ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Leštění Možnosti
dmz
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 7/30/2006
Mudžahedin napsal:
Samurai napsal:
dmz: leštící pasta se mění na tekutou jen vlivem teploty, tedy třením na filcovém nebo hadrovém kotouči.. Nevím co od ní očekáváš za studena na kousku kůže, ale pokud ji na něj chceš mermomocí nanést je nejsnadnější cesta upnout filcák do vrtačky, na něj nanést mastu a až bude řádně zasraný pastou, tak jakoby vylešti ten kousek kůže na prkýnku - pasta ho krásně přetře..

Já zelenou pastu na kůži na obtahování mám, jde to docela dobře, za studena, jako když voskuješ lyže, potírá se samozřejmě, chlupatá strana.

Ano, "chlup" nahoru, ale za chvilku byla kůže jako zrcadlo. Já pevně věřím, že to pomáhá, a na konci každého broušení končím právě tam. Beru to jako rituál.
Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/14/2002
Si piš že to pomáhá - i bez víry Happy
Lenost - matka pokroku
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/2/2006
dmz napsal:
Mudžahedin napsal:
[quote=Samurai]dmz: leštící pasta se mění na tekutou jen vlivem teploty, tedy třením na filcovém nebo hadrovém kotouči.. Nevím co od ní očekáváš za studena na kousku kůže, ale pokud ji na něj chceš mermomocí nanést je nejsnadnější cesta upnout filcák do vrtačky, na něj nanést mastu a až bude řádně zasraný pastou, tak jakoby vylešti ten kousek kůže na prkýnku - pasta ho krásně přetře..

Já zelenou pastu na kůži na obtahování mám, jde to docela dobře, za studena, jako když voskuješ lyže, potírá se samozřejmě, chlupatá strana.

Já jí nechám nahřát na sluníčku( je jí dobrý nadrobit na kus tmavýho plechu)
a pak tu pastu na kůži namažu jako máslo na chleba...Happy
A jde to i na hladkou stranu.Wink
Nový blog:
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 7/4/2008
Kde kupujete jemnější smirk na předleštění? Když jdu u nás (okr. Třebíč) do obchodu tak mají smirk od 40-120 (v jednom 240). Ale že by prodávali smirk 500, 1000 nebo dokonce 2500 to ne, o takovejch číslech ani neslyšeli natož aby je prodávali.
Optimismus je totiž odjakživa cesta do pekla. Všechna velká neštěstí v dějinách lidstva byla vždycky provázena jásotem.
VLADIMÍR KÖRNER
Posláno:
Štamgast
Připojený: 11/12/2005
Zkus barvy laky, sehnal jsem tam až do 2500 a v běžných hoby prodejnách jsem skončil u 400
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 6/22/2005
Vážený nožomile Krabate,
co se týče jemnějších smirků, já osobně kupuji do zrnitosti 1 000 v železářství, nebo v OBI,
zrnitosti nad 1 000 - 1 200, 1 500, 2 000, 2 500 ty kupuji v prodejně s autolaky. A zrnitost 3 000 mi tam objednali na mou žádost. Pravda - nebylo to právě nejlevnější.
S pozdravem
Brumik
mám rád medvídky, protože jsou tudliví
Posláno:
Štamgast
Připojený: 10/17/2007
No já když si spočítám, kolik bych strávil času a projel benzínu př. jízdného autobusem a tramvají a zase busem do nejbližšího OBI apod. pro to , co nutně potřebuji, tak je pro mne pořád levnější si to objednat na netu a do dvou dnů to mám doma jen za pár korun navíc.
Pokud mi chcete cokoli napsat, pište mi prosím maily, na PM nemusím hned (nebo vůbec) reagovat. Díky.
Posláno:

Pokročilý
jan03 napsal:
No já když si spočítám, kolik bych strávil času a projel benzínu př. jízdného autobusem a tramvají a zase busem do nejbližšího OBI apod. pro to , co nutně potřebuji, tak je pro mne pořád levnější si to objednat na netu a do dvou dnů to mám doma jen za pár korun navíc.

Napiš mi nějakou adresu, já jsem na netu taky hledal ale něco jemnějšího než 400 jsem nenašel.
Optimismus je totiž odjakživa cesta do pekla. Všechna velká neštěstí v dějinách lidstva byla vždycky provázena jásotem.
VLADIMÍR KÖRNER
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/5/2005
Krabat:hledal jsi špatně koukni třeba na Dicka,nebo nějakou firmu s brusivy třeba na Klestila z Brna.
Neposílejte mi prosím PM,ale mejly.Na PM nereaguji z důvodu rozstrkané korespondence.Díky L
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/20/2005
Láďo, co ho mateš, pán Klestil je vedoucí, Firma je : Brusivo Šedý, nevím, jestli mají internet.obchod
http://www.brusivo-naradi.cz/
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 6/22/2005
Vážení nožomilové,
zmiňovaný obchod Brusivo Šedý také znám, kousíček od něj bydleli donedávna moji rodiče.
Mohu jej pouze dopopručit. Je dobře zásobený a jako perličku musím uvést, že paní prodavačka mi dokonce dovolila olizovat arkansaské kamenné brousky ( protože tak se nejlépe ohadne hrubost - to mi zase poradili jinde ). Byla moc milá, ochotná a také znalá.
Takže se tam rád zastavím, když mám cestu.
Toť vše.
S pozdravem
Brumik
mám rád medvídky, protože jsou tudliví
Posláno:

Pokročilý
Ládes napsal:
Krabat:hledal jsi špatně koukni třeba na Dicka,nebo nějakou firmu s brusivy třeba na Klestila z Brna.

Hledal jsem špatně ale dlouhoSad Wink Všem co se obtěžovali mi radit, velké díky.
VLADIMÍR KÖRNER
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/8/2007
Asi 3km od Chebu je speciálobchod, kde mají brusné papíry až do zrnitosti 2500.
Kdyby někdo chtěl, můžu tam zajít a koupit a poslat jako dopis...
Posláno:
Štamgast
Krabat napsal:
jan03 napsal:

Napiš mi nějakou adresu, já jsem na netu taky hledal ale něco jemnějšího než 400 jsem nenašel.

Nechtěl jsem dělat reklamu, ale já jsem byl spokojený s přístupem a kvalitou třeba tady: http://www.brusivoro.cz/ (hlavně proto, že mají zastoupení v Plzni), a pak tady: http://www.abrasiv.cz/. Proti Globusu se kvalita nedá vůbec srovnat.
Pokud mi chcete cokoli napsat, pište mi prosím maily, na PM nemusím hned (nebo vůbec) reagovat. Díky.
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Emeritní moderátor
Připojený: 9/19/2005
Happy Pánové, mám velkou prosbu Happy
Nemá někdo kontakt na toho pána, co na letošním PPN předváděl brusné a leštící pasty????? Já ho měl, ale někde jsem ho zašantročil a potřebuji doplnit zásoby......Díky předem za jakékoliv info.Happy

Boj s lidskou blbostí se nedá vyhrát, ale člověk nesmí přestat bojovat, protože by jinak blbost zaplavila svět. (Jan Werich)
Posláno:
Štamgast
Krabat napsal:
jan03 napsal:

Právě jsem se vrátil z Globusu (obchodu), a mají tam všechny zrnitosti do 1000, jestli ti to bude stačit a jestli máš nějaký Globus poblíž bydliště.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/27/2001
westy, je to BRULEKO, tel 546 437 138
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Emeritní moderátor
Připojený: 9/19/2005
slon napsal:
westy, je to BRULEKO, tel 546 437 138

Happy Happy Happy Dííííííííííííky

Boj s lidskou blbostí se nedá vyhrát, ale člověk nesmí přestat bojovat, protože by jinak blbost zaplavila svět. (Jan Werich)
Posláno:
Začátečník
Připojený: 8/3/2008
Ahojte, hádže mi filcový leštiaci kotúč na stolnej brúske. Priemer okolo 250-300mm neviete čím ho zrovnať? Nôž som zavrhol hneď a brusný papier tomu asi tiež nepomôže. :(
Je lepšie pokúsiť sa a zlyhať, ako sa nepokúsiť vôbec.
Posláno:
Štamgast
Připojený: 2/8/2008
mark napsal:
Ahojte, hádže mi filcový leštiaci kotúč na stolnej brúske. Priemer okolo 250-300mm neviete čím ho zrovnať? Nôž som zavrhol hneď a brusný papier tomu asi tiež nepomôže. :(

Povolit matku, posunout v díře. Opracovat jde dobře na brusném kotouči (netlačit).
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum