ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Leštění Možnosti
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 9/12/2007
Je to málo, tedy pokud to chceš na železo profileštiky mají 2 800ot a dost záleží také na výkonu motoru . Při průměru který uvádíš tak alespoň 1kW a raději víc. Bruska ELKO má 750 W a to je minimum.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/2/2009
Přípravek na broušení a leštění nýtů a podobné havěti v podání ruského kutila. Pěkná je i ta pidi leštička.
Asi už neumím vložit video,tak jen link.
https://www.youtube.com/watch?v=o8ciMUpYRlM
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 12/25/2016
Díky za odpověď, ještě k té mé první otázce, dodělávám pásovku z plynulou regulací otáček. Mám si koupit leštící pás třeba tento http://www.pasovebrusky.com/product/brusne-pasy/50x2000/3m---sc-bl-t---lestici-50x2000/37 a leštit na pásovce nebo zkonstruovat kotoučovou leštičku. Leštit mám v plánu jak čepele tak i střenky(dřevo,paroh, kůže).Dík.

Posláno:
Štamgast
Připojený: 7/10/2012
Grif napsal:
Přípravek na broušení a leštění nýtů a podobné havěti v podání ruského kutila. Pěkná je i ta pidi leštička.
Asi už neumím vložit video,tak jen link.
https://www.youtube.com/watch?v=o8ciMUpYRlM

Hezká zbytečnost, asi leští moooooc nejtů, jinak nechápu proč to neupne do aku vrtačky Confused Leštím a upravuju tak hlavičky i M2 šroubkům.
Pište mi prosím raději email než PM. Pro ty co jim nestačí kouzelné slovíčko, na PM nereaguju.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 9/10/2013
Sloon: pokud k tomu budeš mít prostředky, tak si pořiď i leštící pás i leštičku.
Na čepele používám pás a je super, že leštíš v celé ploše, efektivně a bez map. Leštím ale ostřím dolů, tedy naopak než když děláš výbrus, protože jak je ten pás chlupatej, tak aby se do něj náhodou nechtěl kousnout už hotovej výbrus, to by bylo o úraz.
Na ručky, nýtky a jiný serepetičky je zas lepší leštička s filcákem a s hadrákem, protože líp kopíruje složitý tvary.
Samozřejmě vše jde udělat na pásu i na leštičce, ale obojí má svoje výhody.

Ještě k tomu leštícímu pásu: Měl mám od Haima(pana Horáka) už druhej, protože první se začal rozlepovat(podklad šel od filcu) a pan Horák mi po telefonátu, že se rozlepil, obratem poslal novej, takže výbornej přístup k zákazníkovi:) Ten druhej jsem ještě nestihl použít, ale snad bude dobrej:)

Posláno:

Štamgast
Připojený: 9/16/2013
sloon napsal:
Ještě se zeptám mám motor 1400ot. bude to dostačující rychlost na leštění? Kotouč(150nebo200) chci dát přímo na hřídel motoru.Díky.

Pokud máš motor aspoň 1kW, tak na otáčkách tak moc nezáleží, protože to můžeš vykompenzovat průměrem kotouče. Vždycky jde o OBVODOVOU RYCHLOST a ne o otáčky! Podstatná je obvodová rychlost kotouče. No a výkon musí být dostatečný, aby si motor při leštění nebrzdil. Na leštění řekněme 30metrů za sekundu. Příklad: Motor 2880ot/min - Průměr kotouče 0,2m => 0,2m x Pí x 2880otáček = 1810m/min : 60 = 30m/sec. Pokud máš motor s 1400ot/min pak 1400 x Pí = 4398 : 60= 73,3 no 30: 73,3 = 0,40m, tedy potřebuješ kotouč o průměru 40cm, abys dosáhl obvodové rychlosti 30m/sec u motoru který má 1400ot/min. Což už je pořádný macek a pak taky vznikají u větších průměrů trochu problémy s vyvážením a vibracemi atd., ale na to příjdeš sám...

Co se týče leštícího vercajku, tak já nakupuji tady. Pokud si tam zajedeš, tak mají skvělý přístup k zákazníkům a jsou velmi ochotní. Na rozdíl od eShopu tě to vyjde ještě levněji, jestli mi rozumíš...mrGreen

http://www.micronplus.cz/

Na a tady mají tabulku doporučených obvodových rychlostí. Moc užitečná věc!

http://www.micronplus.cz/technicke-informace

AŤ TI TO LEŠTÍ!

Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 12/25/2016
Díky, ten obchod mám dokonce kousek tak se tam zastavím.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/14/2015
Chlapi, rád bych pořídil leštičku a dumám, jestli má smysl kupovat něco jako tohle: https://stroje.bazos.cz/inzerat/71209421/Bruska-dvoukotoucova-velka.php s tím že je to veliký, ale samozřejmě to bude makat, nebo stačí něco jako: https://www.zbozi.cz/vyrobek/holzmann-dsm-150/ a hodit na to leštící kotouče a ušetřit místo?
Jde mi o praktický zkušenosti, od lidí, co leští na kudlách ručky a sem tam čepele z různých materiálů...dřevo, G10, paroh...
Cenu a velikost neřešmě, spíš praxi a zkušenosti Happy
Makej na sobě tak dlouho, dokud se tvoje vzory nestanou tvými soupeři!
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/30/2006
wajgy napsal:
... nebo stačí něco jako: https://www.zbozi.cz/vyrobek/holzmann-dsm-150/ a hodit na to leštící kotouče a ušetřit místo?...

Ak som dobre precital specifikaciu tak je na nej 520W motor. Ja pouzivam na lestenie brusku so 150W motorom a ide to. Pravda, lestit na nej elmax je uz za trest ale da sa, len to dlho trva lebo nemozes moc pritlacit. S polkilowatovym motorom mozes lestit aj s velkym pritlakom takze aj praskovky pojdu vcelku svizne. Toz tak.
1 ovečka, 2 ovečky, 3 ovečky, 4 ovečky, 5 .... teraz tu bola !!!
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 3/8/2015
Já bych se spíš poohlížel po nějaké která má delší hřídele. U té velké dvoukotoučovky se čepelí budeš furt motat kolem těla brusky. O delších nožích ani nemluvím.Confused
Posláno:

Štamgast
R&H - knives napsal:
Já bych se spíš poohlížel po nějaké která má delší hřídele...

Dobra pripomienka. Avsak staci ak das na nu 200 mm kotuce a tym sa dostanes mimo profil skrine a uz nic nezavadzia. Pisem o tej polkilowatovej. Na tej mojej mam 170 mm kotuce a priestoru na lestenie tam je dost. Niekedy s vyhodou pouzijem skrinu ako opierku aby som mal polohu cepele stabilne voci kotucu.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 9/16/2013
wajgy napsal:
Chlapi, rád bych pořídil leštičku a dumám, jestli má smysl kupovat něco jako tohle: https://stroje.bazos.cz/inzerat/71209421/Bruska-dvoukotoucova-velka.php s tím že je to veliký, ale samozřejmě to bude makat, nebo stačí něco jako: https://www.zbozi.cz/vyrobek/holzmann-dsm-150/ a hodit na to leštící kotouče a ušetřit místo?
Jde mi o praktický zkušenosti, od lidí, co leští na kudlách ručky a sem tam čepele z různých materiálů...dřevo, G10, paroh...
Cenu a velikost neřešmě, spíš praxi a zkušenosti Happy

Jestli máš prostor, tak kup tu starou brusku z bazoše. Tyhle typy se dají sehnat i za 3500kč. Zkus se dohodnout na ceně, ale i za 5000kč je to dobrá cena, pokud funguje. Zjisti si ale napřed jaké má otáčky! Pokud ji chceš primárně jenom na leštění, pak podle otáček spočítej vhodný průměr filcáků a hadráků a pak bys měl taky předělat kryty a připojit odsávání, protože bez odsávání to dost práší a dýchat pastu s chlupy není právě lahoda. Váha litinového základu zajistí stabilitu, protože filcáky jsou sice lehké, ale dost nevyvážené a tak vibrují a navíc se motor nepřehřívá a tak může jet celý den. Výkon má určitě nad 1kW. Celou bych ji rozebral, ložiska pro jistotu vyměnit, prohlídnout elektroinstalaci atd. Když tomu dáš trochu péče, tak máš stroj, který je prakticky nezničitelný a s minimální údržbou vydrží dalších 20let. Delší hřídele nejsou problém. Stačí vytočit na soustruhu nástavce a namontovat je. Ty nové brusky jsou navoněná bída. Solidní práce vyžaduje solidní stroje. Šudlat se na malé leštičce hodinu s prací která na velké zabere 10minut to je jen k nasrání a práce má být radost!
Posláno:

Štamgast
Děkuju chlapi, tak nějak jsem to věděl, jen jsem si to chtěl potvrdit Happy budu pokukovat radši po nějaký pořádný starý mašině.
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 9/8/2014
Souhlasím se Zbrojovákem. Pokud máš prostor, jednoznačně starou litinu. Jednu si teď repasuji, Investice 2x350,- Kč ložiska, 2x170,- Kč klíňáky, 5x tmelení(kvůli vysokému lesku.. Happy ), hrášková zelená, upravit příruby podle kotouče, a máš krasavce na další čtvrtstoletí..
Motor mám 2,2 kW, dlouhé osy, 50 mm na 30mm průměr, dost stabilní na každé domácí leštění, hadrák, lamely, skočbrajt..
Mám i Optimum 250 leštičku , a pokud ji necháš déle zapnutou, neudržíš na ní ruku.. A to je rádoby poloprofi.. Chodíme kolem ní v dílně po špičkách, abychom jí náhodou neublížili..
Posláno:

Štamgast
wajgy napsal:
Děkuju chlapi, tak nějak jsem to věděl, jen jsem si to chtěl potvrdit Happy budu pokukovat radši po nějaký pořádný starý mašině.

Tak potom si nemal pisat, ze to potrebujes na rucky a sem-tam nejaku cepel ale na brnenia a mece. Laugh
Posláno:

Štamgast
baca napsal:
wajgy napsal:

Tak potom si nemal pisat, ze to potrebujes na rucky a sem-tam nejaku cepel ale na brnenia a mece. Laugh

Což to ani ne, ale stejně mě to k těm starejm mašinám týhne tak nějak víc Happy
Posláno:
Začátečník
Připojený: 3/6/2017
Za me doporucuji tuto uhlovou brusku https://www.maxtechnika.cz/metabo-w-750-125-uhlova-bruska.html mam ji druhy rok a za tu cenu uplne super.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 12/18/2010
Zdravím,

chtěl bych vyleštit část čepele (VČETNĚ OSTŘÍ) nože Muela Bowie BW18 do zrcadlového lesku, tak jak je to na noži s černou rukojetí - Fallkniven A1 Pro na obrázku.
Na svém noži (vpravo) jsem myšlenou část vyznačil červeně. Dle výrobce je nůž z oceli X50CrMoV15 (17 136 dle ČSN).

Teď dotaz: je zde někdo kdo by takovou úpravu udělal, kolik by stála, popř. znáte někoho takového?

Děkuji za odpovědi.

Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 12/12/2014
Tak s týmto si dám na dlho pokoj. Šmirgel:400,600,800,1200,1500,2500,zelená pasta,ružová pasta(v tube). Sú tam stále stopy po hĺbkovej hrdzi (fľaky s drobnými dierkami),aj nejaké tie hlboké šrámy. Majiteľ to už hlbšie brúsiť nechcel. Musím ešte viac poštudovať teóriu - pasty,kotúče a asi aj niečo dokúpiť - nie je to len tak, "hop na kravu a je teľa". Pomohli by diamantové pasty? Dík.

Stano1 vložil tyto přílohy:
P1010001.JPG.jpg
P1010028.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/21/2017
Nevím jestli jsem zvolil to pravé vlákno, ale žádné mi nepřišlo vhodné a kvůli jednomu dotazu zakládat nové nechci.
Dělám nůž a na ručce mám home made micartu z bílo-černého šusťáku a proloženou nerezovými plátky( viz foto ). Jenže nemůžu docílit toho, aby bílá byla bílá. Jak to brousím , leštím , tak se mi to jakoby furt špíní zřejmě od toho nerezu. Nenapadá někoho nějaký fígl jak to udělat, aby bílá byla bílá?
Děkuji za každý nápad.

myishaall vložil tyto přílohy:
IMG_20180308_001251.jpg.jpg
IMG_20180308_001327.jpg.jpg

Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum