ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Potřebuju poradit Možnosti
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 2/1/2011
Ahoj pánové,
Zejména vy, co děláte DLC. Možná uplná hloupost a nebo začátek konspirační teorie...Wink Razz
Jestliže bych měl čepel 3vrstvý laminát(boky+jádro) + předpoklad, vše pečlivě zahlazeno, připraveno na povlakování...
Je po nanesení DLC možné okem vidět proti úhlu dopadu světla linii laminátu?!? Myslím to tak, že i když je třeba vše precizně zahlazeno, přechody, hrany, že prostě v rámci nasedání, pokrytí DLC na jiné materiály(laminát) je třeba proti světlu vidět linii vrstev?!?
Myslím tenhle dotaz opravdu seriozně velmi vážně a týká se konkrétního nože.
Jinak bych se neptal, s DLC pár nožů mám a u sourodé oceli, myslím z jednoho kusu té samé to neregistruji.
Předem děkuji za reakce a přeji dobré ráno!
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/5/2005
Myslím že linie vidět bude už jen kvůli tomu že se DLC nanáší při "vyšší" teplotě při které se nanáší a na kterou budou 2 oceli s různým složením a různou tvrdostí reagovat odlišně.Podobně jako u tradičního leštění parciálně kalených ocelí kde dochází ke zvýraznění zakalené oblasti a taky při perfektním vyhlazení povrchu.Wink
Neposílejte mi prosím PM,ale mejly.Na PM nereaguji z důvodu rozstrkané korespondence.Díky L
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/11/2017
Rád by som sa spýtal miestnych znalcov: čím plníte svoje zapaľovače Zippo? Ide mi o cenovo dostupnejšie a hlavne efektívnejšie riešenie ako originálna náplň, ktorá vždy vyprchá predtým než potrebujem zapaľovač naozaj zapáliť. Vďaka za dobre mienené rady Happy .
Mea culpa, maxima...
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 10/10/2015
Štefan napsal:
Rád by som sa spýtal miestnych znalcov: čím plníte svoje zapaľovače Zippo? Ide mi o cenovo dostupnejšie a hlavne efektívnejšie riešenie ako originálna náplň, ktorá vždy vyprchá predtým než potrebujem zapaľovač naozaj zapáliť. Vďaka za dobre mienené rady Happy .

Tento problém je u Zippákov naozaj bežný. Ja som chvílu experimentoval s technickým benzínom akurát viac dymil a odparoval sa ešte rýchlejšie.

Nakoniec som Zippo vlastne úplne chtiac-nechtiac zavrhol a beriem si ho naplnený len pri zvláštnych príležitostiach. Vo všedný deň nosím buď kvalitnejší Clipper alebo tryskáč. Každopádne oba na plyn.

Cliper má navyše výhodu že sústava s kamienkom sa dá vybrať a vymeniť čiže keď ho náhodou zoškrtáš na nulu tak si ho jednoducho prehodíš y lacnejšieho Clippru aký kúpiš na benzínke Happy
Posláno:
Štamgast
Připojený: 2/1/2011
Ládesi díky za potvrzení,
Po hřbetu nože, který jsem koupil jdou dvě linie a pouhým okem je vidět, že to není vycentrované, ale posunuté k jedné straně. Je to vidět i v rámci toho DLC, které to možná??? mělo zakrýt... Běží to hřbetem čepele od špičky až po patu rukojeti. Navíc, což mi příjde jako větší průšvih, výrobce na svých stránkách neuvádí, že by mělo jít o laminát. Prodávající také ne, cituje stránku a informace výrobce.
Materiál je jedna, jasně definovaná ocel.
Plus nesouměrný plochý výbrus, který je na pravé a levé straně o tři mm jinde v rámci vzdálenosti od špičky nože.
No škoda, koupil jsem přes eshop, zítra vrátím ve 14ti denní lhůtě...nechce se mi s nikým handrkovat, dokazovat...a tímto jsem s daným výrobcem skončil
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/20/2009
jirka007 napsal:
Ahoj ,

Dostal se ke mě tento záhadný předmět. Mělo by to souviset se sedlařinou,ale jisté to není.

Neznáte to někdo? Na copak je to udělátor? Díky.

Jirka.

...ahoj...myslím,že by to mohl být stojánek k nádrhu,asi ti tam chybí ta rysjehla a šroub...
...kovařina je krásná proto,že z ničeho vznikne něco...
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 1/10/2019
Štefan napsal:

Zdar,nedávno jsem tyhle potíže popisoval já. Už nekupuju zippo benzín, bo stojí zaprd. Na radu dloholetého používače benzíňáků kupuju v lékárně čistý benzín.Nesmrdí, nečudí, a hoří krásným modrožlutým plamenem.Ok
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/11/2017
Zdar,nedávno jsem tyhle potíže popisoval já. Už nekupuju zippo benzín, bo stojí zaprd. Na radu dloholetého používače benzíňáků kupuju v lékárně čistý benzín.Nesmrdí, nečudí, a hoří krásným modrožlutým plamenem.Ok [/quote]
Ok, ďakujem za radu Applause , skúsim a podelím sa so skúsenosťami Ok .
Mea culpa, maxima...
Posláno:
Štamgast
Připojený: 5/1/2004
Ahoj, tak u mně přesně naopak. ten z lékárny prchal, origo Zippo benzín v pohodě. Máš opravdu originál Zippo zapalovač......?
"To ale není spravedlivé!" vykřikl zoufale Mort. "Není spravedlnost, jsem jenom já...." odvětil Smrť
Posláno:

Začátečník
Připojený: 2/13/2020
Koupil jsem si epoxidové lepidlo. Jsou tam kovové částečky, takže je černé. Toteď jsem používal průhledné( na výrobu nožů). Ptám se proto jestli to černé nějakým způsobem načerní ručku, nebo nějak nevratně zasáhne barvu ručky? Jestli s tím budete mít zkušenosti, předem děkuji za odpovědi.

Povyšovat se nad bližního není ušlechtilé, skutečná ušlechtilost je povznést se nad své já
-Ernest Hemingway
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 7/5/2011
Také jsem občas epox s kovovým plnidlem, prostě ten tmavej využíval a vždy bez potíží. Tak hluboko do materiálu se mi nikdy nevsákl, aby to bylo poznat.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 9/15/2014
Ahoj. Potřebuju pro kamaráda zjistit nějaké info o tomto utonu. Kupovaný v devadesátých letech a bylo u něj černé pouzdro unprofor. Ručka tvrdá lesklá guma. Dík Emil.

Emilos-E1 vložil tyto přílohy:
87174514_2531079823846259_6032175984050962432_n.jpg
87203335_557601551769509_782479785052864512_n.jpg.jpg
87221150_2549556548650308_8331702290373148672_n.jpg
87387998_191483595273087_3439317464544968704_n.jpg
87520799_2774818049275254_4948133827747774464_n.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/5/2014
vše se zjistí tady: http://www.uton.cz
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 9/15/2014
Tam sem se díval jako první a nenašel sem ho tam. Tento má značení na levé straně. tak že civilní verze?
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 10/28/2016
Podle mě není z 90 let a i ručka není z gumy, ale z plastu. Novodobá kopie. Zahradnicek
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/18/2007
Ještě zjisti, jestli zdrsnění horní části čepele je trošku bombírované, nebo rovné. Pokud je rovné, je to novodobá kopie.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 1/10/2019
S těma podezřelýma utonama se roztrh pytel...
Nedávno byl na bazošu Martfrost a týpek psal "uton maresi"?!?!
Pak někdo pověsil výstrahu na huntingshop, nešel jsem do toho. Ten huntingbazar to je taky smetiště.....
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 1/29/2014
Ahoj, poradíte mi nějaký vhodný boty do dílny? Používám na práci starý tenisky, ale nebaví mě pořád se přezouvat, když courám mezi barákem a dílnou. Normální pantofle se mi taky neosvědčily. Máte někdo vyzkoušený nějaký lehce nazouvací se zavřenou špičkou?
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 4/13/2015
tomas72 napsal:
Ahoj, poradíte mi nějaký vhodný boty do dílny? Používám na práci starý tenisky, ale nebaví mě pořád se přezouvat, když courám mezi barákem a dílnou. Normální pantofle se mi taky neosvědčily. Máte někdo vyzkoušený nějaký lehce nazouvací se zavřenou špičkou?

Já to vyřešil takto Happy
Vytahané pracovní sandály s ocelovou špicí byly fajn, ale padaly do nich na nárt piliny, občas ukápla kyselina a tak podobně. Farmy jsou v těchto exponovaných místech zavřené.

zase2 vložil tyto přílohy:
IMG_20200304_212550.jpg.jpg

Posláno:
Pokročilý
Připojený: 11/11/2013
Já má dobrou zkušenost s firmou Panda
Mám je v práci a taky doma.Lepší pracáky neznám.A to stojím celý den
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum