ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Leštění Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 4/27/2005
Mr. Smith napsal:
...hadrový kotouč stačí jeden nebo používáte na každou pastu jiný? Dík za rady... Happy
Podle me staci jen jeden kotouc (a pred pouzitim jine pasty strhnout treba platkem z pilky predchozi vrstvu), ale je vyrazne lepsi mit na kazdou pastu jiny kotouc. Uz proto, ze pro kazdou pastu je idealni jina "tvrdost" kotouce.
Ale je to vyrazne drazsi Happy
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/23/2002
Radím rozhodně na každou pastu jiný kotouč, to strhávání staré pasty je zdlouhavé a těžko se povede dokonale. Já když jsem chtěl jeden hadrák úplně očistit od pasty, tak jsem ho musel za pomalého chodu opalovat švajcem Happy.
Nevadí, když na hadrák s jemnější pastou dáš hrubší, naopak jo.
A taky by neměl být na brusce hadrák nasazený při normálním broušení, aby se na něho nelepil brusný prach.
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Emeritní moderátor
Připojený: 9/19/2005
souhlas s PIKEm, co pasta, to jiný kotouč, já třeba mám na bilou pastu tři kotouče (na ocel, na barevný kovy a kosti)
Boj s lidskou blbostí se nedá vyhrát, ale člověk nesmí přestat bojovat, protože by jinak blbost zaplavila svět. (Jan Werich)
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/24/2006
Ach jo, tak už vím co s penězma co jsem včera ušetřil... Ale tušil jsem to. má to logiku, Díky.

Abych taky přispěl se svou troškou do klí... do mlýna - k tématu KOROZE:
Osvědčil se mi prachobyčejný JAR, neředěný, je to běh trochu na delší dobu/i týden, podle rozsahu poškození/, občas vyndat, omýt, obrátit a funguje to. Jo - a u některých materiálů může zmatnit i ostatní povrch. Ten JAR je potom použitelný, jen bude malinko hustější, protože seschne. Tak to jen tak na okraj, mějte se - a dík za vaše vzácné rady..Happy
Veslař se může třeba udřít - je-li kormidelníkem blb, loď stejně popluje špatným směrem.
Svobodu, spravedlnost nebo meč!!!
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 1/3/2007
Chci se pokusit leštit tímto přípravkem. Nemá s ním někdo z vás nějakou zkušenost???

Miisan vložil tyto přílohy:
P1090023.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Skupiny: Emeritní moderátor
Připojený: 9/19/2005
řekl bych, že to je spíš jen na lehké přeleštění pro obnovu lesku
Boj s lidskou blbostí se nedá vyhrát, ale člověk nesmí přestat bojovat, protože by jinak blbost zaplavila svět. (Jan Werich)
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/20/2005
To mi přijde jako "cizí" bratr od "české" pasty TEMPO Happy, jestli jo, tak běh na dlouhou trať Sad
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 1/3/2007
Pike napsal:
A to mně se zase "zrcadla" líbí, takže se řadím k těm masochistům, co brousí do 2500grit. Ale chápu, že je to otázka vkusu. Ovšem původní otázka zněla na "satin finish" - ten se běžně dělá brusným rounem, ať už ručně, nebo na kotouči či pásu. Může to být originál Scotch Brite od 3M, nebo nějaká jeho méně značková napodobenina.

Myslíš tento 3M Scotch brite?

Miisan vložil tyto přílohy:
1046803994057_IMAGEFILE_cs-CZ.jpg

Posláno:
Štamgast
Připojený: 11/12/2005
To ne, mysleli brusné rouno (průmyslové), něco jako tady, http://www.skds.cz/cz/sortiment_01_2.htm dělás se to i v jiných vezích. I když růčo by to šlo taky, stejně jako se smirkem.
Posláno:
Štamgast
Připojený: 11/12/2005
Chtěl bych se podělit o pozitivní zkušenost s obchodem http://www.lukovos.cz/luko.htm, stavoval jsem se tam pro pár hadrových kotoučů, byl tam nějaký nový pán takže se hezky snažil a pěkně mi ukázal celý krám, ke všemu mi něco řekl. Když jsem mu pověděl, že to chci na nože tak to se teprve rozjel, protože je ještě fanda do nožů Laugh . Takže mi zdarma vnutil na vyzkoušenou jejich leštící pasty a to sice 3 hrubosti, (hrubá, střední, jemná) a to po 1/2 od každé z 1 kg cihly. Jako bonus, zde lze sehnat (v omezené míře) výrobky od firmy 3M včetně matovacího rouna a smirků z Cubitronu. Bez problémů prý zasílají na dobírku.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/1/2004
mr.karno napsal:
...... Jako bonus, zde lze sehnat (v omezené míře) výrobky od firmy 3M včetně matovacího rouna a smirků z Cubitronu. ....

když sem byl ve 3M v prodejne tak tam byli velice ohotný, majitel me vzal do skladu mohl sem si na jejich pásovce vyskoušet veškerý pásy co delaj,nafasoval sem spoustu odřezku brusních roun.jen si sebou musí vzít doust penez pač tam maj takovejch vecí že človek neví co si koupí dřív.
s železem to je jak plastelínou
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 3/4/2007
prosim vas napiste mi tu niekto nejaky navod pre debila na tu lestiacu pastu, cosi doma mam ale furt mi nejde do hlavy ako sa to pouzivaSad
dmz
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/30/2006
He, he. Mám ji asi kilo, mám ji asi nadosmrti a když kolem ni projdu zvědavě na sebe pokukujeme. Odříznul jsme ze staré kožené brašny obdélník, nalepil ho na prkénko a snažil se tam pastu rozmatlat. Dělá akorát kuličky, co potom odpadávají. Kůži jsem namočil, trochu se to zlepšilo, ale ne tak, aby to stálo "za to". Další verze bude spočívat v tom, že kůži poleju olejem, ale stejně bych uvítal něco rychlejšího.
Šel jsem si tedy koupit do OBI filcový kotouč s gumovým bazmehtem na vrtačku a říkal si, že rozkvedlám zelenou brusnou pastu v oleji, tím napustím filc a budu leštit. Nástavec neměli, takže nevím, zda tento koncept bude funkční.
Koupil jsem alespoň ocelový kartáč na vrtačku a snažil se s tím opravit můj "tuning" RD7 - kartáč dobře sundává černou epoxidovou vrstvu, ale samotnou čepel ani nesrovnal, ani nepoškrábal - nic.
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Moderátor
Připojený: 12/20/2005
dmz: leštící pasta se mění na tekutou jen vlivem teploty, tedy třením na filcovém nebo hadrovém kotouči.. Nevím co od ní očekáváš za studena na kousku kůže, ale pokud ji na něj chceš mermomocí nanést je nejsnadnější cesta upnout filcák do vrtačky, na něj nanést mastu a až bude řádně zasraný pastou, tak jakoby vylešti ten kousek kůže na prkýnku - pasta ho krásně přetře..
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/30/2006
tas.devil napsal:
prosim vas napiste mi tu niekto nejaky navod pre debila na tu lestiacu pastu, cosi doma mam ale furt mi nejde do hlavy ako sa to pouzivaSad

je to jednoduche, kupis filcovy/handrovy kotuc (bud na upnutie na suchy zips, alebo s dierou v strede), upnes do vrtacky, brusky, podla toho co ti je dostupne. Po roztoceni kotuca prilozis pastu a natres ju tak po obvode kotuca. prilozis noz, alebo co ides lestit a lestis az do vysokeho lesku. to bol taky zjednoduseny postup. Happy chce to prax.
1 ovečka, 2 ovečky, 3 ovečky, 4 ovečky, 5 .... teraz tu bola !!!
dmz
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/30/2006
Teď jsem to šel vyzkoušet. Motýlka jsem poškrábal, když jsem brousil falešné ostří. Nastrouhal jsem pastu, zalil ji trochu olivovým olejem (jiný jsem v kuchyni nenašel), udělal z pasty kašičku. Nanesl ji na ostří a projel kartáčem na vrtačce, opakoval 3x. Velké škrábance zmizely rychle, mikro šrábance od kartáče přibyly, ale s filcem (doufám) zmizí úplně. I RD7 prokoukla, nicméně budu na ni muset působit déle. Brusná kašička funguje, až seženu filcový nástavec (neměli ho ani v OBI ani v Baumaxu (to mě docela naprdlo)) zkusím jak na sucho, tak s olejem.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/22/2005
vynikající je dřevěný popel..lišku z mého kukri odstrňuji pouze tímto stylovým přípravkem: sliny,popel,kus flanelu..
Už nebudu nic dokazovat ani srovnávat: mým úkolem je tvořit.....
- William Blake
Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/14/2002
Che - starej fór na stříbro - cigaretovej nebo ještě lépe doutníkovej popel Happy . Naši předkové nebyli žádní blbci.
Lenost - matka pokroku
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/9/2005
Samurai napsal:
dmz: leštící pasta se mění na tekutou jen vlivem teploty, tedy třením na filcovém nebo hadrovém kotouči.. Nevím co od ní očekáváš za studena na kousku kůže, ale pokud ji na něj chceš mermomocí nanést je nejsnadnější cesta upnout filcák do vrtačky, na něj nanést mastu a až bude řádně zasraný pastou, tak jakoby vylešti ten kousek kůže na prkýnku - pasta ho krásně přetře..

Já zelenou pastu na kůži na obtahování mám, jde to docela dobře, za studena, jako když voskuješ lyže, potírá se samozřejmě, chlupatá strana.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 3/4/2007
diki za radu, ja mam doma asi kilo tej zelenej myslim ze je cas vytiahnut ju z pivnice a uplatnit na prvych pokusoch

Happy
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum