ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Nuz pro ACR Možnosti
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/23/2007
Kasprik, prosim, serviruj sem to co si predstavujes pod pojmem vojenske noze.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 7/6/2006
...když zrovna UTON názvu vlákna vyhovuje asi nejvíc, že... (Kaspriku, měli jsme je ve skladu společně s pistolemi, Sa vz.61 a Sa vz.58)
Mia Wallaceová: To je fakt?
Vincent Vega: Ne, jen co jsem slyšel. Mia Wallaceová: Od koho? Vincent Vega: Od nich. Mia Wallaceová: Oni toho dost nakecaj.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 1/21/2014
Včera jak sem četl diskuzi o Maďaričovi tak mi to nějak vrtalo hlavou a dlouho sem nad tím přemýšlel a trošku mi to přijde jako u diskuze o sebenze a tam to taky někdo napsal přece je to jenom předražený nůž a podle mě měl z části pravdu( revee má podchycenou kvalitu oproti Maďaričovi to by mě teda dožralo kdyby mi z pod pultu vytáhnul tupí nůž)Maďarič ale udělal dobrý fígl a to že některé nože neprodává veřejnosti ale jenom jednotkám a to z těch nožů podle mě udělali objekt sběratelské vášně. Nejvtipnější to bylo v jakémsi článku kde napsali že ty nože jsou tak nebezpečné že je veřejnosti neprodává taková hovadina.
No já geronima nosím pořád používám sem tam a sem sním spokojený.
Posláno:

Pokročilý
Kasprik - To by mě taky teda zajímalo co je to za nože a na co je používáš že to nemůže být UTON ?
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/13/2013
K tomi UTONU - Kdysi jsem četl rozhovor s francouzem sloužícím v legii, tuším že u 2.pluku REP, sloužil mimojiné v v první válce v zálivu. V tom článku se prokecl, že používá uton, protože ho považuje za nejlepší bojovou kudlu co vyzkoušel. Bohužel to už nezozvedl. Nebo jo a z článku to vyškrtli. To jen tak na okraj.
" Člověk ještě není dost dokonalý ani dost slušný, aby měl právo žít na něčem tak krásném, jako je Země. " K.Čapek
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/22/2005
To už je všechno jen polemika..Pár vojáků co Maďaričovo nože mají znám, někteří používají, některým to přijde škoda a tak používají levnější nože...
Maďaričovy nože v armádě zkrátka oficiálně jsou, nahradili UTON v místech kde není potřeba válčit s konzervou paštiky, voják nemá ruku patnáctiletého kluka nebo je třeba pracovat v rukavicích (z toho důvodu spousta paragánů v době hlubokého míru dávala stále přednost VO7 )
Spíš by mne zajímalo jak je na tom po kvalitativní stránce vz.805...
Už nebudu nic dokazovat ani srovnávat: mým úkolem je tvořit.....
- William Blake
Posláno:

Pokročilý
želva – 805 nemám ale když sem zkoušel sekat extremo fulcrum tak mi tam dost vadily ty packy na uchycení, tlačili mě do dlaně

acidburns vložil tyto přílohy:
26012014644.jpg.jpg

Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 11/6/2011
Tak si taky přihodim. Už třetí rok mě provází od Maďariče Pioneer(Stál 4500). Každej den ho taham v batohu nebo v kapse na baret u maskáčů (Sedne tam jak pr..l na hrnec). Je fakt když přišel tak byl tupej tak šel pod Lanskyho na 25° a bylo to. A od té doby jsme už útočili na spoustu věcí.Beating 2x celej vánoční stromek, několikrát takovej ten debilní stůl něco jako dveře šle durch až po rukojeť, dřevo třískovou desku 2cm vzal taky skrz, sem tam nějakej klacek, petka, dřevo sem s nim taky štípal pomocí tlouku(i tvrdý na uzení), otvíral s nim lahváče, škrtal firesteel, řezal kabel od polňáku(o to už bylo poznat protože jsou v něm ocelový fousy) pár krát sem v pomatení mysli s nim hodil do země tak se mě udělal malej škrábanec u špičky. Pak se my udělali dva malí ďůlky v rukojeti od hlavně kosy, když se potkali u opasku. Ale jinak pořád jako novej. Na zeleninu se s nim útočí hůř protože má tlustou čepel tak že se to rozlejzá(třeba cibule, nebo rajče) Jen mi přijde že když ho nabrousím tak aby holil tak mu to dlouho nevydrží ale to je možná normální a nebo neumim pořádně ostřitConfused Tak sem přidělal brousek stačí párkrát přetahnout a jede se dál.

Panpavouk vložil tyto přílohy:
20140129_142944.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/27/2010
Panpavouk napsal:
Tak si taky přihodim. Už třetí rok mě provází od Maďariče Pioneer... dřevo třískovou desku 2cm vzal taky skrz...

To už potřebovalo pořádnou sílu probodnout 22mm OSB, u toho bych vážně chtěl být Wink
Písecká banda
T.O. Rezavá Kudla
Posláno:

Pozorovatel
Módi napsal:
Panpavouk napsal:
Tak si taky přihodim. Už třetí rok mě provází od Maďariče Pioneer... dřevo třískovou desku 2cm vzal taky skrz...

To už potřebovalo pořádnou sílu probodnout 22mm OSB, u toho bych vážně chtěl být Wink

To byla ta jak se z ní dělá nábytek to asi není OSB? A byla venku pod přístřeškem ale shnilá nebyla.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/27/2010
Tak to jo, to už mi dává smysl...
Písecká banda
T.O. Rezavá Kudla
Posláno:

Pozorovatel
Omlouvám se za mystifikaci Admire Já tomu tak říkam. Ale odedneška si to přejmenuju na dřevopilinováGrin , oni v ní vlastně nejsou třísky ale piliny.Laugh
Posláno:
Štamgast
zkuste chlapi betonarskou preklizku, tj tmava, trisky nevidet a je tak prolita pryskyrici ze muze byt trvale ve vode.

nozem by to byl pekny vykon, a aj pro kopinika by to nebylo zadarmo.
Posláno:

Pozorovatel
Oh No Do toho nejdu mel bych bobky ze budu takovy vemeno ze by mě sjela ruka a prsty by šli od těla.Cry Au
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/5/2005
V době vzniku Falca v hlavě tenkrát npor. Romana Hippíka(leden 1997),tento člověk oslovil s nějakým požadavkem na základě patentu několik nožířů (bratrstvo mlčenlivých) a jediný Luboš Maďarič byl ochoten a schopen dostát všem zadáním patentu a podmínkám dodání.(klasická poptávka a nabídka.To že to bylo před boomem "české hobbynožířiny" je věc druhořadá.Ten nůž není na otevírání konzerv,ale coby náhrada za nevyhovující uton(co si budem povídat na té rukojeti tak cenťák dva chybí,řap končí cca v polovině rujojeti a čepel není taky žádná sláva) a nepřijatý nevyhovující Bonus.Primárně je to nůž pro potřeby hloubkového průzkumníka,zejména k likvidaci nepřítele.
Jinak jejich pořízení zatěžuje kapsy daňových poplatníků jen do té míry do jaké je zatěžují odvody na platy vojáků(komplet si to hradí ze svého)Wink
panpavouk:ta kapsa na 95 není na baret ,ale právě na útočný nůž.Wink
Neposílejte mi prosím PM,ale mejly.Na PM nereaguji z důvodu rozstrkané korespondence.Díky L
Posláno:

Pozorovatel
No mě to taky už kdysi napadlo ještě když sem nosil utona že tam tak hezky sedne. Jen škoda že tam není nic na přidělání proti ztrátě(jako to bylo dřív). Tak asi někdo vymyslel že tam bude lepší dávat baret.Laugh Tuhle kapsu postrádam u letňáků. Možná právě kvůli tomu už nejsou žádný maskáče. To stojí za zamyšleníLaugh
Posláno:
Štamgast
rukavice proti prorezani to jisti. bez nich bych se do toho taky nepoustel, pokud by teda nuz nemel zastitu jak stredoveka dyka. taky proc ji tam asi davali, ze. ostatne bych se nedivil ulomeny spicce nebo necemu podobnemu.
Posláno:

Pozorovatel
No to je věc druhá, nerad bych z nej měl tanto. Nic proti.
Posláno:
Štamgast
to samozrejme chapu. viz treba moraci, tam by cloveku nebylo tech rekneme 300czk lito, ale vzhledem k te cepeli zrovna tohle pouziti postrada smysl.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/16/2009
Ahoj,po záplavě "faktotálních argumentů"Laugh konečně jasná a srozumitelná řeč díky LádesoviOk .K
S noži je to jako s lidmi,když jsou tupí,tak to za moc nestojí.N.N.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum