ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Potřebuju poradit Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 2/19/2011
3dfx4eva napsal:
montelie napsal:
Koupil jsem neoriginální pouzdro na ESEE 3, je v pohodě, ale kudla je tam moc fest...Confused

To je Sharpshooter? Bral jsem od nich na Noze-Nuz kozeny na ESEE4 a uplne stejny problem. Bal jsem se ho namacet tak jsem tomu nechal volny prubeh a docela rychle se samo ochodilo. Teda "docela"... trvalo to 4 roky... ale pockej nedes se... ja tu Ctyrku pouzivam parkrat do roka - jestli to mas na nuz co se bude pouzivat vic tak bude za mesic v pohode Laugh .

Je to nějaká čínská mrdka na RS Bushcraft - http://www.noze-nuz.com/real-steel/SH1171.php ...Laugh
Jsem na tom ještě hůř než Ty, pevnejch mám pět a nenosím žádnej. Čas od času je po jednom vyvětrám v kuchyni a F1 beru na dovču, ale taky žádnej survival...Angry
No tak nezbývá než zítra zkusit folii...Surprised
Díky všem...Applause
Ana'l nathrach, orth' bha'is's bethod, do che'l de'nmha
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/2/2009
Koupil jsem na Aliexpresu kousek nerezového damašku údajně VG-10.Neděste se nechci z toho dělat nůž.Občas pro potěšení vyrábím dřevěné šperky a napadla mě kombinace dřeva a damašku.Jak ale vyříznout potřebný tvar a totálně to nespálit?Vlastnost té ocele po opracování je mi šumák,jde mi jen o vzhled.A mělo by to být relativně malé max. 2cm.Tedy aby výsledný tvar byl lesklý a byla na něm vidět kresba.Nikdy jsem z damaškem nic nedělal a tím méně z nerezovým.Je nějaký obecný postup,nebo jsem si vymyslel totální kravinu?
RS
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/2/2011
Jsem zvědav na výsledek. Taky jsem uvažoval koupit nerez damašek na šperky, ale pořád je to děsná darda, ať už český nebo zahraniční, poptával jsem i u kovářů, co dělají sendviče, ale moc jsem nepochodil. Já bych to asi řezal flexou a často chladil, záleží jestli je to opravdu kalitelné, v tomto případě bylo bylo fajn, kdyby ne:)). Případně to pak žíhat na měkko, snad to říkám dobře.
Mnoho zdaru. RS
Pište mi prosím raději email než PM.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/2/2009
Rozměr je 150x27x3 a stálo to cca.17 dolarů,necelý pětikilo

Grif vložil tyto přílohy:
DSC00581.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/27/2001
Mám ho doma taky, už druhý denRazz Bacha, je to pravdu kalený. Ale je v sendvič, damašek na bocích a uvnitř plátek něčeho lepšího. Takže řezat flexou a brousit. Střed jsem zatím neměřil, ale boky mají cca 42 HRC. Doufám, že střed dá alespoň 55HRC.
RS
Posláno:

Štamgast
Vypadá to dobře, já našel na Alíkovi i ,,šperkařský,, třeba tady
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/27/2009
Ono je to jedno ci to "spalis" resp. prehrejes flexou. Aby sa kalitelny nerez napr Elmax RWL N690....a aj VG10 stal "nerezovym" musi prejst tepelnou upravou = ZAKALIT treba! inak ti bude hrzdaviet.Jedine ze by si si zohnal austeniticky damasok. A dalsia vec nezakaleny kalitelny damasok sa opoznanie horsie lepta (kontrast vrstiev)
Edit... nevedel som ze to mas uz kalene tak potom beriem spet. ale inak to co som napisal plati
RS
Posláno:

Štamgast
Jojo, na to jsem si taky vzpomnělOk
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 2/18/2017
Potřebuji pomoci
Moje přítelkyně našla tento nůž po dědovi v kůlně...
Jediná lepší věc na památku...
Chtěl bych jí ho nechat repasovat, sám si na to netroufám..
Nevíte náhodou někoho zde na Knifu kdo se tímto zabývá?
Moc děkuji za pomoct...

jirkavary vložil tyto přílohy:
IMG_20201004_172544.jpg.jpg

Posláno:
Štamgast
Připojený: 5/26/2008
Dušan má zrovna teď pěkné repase ve vlákně "Fixír". Zkus mu napsat.

Zdenek
Posláno:
Štamgast
Připojený: 9/12/2007
Potřeboval by jsem poradit, dá se navařit RWLka a mám k dispozici klasickou svářečku a CO . Pokud je to hloupej nápad tak jen do mě. Zůstali mě malé kousky a je mě líto je nevyužít tak prosím o rady a zkušenosti.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/27/2001
RWL se navařovat dá. Ale před svařováním to dej předehřát do trouby na 200°C, vař nerezem a pak dochladit do vypnuté trouby.
Posláno:
Štamgast
Připojený: 9/12/2007
Díky za radu zařídím se podle tohoOk Happy
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/5/2005
Luboš napsal:
Potřeboval by jsem poradit, dá se navařit RWLka a mám k dispozici klasickou svářečku a CO . Pokud je to hloupej nápad tak jen do mě. Zůstali mě malé kousky a je mě líto je nevyužít tak prosím o rady a zkušenosti.
Takže navařit na kousky trny?Jak už psal Pavel,předehřev a co nejpomalejší chládnutí je podmínkou.PM bych vzal Welco 1660 nebo jinou 312(třeba 8200 od Chemweldu,prodávají i kusovky,jak eldy tak dráty na TIG).
Neposílejte mi prosím PM,ale mejly.Na PM nereaguji z důvodu rozstrkané korespondence.Díky L
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/8/2008
Prosim vás. S čím vyrezat drážky (na klips)do G10? Alebo prosim niekoho v okoli BA (smer Zahorie) kto by to vedel. Ako na fotke.

chup vložil tyto přílohy:
1602000382312_2139734605.jpg.jpg

Posláno:
Pokročilý
Připojený: 1/29/2014
Ahoj, potřeboval bych poradit kde na Vysočině nechat vyčinit kůže za rozumný peníz? Potřebuju zpracovat dvě ovečky, sám to dělat nehodlám a vyhodit je mi to líto. Pokud víte kontakt, prosím nejlépe na email. Díky
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum