ale nevím, nevím...

Hmmm, bezva, Pavle děkuji za upřesnění....

Mat
Mat
Posláno:

Štamgast

To by se mi sice líbilo, ale cenově je už prostě za čárou a to fest.
Hledám vážně něco jen na upichování čepů a distančních válečku z mosazi do max 6mm
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum