ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Pouzdra Možnosti
Posláno:
Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 12/8/2001
Ahoj, měl bych na vás dotaz, sháním kůži na pouzdro na nůž. Jestli někdo víte, kde v Praze by se dala sehnat, prosím poraďte
jex
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 1/29/2002
záleží na nárocích. Odřezky použitelné na obyčejné užitkové pouzdro určitě najdeš v Řempu v Dlouhé 35, ale kvalita nic moc a není to úplně levné (299,- Kč/kg). Můžeš tam koupit rovnou i nýty.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/14/2005
Z threadu "D2 neboli Wootz" vytahuji odpověď k problému rezavění D2:

(posted by maxeem)
...přesně tak, leptaný věci co nejvíc "salámovat a sádlovat", žádný saponáty... prostě jako u starejch kuchyňáků. U ručky je trochu problém, že ta šnůra drží vlhkost nějakou dobu a jestli jsi dělal i pouzdro, tak bacha na měděný(mosazný) druky...

Zeptám se hloupě, ale přece - proč pozor na měděný druky? Za objasnění díky!
(i když tuším, tak chci vědět a nikoliv jen tušit)
Jsem patriot, ale léčím se...
Posláno:
Štamgast
Připojený: 5/5/2005
Meď pri kontaktu s uhlikovkou vytvari agresivni prostredi - urychluje rezaveni !
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/10/2002
... takže bacha na med a především na včely, medvídek Pú by mohl vyprávět ... Laugh
pro více info a dostupnosti našich nožů mrkněte na naše stránky, díky
dohnalknives.com
Posláno:
Štamgast
Laugh Diky Petre.
Posláno:

Štamgast
Když už jsme u toho - daj se někde sehnat hlavičkáře nebo si je budu muset vyrobit sám?
(což by mě moc netěšilo - obzvláště u dutých nýtů)

(ve Feroně jsem to už zkoušel - nula bodů a Řempo v širokém dalekém okolí žádný nemám)
Posláno:
Štamgast
Připojený: 7/21/2005
...
Posláno:
Štamgast
...
Posláno:
Štamgast
2maxeem: Tak za tohle ti dekuji !! Dlouho shanim neco podobneho Happy
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/9/2002
gespa napsal:
Když už jsme u toho - daj se někde sehnat hlavičkáře nebo si je budu muset vyrobit sám?
Nepotěším Tě -v životě jsem neviděl hlavičkáře v obchodě, jen v bazaru jsem koupil asi tři. Na duté nýty jsem si musel nechat udělat roztahovák ze stříbrnice, ale musí se to zrcadlově vyleštit, jinak se nýty trhají. Ale kdysi se vyráběla taková sada - ocelové štýlko + asi tři šroubovací hlavice hlavičkáře + dotahovák + hrot, zjistím a pošlu, kdo to dělal.
Posláno:

Štamgast
maxeem napsal:
4Gespa:...jestli budeš nýtovat kůži do síla cca 4mm,lze místo dutých nýtů použít "kovové dírky",co se prodávají v krejčovských prodejnách.Dělá se to v různách průměrech a v sadě je i přípravek na zbouchnutí...já s tím nýtuju dost a drží to spolehlivě...navíc se tím dá protáhnou 5-ka šňůra....
jo díky, to mám, ale potřebuju právě snýtovat něco tlustšího...
Posláno:

Štamgast
Surg napsal:
Nepotěším Tě -v životě jsem neviděl hlavičkáře v obchodě, jen v bazaru jsem koupil asi tři. Na duté nýty jsem si musel nechat udělat roztahovák ze stříbrnice, ale musí se to zrcadlově vyleštit, jinak se nýty trhají. Ale kdysi se vyráběla taková sada - ocelové štýlko + asi tři šroubovací hlavice hlavičkáře + dotahovák + hrot, zjistím a pošlu, kdo to dělal.
Hmm, tak to mě netěší, na normální nýty si to snad nějak dokážu vyrobit, ale na ty duťáky... Sad

No nejde o život, ale kdyby bylo nějaký info, tak předem dík...
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Emeritní moderátor
Připojený: 9/19/2005
Co se mi osvědčilo, tak jsou nožířský nýty, pokud jich nepotřebuješ moc, na tl.12-16mm ideal.
gespa napsal:
jo díky, to mám, ale potřebuju právě snýtovat něco tlustšího...

Boj s lidskou blbostí se nedá vyhrát, ale člověk nesmí přestat bojovat, protože by jinak blbost zaplavila svět. (Jan Werich)
VLK
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/23/2005
For Gespa
Třeba takové 7,8,10,12,14mm kus 150.-

Posláno:

Štamgast
VLK napsal:
For Gespa
Třeba takové 7,8,10,12,14mm kus 150.-
Konečně někdo obchodně schopnej... Happy

Jo VLKu, tak to by šlo, ale asi si na ně budu muset počkat, protože oproti původním očekáváním se na PVN zřejmě nedostanu
(leda až Brno či sudoprase)...
Nebo i posíláš? (klidně zaplatím dopředu převodem na účet - dobírky jsou zbytečně drahý, ale "v nejhorším" by to taky šlo)
A máš i na duťáky nebo jen klasik?

Měl bych zájem o závěrný hlavičkáře:
1 x 7mm klasik
1 x 7mm duťák
1 x 11-12mm duťák
1 x 9-10mm klasik
VLK
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/23/2005
Mám jenom na klasické nýty.
Klidně ti to pošlu ,můžem se domluvit.
Něco jsem ti poslal na mail.
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Moderátor
Připojený: 12/20/2005
gespa:

no chtěl jsem ti poradit prodejnu Kutila v Praze na Dlouhé, ale asi je taky vyrábí VLK, takže je to vyřešené..
tak aspoň poradím, pokud bys potřeboval sedlářské kování ve větším množství jako přezky (100ks) či nýtky (1000-5000ks) tak doporučuju přímo výrobce:
82.208.28.115/shop/?lang=cz
Posláno:
Štamgast
gespa napsal:

(ve Feroně jsem to už zkoušel - nula bodů a Řempo v širokém dalekém okolí žádný nemám)

nevím jak si dopadl s těma hlavama na duťáky,ale pokud by ti to někdo vytočil,tak alespoň obrázek...

jinak ty pěkný šrouby,to jsou přesně ty,co se prodávají na uchycejí plexi na hokejovou přilbu,jsou dost drahy,tak spíše ukecat nějakýho kustoda...
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 2/15/2006
[quote=Mr.Sweet]Ahoj, měl bych na vás dotaz, sháním kůži na pouzdro na nůž. Jestli někdo víte, kde v Praze by se dala sehnat, prosím poraďte

KUTILSTVÍ NA FLORENCI ULICE SOKOLOVSKÁ (NA PROTI METRU)
MAJ KŮŽI NÝTY KLEŠTĚ ATD..
www.kutil-florenc.cz SUPER MAJ SNAD VŠECHNO
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum