ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Nuz pro ACR Možnosti
Posláno:
Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 8/16/2006
No jo, asi jo. Tam si můžou nabrousit bodáky i šavle.......a NA NĚĚĚĚĚĚĚĚĚĚ !!!!!!!!!!!!!!
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/5/2005
Nadšenec napsal:
No jo, asi jo. Tam si můžou nabrousit i šavle...
Jo brousí když se vracej z těžkýho tahu.WinkLaughLaughLaugh
Neposílejte mi prosím PM,ale mejly.Na PM nereaguji z důvodu rozstrkané korespondence.Díky L
Des
Posláno:
Začátečník
Připojený: 11/12/2006
Možná se to může zdát jako blbost ale vážně by se "brousilo" není to z mé hlavy ale od spolehlivého člověka, který s tím má co dočinění. Za války by se vůbec dělala jedna blbost za druhou. Ovšem přesvědčit vás je zase jiná věc HappyCo se týče AZ tak znám dva lidi kteří tam působí a připadají mi celkem normální a mají snahu chuť se učit a fungovat v nich. Proto nechápu ty poznámky na AZ které často vyznívají ironicky? Nebo sem je jen špatně pochopil?
Posláno:

Štamgast
WinkKdo by to dělal?Technik roty nebo praporu?Nebo hoši z logistiky,či rot zabezpečení?Nebo snad VOP?On ten bodák se ani moc dobře nabrousit nedá.HappyWink
Neposílejte mi prosím PM,ale mejly.Na PM nereaguji z důvodu rozstrkané korespondence.Díky L
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 5/20/2005
tak neviem či som slúžil u nejakého divného VÚ ale mali sme RTZ(rota tech. zabezpečenia) a ROTE(rotu tech.opráv)a je fakt že mali tú poľnú kováčsku(zámočnícku) dielnu na skriňovej V3S...
Posláno:

Štamgast
No o umu hochů s Ertézet by se dalo trošku diskutovat(ale určitě se tam najde aji šikovnej člověk)a ty dílny ty byly věčně mimo provoz právě díky těm odborníkům na slovo vzatýmSad a něco samozřejmě rozkradený(zašmelený)vždyť jsme v Čechách...WinkLaugh
P.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/11/2005
Des napsal:
Co se týče AZ tak znám dva lidi kteří tam působí a připadají mi celkem normální a mají snahu chuť se učit a fungovat v nich. Proto nechápu ty poznámky na AZ které často vyznívají ironicky? Nebo sem je jen špatně pochopil?
Také znám, shodou okolností dva pány od AZ a představa, že by měli s plnou polní uběhnout třeba jen 1km, mě vždy rozveselí! Laugh
Jistě nereprezentují žádný výběr členů AZ, ale já si fakt myslím, že pokud někdo chce být VOJÁK - i třeba "jen" aktivní záložák a ne si pouze na vojáky hrát, jistou fyzičku by mít měl...Happy
P.
Posláno:

Štamgast
Pokud se mají bodáky v případě hrozícího válečného konfliktu nabrousit, jistě na to bude předpis!
Takže by bylo dobré, pokud opravdu existuje, ho najít. Jinak je tato debata čistě akademická... Wink
P.
Posláno:

Štamgast
Wink Například takhle se provádělo broušení bodáků v c.k. armádě za císaře Františka Josefa:
Des
Posláno:
Začátečník
Připojený: 11/12/2006
Takže snad tak "uplně mimo mísu" nejsem. pokusím se jestli by se mi ten předpis nepodařilo dostat do ruky a pokud ano, tak se o něj rád podělím. A máte někdo z AZ osobní zkušenost? Jeden čas sem o o tom totiž vážně uvažoval. O středočeské rotě. www.aktivnizaloha.cz
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 12/30/2004
No co jsem slyšel já, tak nejstrašnější chladná zbraň VW byla dobře nabroušená polní lopatka Happy Byla lépe ovladatelná a vhodná i pro "sekání" , narozdíl od bajonetu nezůstávala zapříčená mezi žebry nepřítele.
P.
Posláno:

Štamgast
Jednou jsem si vyslechl líčení cvičení Aktivních záloh na Bahnech u Strašic. Pochopil jsem z toho, že je to děsná zábava - zastříleli si z pěchotních zbraní, po tankodromu se povozili v obrňákách a večer teklo točené pivo proudem! Happy
Musím přiznat, že podobné atrakce bych se také s chutí zúčastnil! Wink
Posláno:
Začátečník
Připojený: 11/2/2006
Ve Strašicích jsem byl na vojně,gumácký peklo.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 5/20/2005
Aktívne zálohy to je u Vás v ČR niečo ako Národná garda v JúEsEj?alebo lan taká partička ludí čo sa takto zabáva?
P.
Posláno:

Štamgast
Moc do toho bohužel nevidím, ale myslím, že srovnávat naše Aktivní zálohy s U.S. Národní gardou se zrovna moc nedá... V U.S.A. členové Národní gardy obsluhují i velmi vyspělou techniku (včetně letadel) a jsou skutečně nasazováni v případě nutnosti - živelné katasrofy (New Orleans), nepokoje atd. Podle mne je to naprosto jiná úroveň organizace i praktického využití.
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 8/16/2006
Des napsal:
...........Proto nechápu ty poznámky na AZ které často vyznívají ironicky? Nebo sem je jen špatně pochopil?
Neboj. Pochopil jsi to naprosto, ale NAPROSTO správně Angry
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 11/14/2006
Nechápu proč se zde lidi naváží do Aktivních záloh, aspoň tak se mi to jeví. Jsou to Aktovní zálohy, žádná elitní jednotka, tak je to třeba brát.
Pokud je někdo zlehčuje a má jiný náror, tak ať zkusí zvednout línou p... od PC a jde se válet v bahně a zkusit v českých podmínkách budovat jednotku, která má oproti Národní gardě mnohem kratší historii a je teprve na počátku.

Pokud můj příspěvěk vyznívá vulgárně, prosím o smazání.
P.
Posláno:

Štamgast
V pohodě! Happy Co člověk, to jiný pohled na věc, tak je to přece přirozené a diskuzí se názory jen tříbí. Wink Jak jsem psal, moc do toho nevidím, ale jednoho člena AZ často potkávám v hospodě u piva a tak jsem si nějaký (možná zcela mylný a zkreslený) názor vytvořil... Happy
P.
Posláno:

Štamgast
Určitě by bylo lepší se na tomhle vlákně bavit o "nožích pro AČR", ale asi těžko něco nového vymyslíme...Wink

EDIT: Jsem zvědav, jestli se tady ještě někdo někdy vrátí k té problematice broušení bodáků v případě hrozícího konfliktu a zda v AČR na to tedy existuje předpis.
Přijde mi to jako mnohem zajímavější téma než AZ...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/27/2005
P. napsal:
- živelné katasrofy (New Orleans), nepokoje atd. Podle mne je to naprosto jiná úroveň organizace i praktického využití.
Tak zrovna na povodních byly aktivní zálohy nasazeny. Už proto že se jedná o aktivitu dobrovolnou, je úroveň velmi rozdílná-znám lidi které činnost v aktivních zálohách baví a berou to jako logické spojení s jejich military koníčkem a odpovídá tomu jejich nasazení při cvičení. Znám však také lidi kteří berou každoroční cvičení jakou dobrou záminku vypadnou na nějaký čas z baráku od starý a pochlastat s chlapama. A tito jsou pak z těch prvních trochu nešťastní a naopak.
Na práci není vidět jak je dlouho dělaná, ale jak je udělaná.
Nepoužívejte PM - kontaktujte mne e-mailem, prosím!
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum