ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Nuz pro ACR Možnosti
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/23/2007
ale takhle receno to smysl dava, podivej, muzes rict ze ta ktera organizace je spatne rizena, spatne vedena, neefektivne hospodarici, postavena na spatny koncepci, no proti tomu nic. ale nema smysl nadavat personalu, muzstvu, ktery dela co umi. to je jak rict postakovi ze je blb a vsichni jeho kolegove taky protoze posta prepravuje zasilky za draho a dlouho jim to trva a este obcas neco ztrati nebo rozbijou.

a co je vylozene nestastny k tomu pouzit takovou frazi ktera Te nekam (v tomhle pripade uplne spatne) zarazuje.

nemysli si ale ze bych mel tendence se s nekym pobit. nejsem takovy. prijde mi ze by jsme se postekali a dospeli +- k tomuto zaveru.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 10/28/2008
...ale je zaujímavé že keď sa tu raz za čas objaví v inzercii nôž od majstra Maďariča-tak sa tu zohreje sotva dva-tri dni a je predaný-čím to asi bude? Laugh
Strach zo zbraní je znakom sexuálnej a emocionálnej nedospelosti...Sigmund Freud
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/28/2011
Za tu dobu co sem tady sem ho v inzerci viděl max dvakrát. Wink
AAA
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/10/2012
hmm. . .zaujimava debata

Lupus od madarica bol moj prvy noz co som kupil, na mojej prvej navsteve noziarenskej vystavy a rovnako to bol prvy noz od noziara.

Bohuzial som bol vtedy este neskuseny a noz som si kupoval len podla toho ze sa mi pacil, nehladiac na prakticku stranku veci. To co som kupil bola cista dyka ktora sa okrem zabodavania ludi asi nehodila skutocne na nic. A kedze bodat do ludi som s tym nehodlal, a pretoze pevne noze mam uz na pracu a nie do vytriny, som tento kusok predal niekomu do zbierky.

Ten noz vpodstate nic nerobil, cize neviem posudit jeho kvality alebo nedostatky, mozem posudzovat len vizualnu stranku veci a ako tak ergonomiu co bolo vsetko vporiadku.

Co sa tyka pana madarica, na vystave sa srpaval solidne a aj sme si pokecali, jediny problem bol ze ten noz, teraz si niesom uplne isty, ale zdalo sa mi ze ten co som si pozeral na stole, bol ostry a ten co vytiahol a predal mi, bol tupy jak poleno. Aj ked sa mozeme bavit o tom ze ten noz je bodaci nastroj a nie rezaci. Kazdopadne to bolo tragicky tupe!!!

Ale zasadny problem bol ze som si vybral zly model. Celkovo sa mi jeho noze pacia a niektore vyzeraju aj funkcne a viacucelovo.

Na druhu stranu, uz som o cosi mudrejsi a radsej by som teraz siahol po nejakom uplne custom nozi ktory viem ze je jediny od noziara ako je Želva, Trman, Bulis, ako po takejto Madaričovej "seriovke". Pre mna to uz ma iny zmysel ked viem ze ten noz bol robeny tak nejako pre mna ako ked si mam vybrat jeden z mnohych ktore ma pan madaric naskladnene.

AAA vložil tyto přílohy:
P1070894.JPG.jpg

Posláno:

Pokročilý
pekony napsal:
No ono to že sa nepredávajú zrejme tiež o niečom svedčí...kto má nepustí ??? Zato nože niektorých nožiarov (nikoho sa nechcem dotknúť) sa tu objavuju takmer denno denne a všetko "nové-nepoužité-nebrúsené" asi sa ich noví majitelia použivať boja a radšej ich hneď obratom posielajú ďalej-hoci na nich prerobia.
Strach zo zbraní je znakom sexuálnej a emocionálnej nedospelosti...Sigmund Freud
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 2/12/2007
Mě by třeba zajímalo jak je to u kolegů na Slovensku s jejich armádníma nožema. Je tam skupina co si říkala nebo ještě pořád říká BLACK8, pro kterou dělal nože zvané B08 nožíř Filip Horváth. Tyto nože si pak začali dělat sami a zkoušeli různé materiály a povrchové úpravy, až se jim podařilo udělat "kosmické nože" s cenami přesahujícími 2000 Euro. Bohužel na moje dotazy nikdo neodpovídal a nic víc se mi nepodařilo zjistit. Mají nový web http://www.specopsknives.com/
Ví někdo víc?? Jejich starý web black8knives už nejede.

Posláno:

Pokročilý
Pokiaľ ja viem tak bolo iba zbožným želaním p.Horvátha aby jeho nože boli vo výzbroji ASR.Viem o jednom kuse ktorý som mal v ruke a bol pridelený 22.mechanizovanemu práporu Michalovce spoločne s útočnými puškami a samopalmi Heckler & Koch na testovanie (armádne skúšky ?)...potom to od bigošov pozberali a bolo po paráde Laugh Ináč vojaci používajú vlastne nože od výmyslu sveta a samozrejme nože Uton.
Posláno:

Pokročilý
Mám info, že s tím nemá p. Horváth nic společného krom výroby prvních kusů. Za tou skupinou stojí vojáci, kteří si hrají na hrozně tajné. Zkouší lobovat i u zahraničních armád, ale zatím asi neúspěšně. Ceny asi mluví za vše.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/8/2010
DWM21 napsal:
pekony napsal:
No ono to že sa nepredávajú zrejme tiež o niečom svedčí...kto má nepustí ??? Zato nože niektorých nožiarov (nikoho sa nechcem dotknúť) sa tu objavuju takmer denno denne a všetko "nové-nepoužité-nebrúsené" asi sa ich noví majitelia použivať boja a radšej ich hneď obratom posielajú ďalej-hoci na nich prerobia.

Ani armadnych UTON-ov sa tu moc neobjavuje a ked sa objavia,tiez sa moc neohreju. Ja som si jeden nepouzity z NZ zrovna
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/28/2011
DWM21 napsal:
pekony napsal:

S tímhle si trošku dovolím nesouhlasit.
Ono to s kvalitou asi moc nebude mít společného, ale spíš s cenovou dostupností a právě tomu nafouknutému renomé Madaric.

Většina nožířů tady dělá kvalitně a cenově dostupně tudíž podle mě někdo si nůž koupí vyzkouší a pustí dál.
S tím že si ho třeba koupí jednou znova.
Tohle u toho pána praktikovat nejde když má ty svoje kousky takhle předražené pro normální uživatele.
Co se materiálů a kvality výroby týče tak podle mě jsou všichni na tom dneska stejně a na Madaricových nožích nevidím nic tak super a cool co by ospravedlnovalo tu cenu.

Stejné nože si tu už vyzkoušelo dost nožířů a podle mě se mu bez problémů vyrovnají.
Posláno:

Pokročilý
Predator napsal:
Mám info, že s tím nemá p. Horváth nic společného krom výroby prvních kusů. Za tou skupinou stojí vojáci, kteří si hrají na hrozně tajné. Zkouší lobovat i u zahraničních armád, ale zatím asi neúspěšně. Ceny asi mluví za vše.
Fakt o tom viac neviem-s HKčkami na strelnicu chodili,ale ten nôž som videl iba v stánku na Deň detí ktorý útvar organizoval...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/30/2011
Vo vitrine "bazar" v obchode na Dornychu, boli 2-3 kusy na predaj cca pred 2 mes.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 1/6/2014
Ja som mal od p.Madarica noz Geronimo.Krasny noz hlavne DLC povrchovka.Zial dosiel mi tupy ako koleno a na vyse tretine mal prebrus jak svina.Asi skolak by ho nabrusil lepsie.Jezisko doniesol Green Bereta a Geronimo skoncil u kamosa.P.S.JA SOM asi jediny na utvare ktory sa zaujima a ma noze co stoja zato.Kolega isiel nedavno do Afganu s Muelou z trznice.Takze asi tak
Nik nie je taky dobry aby chyby nemal a ani taky zly aby sa na nic nehodil
Posláno:

Pokročilý
dornbar napsal:
Ja som mal od p.Madarica noz Geronimo.Krasny noz hlavne DLC povrchovka.Zial dosiel mi tupy ako koleno a na vyse tretine mal prebrus jak svina.Asi skolak by ho nabrusil lepsie.Jezisko doniesol Green Bereta a Geronimo skoncil u kamosa.P.S.JA SOM asi jediny na utvare ktory sa zaujima a ma noze co stoja zato.Kolega isiel nedavno do Afganu s Muelou z trznice.Takze asi tak
Predpokladám že sa z Afgánu vráti s Kabarom alebo Gerberom z amerického shopu... Grin
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 2/11/2008
Podla mna s Muelou obisiel este celkom dobre (ak to teda bola naozaj muela a nie cina). Muela nahodou robi podarene (aj vojenske) noze, za celkom rozumne ceny.

Na koniec ak sa pouzije nieco, co aspon vzdialene pripomina kalenu ocel(co uz dnes celkom zvadaju aj cinania), tak strojovo vyrobeny pevny noz je skoro nemoze vyrobit tak, aby bol vyslovene nepouzitelny. Preto aj ta cina ked na to pride, svoju pracu asi urobi. A kto si na noze nepotrpi, moze byt s cinou celkom spokojny a nam postihnutym sa bude iba smiat.
Je lepsie mat toaletny papier a nepotrebovat ho, nez ho potrebovat a nemat !
555
Posláno:

Začátečník
Připojený: 2/12/2002
B8 noze mali pohnutu historiu. F.H. nechcel byt v spolocnosti, on ich iba vyrabal a mal moznost vydat 2x 11ks limitky z prvej verzie a vyrabal pozmenene civilne verzie. Dva vojenske a jeden civilny vlastnim. Tych nozov sa v armade az tak vela neukazalo, isli na dve miesta a v malom pocte. Potom sa zmenila vlada... :) Firma padala, pokial su moje informacie spravne, skoncilo to rozidenim sa spolocnikov. Stary web paradoxne fungoval aj po skonceni firmy a mal ho jeden z ex spolocnikov, ktoreho pozdravujem, na tom webe som nasiel posledny noz, ktory od B8 vlastnim a vraj nie je problem, posleme... bol to ten Ti predprodukcna verzia a riesila to manzelka k mojmu sviatku. Zdalo sa jej divne, poslat peniaze, tak kontaktovala F.H. priamo a noz bol na opacnom konci SR a aj sa divil, ze je v ponuke. Poslat tam prachy, tak mozem niekoho na vychode nahanat... Chvalabohu dopadlo to dobre, no po tejto skusenosti by som noz od novej spolocnosti zobral iba z ruky do ruky, alebo ak by tam bol F.H. sprostredkovatelom. Nitinol ma laka, nevidel som este tento material, ale 2000€ je posledne roky nad moj rozpocet :)
Posláno:
Pozorovatel
z ineho sudka... dival som sa na ceny vojenskych nozov Muela a pri tom objavil ukrajinsky "poor mans korshun"...

calimero vložil tyto přílohy:
kizlyar.png
grandway.png

Posláno:

Pokročilý
555- děkuji moc za info, potvrdil jsi mi co se ke mně doneslo.

Calimero - toto je téma nůž AČR. Civilní nebo vojenské nože co nepoužívá naše armáda patří do vojenských nožů nebo jinam. Nemá cenu zde řešit nože Muela, fallkniven, mora atd.
Naše armáda má zásoby utonů, bonusů a nově i 805. Změny ve výzbroji teď nebudou aktuální Happy
Posláno:
Pozorovatel
Mea culpa maxima!.... ak pojde okolo nejaky admin moze to prosim zmazat, alebo presunut do kizlyaru.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/7/2008
DWM21 napsal:
Pokiaľ ja viem tak bolo iba zbožným želaním p.Horvátha aby jeho nože boli vo výzbroji ASR.Viem o jednom kuse ktorý som mal v ruke a bol pridelený 22.mechanizovanemu práporu Michalovce spoločne s útočnými puškami a samopalmi Heckler & Koch na testovanie (armádne skúšky ?)...potom to od bigošov pozberali a bolo po paráde Laugh Ináč vojaci používajú vlastne nože od výmyslu sveta a samozrejme nože Uton.

viď môj príspevok,asi v strede stránky http://knife.cz/Default.aspx?tabid=53&g=posts&m=118002#118002

nepamätám sa už,ale mne sa zdá že boli dva.....Happy
Facebook : MGknives
Instagram : mgknives
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum