ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Leštění Možnosti
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 5/6/2009
Možná to trochu know- how je, ale klidně se podělím. Když se s tím chceš ...

Já mám povrch připravenej smirkem P1200 (což je dost nahrubo), následuje filcovej kotouč + "hrubší" pasta, bavlněnej kotouč + další pasta, dál kotouč z hedvábí + suchá pasta.
Leštím ve vrtačce (má to i svý výhody)... čím jemnější leštění, tím menší otáčky a přítlak, jo- taky míň pasty(při prvním leštění může být dost pasty- líp bere, při posledním musí být povrch kotouče sametově jemnej, bez vyčnívajících vláken a nesmí být zalepenej od pasty). Pasty z povrchu čepele se musí opatnně odstraňovat, nejlíp rozpustit v oleji a jemně setřít jemným čistým a kvalitním ubrouskem (spotřebuju klidně i 10 ubrousků na očištění). Odmastit povrch, odstranit stopy po odmašťovči. Jakýkoliv prach po odmaštění nestírat, ale odfouknout (kompresor, jinak neodfoukneš vše).

.................................Po sem- před, i po kalení (po kalení bez smirkování)..............................

Nakonec vata a vídeňský vápno (vata musí být bez chyb a prachu, v vápně nesmí být hrudky a nečistoty, vodu prohlídnout kvůli prachu a nečistotám). Cídění zabere několik hodin, ale odstraní jemné škrábanečky. Prach je svině!!

Lesk nejvíc vynikne když je povrch dobře odmaštěnej a odstraněnej odmašťovač, prostě dokonale čistej.

No, pak utřeš kudlu do kalhot a je po superlesku (zase prach).

Spokojenost s www.bruleko.cz

Lesku Zdar mrGreen

Edit: si tak uvědomuju, že jsem trochu magor.
100 lidí, 100 názorů - 10.000 nožů
Posláno:

Štamgast
Připojený: 9/15/2007
Ahoj, pokusím se přispět svoji troškou do všeobecného zmatení. Ze smirku tj. pásovka 120, flexa 180 přecházím na filcové kotouče polepené umělým korundem 180, ještě bych uživil 240, ale nemám a potom rovnou na hadrovku + zelená pasta, musí být hodně mastná. Potom už jen Vídenské vápno na vyčištění. Samozřejmě že to je know how, ale člověk by musel být masochista aby si tu práci oblíbilmrGreen . Naučil jsem se to když jsem dělal v antikorce kde bylo leštění denním chlebem. Hlavní fígle: Pokud přecházím na jemnější hrubost smirglu, musíš vždycky brousit jiným směrem, jinak jenom schováš hluboké rýhy do jemných, i na hadru jedu na střídačku. Hadrovka nejlépe leští těsně před tím než začne hořet, fakt jsem na vlastní bulvy viděl jak chlapi hasí doutnající šajbu kýblem vodyLaugh , z toho plyne že leštička nemůže mít 250W, já vím jde to, ale je to dřina. Také se musí hlídat teplota na čepeli - hrozí prohnutí a vyhřátí.
Toliko mé zkušenosti které se snažím využívat co nejméně. S pozdravem Gw

edit: ještě jsem zapomněl že ty filce s korundem mastím lojovou pastou.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 5/6/2009
Tak se omlouvám za matení.

Ve zbrojovce jsem lešil takto: drátěnej kotouč, hadrák se zelenou pastou (ani už nevím jakou, jsou 4 druhy). Toť vše.
100 lidí, 100 názorů - 10.000 nožů
Posláno:

Štamgast
Připojený: 9/15/2007
Neee, jaképak omlouvání, jenom jsem chtěl vypíchnout že k lesklému způsobu se dá dopracovat mnoha způsoby které se liší pracností a tím i dobou práce. Jinak je fakt že co se týká povrchovky tak jsem utratil nejvíce peněz právě za ní, válí se mi doma plno kotoučů z různých materiálů které měly být to pravé a byly to slepé uličky, nakonec jsem se vždy pokorně vrátil k filcu s brusivem. Jediné co mě z novinek na trhu nadchlo je skotchbrite na pásovce, ale to už se netýká leštění, spíš kartáčování
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 9/3/2008
Zdravim
Nevite nekdo, kde v Opave popr. blizkem okoli sehnat filcaky nebo hadraky? Jediny co sem nasel tak byli v baumarktu od wolfcraftu ale ty sou predrazeny.. Z netu se mi obednavka dvou kotoucu nevyplati.
Dik za info.
Martin
Dulcia non novit, qui non gustavit amara
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 12/22/2007
Snoopy, Gweck: Dík moc za vyčerpávající info, zkusím si s tím leštěním pohrát, dokoupit náležité ingredience a vynalézt taky nějakej zaručenej svůj vlastní způsob.

Gweckovým leštícím postupem ,vypadá to, dokonce člověk neztratí ani týden života, což by byla v mém případě vítaná změna. Happy
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 8/29/2009
Nazdar
Nemá niekto skúsenosti s touto pastou?Bude na čepele vhodná?
V popise je toto:Na druhý a tretí stupeň leštenia ocele, hliníka, farebných kovov a plastických hmôt. Vzhľad a charakteristika: Tuhá tuková hmota zelenej farby. Homogénna zmes tukových komponentov a abrasív
Z toho usudzujem že asi áno ale istota je guľomet.

MIESIŽELEZO vložil tyto přílohy:
pasta.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/27/2009
Prosim Vas je to vhodne na obtahovanie final ostria na kozenom pase
Je tam uvedena zrnitost D 07 a je to takejzlto zeleno zltej farby
DakujemAdmire

Motorkar vložil tyto přílohy:
DSCF0315.JPG.jpg
DSCF0316.JPG.jpg

Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 5/13/2010
Ahoj chlapci mám problém a potřebju radu netýká se to sice nožů ale snad mě nevynadáte za OT. ale k věci potřebuju vyleštit hlaven na mušketu ale zjistil jserm po přeleštění zelenou pastou že se objevují plochy jakoby nedoleštěné jevící se z pohledu matné (leším to dremelkou jelikož se nevejdu k leštičce) nevíte někdo co s těmi fleky jak mto sjednotit? Za rady děkuji předem
Jsou jen dvě věci na světě naprosto spolehlivé, věrný pes a dobrý nůž
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/5/2005
Klondajk napsal:
Ahoj chlapci mám problém a potřebju radu netýká se to sice nožů ale snad mě nevynadáte za OT. ale k věci potřebuju vyleštit hlaven na mušketu ale zjistil jserm po přeleštění zelenou pastou že se objevují plochy jakoby nedoleštěné jevící se z pohledu matné (leším to dremelkou jelikož se nevejdu k leštičce) nevíte někdo co s těmi fleky jak mto sjednotit? Za rady děkuji předem
Chtělo by to fotku,ale osobně bych se vrátil o zrnitost zpět a až by to bylo všude stejný přešel bych na jemnější.Problém je při práci s drobným nástrojem na velké ploše ještě k tomu v rádiusu dodržet totožný přítlak.Wink
Motorkar:směle do toho zrnitost by měla odpovídat 0,7 micronu(FEPA?)
Neposílejte mi prosím PM,ale mejly.Na PM nereaguji z důvodu rozstrkané korespondence.Díky L
Posláno:
Štamgast
Připojený: 4/17/2006
Klondajk napsal:
..vyleštit hlaven na mušketu ale zjistil jserm po přeleštění zelenou pastou že se objevují plochy jakoby nedoleštěné jevící se z pohledu matné (leším to dremelkou jelikož se nevejdu k leštičce) nevíte někdo co s těmi fleky

Obdobný problém jsem řešil a..nevyřešil. Větší kovové plochy s rádiusem na dremelce prostě nevyleštíš, ne dokonale. Jde to udělat růčo, smirkama do 2500grit, podloženo gumou, kůží..je to piplačka. To ale neva, že? mrGreen
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 5/13/2010
Nu nepotěšils mě Pavle ani jáá tě nepotěším Laugh ale ted vážně děkuju tobě i Ládesovy za radyOk
Jsou jen dvě věci na světě naprosto spolehlivé, věrný pes a dobrý nůž
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 7/5/2011
no ještě k těm různým fíglům a když nebylo nazbyt tak jsme používali u nás v práci na malé věci třeba zubní pastu a nebo nasuchu i popel z cigaret dělá to zajímavý povrch lesk ale do matna myslím že něco podobného používá i 69 nord někde jsem to tenkrát čet nebo vykoukal už ani nevím
Posláno:
Začátečník
Připojený: 7/13/2010
ako mam lestis cepel pastou v miestach,kde je rucka? rucku mam z domacej hadrokarty(bledej) .lestim filcovim kotucom a zelenou pastou.na jednej strane cepel ide az do zrkadielka ale zase rucka tu pastu chyta a ostava z nej strasne tmava az to posoby ako spinava.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 12/29/2008
cupka napsal:
ako mam lestis cepel pastou v miestach,kde je rucka? rucku mam z domacej hadrokarty(bledej) .lestim filcovim kotucom a zelenou pastou.na jednej strane cepel ide az do zrkadielka ale zase rucka tu pastu chyta a ostava z nej strasne tmava az to posoby ako spinava.

Ahoj nejlepší je leštit to než tam tu ručku přiděláš.
A nebo dát pastu na plátno a leštit to tím .
Jinak to můžeš vyleštit a pak jemným rejžákem nebo kartáčkem na zuby vykartáčovat pastu, popřípadě přidat třeba lih a vymýt to.
Ale takhle se těžko radí když člověk neví jak to vypadá.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 7/13/2010
Venoš napsal:
cupka napsal:

Ahoj nejlepší je leštit to než tam tu ručku přiděláš.
A nebo dát pastu na plátno a leštit to tím .
Jinak to můžeš vyleštit a pak jemným rejžákem nebo kartáčkem na zuby vykartáčovat pastu, popřípadě přidat třeba lih a vymýt to.
Ale takhle se těžko radí když člověk neví jak to vypadá.

no len som musel zarovnavat hrany rucky a cepele,aby licovali a zase som doskriabal uz vylestenu rucku.takze musim teraz este raz,ked som to nalepil uz.
myslis normalne len cistou kefkou na zuby tu rucku z hadrokarty vydrhnut?
hodim zajtra aj foto ...
LK
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/15/2009
Zásadně leštit čepel před montáží ručky.
I jakoukoliv povrchovku na čisto vždycky před montáží ručky.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/27/2009
cupka napsal:

Ak sa Ti stane ze musis lestit (jedno z akeho dovodu) oblep si rucku nejakou dobre drziacou paskou urcite to pomozeWink
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 7/11/2011

dobrý den, nebo večer

Dostal jsem litografický kámen, kterej je prý vynikajcí na obtahování ostří, tak mě napadlo
jestli se nedá použít i na leštění čepele. Nemáte s tím někdo zkušenosti ?
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/17/2010
Absolutní masakr na leštění čepele je tento.Poradil mi ho v práci jeden důchodce z bývalé leštírny,ale ne každý to může doma provést.Máme v práci na leštění pogumovaný buben.Do toho vložím čepel.Nasypu tam kýbl nastříhané kůže na čtverečky cca centy na centy.Dám deci leštícího gelu a doleju vodou.Pustím rotaci Happy a na konci šichty si pro to zajdu a je to jako zrcadlo.
Drobné nedostatky jsou známkou kvalitní ruční práce.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum