ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Jak na fotografování nožů Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 9/17/2009
Zrovna tudlenc na ty Zapadocesky seslosti mi kluci rikali, jaky ze to nemam pekny fotky, ale me se zdaj uplne romal, jen softBOX + statif a fotak uz si to nejak prebere Wink

Procital sem TRMANovo fotonavod a tam je to do hi-fi vymakany Ok
Ajaj to sme to dopracovali, z hi-fi pěknýho podpisu na total lowEND .... blee
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/22/2007
Tim mrzkym penizem za skladaci difuzor jsem myslel par dolaru (do 10). Je pekne slozeny do kruhu s prumerem asi 20cm, takze ani misto nezabere... Cena je v podstate srovnatelna se stinitkem do auta Wink
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 1/25/2008
honza36 napsal:
Tim mrzkym penizem za skladaci difuzor jsem myslel par dolaru (do 10). Je pekne slozeny do kruhu s prumerem asi 20cm, takze ani misto nezabere... Cena je v podstate srovnatelna se stinitkem do auta Wink

těch pár dolarů tady obnáší několik set korun, předpokládám že většina lidí by to kupovala někde tady. Stínítko se válí někde v garáži a kdyby ne tak stojí asi padesátikorunu. A v případě že někdo zjistí že focení není pro něj to pravé tak to pořád jde použít jako stínítko do auta. Ale jinak nic proti, pokud se někdo focení víc věnuje a hodlá to dál rozvíjet tak je určitě lepší profi výrobek, rozhodně se s tím dělá líp. Ale tady jde spíš o takové to domácí žvýkání, jsou tady lidi co dělají nože pilníkem a kusem smirku a taky to jde.
Zadus se chladnou ocelí, rypáku!
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/1/2010
zbynek napsal:
robik napsal:
Tak som si stiahol ten Gimp, no je to určite zaujimavy programik, ale naucit sa snim bude asi fuškaHappy

GIMP je vybornej, ale lidi zvykli na standardni windowsovsky graficky editory se k jeho zvladnuti musej napred naucit trochu jinak myslet. Happy
Existujou i jeho klony upraveny tak, aby vypadaly jako Photoshop, pro nekoho by to mohla bejt zajimava alternativa: GimpShop nebo GimPhoto. Oba samozrejme stejne jako GIMP zadarmo.

A tak som si stiahol aj Gimpshop, a je to to iste ako Gimp len v "ružovom"- teda som z toho jelen uplne ako v prvom pripade. To bude asi tým že ani photoshop som doteraz nejak nepoužíval. Z tohto pohladu je pre mna uplna balada programík Photoimpresion, ten som dostal ešte k svojmu prvemu digitalu.Laugh
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 3/26/2007
honza36 napsal:
phweb napsal:
Pouzivani objektivu s dobrou svetelnosti ma taky sva uskali, pokud nejsou pouzity na dostatecne funkcne vybavenem (rychlem) tele. Vyfotit za jasneho pocasi fotku s malou hloubkou ostrosti (tedy rozmazane popredi a pozadi) objektivem s f:2,8 a nizsim muze byt celkem problem.

Naopak objektiv s dobrou svetelnosti pro tento styl foceni potrebujes. Cim nizsi clonove cislo, tim mensi hloubka ostrosti a lepsi efekt.
Pokud to nezvladnes kompenzovat kratkym casem a co nejnizsim ISO, coz se ve vetsine pripadu da, tak pak nejaky ND filder (neutral gray).

Ja nerikam, ze neni fajn mit nizkou hloubku ostrosti, jen ze to taky ma svoje uskali, aby vsichni nepodlehali absolutnimu dojmu, ze cim svetelnejsi objektiv, tim ve vsech ohledech lepsi.
Vybavil se mi ten pocit bezmoci, kdyz jsem mel, pred hodne lety, zajimavy motiv na foceni, presnou myslenku, jak ho chci vyfotit, a ztroskotalo to na tom, ze proste svitilo slunce. Mel jsem cernobily film v zaloznim tele a to umelo nejrychleji 1/2000s, coz bylo na f:2,8 proste moc pomale. Dneska uz i ty nejlevnejsi umi 1/4000, nastavis libovolne ISO a v nejhorsim doladis ve photoshopu, ale porad se hodi mit moznost pracovat i s rychlejsimi casy.

Stejne mam pocit, ze s nastupem digitalnich fotoaparatu se skoro vytratila potreba premysleni o zaberu, pripadne znalost zakladnich zakonitosti. Dneska vetsina lidi misto foceni spis donekonecna cvaka, protoze to nic nestoji a ze stovky snimku se ten jeden slusny vybere. Ostatne i vlastni fotka se tak nejak degradovala, jen na polotovar urceny k dalsimu zpracovani ve photoshopu. Na klasicky film kazda fotka neco stala a tak to cloveka donutilo vic premyslet, kombinovat pred jejim vyfocenim. A kdo to zna, tak mi ucite da za pravdu, ze magie a alchymie v temne komore mela sve neoddiskutovatelne kouzlo. Na druhou stranu dnesni jednoduchost foceni je taky obrovske plus.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/27/2008
robik napsal:
A tak som si stiahol aj Gimpshop, a je to to iste ako Gimp len v "ružovom"- teda som z toho jelen uplne ako v prvom pripade. To bude asi tým že ani photoshop som doteraz nejak nepoužíval. Z tohto pohladu je pre mna uplna balada programík Photoimpresion, ten som dostal ešte k svojmu prvemu digitalu.Laugh

Zkus ještě toto - http://www.getpaint.net/
F.
LK
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/15/2009
phweb napsal:
Stejne mam pocit, ze s nastupem digitalnich fotoaparatu se skoro vytratila potreba premysleni o zaberu, pripadne znalost zakladnich zakonitosti. Dneska vetsina lidi misto foceni spis donekonecna cvaka, protoze to nic nestoji a ze stovky snimku se ten jeden slusny vybere. Ostatne i vlastni fotka se tak nejak degradovala, jen na polotovar urceny k dalsimu zpracovani ve photoshopu. Na klasicky film kazda fotka neco stala a tak to cloveka donutilo vic premyslet, kombinovat pred jejim vyfocenim. A kdo to zna, tak mi ucite da za pravdu, ze magie a alchymie v temne komore mela sve neoddiskutovatelne kouzlo. Na druhou stranu dnesni jednoduchost foceni je taky obrovske plus.

Ok Svatá pravda. S nástupem moderních technologií ve všech oblastech zapomínají lidi používat mozek na to, k čemu by měl být.
Nezapomenu na to kouzlo černé komory, kdy jsem vytřeštěně koukal dědovi na ruce s obdivem a uznáním, jak máchá bílý papír v nějaké vodě Grin a najednou se na tom bílém papíru začali objevovat obrysy postav a přilehlého zátiší. Přišlo mi to tehdy jako kouzlo.
Posláno:

Pokročilý
Ja si sveho casu focenim privydelaval, takze napred foceni pekne slecny (vetsinou), pak obcas s tou peknou slecnou v temne komore vyvolavat... to byly kouzla... ve vsi pocestnosti, samozrejme ,-)))
Posláno:
Štamgast
Připojený: 2/8/2008
LK napsal:
phweb napsal:

Ok Svatá pravda. S nástupem moderních technologií ve všech oblastech zapomínají lidi používat mozek na to, k čemu by měl být.
Nezapomenu na to kouzlo černé komory, kdy jsem vytřeštěně koukal dědovi na ruce s obdivem a uznáním, jak máchá bílý papír v nějaké vodě Grin a najednou se na tom bílém papíru začali objevovat obrysy postav a přilehlého zátiší. Přišlo mi to tehdy jako kouzlo.

Častěji než kam si stoupnout se řeší vystihnout ten správný okamžik/okamžiky a moderní fotoaparát musíš víc přesvědčovat, aby fotil jak chceš ty a ne jak chce on.
Temnou komoru (Prakticky skončila nástupem barevného kinofilmu, takže se proces zase vrací do rukou fotografa.) nahradilo vyhazování odpadu a sem tam úpravy. Začínal jsem s černobílou 6x6, dnes fotím téměř výhradně digitálně a nepřipadá mi to ani lehčí ani náročnější, jen rychlejší a levnější.

Jen doufám, že nebudu muset vedle nože pokládat fotky s úsměvem, abych ho mohl vůbec vyfotit Happy
Posláno:
Štamgast
Připojený: 2/8/2008
robik napsal:
zbynek napsal:
robik napsal:
Tak som si stiahol ten Gimp, no je to určite zaujimavy programik, ale naucit sa snim bude asi fuškaHappy

GIMP je vybornej, ale lidi zvykli na standardni windowsovsky graficky editory se k jeho zvladnuti musej napred naucit trochu jinak myslet. Happy
Existujou i jeho klony upraveny tak, aby vypadaly jako Photoshop, pro nekoho by to mohla bejt zajimava alternativa: GimpShop nebo GimPhoto. Oba samozrejme stejne jako GIMP zadarmo.

Ano Gimpschop je Gimp s ovládáním přizpůsobeným photoshopu. Já používám Gimp a s Photoshopem také nemám problém. Do Windows na většinu úprav doporučuji http://www.irfanview.com/. Po nástrojích třídy Gimp/Photoshop pak sáhneš až budeš potřebovat nějakou extra funkci.
Posláno:

Pokročilý
Jak mam rozumet tomu presvedcovani modernich fotaku?
Prave to extremni zlevneni zavdava podle me pricinu k tomu, aby clovek misto premysleni spsi cvakal i k zachyceni spravneho okamziku docela dobre poslouzi seriove snimani. Malokdo z beznych fotografu si na film dovolil zmacknout spoust a drzet, dneska naprosto bezne. A co se jednoduchosti tyce, mel jsem na mysli treba nasviceni k barevne fotce. Hrani si s nasvicenim u table topu bylo v "preddigitalni" ere pro amatera z rise sci-fi.

Zacina se nam to ale zvrhavat do filosoficke debaty, ktere ja sice rad, ale jsou ponekud OT. Navic opravdu nevyresime co bylo nebo je lepsi, jestli film nebo chip. Je to proste jen jine.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/31/2006
já to utnu jinak ... existuje tady blázen kterej fotí nože na film? Grin

takže myslím že netřeba nadále řešiti film x čip Happy
SHÁNÍM CHCÍPLÝ PLAZY KE ZPRACOVÁNÍ KŮŽE
... TOMASRUCKER.com ... KOVANYNUZ.cz ...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/27/2001
Návod na manipulaci s obrázkem nože v GIMPu: http://www.bladeforums.com/forums/showthread.php?t=794920
Posláno:

Pokročilý
TRMAN napsal:
já to utnu jinak ... existuje tady blázen kterej fotí nože na film? Grin

takže myslím že netřeba nadále řešiti film x čip Happy

Tak to by me docela zajimalo ,-) nakonec by se z toho mohl vyklubat jeste nejayk nadsenec, co to bude fotit na stredni, nerkuli velky format ,-))

Ale dost OT.

Kdyz uz se tu mluvilo o programech na zpracování a správu fotek, tak mne se docela osvedcilo Photo studio od Zoneru. Neni to sice na nejake extra hrani si, ale ucel to splni a navic se v nem ty fotky dobre i organizuji a prohlizi. Cena nijak extra vysoka, pripadne ke stazeni (samozrejme jen na vyzkouseni a pro studijni ucely) taky celkem snadno, takze muzu vrele doporucit.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/22/2005
Já bych se držel při zemi a snažil se vyfotit nůž kvalitně, jasně, čistě, s dobrym světlem atd... v tich šílených kolážích schováš co chceš... mě se to taky nelíbí.

TRMAN- zeptam se, zkoušel jsem teď o víkendu fotit venku, na sněhu a nože mam furt takový bubácký.... tmavý. Když jsem přidal blesk, bylo to zas jinak hnusný Happy Furt vidim ty tvoje fotky na bílym podkladu...
No a focení různejch kudel je asi taky blbost, každá čepel hází jiný světlo, jedna je tmavá, druhá ne, jedna odráží tohle, druhá tamto... Admire

Ppetr vložil tyto přílohy:
IMG_9494.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Zkusim pár fotek, který si myslim "ujdou"... nebo spíš uvítam rady co je na nich blbý. Dík

Ppetr vložil tyto přílohy:
c.jpg.jpg
IMG_1371.jpg.jpg
IMG_1453.jpg.jpg
pstruzi_025.jpg.jpg
IMG_2399.jpg.jpg
DSC00134.JPG.jpg
mix_001.jpg.jpg

LPR
Posláno:
Začátečník
Připojený: 7/25/2009
Ppetr napsal:
Já bych se držel při zemi a snažil se vyfotit nůž kvalitně, jasně, čistě, s dobrym světlem atd... v tich šílených kolážích schováš co chceš... mě se to taky nelíbí.

TRMAN- zeptam se, zkoušel jsem teď o víkendu fotit venku, na sněhu a nože mam furt takový bubácký.... tmavý. Když jsem přidal blesk, bylo to zas jinak hnusný Happy Furt vidim ty tvoje fotky na bílym podkladu...
No a focení různejch kudel je asi taky blbost, každá čepel hází jiný světlo, jedna je tmavá, druhá ne, jedna odráží tohle, druhá tamto... Admire

Problém je v tom, že když fotíte černou a bílou věc, tak si foťák zprůměruje a vyjde mu výsledek který je díky bílému sněhu příliš světlý a proto fotku podexponuje. Proto je dobré pokud fotíte bílé věci přidat na expozici do plusových hodnot. A platí to i obráceně při focených tmavých věcí.
Posláno:

Štamgast
... a nebudu mít pak zas zářivej sníh? Co mě ale hodně překvapilo, bylo určit si vyvážení bílé podle toho sněhu. Zatimco předtim jsem měl všechny fotky do modra, po určení tý bílý na sněhu to vypadalo mnohem příjemnějš. Mluvim však jen pořád o kompaktu.... Canon SX10 Admire
Posláno:

Štamgast
Teď koukam, že ta předposlední fotka Skirmishe a ZTčka na cihle je focená mobilem Sony Ericsonem Laugh což dokazuje, že na světle saaakra záleží.
LPR
Posláno:
Začátečník
Připojený: 7/25/2009
Ppetr napsal:
Zkusim pár fotek, který si myslim "ujdou"... nebo spíš uvítam rady co je na nich blbý. Dík

Na hodně fotkách mi vadí složité pozadí které odvádí pozornost od fotografovaného objektu. Dobrá je třeba PŘEDposlední ale dal bych si pozor když fotíš lesklé věci aby na nich nebyli otisky nevypadá to moc pěkně. Snaž se vždycky aby na fotce byl nejzajímavější a nejdominantnější nůž pozadí by mělo jenom dokreslovat typ a použití nože.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum