Server knife.cz je závislý na zobrazování reklamy.
Zvažte, zda pomůžete zajistit existenci serveru vypnutím adBlocku.
Jak vypnout
ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
KNIFEST - nožířský festival Možnosti
Posláno:
Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 10/20/2008
Dvojitý zásah do černého!
Vyhráváš!
Odměnu předám na Knifest 2011.
Bölten
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/15/2009
hurá!!! jupí! ollé! piješ rum?

Páchejte dobro, bez ohledů co na to říká zákon.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 10/20/2008
Já piju všechno.
Bölten
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/14/2007
lotrhou napsal:
tak, bulis již sepsal jednotlivé disciplíny soutěže competition knife : 1/přesekat kulatinu o průměru 10cm - u menších nožů se smí použít tlouk . počítá se na kolik úderů. 2/ štípání vzniklého polínka(mělo by mít zhruba 50cm), menší nože opět smí využít tlouk. 3/sekání volně zavěšeného lana- 3x 4/ sekání malých pet lahví (6,5cm) 5/ sekání hliníkových plechovek horizontálně - vertikálně. 6/ bodání do tel. seznamu- měří se hloubka penetrace. 7/ 10x přeseknout zahradní hadici položenou na podložce. 8/ 10x přeseknout 3cm lano položené na podložce. 9/ probodnutí role toaletního papíru. 10/ výroba lžičky. volitelné disciplíny: 11/sekán í deseti dvoulitrových petlahví v řadě 12/ sekání role papírových utěrek. 13/ sekání telefonního seznamu- tzv. skartovačka. 14/ kdo přesekne větší klacek na jeden sek. a teď k pravidlům soutěže- přihlášené nože musí mít pojistnou šnůru na zápěstí-nehodláme nože, co někomu ulítnou vytahovat zdiváků. a včil mudrujte drazí soutěžící ! nic ještě není uzavřeno- vznášejte připomínky a návrhy, bulis posoudí, co je nesmysl a co je pro dobro věci. ps - bylo by možná dobré své "závodní speciály"Wink na fotit a zaslat se jménem , či přezdívkou pod kterou budete soutěžit na mejl- knifest@seznam.cz . zjednoduší to přípravu soutěže- budeme mít alespoň přibližnou představu, kolik materiálu na ničení je třeba shromáždit a zřídit galerii soutěžících- možná to někoho bude zajímat. Happy
Až teď jsem si to přečetl,nějak jsem si nevšiml,že už tady disciplíny vysíred face.
Vypadá to dobře,bude to vážně chtít hodně materiálu na testingHappy.
Jen mě napadlo,co to rozdělit na dvě kategorie?Například ,"střední váha"-prostě nože.A "těžká váha"-sekáče?Bylo by to objektivnější.
I když na druhou stranu,jestli jde o univerzálnost nástroje.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/14/2008
Ahoj Davide ,přesně tak jde o komplexnost,účelnost nože a to srovnání s menšími noži bude zajímavé.Na druhou stranu Knifest trvá dva dny a myslím že bude dost příležitostí si tam střihnout vložený závod třeba malých či ještě menších nožů a nebo monstr kudel.Vše záleží na zájmu lidí a chtění se na něčem podílet.Určitě tam třeba bude sranda ukázka jak rozseknout co největší špalek na jeden sek a td.
EM
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/21/2008
...existují ještě u někoho takový ty udělátory na testování,myslím takový ty kyvadla, kde to maká bez závislosti na tom jaká vazba s tím mává ? To vypadalo pro jednoho zbytečně práce a málo využití, ale na větší akci by si to možná zablblo...třeba
"Nu, tu máš, poutníče, milý ten svět, na nějžs se podívati žádostiv byl."
Posláno:

Štamgast
EM napsal:
...existují ještě u někoho takový ty udělátory na testování,myslím takový ty kyvadla, kde to maká bez závislosti na tom jaká vazba s tím mává ? To vypadalo pro jednoho zbytečně práce a málo využití, ale na větší akci by si to možná zablblo...třeba
Ano mám doma 2sady.Pokut bude o toto zájem mohu dovézt.
Posláno:

Štamgast
bulis napsal:
Ahoj Davide ,přesně tak jde o komplexnost,účelnost nože a to srovnání s menšími noži bude zajímavé.Na druhou stranu Knifest trvá dva dny a myslím že bude dost příležitostí si tam střihnout vložený závod třeba malých či ještě menších nožů a nebo monstr kudel.Vše záleží na zájmu lidí a chtění se na něčem podílet.Určitě tam třeba bude sranda ukázka jak rozseknout co největší špalek na jeden sek a td.
Jasně.Ono už je to trochu dané.Menší nožík bude vhodnější na drobnější činnosti,velká monstra na hrubší práce.Pak už záleží na šikovnosti každýhoHappy .A co takový drobnosti jako třeba:Sekání-kulatina fixovaná,nebo si jí každej bude přidržovat sám?U toho štípání,tam se bude počítat čas?Materiál na lžičku,jednotnej,nebo si každej doveze co mu vyhovuje?Ono toho bude víc na doladění co?Nebo už máte jasnou představu?
Posláno:

Štamgast
Ahoj,něco sem tu už vysvětloval ale stránky přibývají a orientace v tom klesá.Happy Samo mám to už mnohokrát odzkoušené tak to zase tak ladit nebudu.Poleno bude ukotvené a pod ním ještě jedno aby nedocházelo u větších nožů k odlomení.U každého nože počet záseků na přesekání ,malí mohou použít tlouk a bude se počítat počet zaseknutí ne ran tloukem.Lžička jednotný čas 30 minut pak kdo co ukáže tak se bude hodnotit.Samo to jestli se tím dá najíst a celkové zpracování.Sekání lan provazů tam je to jasné počet seků na přeseknutí či tahů na přeříznutí.Bodání počet probodlých stran a body za to či hloubka průniku třeba ten toal.papír. Petky čistota seku či velikost záseku či přeseknutí.Každá disciplína je hodnocena max10body a na výkonu,počtu seků hloubce bodu se přiděluje počet bodů.Budou 3 rozhodčí Emil,Luboš Wáclawka,Vašek a já .Tak to bude samo také trochu o subjektivním názoru.A hlavně jde o 0ročník a ukázat a přiblížit to veřejnosti.A třeba na dalším Knifestu poupravit či kůli nezájmu vůbec nedělat.Happy
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/26/2005
Vláďo, může se mezi jednotlivýma disciplínama přebrušovat nebo celý závod na jedno broušení?
Posláno:

Štamgast
Ahoj,Věcná otázka.Ok Nože to pojedou na jedno nabroušení jak sem psal dříve.Právě u toho se ukáže jak je vhodně zvolený jak materiál tak výbrus.Nožíku.Ale není se zas až tak čeho obávat většina materiálů včetně péroviny to zvládá.Spíš de o tvar čepele a výbrusu ,tam to u některých disciplín může nožík i hendikepovat.Ještě sem zapoměl ohledně materiálu co se ptal Gero.Sekat se nejspíš bude smrková kulatina 10cm průměr a lžička z brízy .Ale určitě pro každého stejný materiál.
Posláno:

Štamgast
Ještě chci chlapi poděkovat člověku který dá jako věcné ceny do soutěže keramické tyčky a tím odpovídám na to že díky němu budou teda i ceny.A je to Grif.Tak ti za realizační tým moc děkuji Grife.Admire Applause rozměr těchto keramických tyček bude 2 na 25cm .To si osobně myslím že je ideální cena pro soutěž nožů. Bude 1 až 3místo.A podle poštu co mi psal Grif bude i po jedné ceně na vložené soutěže.Ok
Posláno:

Štamgast
Bříza je na vyřezávání bezvaHappy.Budu tedy držet palce chlapy,ať vam to vyjde a hlavně ať je zájemOk.
Posláno:

Štamgast
No tak trochu sem Davide počítal ,že i ty krom mě a ostatních se tam trošku společensky znemožníš Happy to je semo legrace ,v rámci osvěty a předvedení naživo lidem co jde a nejde třeba zrovna vašim společnym projektem z Ládesem a tak si lidé naživo udělají názor.Protože to je lepší než stovky fotek,či psaného textu. Ale je mi jasné že každý to má trošku jinak a jde hlavně o zábavu.A přiblížit tuto akci v České republice krom mích akcí ojedinělou událost ,širší veřejnosti.A né někoho do něčeho nutit.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/15/2009
mám jednu technickou : nebylo by lepší místo kulatiny použít fošnu ? bylo by pak jednodušší zajistit pro každého stejné podmínky.
Páchejte dobro, bez ohledů co na to říká zákon.
Posláno:

Štamgast
Ahoj,fošna či tlusté prkno je v zahraničí standart .Jenže také u nás finančně o proti kulatině podstatně dražší pořízení.Pokut se přihlásí hodně lidí .Ta kulatina je myslím lépe a levněji dostupná a protože v lese fošny nerostou tak i pro nůž do přírody normálnější.Ale pokut se seženou třeba starší fošny cca 5 na 10,to se dá samo nařezat tak proč né.Ok
Posláno:

Štamgast
bulis napsal:
No tak trochu sem Davide počítal ,že i ty krom mě a ostatních se tam trošku společensky znemožníš Happy to je semo legrace ,v rámci osvěty a předvedení naživo lidem co jde a nejde třeba zrovna vašim společnym projektem z Ládesem a tak si lidé naživo udělají názor.Protože to je lepší než stovky fotek,či psaného textu. Ale je mi jasné že každý to má trošku jinak a jde hlavně o zábavu.A přiblížit tuto akci v České republice krom mích akcí ojedinělou událost ,širší veřejnosti.A né někoho do něčeho nutit.
Vím že je v tom dobrej záměr a chápu jak to myslíš Láďo.Nechci dělat zagorku,ale já na tyhle předváděčky vážně moc nejsem.Ale myslím,že se soutěžících najde dost.
No...,ještě to zvážímHappy.
Možná bych šel do nějaké té vložené soutěže,ať už velkých sekáčů speciálů,nabo klasika nožů.
Ta hlavní soutěž bude určitě zajímavá.Ale budou asi trochu dané výsledky.Blackův Parang bude líp sekat a s F- jedničkou člověk pohodlněji něco vykrouháHappy.Konfrontace zajímavá,ale výsledek víceméně předpokládaný.A určitě tedy kvalitní zábava o to taky jde.
Je to dobrá myšlenka,hodně záleží na šikovnosti jednotlivců.Šikula vykrouhá lžíci i s nabroušeným rejčem a kdo má ruce levý,bude mít problém to zvládnout malým buřťákem.
Víc se tam ukáže důvtip a šikovnost uživatele,než použitelnost a praktičnost nože.
Nevím jestli jsem to dobře vystihl,rozhodně vám do toho nechci kecat,vím že tomu věnuješ dost energie( za to klobouk untenWink).Myslím to tak,že když chci tak s Haltravanem lžíci vykrouhám,ale s buřťákem to zvládnu líp a pohodlněji.A naopak zase při hrubých činnostech.Mě by spíš víc zajímalo srovnání nožů dané kategorie.Rozhodně to neberte jako jako nějakou průdu,jen názor...Happy.
Jak jsi psal,dalo by se to i pořešit nějakou tou "vloženou soutěží",takže žádnej problém.
Posláno:

Štamgast
bulis napsal:
Ahoj,fošna či tlusté prkno je v zahraničí standart .Ta kulatina je myslím lépe a levněji dostupná a protože v lese fošny nerostou tak i pro nůž do přírody normálnější.
Vidím to stejně,kulatina je určitě "autentičtější".
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/22/2005
Tak jí nedělej Dejve. Já soutěžím taky Wink
Už nebudu nic dokazovat ani srovnávat: mým úkolem je tvořit.....
- William Blake
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/31/2006
já sem jenom zvědavej jak budete hoši počítat počet záseků až do toho někdo začne mydlit jak smyslů zbavenej Laugh

ale taky pořád laboruju jakej kudl si do soutěže ustrouhat :)
SHÁNÍM CHCÍPLÝ PLAZY KE ZPRACOVÁNÍ KŮŽE
... TOMASRUCKER.com ... KOVANYNUZ.cz ...
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum