ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Nuz pro ACR Možnosti
Posláno:

Začátečník
Skupiny: Člen
Připojený: 12/30/2013
Chalcodes napsal:
Mně se nože od p. Maďariče líbí. Prskálku mohl bys sem (nebo např. na vlákno " Na co jste naposledy použili Váš nůž") hodit pár aktuálních fotek Tvého nože od něj...? Díky.

Nemam s tim problem. Pokud vydrzite nez me pusti po operaci ze spitalu a budu se moct hybat.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 11/24/2012
Podle mě jsou ideální pro armádu nože typu Mora AHQ Robust nebo Hultafors GK. Takřka bezúdržbový nože s minimální pořizovací cenou, se kterýma vojáci můžou pracovat v terénu bez obav ze zničení nebo ztráty. V případě zničení můžou obratem nafasovat nový kus stejně jako když jim třeba dojde střelivo.
Pro plošné pokrytí armádních potřeb myslím nepřipadají nože dražší než 1000 Kč do úvahy.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/12/2006
Přes veškeré výtky převážně konkurentů je neoddiskutovatelné :
1. Nože navrhuje přední odborník , instruktor už víc jak 15 let.
2. Vyrábí mistr Maďarič z materiálů a technologií plně odpovídající jejich použití a z letitých zkušeností je zřejmá minimální poruchovost. Znám intenzivně a hrubě používané kusy staré více něž 13 let, pořád funkční.
3. Používají je profesionálové z AČR, zase řadu let. A v nekompromisní konkurenci jiných značek.

Takže, navrhl profesionál, vyrábí profesionál a používají profesionálové.
Bez ohledu na nějaké osobní záště , jsem hrdý na tyto české výrobky.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 11/20/2011
Spíš je to tak že vojáci kteří nože ke své práci opravdu potřebují, tak se jako ve spoustě dalších výstrojních součástek na AČR nemůžou vůbec spoléhat...A to je fakt.Od bot, batohů, vest......až k nožům.Drtivá většina kolegů má svoje nože ať už to jsou :gerber lmf, sissipuukko M95, ontario, esee,......, až ke kouskům od mistrů nožířů.Utona mám, ale jen na záložák s ničím jiným teď nesmíme......předpis je předpis vůl zůstane volem.....:D vždyť to všichni známeWink
Posláno:

Začátečník
john1 napsal:
Přes veškeré výtky převážně konkurentů je neoddiskutovatelné :
1. Nože navrhuje přední odborník , instruktor už víc jak 15 let.
2. Vyrábí mistr Maďarič z materiálů a technologií plně odpovídající jejich použití a z letitých zkušeností je zřejmá minimální poruchovost. Znám intenzivně a hrubě používané kusy staré více něž 13 let, pořád funkční.
3. Používají je profesionálové z AČR, zase řadu let. A v nekompromisní konkurenci jiných značek.

Takže, navrhl profesionál, vyrábí profesionál a používají profesionálové.
Bez ohledu na nějaké osobní záště , jsem hrdý na tyto české výrobky.

NAPROSTY SOUHLASOk Admire Applause
Posláno:

Začátečník
skalion napsal:
Spíš je to tak že vojáci kteří nože ke své práci opravdu potřebují, tak se jako ve spoustě dalších výstrojních součástek na AČR nemůžou vůbec spoléhat...A to je fakt.Od bot, batohů, vest......až k nožům.Drtivá většina kolegů má svoje nože ať už to jsou :gerber lmf, sissipuukko M95, ontario, esee,......, až ke kouskům od mistrů nožířů.Utona mám, ale jen na záložák s ničím jiným teď nesmíme......předpis je předpis vůl zůstane volem.....:D vždyť to všichni známeWink

Rozumim Ti. Ono se ne nadarmo rikalo "Pravda je jen jedna - CVO 101"
Pozn. CVO 101 znamenalo - VSEVOJSKOVY VELITEL
Posláno:
Pokročilý
A jen aby můj předchozí příspěvěk neudělal zlou krev : je to pouze můj názor a několika desítek dalších kolegů, nedovolil bych si urazit žádného z nožířů - sám jsem nikdy žádný nůž nevyrobil....ve finále je to jak s autama, já radši japonce někdo zas němčoury........zaplať pánbůh za hojnost nožů i autLaugh Wink
Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/23/2007
tvrzeni pana Calimero o zoldacich jsem si nevsimnul. nema smysl to rozebirat zde. nazivo bych ho pozadal aby mi to zopakoval.

z tech seriovek jsem zminoval moru, bylo to pochopeno jako mora 2000 kterou neznam, ja mel spis na mysli heavy kompaniona, treba zde:

http://www.moraofsweden.se/adventure/companion-heavy-duty-mg.

mozna by za uvahu staly aj Fallkniveny F1, S1, pokud jsou moje informace spravne, maji potrebne atesty a pokud je vzbroj jednotky volitelna, je mozno po nich sahnout.

klasika Kabar, gerber nebude taky od veci. ty jsou ve vyzbroji.

Jsem presvedceny o tom ze Peltonen puuko bude taky vyborny, treba zde (nenasel jsem lepsi link):

http://www.kellamknives.com/index.php?main_page=product_info&cPath=1_33_83_87&products_id=227&zenid=eebaff5b299a9a0a936f971b976760af

ackoliv se nejspis budete smat, bodaky se jeste stale pouzivaji, a nemusi byt pro ostatni ucely nepouzitelne. a stejne tak vetsina muzstva bude mit mimo to zavirak, jedno jestli svycarak nebo jednu cepelku na klestich ale sog, gerber, leatherman nebo vinox.
Posláno:
Pokročilý
free man : jo žoldáci:D:D:D ze svých zkušeností tyhle věci plácaj lidi kteří neměli možnost se k takové práci dostat, ale tajně po tom touží.....ale ta mora heavy duty je fakt solidní - pro mě novinkaOk
Posláno:
Štamgast
neni to z meho prispevku zrejme, ale ani ja Madaricovy noze nezavrhuju. nemel jsem dosud moznost je vyzkouset pri normalnich cinnosech, v rukou jsem uz nektere mel. dojem byl velmi slibny, vim ze je uznavany, a nahoda to nebude. jen se opakuju, "civilni" cena se mi zda vysoka.
Posláno:
Štamgast
skalion, nejsem z oboru. osobne mam odpozorovane ze tohle hanlive oznaceni pouzivaji lidi kteri se oznacuji za pacifisty, okamzite zacne pisnicka "co se tam do nich pleteme je to jejich vec" a podobne. tezka je domluva s takovyma lidma...

treba o Peltonenovi, resp sissipuukko jsem se dozvedel zde na knife zase ja. a vlastne o morakach taky, ale od videni jsem je znal, tu nejrozsirenejsi nerez verzi.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/8/2010
prskalek napsal:
prskalek napsal:
MRBLUE napsal:
prskalek
Nebud podrazdeny z toho ze niekto kritizuje tvoj oblubeny noz alebo noziara. Tu totiz vacsinou nikto neodpadava z umelo vytvoreneho image exkluzivnosti. Tu na fore su aj ludia co noze co im presli rukami mozu ratat na stovky,su tu ludia co noze intenzivne roznym sposobom pouzivaju v kuse dlhe roky. Su tu aj sialenci,co maju potrebu
zistit,kde su hranice moznosti noza. Takze sa tu nachadza dost ludi co do toho maju co povedat...
Nikto netvrdi ze noze od Madarica su zle,ale vo svete su aj specialne vojenske ci policajne jednotky co pouzivaju seriove noze od SOG,KA-BAR,Kizlyar a ine a ich bojovy vykon neni nizsi koli tomu ze nemaju specialne vyrobenu ediciu nozov od noziara.

Zkus si znova precist co jsem vyse napsal - viz SOG SEAL, GLOCK78 nebo GERBER. Ja fanaticky neuprednostnuju Madarice pred nikym jinym, to ze mam od nej nuz neznamena, ze nemuze existovat nic lepsiho. Pokud me nekdo presvedci padnymi argumenty, ze noze z Brna jsou spatne v techto a techto parametrech, OK nemam s tim problem.
Jen me irituji sr**ky o zoldacich a kritiky nekoho za kym je videt nejaka prace a kteremu ty "stovky nozu" nemam problem verit.
Jen bych se rad dozvedel od ktereho jineho ceskeho nozire se pohybuji noze v ACR nebo PCR

P.S. Jiste, noze od p. Madarice jsou exklusivni a to i tim, jake jednotky jej prijaly za vlastni, to ovsem muze plne pochopit jen ten, kdo k nim patri.

Koukam na ty "-" Cool tady musi p. Madaric nekomu dost tezce lezet v zaludku. Asi bude pravda co je napsano na jinem tematickem diskuznim foru, ze se na knife.cz nerado vidi prispevky, kde se kdokoliv kladne vyjadruje o nozich fy Madaric. Mne to staci, diskuze s nekterymi cleny je pro mne diplomaticky receno vycerpavajici. Kdo na noze fy Madaric ma a chce je, tak si je poridi. Kdo na ne ma a nechce je, tak mu chybet proste nebudou a kdo na ne nema, tak jen bude blekotat jak jsou "drahe", "nekvalitni" , " zbytecne", proste zumpa.

A ted prosim ty "-"

K tej tvojej mudrosti na konci,tak tu si troska vedla. Na noze "mam". A o Madarica mi vobec nejde,jeho noze nepovazujem za nic vynimocne ale nevadia mi. Co mi vadi je,ze niekto si mysli ze za to ze Madaric dodava noze roznym zlozkam CZ a SK armady a ich cena je pomerne vysoka na dany typ noza,tak su to "supernoze". Pritom od prevratu su dodavky pre ozbrojene zlozky,alebo vseobecne pre stat hlavne vecou kontaktov a tiez marketingu.

Co sa tyka tvojho hodnotenia mojej mysle,k tomu asi tolko: Su dva druhy chlapov na vojne,vojaci (ti co to beru normalne a da sa s nimi existovat) a GUMY. Co myslis,do ktorej skupiny som ta dal? Happy
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 2/11/2008
Asi takto..... Ak si madaricove noze kupuju prislusnici za svoje, ja im to neberiem, je to kazdeho osobna vec, za co svoje prachy utrati. Padlo tu aj priznanie ze ich prislusnici dostavaju oproti civilnym cenam s vyraznou zlavou, co je samo o sebe zaujimava informacia pre pripadneho civilneho zaujemcu(ako som aj ja) ktora pomoze zorientovat sa v cenotvorbe.

ad zoldnieri: Ano povazujem cesku a slovensku armadu v jejich aktualnych stavoch za zbor expedicnych zoldnierov a hlavny ucel ich posobenia doma vidim v prizivovani sa vybranych sukromnikov na statnom rozpocte. Ucelu posobenia v zahranici nerozumiem, nech uz je akykolvek. Nikde nepisem, ze z toho stavu vinim tych co tam sluzia. To ze mi free_man ci niekto iny za to bude chciet pripadne rozbit drzku (nespochybnujem, ze by to dokazal) na tom nic nezmeni. Je to proste moj nazor a mam na nho ako volic a danovy poplatnik pravo, tak isto ako hocikto iny ma pravo povazovat pana calimera debila.

ad "pacifisti...neměli možnost se k takové práci dostat, ale tajně po tom touží..." Rozhodne nepochadzam z prostredia pacifistov ktori si kratia bezutesne chvile v kaviarnach nadavanim na nezmyselnost armady. Moj otec ma odsluzene cez 30 rokov a ja sam mam titul z vojenskej akademie v LM. Takze moznost som mal, ale nezatuzil som. Kazdopadne armady a jej vyznamu pre stat som si vzdy vazil a vzit si budem. Lenze tak ako vsetko aj armada sa pojat aj dobre aj spatne. No a ta nasa(CR aj SR) je aktualne podla mna pojata(tak ako mnoho veci) dost spatne. Mozno nie uplne spatne, ale rozhodne moc spatne na to, aby som na vystavach jasal nad moznostou utratit tyzdenny plat za noz, ktory ma nejaka jej jednotka v znaku.

No a na zaver...Padla tu mimo ine zaujimava pripomienka, ze sa jednotky nemozu spoliehat na fasovanu vystroj. V tomto ohlade mam za to, ze madaricove noze nemaju zatial sancu situaciu zlepsit, lebo su jednoducho predrazene a hociktory z nozov vyssie menovanych (glock, mora, fiskars, gerber...i ten UTON) by som u prislusnikov(v pripade fasovania) videl radsej nez tie jeho. Preco? ... no z toho isteho dovodu, preco si neprajem, aby postari fasovali na rozvazku sedmickove bavoraky.

Nech majster Madaric vyrobi univerzalny armadny noz za 2500KC a ja budem prvy kto podpise peticiu za jeho zavedenie do vyzbroje ACR/ASR.
Je lepsie mat toaletny papier a nepotrebovat ho, nez ho potrebovat a nemat !
Posláno:

Začátečník
MRBLUE napsal:
prskalek napsal:
prskalek napsal:
MRBLUE napsal:
prskalek
Nebud podrazdeny z toho ze niekto kritizuje tvoj oblubeny noz alebo noziara. Tu totiz vacsinou nikto neodpadava z umelo vytvoreneho image exkluzivnosti. Tu na fore su aj ludia co noze co im presli rukami mozu ratat na stovky,su tu ludia co noze intenzivne roznym sposobom pouzivaju v kuse dlhe roky. Su tu aj sialenci,co maju potrebu
zistit,kde su hranice moznosti noza. Takze sa tu nachadza dost ludi co do toho maju co povedat...
Nikto netvrdi ze noze od Madarica su zle,ale vo svete su aj specialne vojenske ci policajne jednotky co pouzivaju seriove noze od SOG,KA-BAR,Kizlyar a ine a ich bojovy vykon neni nizsi koli tomu ze nemaju specialne vyrobenu ediciu nozov od noziara.

Zkus si znova precist co jsem vyse napsal - viz SOG SEAL, GLOCK78 nebo GERBER. Ja fanaticky neuprednostnuju Madarice pred nikym jinym, to ze mam od nej nuz neznamena, ze nemuze existovat nic lepsiho. Pokud me nekdo presvedci padnymi argumenty, ze noze z Brna jsou spatne v techto a techto parametrech, OK nemam s tim problem.
Jen me irituji sr**ky o zoldacich a kritiky nekoho za kym je videt nejaka prace a kteremu ty "stovky nozu" nemam problem verit.
Jen bych se rad dozvedel od ktereho jineho ceskeho nozire se pohybuji noze v ACR nebo PCR

P.S. Jiste, noze od p. Madarice jsou exklusivni a to i tim, jake jednotky jej prijaly za vlastni, to ovsem muze plne pochopit jen ten, kdo k nim patri.

Koukam na ty "-" Cool tady musi p. Madaric nekomu dost tezce lezet v zaludku. Asi bude pravda co je napsano na jinem tematickem diskuznim foru, ze se na knife.cz nerado vidi prispevky, kde se kdokoliv kladne vyjadruje o nozich fy Madaric. Mne to staci, diskuze s nekterymi cleny je pro mne diplomaticky receno vycerpavajici. Kdo na noze fy Madaric ma a chce je, tak si je poridi. Kdo na ne ma a nechce je, tak mu chybet proste nebudou a kdo na ne nema, tak jen bude blekotat jak jsou "drahe", "nekvalitni" , " zbytecne", proste zumpa.

A ted prosim ty "-"

K tej tvojej mudrosti na konci,tak tu si troska vedla. Na noze "mam". A o Madarica mi vobec nejde,jeho noze nepovazujem za nic vynimocne ale nevadia mi. Co mi vadi je,ze niekto si mysli ze za to ze Madaric dodava noze roznym zlozkam CZ a SK armady a ich cena je pomerne vysoka na dany typ noza,tak su to "supernoze". Pritom od prevratu su dodavky pre ozbrojene zlozky,alebo vseobecne pre stat hlavne vecou kontaktov a tiez marketingu.

Co sa tyka tvojho hodnotenia mojej mysle,k tomu asi tolko: Su dva druhy chlapov na vojne,vojaci (ti co to beru normalne a da sa s nimi existovat) a GUMY. Co myslis,do ktorej skupiny som ta dal? Happy

Laugh me je uplne jedno kam me nekdo, koho neznam a nechci poznat , zaskatulkuje. Pis si tu co chces. Pro mne partnerem do diskuze rozumnych lidi nejsi. K argumentu, ze na noze "mas" - BLAHOPREJIOk jen aby to vydrzelo...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/21/2007
Taky už jste si všimli, že debata na některých vláknech se hne, jen když se tam lidi hádaj a píšou nesmyslně dlouhý příspěvky, který vůbec nemají informační přínos pro dané téma?
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 2/12/2007
Jen dva nožíři tady na knifu dokáží vždy spolehlivě rozpoutat vášnivou debatu: p. Maďarič a Black Happy
Co se týče cenotvorby, tak tady neplácejme o univerzálu za 2500Kč. Je snad už 25 let demokracie a každý podnikatel prodává, aby vydělal když je poptávka. To, že má dvoje ceny na tom není nic špatného. Vojáci od něj berou nože už 17 rokem a byly jich stovky. Ty když půjdeš do obchodu a vezmeš něčeho velký množství, taky dostaneš jinou cenu než když vezmeš jeden kus. Navíc každý voják se může sám rozhodnout co chce a od koho nůž si koupí. Mě nepřijde 6000Kč za nůž jako nějaká suma. Máš nůž se znakem své jednotky, se svým číslem a krásnou památku na celý život. Navíc ceny nožů na začátku byly někde jinde, ale o tom už jsem tady psal, jak to bylo rokama rozděleny. Jsem s p. Madaričem v kontaktu a byl jsem u něj v dílně za poslední měsíc 2x, vždy tam měl rozděláno několik nožů a pracoval na nich, takže zakázky má a je jen na něm, jak to dokáže prodat. Kdybys byl na jeho místě , taky bys je neprodával do civilu za 6000, když by jsi věděl, že je lidi budou brát díky tvé reklamě třeba za 9000 Happy Já to přiznám a dělal bych to úplně stejně.
Posláno:

Začátečník
calimero napsal:
Asi takto..... Ak si madaricove noze kupuju prislusnici za svoje, ja im to neberiem, je to kazdeho osobna vec, za co svoje prachy utrati. Padlo tu aj priznanie ze ich prislusnici dostavaju oproti civilnym cenam s vyraznou zlavou, co je samo o sebe zaujimava informacia pre pripadneho civilneho zaujemcu(ako som aj ja) ktora pomoze zorientovat sa v cenotvorbe.

ad zoldnieri: Ano povazujem cesku a slovensku armadu v jejich aktualnych stavoch za zbor expedicnych zoldnierov a hlavny ucel ich posobenia doma vidim v prizivovani sa vybranych sukromnikov na statnom rozpocte. Ucelu posobenia v zahranici nerozumiem, nech uz je akykolvek. Nikde nepisem, ze z toho stavu vinim tych co tam sluzia. To ze mi free_man ci niekto iny za to bude chciet pripadne rozbit drzku (nespochybnujem, ze by to dokazal) na tom nic nezmeni. Je to proste moj nazor a mam na nho ako volic a danovy poplatnik pravo, tak isto ako hocikto iny ma pravo povazovat pana calimera debila.

ad "pacifisti...neměli možnost se k takové práci dostat, ale tajně po tom touží..." Rozhodne nepochadzam z prostredia pacifistov ktori si kratia bezutesne chvile v kaviarnach nadavanim na nezmyselnost armady. Moj otec ma odsluzene cez 30 rokov a ja sam mam titul z vojenskej akademie v LM. Takze moznost som mal, ale nezatuzil som. Kazdopadne armady a jej vyznamu pre stat som si vzdy vazil a vzit si budem. Lenze tak ako vsetko aj armada sa pojat aj dobre aj spatne. No a ta nasa(CR aj SR) je aktualne podla mna pojata(tak ako mnoho veci) dost spatne. Mozno nie uplne spatne, ale rozhodne moc spatne na to, aby som na vystavach jasal nad moznostou utratit tyzdenny plat za noz, ktory ma nejaka jej jednotka v znaku.

No a na zaver...Padla tu mimo ine zaujimava pripomienka, ze sa jednotky nemozu spoliehat na fasovanu vystroj. V tomto ohlade mam za to, ze madaricove noze nemaju zatial sancu situaciu zlepsit, lebo su jednoducho predrazene a hociktory z nozov vyssie menovanych (glock, mora, fiskars, gerber...i ten UTON) by som u prislusnikov(v pripade fasovania) videl radsej nez tie jeho. Preco? ... no z toho isteho dovodu, preco si neprajem, aby postari fasovali na rozvazku sedmickove bavoraky.

Nech majster Madaric vyrobi univerzalny armadny noz za 2500KC a ja budem prvy kto podpise peticiu za jeho zavedenie do vyzbroje ACR/ASR.

Takze Ty jsi vystudoval vojenskou skolu za penize danovych poplatniku SR a nenosis uniformuBeating ? Ale v pohodeWink nemam s tim problem. Znam kluky co udelali UNOB a makaji v civilu ( samozrejme za jine benefity nez by meli v zelenem ).
Jde o to, ze plosneji zadny nozir tak jak Madaric, do ACR nepronikl. Zasadni vliv na to mel/ma i RH a to je persona, ktera je LEGENDOU.

Kazdy mame svou pravdu, svuj nazor a je to v poradku. O nazorovych rozdilech muzeme v klidu diskutovat ( bez pripadnych inzultacnich vyzev Wink ) od toho tu tento web je. Priznam se, ze me diskuze na tomto vlakne obohatila o zajimave nazory, byt myslenkove pochody nekterych opravdu pochopit nemohu, ac se snazim sebevic...Neutral

Mej seOk
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 1/21/2014
Teďka jsem zkoušel extremo z armádního výprodeje stopro Čína za tu cenu. No normálně na sekání třísek používám sekeru ale tak sem si říkal že to zkusím a paráda pořád řeže skvěle a nakonec že si sním zaházím jednou mi odskočil na betonoví pangejt a vznikl tam jenom miny zub fakt sem s něho nadšený za 550Kč Ok

acidburns vložil tyto přílohy:
26012014640.jpg.jpg
26012014644.jpg.jpg

Posláno:

Začátečník
jendach napsal:
Taky už jste si všimli, že debata na některých vláknech se hne, jen když se tam lidi hádaj a píšou nesmyslně dlouhý příspěvky, který vůbec nemají informační přínos pro dané téma?

ROZUMIM - u mne hotovo
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 2/11/2008
Predator napsal:
Jen dva nožíři tady na knifu dokáží vždy spolehlivě rozpoutat vášnivou debatu: p. Maďarič a Black Happy
Co se týče cenotvorby, tak tady neplácejme o univerzálu za 2500Kč. Je snad už 25 let demokracie a každý podnikatel prodává, aby vydělal když je poptávka. To, že má dvoje ceny na tom není nic špatného. Vojáci od něj berou nože už 17 rokem a byly jich stovky. Ty když půjdeš do obchodu a vezmeš něčeho velký množství, taky dostaneš jinou cenu než když vezmeš jeden kus. Navíc každý voják se může sám rozhodnout co chce a od koho nůž si koupí. Mě nepřijde 6000Kč za nůž jako nějaká suma. Máš nůž se znakem své jednotky, se svým číslem a krásnou památku na celý život. Navíc ceny nožů na začátku byly někde jinde, ale o tom už jsem tady psal, jak to bylo rokama rozděleny. Jsem s p. Madaričem v kontaktu a byl jsem u něj v dílně za poslední měsíc 2x, vždy tam měl rozděláno několik nožů a pracoval na nich, takže zakázky má a je jen na něm, jak to dokáže prodat. Kdybys byl na jeho místě , taky bys je neprodával do civilu za 6000, když by jsi věděl, že je lidi budou brát díky tvé reklamě třeba za 9000 Happy Já to přiznám a dělal bych to úplně stejně.

O cenotvorbe sa hovori ze je to schopnost, ktora sa trenuje pred zrkadlom. Spravna cena je ta najvyssia, ktoru predavajuci dokaze vyslovit tak, aby sa nerozosmial.

Mimochodom sa celkom zhodujeme, ja som uz v uvodnom prispevku napisal ze hlavny zmysel majstrovych vojenskych nozov vidim ako pamiatku na sluzbu. U ludi, ktori na tie noze tymto sposobom dosiahnu je cena prijatelna (este aby nebola ked to kupuju). Dobre s tymi zoldniermi som to asi prehnal a ak by aj nie, tak to urcite nepatrilo sem do vlakna a ja sa tymto ospravedlnujem!

Pre nas civilov to vsak je trochu o niecom inom. Chapem ze su ludia, ktori otvaraju kesene dokoran, hned jak vidia nasivku nejakej jednotky. Neviem kolko ich je presne, ak je ich dost, tak pre majstra dobre. Ale co viem urcite je, ze je dost aj nas ostatnych, na ktorych nasivky zas az taky dojem nerobia. A od toho je tu forum aby sme si svoje nazory vymenili.

Proste debata je dolezita vec, inak by sme mohli forum zatvorit a na uvodnu stranku napisat iba jednoduchy odkaz "Kupujte si kto chcete, noze ake chcete a ake ste schopni zaplatit!"
Je lepsie mat toaletny papier a nepotrebovat ho, nez ho potrebovat a nemat !
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum