ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Nuz pro ACR Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 10/5/2005
Kdo kdy byl v lese ví že smolu nejlíp odstraní mastnotou.Takže troch ideálně jedlýho oleje,starej zubní kartáček nebo jemnej dráťák na svíčky. Wink
Neposílejte mi prosím PM,ale mejly.Na PM nereaguji z důvodu rozstrkané korespondence.Díky L
Posláno:
Začátečník
Připojený: 2/18/2011
na odstranění je možné použít i trochu vepřového sádla (možná funguje lépe než ten olej )
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/6/2013
No a samozřejmě máslo!!!
Jako děti jsme jezdili na tábor, kde jsme měli lanovku přes rybník. Začátek byl u pořádně prosmolené borovice, takže každý večer po koupání byl velký máslomejdan, páč jsme měli všichni černý záda Laugh
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/22/2005
Přesně, nejlepší na hadry z lesa použít vyjetej olej, smůla zmizí a kalhoty nepromoknou Laugh
Už nebudu nic dokazovat ani srovnávat: mým úkolem je tvořit.....
- William Blake
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/5/2005
rofl2 napsal:
na odstranění je možné použít i trochu vepřového sádla (možná funguje lépe než ten olej )
No fuj,použít daru božího-produktu z krále zvířat na smolu na nějaké kudle?Třeba Ramy(ztužené oleje obecně) té by škoda nebylo,ale prase za to sádlo život položiloLaugh
Neposílejte mi prosím PM,ale mejly.Na PM nereaguji z důvodu rozstrkané korespondence.Díky L
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/12/2006
Tuto pilku mi vždy stačilo vyčistit o větvičku s jehličím , kolmo k ní zamrskám nožem a je to OK. Mimochodem, je to jedna z mála pilek na noži , co mi opravdu řeže a nezanáší se. Pilky na Trackeru, Glocku jsou za ní o několik délek. Jen dávám pozor na pouzdro.Zejména, když byla nepoužitá, dost ho "žrala" v místě dotyku.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 10/28/2008
BOB. napsal:
Módi napsal:
Chalcodes napsal:
Mně se nože od p. Maďariče líbí. Prskálku mohl bys sem (nebo např. na vlákno " Na co jste naposledy použili Váš nůž") hodit pár aktuálních fotek Tvého nože od něj...? Díky.

I já moc rád kouknu na nůž který fakt maká... zatím jsem od pana Maďariče viděl jen sbírkové kousky... a neznám asi osobně nikoho, kdo by ho měl a používal...

No tenhle je třeba nošený, dříve dost používaný a už notně otřískaný.
Špatné nože to určitě nejsou, nože vojenského typu mám rád, ale časem ho vytlačily jiné kudly. Třeba už zmiňovaný Seldžuk od Přemka, je na většinu prací použitelnější, ale to je dané typem výbrusu čepele. Od Maďariče mám tři různé kudly a je fakt, že kvalita provedení je hodně kolísavá, dle čistoty provedení je určitě všechny nedělal ten stejný člověk, což samozřejmě na funkci nože nemá vliv, jen to dost zarazí při srovnání. Materiálově jsou ty kudly bez výhrad, uhlíkovka je zpracovaná dobře, aspoň u těch mých.
Omlouvám se za foto, už bylo šero.
Jaaaj že čo som ja dnes objavil na jednom DVDčku s fotkami... Grin Fotografiu tohto konkrétneho BOBovho noža ešte z čias keď mi kedysi dáááávno hovoril pane,ale je vidieť že odvtedy už prešiel dlhú cestu Wink

DWM21 vložil tyto přílohy:
S0028061__2000x1500_.jpg_big.jpg.jpg
DCAM0014.JPG.jpg
DCAM0016.JPG.jpg

Strach zo zbraní je znakom sexuálnej a emocionálnej nedospelosti...Sigmund Freud
Posláno:
Začátečník
Připojený: 7/15/2008
Ahoj vseci. Mam tu na prodej Kudlu od Madarice- Goronima C. Su druhej majitel a nuz je s certifikatem. Je ale bez pouzdra. Doma mi prekazi a chci se ho zbavit. Muzete mi prosim poradit za kolik he mam nabidnout v inzerci? DIky za radu. Jinak novy stoji 7ooo,-, ja ho mel za 6000,-
DekujuHappy
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/12/2007
Nabídni ho, za kolik uznáš za vhodné... Pokud se neprodá, případně slevíš Happy.
"Thin is sharp."
Posláno:
Začátečník
Připojený: 7/15/2008
Tyler napsal:
Nabídni ho, za kolik uznáš za vhodné... Pokud se neprodá, případně slevíš Happy.

Salamounska odpovedApplause Happy . diky. Pristi tyden to nafotim a zkusim 5500,- diky...Happy
Posláno:

Začátečník
Připojený: 9/8/2013
Já nevím proč, ale ten bodák na Bren se mi čím dál víc líbí Grin jen jak ho uchytit na kosu Grin

lukulus1 vložil tyto přílohy:
IMG_20140619_172744.jpg.jpg
IMG_20140619_173234.jpg.jpg
IMG_20140619_172900.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/3/2013
Přiznám se, nezkoušel jsem to a jseš si jistej že tam nejde?
Dokud dejchám doufám
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 2/21/2012
nedělej socku a kup si bren805s
Posláno:

Začátečník
Určitě ne, je tam jiný zámek na uchycení Neutral jojo "socka" sice nejsem, ale 100 000,- se mi jen tak doma neválí. Pokud tobě jo tak se rád o ně postarám Grin
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 2/21/2012
zlevnili, stojí je 44.900,-
kdybys chtěl, tak ti udělám cenu, nakupuju za velkoobchod
Posláno:

Začátečník
Tak teď si mě dostal, přestal jsem je sledovat když se vytasili s cenou 100. Ale za tu cenu se dají najít lepší 5,56ky Grin Mimochodem dík za nabídku Ok
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/3/2013
gravedigger napsal:
zlevnili, stojí je 44.900,-
kdybys chtěl, tak ti udělám cenu, nakupuju za velkoobchod

Ta nabídka by byla i pro mě?red face
Dokud dejchám doufám
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/10/2011
lukulus1 napsal:
Tak teď si mě dostal, přestal jsem je sledovat když se vytasili s cenou 100. Ale za tu cenu se dají najít lepší 5,56ky Grin Mimochodem dík za nabídku Ok

a přesně tomu bylo i při výběru zbraně pro armádu Wink bohužel ruka ruku myje Confused
Sharp blade, sharp mind.
Eat Survive Reproduce
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/18/2011
Já nevím, ale čím víc si nový bodák pro AČR prohlížím, tím míň se mi líbí...Neutral
Připadá mi jako vymyšlený ujetým vývojářem počítačových her, který si v kanclu tak maximálně nakrájí jablko tupým příborákem, ale jinak nůž nikdy v reálu nepoužíval.
Tanto, co se blbě brousí, zuby úplně všude, rukojeť s lůžky pro prsty, která bude vyhovovat jen málokomu, na pohled těžký - no, doufám, že tu pušku, na kterou patří, vymýšlel někdo jiný!Neutral
Co jsem tak četl, flinta je z Uherského brodu, ufo nůž z Itálie, tak snad nebude bojeschopost našich vojáků zásadně omezena!Grin
Posláno:
Začátečník
Připojený: 10/27/2013
Kamarad me poprosil o preposlani jeho miniclanku sem (nema zde ucet). Pokud by moderatori povazovali za vhodne z tohoto udelat samostatne tema, bude to asi jedine dobre.

Samotny text:

Zdravím místní milovníky nožů. Chtěl bych se s Vámi podělit o zkušenosti s nožem Falco A od nožíře Maďariče. Dopředu říkám, že tu nebudu nic vychvalovat. Tento nůž mě zklamal na všech úrovních, ovšem nemyslím si, že bych tu měl v plánu plácat nesmysly, nebo neopodstatněnou špínu.
Jak již vlastnictví nože předesílá, nejsem civilní uživatel. Na druhou stranu nože mám rád, používám jich hodně a oproti velkému množství vojáků, kteří po vlastnictví UTONa dokáží vychváli pomalu I kuchyňský nůž, mám vcelku nadlhed. Spíše než design preferuji reálnou použitelnost v místě pro které je určen a mám rád kvalitu, jednoduchost a funkčnost.

Čepel
Samotné Falco jsem si koupil před hodně lety spíše z nostalgie do vitríny, ovšem po nějaké době ve mě začalo hlodat, že přeci nemůžu nechat svůj nejdražšší nůž jen tak ležet ladem. Tak jsem se ho první jal brousit. Nutno podotknout, že jsem pragmatik a všechno brousím na Lanskym. Ano, vím, že u špičky mírně snižuje úhel, vím že na dvoustranné čepele není ideální, ale v mém okolí není kvalitní nožíř a já mám rád nože ostré, takže I za cenu mírného předělání ostří si chci nůž vždy brousit sám (ostatně ani moje dříve konvexní Fallkniveny si nestěžují). Ovšem mé překvapení bylo opravdu velké, když jsem zjistil, že mistru nožíři dost zásadně ujíždí ruka. Nedokáži spočítat o kolik je na jedné straně křivější úhel, ovšem Lansky odebral skoro o milimetr více materiálu (lze to poznat z obroušeného černění). U falešného ostří (které ale vždy brousím) bych to ještě možná odpustil, ale ne u hlavního. Na druhou stranu při broušení mě dost překvapila tvrdost materiálu. Musel jsem si jít koupit diamantový nejhrubší brousek, protože na normálním to prostě nešlo, nebo bych to dělal tak rok. Váže se k tomu I vysloveně pelíškovský test tvrdosti čepeli, kdy zcela dle metodiky Rockwella jsme notně opojeni sekali proti sobě čepelí s kolegovým Kyzliarem, který z toho sice vyšel hůře, ale ne o tolik jak jsem čekal – to spíše na odlehčení co se občas dá vymyslet :)
Dost nepříjemné překvapení je, že například nápis Spem Retine! Je vyražen křivě a to tak, že to jde od oka bez problémů napoprvé vidět.

Rukojeť
osvědčený systém kožených kroužků mě osobně moc nesedí v ruce – klouže za mokra, ale v zásadě na něm není co pokazit. Ovšem to by musel být dobře slícovaný. Ačkoliv vím čím to mazat, po prvním použití se již objevila mezera mezi jednotlivými kroužky - dle mého není poslední. Zakončení rukojeti (jablko?), na kterém je uchycen trn celého nože je o cca půl minimetru osazen křivě proti směru hodinových ručiček – nic zásadního, ale mohlo by mě to stát při vyklouznutí roztrhlou ruku.

Poudro nože
Výrobce je firma Hess a již od počátku mě moc nepřesvědčilo.Na šití jde vidět, že je křivé a nepromyšlené. Spíše mi to připadá jako práce nějakého amatéra, než sedlářské firmy. Na několika místech je vidět, jak již narazil jehlu a pak díru nepoužil, protože si to rozmyslel. Plus například raznice loga je použita nezkušeně, takže jdou vidět okraje. Dle hesla dva milimetry žádná míra je tedy pouzdro sešito a znýtováno. Chválabohu za nýty, protože stehy se začly trhat již po dvou dnech používání.Zároveň po zmíněných dvou dnech začal odcházet (pravděpodobně) lak na kůži, což jsem snad ještě ani neviděl. Dále se pouzdro velmi rychle roztáhlo v místě uchycení k opasku (údajně způsobeno amatérským způsobem šití). Ze zájmu jsem ukázal pouzdro kamarádu sedláři a ten se značně rozohnil nad kvalitou práce. K designu – osobně se mi nelíbí zapínání na dva druky, ovšem kvituji možnost nošení čepelí nahoru (přes nůž se dá zapnout bpohodlně bederák) a zde se dva druky hodí.

Zkušenosti
Nabroušený nůž jsem vytáhl na dva výlety v celkovém trvání cca 10 dní. Bylo hodně mokro, takže samozřejmě uhlíkovka zrezla prakticky okamžitě, ovšem s tím jako uživatel nic neudělám-prostě to tak je. Vzhledem k velikosti je nůž velmi lehký, což může být pro někoho deviza, mě to ovšem spíše vadí - nelze ho použít na sekání. Pilka sama o sobě prakticky neřeže a je díky ní kratší ostří a hůře se s celým nožem manipuluje-speciálně drobné práce jsou problém. Pilku obecně považuji za totální přešlap I když vím moc dobře, že Maďarič nůž nenavrhoval a nůž je přeci jen designem poplatný spíše českým 90. letům (= US design from 80s). Argument s řezáním šňůr na padáku může použít snad jen ignorant co nosí tupý nůž-pak má ta pilka smysl, jinak ne.
Osobně asi nedokáži udělat test jako někteří místní, kde provnám řezivost atd. Když jsem ten nůž nabrousil do dostatečné ostrosti (pomocí metodiky holí/neholí), zvládl bez problémů kuchyňské práce, ořezávání větví atd. Samozřejmě filetovací nůž by maso uměl lépe, ale prostě chápu, že tohle je velký univerzální nůž. I když subjektivně musím říci, že A1 od Fallknivenu mi na kuchyňsé práce, i přes svou šířku čepele, sedí více.
Takže použití nože pro takové to české fungování v přírodě je dost problematické. Dle mého názoru by zvládl I mnou tolik neoblíbený UTON udělat mnohem více práce při kompaktnější velikosti a zcela jiné ceně. Ostatně I paštika na chleba se s UTONem maže lépe Happy

Zamyšlení nad vojenským použitím
Jako pracovní jsem tento nůž nikdy nepoužil a ani nikdy nepužiju. Pro přežití v přírodě je dle mého nevhodný. Je moc lehký na sekání, má při své velikosti moc krátkou čepel, nějaké páčení, batoning etc. bych s ním rozhodně netroufnul (očekávám že při takové tvrdosti a tak úzkém trnu by se prostě zlomil). Plus je tak tvrdý, že ho prostě v poli nenabrousíte. A málem bych zapoměl – díky povrchovce zapoměnte na použití Firesteelu.
Jak definovat vojenský nůž s dlouhou čepelí je otázka. Dle mého je nějaké vrhání a podřezávání stráží již dávno pasé, ovšem kdyby na to přišlo, zvládne to I průměrný survival nůž.
Takže v konečném důsledku u mě tento nůž neobstává ani jako vojenský.

Závěr:
K designu a použití nože jsem se vyjádřil – dle mého nepovedený, ale je to subjektivní názor o kterém se dá debatovat dlouhé roky.
Hlavní důvod proč jsem toto sepsal, je ale ukázka nekvality práce pánů Maďariče a Hesse. Pokud by nůž stál 2-3 tisíce mávnu nad tím rukou. Přeci jen cena práce v ČR nemalá. Tento nůž ovšem stojí více jak 6 tisíc korun a v tu chíli se citím jako značne s odpuštěním ojebaný zákazník. Křivý výbrus, křivé ražení, křivé a nekompletní uchycení rukojeti, nekvalitně sešitá pochva z nekvalitní kůže. A to se prosím objevilo po 10 (deseti!) dnech používání. Nehcu to vidět za dva roky...
Už delší dobu mi vadilo, jak tento nožíř parazituju na jméně armády a policie, ale ta nekvalita kterou dodal je opravdu tristní. Jen v okolí Maďaričova bydliště vím o pár nožířích, kteří by to dle mého za stejné peníze zvládli o několik úrovní lépe (namátkou Roman Stoklasa). Hnus velebnosti.
Tento nůž mi potvrdil můj dlouholetý názor na nože. Reálná hranice do které člověk ještě platí za kvalitu a funkčnost jsou cca 3-4 tisíce. Všechno dražšší je leštěný prd, kde se přeplácí jíž jen za (často domělý) luxus a značku.

P.S. kdyby vás to jako fandy nožů zajímalo, reálně v práci tyhle kudly používá tak 1-2% lidí, a to spíše kvůli předešlé mladické nerozvážnosti – všíchni ostatní mají něco jiného. :o)

goral vložil tyto přílohy:
P1016629.JPG.jpg
P1016631.JPG.jpg
P1016633.JPG.jpg
P1016634.JPG.jpg
P1016635.JPG.jpg
P1016636.JPG.jpg
P1016637.JPG.jpg
P1016638.JPG.jpg
P1016639.JPG.jpg
P1016641.JPG.jpg
P1016643.JPG.jpg