Fórum
Kabík Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 8/29/2015
Noooo.... Kabíku, pěkně jsi se s tím popasoval Applause Applause Applause Wink
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/8/2010
Nějak se flákám, na to, že je před výstavou. Ale mám docela radost, získal jsem novou, hezky červenou hrušku.

čepel: pila s hlínou kalená, v HCl a v cole leptaná, 10,5 cm
ručka: 10,5 cm, švestka, fíbr, hrušeň, ošetřeno lněným olejem a voskem s damarou

Kabík vložil tyto přílohy:
novahruskaL.jpg.jpg
novahruskaP.jpg.jpg

Posláno:
Štamgast
Připojený: 6/10/2013
Applause Pěkný "Červeňáček", veselá dřívka mu sluší
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/17/2013
Zaujímavé farby, také svieže. Skôr už až letné, ako jarné, ale v každom prípade netradičné...
Nie som povinný byť taký, akým by som podľa ostatných mal byť.
je to ich omyl, nie moje zlyhanie. R. P. Feyman
Posláno:

Štamgast
Dělám na třech kudlách najednou a tahle vypadla první. Snažil jsem se o něco trochu jinýho, ale moc se mi to nelíbí.

čepel: pila kalená s hlínou, leptaná v HCl na strukturu (dobře, přiznám se, zapomněl jsem na ni) a v cole na barvu, scandi broušení, 13,6 cm
ručka: 13 cm, kost, kůže, hlošina úzkolistá, ošetřeno olejem a voskem s damarou. Je to děs, asi se na hlošinu příště vybodnu, je hrozně nehomogenní, co proužek, to hrbol. Zas se to s těma hrbolama docela dobře a jistě drží.

P.S. Deleware, rovnám Ti mínus. Tvůj kritik zřejmě neunesl, že ho všichni poslali do háje.

BojL.jpg.jpg
BojP.jpg.jpg

Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 7/27/2013
Mě se to teda fakt líbíOk
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/15/2010
Kabík napsal:
Je to děs, asi se na hlošinu příště vybodnu, je hrozně nehomogenní, co proužek, to hrbol. Zas se to s těma hrbolama docela dobře a jistě drží.

Náhodou pěkná kudla, Kabíku. A hlošinou to asi nebude, já měl stejné problémy s dubem, když měl takhle uspořádaná leta...
Prosím nepište mi PM. Pokud se rozhodnete mě kontaktovat, použijte "tlačítko" email. Děkuji.
Posláno:

Štamgast
Před výstavou jako pozvánka něco, co trochu vybočuje z mého stereotypu.

čepel: kovaný plášť ložiska, 97 mm délka, 5 mm hřbet
ručka: 108 mm, inspirovaná Ondrou P., zužitkoval jsem hromádku srnčího paroží, co jsem někde dostal. Kraje korunky srnčích parůžků a kůže, střed olše ošetřená šelakem a lněným olejem. Trn průchozí, roznýtovaný, prolepeno epoxidem.

kovanafL.jpg.jpg
kovanafP.jpg.jpg
kovanafZ.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/25/2007
je to pecka ..Applause Ok
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/3/2013
Jůůů ! Applause Tak tohle je něco ! A ta olše Applause Applause Applause Krucinál, ten strom mne láká čím dál tím víc . Je to kořenice nebo nádor ? ( doufám, že nádor. Dostat ze země pařez olše, to je na bagr nebo na nálož - obojí nemám, takže zase krumpáč a lopata ! Ach jo ! Wink ( a stejně ho dostanu ven ! ) .
Řemeslo braň se, jdu tě . . . . . .
Posláno:

Štamgast
Ak aj vybočuje, tak výborne. Vydarená finka, taká masívnejšia, čo ja môžem.Ok
Posláno:

Štamgast
Díky, pánové. Ivane, je to nádor, olše je často má u kořenů.

Jeden trochu větší.
čepel: pila na noviny kalená s hlínou, leptaná v cole, 128 mm délka, 2 mm hřbet
ručka: 119 mm, blíže neurčená slivoň nalezená v křoví u konečné autobusu, fíbr, javor jasanolistý (negundo) shozený vichrem u školky ve vedlejší ulici, ošetřeno bílým šelakem

negundo3L.jpg.jpg
negundo3P.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Co mě to jen napadlo, kalit srp. Ne, že by ta ocel byla úplně špatná, nejspíš nějaká pérovka, ale tenká a asymetricky tvarovaná čepelka se kroutila jak žížala. Zkoušel jsem to několikrát, než jsem trefil správné prohnutí, aby se čepel při kalení narovnala a neudělalo se hadí ostří.

čepel: špička srpu, na sporáku kalená Angry , 75 mm
ručka: eben od Meiminga, kůže z vyřazené peněženky, zimostráz z kompostárny, ošetřeno olejem a včelím voskem s damarou, 85 mm

srpL.jpg.jpg
srpP.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Konečně jsem se dokopal k ručce pro čepelku kovanou v Masečíně.

čepel: překovaná vinutá pružina z forda, 128 mm, hřbet 4 mm, scandi výbrus
ručka: 107 mm, srnčí paroh, březová kůra, jelení paroh, záslepka srnčí paroh, trn průchozí a roznýtovaný

jjuhofinL.jpg.jpg
jjuhofinP.jpg.jpg
jjuhofinZ.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/16/2008
Tanto finka je superOk
A zimostráz je krásný dřevo. Taky ho chci někdy použít, ale zatím mi nikam moc nepasoval.
No, Tobě k tomu srpu pasuje skvěle.
" a všichni tam nasávali jak tepláky hozený do potoka "
Hlavně nenápadně, jakože nic!
Posláno:

Štamgast
Šikovná finka- jednoduchá, účelná, to severské nože bývajú vždy, ale takto pekné málokedy.Applause
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 10/20/2008
Ahoj Kabíku,
miluju tvoje kombinace dřev,rohů a kostí (jen vůli tobě jsem si pořídíl dřišťál,který mi stejně k nepoužití vypraskal) a vždy jsem měl zato,že pila jako materiál na čepel tě zbytečně limituje.
Tvoje poslední počiny mi to potvrdily.
Jen tak dál.

Zdraví Roza

Siempre es 26.
Posláno:

Štamgast
Díky.

Raďasi, snažil jsem se k srpu dát něco, co by tam mohl dát sedlák. Proto jsem zavrhl paroh, i když tvarově seděl.

Rozo, mě limituje spíš absence vybavení. V paneláku toho moc nenakovu, ty kované finky jsou prostě využití dobrodiní známých. Jinak jen brousím. Ona to taky není klasická pila, ale zubatý vysekávací nůž na papír. Taková věc má být z 19 711, ale ani v kanceláři zastoupení firmy mi to nebyli schopní potvrdit či vyvrátit.
Co se týká dřišťálu, tak ano, praská. Taky z něj většinou mám jen proužky v rukojeti, ty vyřežu mezi prasklinami. Jen občas zůstane vcelku větší kousek.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 3/4/2011
Jestli tě, Kabíku, zajímá, jestli je to opravdu ta 19711, můžu na to juknout. Stačí mi kousek, třeba 1 cm2 toho materiálu. H
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/25/2007
Kabík napsal:
Co mě to jen napadlo, kalit srp. Ne, že by ta ocel byla úplně špatná, nejspíš nějaká pérovka, ale tenká a asymetricky tvarovaná čepelka se kroutila jak žížala. Zkoušel jsem to několikrát, než jsem trefil správné prohnutí, aby se čepel při kalení narovnala a neudělalo se hadí ostří.

čepel: špička srpu, na sporáku kalená Angry , 75 mm
ručka: eben od Meiminga, kůže z vyřazené peněženky, zimostráz z kompostárny, ošetřeno olejem a včelím voskem s damarou, 85 mm

tak toto je super neokukany tvar, a vyzera naozaj prakticky..krasna kudla Happy Ok
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum