ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Nuz pro ACR Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 2/10/2011
Longin napsal:
Já nevím, ale čím víc si nový bodák pro AČR prohlížím, tím míň se mi líbí...Neutral
Připadá mi jako vymyšlený ujetým vývojářem počítačových her, který si v kanclu tak maximálně nakrájí jablko tupým příborákem, ale jinak nůž nikdy v reálu nepoužíval.
Tanto, co se blbě brousí, zuby úplně všude, rukojeť s lůžky pro prsty, která bude vyhovovat jen málokomu, na pohled těžký - no, doufám, že tu pušku, na kterou patří, vymýšlel někdo jiný!Neutral
Co jsem tak četl, flinta je z Uherského brodu, ufo nůž z Itálie, tak snad nebude bojeschopost našich vojáků zásadně omezena!Grin

bohužel s tebou naprosto souhlasim, z rozhovoru s návrháři toho křápu vyplynulo, že si zahráli i na návrháře nožů a design bodáku dělali taky.

www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=Uw8suTLOxzs#t=2441

předem upozorňuju, že celou prezentací se táhnou různe výmysli, lži a nepřesnosti v tradičním stylu CZ Wink

Sharp blade, sharp mind.
Eat Survive Reproduce
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/22/2007
goral : Tak to Falco , to je docela hustýShocked Shocked . Bůh ví, jestli pan Maďarič ještě zhotovuje nože osobně. Třeba někoho zaučuje......Confused
A můžeš se zeptat kámoše, jaký nože používá on ?
Posláno:
Začátečník
Připojený: 10/27/2013
zrovna si pisem ;)

Quote:
Aktuálně: Do lesa nejčastěji A1 od Fallknivenu plus švýcarák. Univerzálně do kapsy (mimo les) a občas do batohu Leathermana a v případě možnosti ztráty nože (seskoky) buď fasovaný UTON a nebo Glock
PRC
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 1/18/2007
...nech si tedy udělat bojový nůž někde jinde, šikovných nožířů jsou desítky, ale Luboš Maďarič je jen jeden.
Můžeme se někdy potkat a rád Ti své nože od pana Maďariče ukážu či půjčím.
Vždyť jde jen o nůž, tak proč toliko povyku :)

Pokud na jeho nože namáš peníze, pomyšlení či využití, s tím Ti již neporadím :)
Poklidné dny a vždy ostrý nůž.

PRC
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 12/13/2010
Nedávno jsem viděl v tv rozhovor s vojáky, kterak si stěžovali, že máme sice modernizované tanky (pandury,atd.), ale že na druhou stranu nejsou peníze na nové kalhoty a blůzy....tak mě napadá, proč by nestačil nůž/bajonet typu "Glock 78" (s montáží). Jednoduchý, levný, funkční vs. zvláštní plocháč alá Extrema ratio křížený s M9...

Jsem laik, do armádních záležitostí nezasvědcený.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/22/2005
Tak! Stejně je to v reálu takhle...

želva vložil tyto přílohy:
552627_316487958445896_382035524_n.jpg

Už nebudu nic dokazovat ani srovnávat: mým úkolem je tvořit.....
- William Blake
Posláno:

Pozorovatel
Laugh Ok
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 10/4/2013
PRC napsal:
...Luboš Maďarič je jen jeden.

Pokud na jeho nože namáš peníze, pomyšlení či využití, s tím Ti již neporadím :)

PRC

Prosím tě,nějak jsem nepochopil co jsi tím chtěl vlastně říct. Mohl by jsi to trošku osvětlit?

Při přečtení toho,že LM je jen jeden mi jen naskočil text Balíčku karet :

Podívám-li se na eso, vzpomenu, že nad námi v nebi je jen jediný Bůh
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/26/2005
m.zeman napsal:
Nedávno jsem viděl v tv rozhovor s vojáky, kterak si stěžovali, že máme sice modernizované tanky (pandury,atd.), ale že na druhou stranu nejsou peníze na nové kalhoty a blůzy....tak mě napadá, proč by nestačil nůž/bajonet typu "Glock 78" (s montáží). Jednoduchý, levný, funkční vs. zvláštní plocháč alá Extrema ratio křížený s M9...

Já osobně si myslím, že ani ta montáž by tam nemusela být. Naše armáda by si Glock zasloužila (a to myslím v dobrém na obě strany....)
- Γ Ν Ω Θ Ι - Σ Α Υ Τ Ο Ν -
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 2/12/2007
Goral Tvůj příspěvek mi nedal a ačkoliv sem chodím už minimálně, tak na reakci co mi došla na email jsem se musel lognout. Dle foto se jedná se nůž Falco série D, tedy série určené pro bývalé vojáky, záložáky a nebo VIP. Pokud pořád slouží tvůj kolega tak, by měl mít starší sérii A nebo B, ale to je jedno. Nápis nebo znak není vyražen, ale je dělám fotoleptem. Tohle neprovádí p. Madarič , ale jeden člověk externě, bohužel tento člověk je alkoholik a už jsem na vlastní oči viděl několik "zkurvených čepelí" že tam byl jiný nápis nebo znak, tyto nože samozřejmě nemůžou jít dál k zákazníkům a jsou to zmetky. Pan M už to řešil a zkoušel to u někoho laserem , ale jak to bude dál zatím nevím a je to otevřeny.
K rukojeti, nic Ti nebrání zajet za panem M do dílny a nechat si ji poladit dle potřeb, případnému stažení a obroušení a nebo nových kroužků a hlavice. To, že by ta hrana byla ostrá a hrozilo by Ti jak píšeš při vypadnutí roztržená ruka beru jako vtip. Ještě jsem neviděl od něj nůž, kde by byla povolená hlavice nebo mezera mezi kroužky.
Co se týče výbrusu nebo souměrnosti, tak tady souhlasím a taky mě to mrzí, že tomu pan M nevěnuje takovou pozornost, jak bych si já puntičkář představoval a očekával od člověka s takovýma zkušenostma a tolika vyrobenými noži. Přikládám to tomu, že ty nože dělá v sérii a nechce se mu s každým kusem tak piplat a má těch zakázek tolik že by to nestíhal. Osobně na jeho místě koukal na preciznost, ale to je jeho boj.
Co se týče rezivosti čepele, tak povrchovka je kyselý brynýr, a o ten nůž se musí člověk starat. Je jasny že když přeříznu ovoce, nechám nůž mokrý a nevysuším nebo neotřu, tak chytne lišku. To by člověk se zkušenostma s tolika noži mohl vědět, nebo to alespoň vidět u kolegů vojáků že? Happy
Mimochodem kdybys nešetřil , mohl jsi si nechat na nůž nechat dát povrchovku DLC, která je prakticky nezničitelná a nerezne. Rozdíl ceny je cca 500 kč.
Co se týče designu a užití, tak nůž navrhla "ikona" hloubkového průzkumu, která je mimochodem vedoucí instruktor boje zblízka, takže určitě měl představu a zkušenosti k tomu , aby to bylo funkční. Nůž byl primárně navržen k boji z blízka, proto je celkem dlouhý a tenký jen 4 mm, není to žádnej survival sekáč. Nůž vznikl v roce 1997, to je už docela dlouho. S využitím pilky s tebou souhlasím, a také pilku nemusím. Zabírá zbytečně moc místa a raděj mám ostří po celé délce nože. Mimochodem co jsem viděl letošní modely Falca i Chárona, tak oba už neměli pilku a byli krásně hladké.
Co se týče práce pana Hesse, tak takhle oloupanou pochvu vidím poprvé , tak jako že by byla prasklá nit sama osobě. Mám od něj hooodně pochev k nožům i k pistoli, ale také opasky a nikdy jsem neměl s ničím žádný problém. Souhlasím, že je občas na pochvě u znaku vidět okraj nebo rohy raznice, ale to je detailík. To, že takhle ta pochva vypadá po deseti dnech používání Ti nevěřím ani náhodou !
Nebudu zde psát romány, znám se osobně s RH, panem M i panem Hesse. Osoba pana M vyvolává vždy negativní emoce. Přikláním se názoru, že je to typická česká vlastnost závist a to mi nikdo nevymluvíHappy) Jeho nože prostě jsou armádou i policií vyhledávány a jak vidíte dle jeho webu, pořád pro ně vyrábí nové a nové modely, a úspěch ten se u nás neodpouští.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/10/2011
m.zeman napsal:

proč?

1) bylo by to moc levný

2) česká zbrojovka by z toho měla hovno peníze

3) glock vypadá moc obyčejně a až moc prakticky

Sharp blade, sharp mind.
Eat Survive Reproduce
Posláno:

Pozorovatel
hm, souhlas Neutral

(a jsme u toho, nakupování zbytečností, předražování zakázek,...)
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/12/2006
Prostě mi to nedá:

Osobně si myslím, že Glock není nijak výjimečný nůž. Cena odpovídá kvalitě . Ve sklepě se mi jich válí 5 zlomených. Nedrží ostří, železo končí v první třetině rukojeti, za tím se rukojeť láme. Trochu kloktá v pochvě.

Bodák na 805 ku , je strašný. Jak je možné, že v době existence bodáků od Eickhornu, nebo k AK74 někdo tohle nakoupí.

Samozřejmě z diskutovaných vyčnívá Falco A o dvě hlavy. A to pochází z minulého století a je jen trochu mladší než Glock. Jediné, v čem souhlasím , je to, že patky Maďaričových nožů mají dost ostré hrany a alespoň mě , tlačí do dlaně. Ale zase je používám bez rukavic.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 10/27/2013
Jak jsem tusil, delam tu postaka Confused
pri dalsi diskuzi uz kolegu snad premluvim k lognuti

Quote:
To že má člověk Dčkovou sérii (ano mám a upřímně nevím jak jsi to poznal) ještě neznamená, že neslouží- jak jsi psal možností je mnoho jak se k noži dostat, ale to je vedlejší a není to pointa diskuze (pokud teda pan Maďarič nedělá dvě různé kvality - což by i tak nebyla zrovna dobrá reklama).

Rovnou říkám, že pan Maďarič je mi jako člověk jedno a jako nožíř také. Jen vím kolik kusů nožů se reálně používá a vadí mi, že kolem něj je aura "tento nůž má každý voják na průzkumu a u výsadkářů" - nemá. I když nutno podotknout, že se o tuto auru zasloužili pravděpodobně sběratelé, nikoliv sám Maďarič.
Pochopil jsem, že zde na fóru je jakási averze vůči panu M., ovšem tak nějak nejsem její součástí. Koupil jsem si prostě před nějakou dobou nůž za nemalou cenu, od kterého jsem očekával jistou kvalitu a užitné vlastnosti. Ty nemá, takže jsem se chtěl podělit s uživateli, aby nenaletěli jako já. To je vše prosím pěkně.

Nerad bych tu rozjížděl flame, ale tvůj mírně ironický nádech mě k tomu nepřímo směřuje:

"Ještě jsem neviděl od něj nůž, kde by byla povolená hlavice nebo mezera mezi kroužky. "
Podívej se prosím na ty fotky pořádně. Uznávám, nemám dobrý foťák, ale klidně rozfotím podrobněji na nějaký půjčený. Fotka 125 a 126 jsou pokusem o detail na tyto věci.

"Je jasny že když přeříznu ovoce, nechám nůž mokrý a nevysuším nebo neotřu, tak chytne lišku. To by člověk se zkušenostma s tolika noži mohl vědět, nebo to alespoň vidět u kolegů vojáků že? Happy
Mimochodem kdybys nešetřil , mohl jsi si nechat na nůž nechat dát povrchovku DLC, která je prakticky nezničitelná a nerezne"

Ve vlhkém prostředí můžeš otírat jak dlouho chceš, stejně chytí lišku, ale na to jsem si nestěžoval-to prostě uhlíkovka dělá. Jen nechápu, jak podle tvého DLC povrchovka zabrání reznutí na výbrusu- tam je samozřejmě pryč. Pokud dle tvých zkušeností reziví i brynýr (což mi nerezne), tak se mám ještě na co těšit.

Design tu nechci rozebírat a už vůbec ne ikoničnost Romana Hippíka. Jak jsem avizoval, je to subjektivní a skončí to u debaty jestli Losnu, nebo Mažňáka.

"To, že takhle ta pochva vypadá po deseti dnech používání Ti nevěřím ani náhodou !"
Je obecným problémem internetu, že se tu těžko něco dokazuje. Já tvrdím X, ty mi tvrdíš Y, předložení důkazů je nemožné.
Ovšem pouze selským rozumem: ty tvrdíš, že jsi to ještě nikdy neviděl. Předpokládám, že používáš tyto pochvy již mnoho let a ani za (příklad) 5 let používání ti to ta pochva neudělala. Podívej se prosím na svoji nejstarší pochvu jak vypadá. Vždyť i kydexová/plastová pouzdra, kterém mám nejčastěji jsou po roce používání plné různých vrypů a zářezů- natož tak kůže. Tato pochva je kromě odloupnutí kůže, trhnutí nitě a roztažení poutka úplně nová (ostatně stejný pohled věnuj i zbytku nože - je také zcela nový).

Kdo koho zná se domnívám není předmětem diskuze. Znám asi více uživatelů (i když vhodnější slovo by bylo asi vlastníků) těchto nožů než ty a zmiňovaný RH kolem mě také párkrát prošel. Ovšem toto já osobně neberu jako důkaz nečeho. Důkaz jsou jasně měřitelná fakta a ty jsou nafocená.

Souhlasíš s nekvalitou výbrusu, souhlasíš s nekvalitou ražení. Další detaily jsem se pokusil ti vysvětlit/dokázat, jak jen bylo v mých silách i přes tvou místy zcela nerelevantní argumentaci, či ignoraci (nevšimnutí si) předložených fotografií.
Trošku mě mrzí, že jsi mě nařknul ze závisti, lhaní, škudlení, nezkušenosti atd. Očekával bych argumentaci, nikoliv negativní konfrontaci na hranici urážení.
Stejného jsem si všimnul i u přispěvatele výše (PRC), jehož příspěvek mi ať se snažím sebevíce nedává smysl, ale cítím z něj to samé.
Uznáváte, že ty nože mají své chyby, či nekvalitu, ale vlastně je to moje vina, že za své peníze požaduji kvalitu a vlastně jen plivám špínu bez důvodu a důkazů.

No důkazy jsem prostě nafotil, každý ať si je přebere po svém. V rozumné diskuzi můžeme klidně pokračovat, i když upřímně nevím, co by se ještě mělo diskutovat.

Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/3/2013
john1 napsal:
Prostě mi to nedá:

Osobně si myslím, že Glock není nijak výjimečný nůž. Cena odpovídá kvalitě . Ve sklepě se mi jich válí 5 zlomených. Nedrží ostří, železo končí v první třetině rukojeti, za tím se rukojeť láme. Trochu kloktá v pochvě.

Bodák na 805 ku , je strašný. Jak je možné, že v době existence bodáků od Eickhornu, nebo k AK74 někdo tohle nakoupí.

Samozřejmě z diskutovaných vyčnívá Falco A o dvě hlavy. A to pochází z minulého století a je jen trochu mladší než Glock. Jediné, v čem souhlasím , je to, že patky Maďaričových nožů mají dost ostré hrany a alespoň mě , tlačí do dlaně. Ale zase je používám bez rukavic.

Mě to taky nedá, ale srovnávat Glocka a bojonetyShocked
5 zlomenejch, tak to už chce velikou dávku šikovnostiAdmire
Dokud dejchám doufám
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/12/2013
Já s Glockem i vrhal (myslím tím vrhání nožem,ne že bych metal pistoli nebo se poblil s nožem v ruce Laugh ) a protože jsem nemehlo,tak se obvykle nezabodl,ale odrazil se a spadl na zem.A i jinak snesl dost hrubé zacházení.A zlomit se mi ho nepovedlo Happy Tak jsem možná měl nějakej VIP kousek Laugh
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/26/2005
Mydlifous napsal:
Já s Glockem i vrhal (myslím tím vrhání nožem,ne že bych metal pistoli nebo se poblil s nožem v ruce Laugh ) a protože jsem nemehlo,tak se obvykle nezabodl,ale odrazil se a spadl na zem.A i jinak snesl dost hrubé zacházení.A zlomit se mi ho nepovedlo Happy Tak jsem možná měl nějakej VIP kousek Laugh

5 zlomených ?? že to někoho neodradilo pořizovat další a další a lámat a lámat..:o)) trošku úlet....
- Γ Ν Ω Θ Ι - Σ Α Υ Τ Ο Ν -
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/12/2013
Taky jsem si říkal...Kdybych zlomil nůž,možná bych si jednou řekl,že to třeba byla moje chyba,že jsem s ním prováděl něco,co jsem neměl...Ale 5x?Možná,že teď má šestej kousek a ten už je dobrej Laugh
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/2/2008
Predator napsal:
...Přikláním se názoru, že je to typická česká vlastnost závist a to mi nikdo nevymluvíHappy ...a úspěch ten se u nás neodpouští.

...závist atd.,
se prolíná všemi národy, jen ostatní se v tom tak nepatlají jako někteří z násWink
Carpe diem quam minimum credula postero
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/15/2008
S tymi zlomenymi glockami sa to uz preberalo v teme "glock"- pokial si pamatam, je tam ich fotka. Ruku na srdce- podla poohybanych zastit to museli byt supy jak svina a urcite nie jedna- dve. Ja mam glock cca 10 rokov (prvy, mam aj dalsi) a dodnes mam ten prvy na tazku robotu- nebojim sa s nim robit vsetko to, co sa bojim robit s nozmi za XXX eur...

Nejdem tvrdit, ze glock je najlepsi noz na svete, to urcite nie. Ale odolnejsi a ucelnejsi noz za tu cenu urcite nepoznam.
A pre pouzitie v armade uplne idealne... Co sa tyka trvanlivosti ostria, myslim si, ze je dostatocne ale ucel bol hlavne ten, aby to vojak nasledne mohol naostrit trebars o kamen v rieke... obvykle nezvyknu nosit diamantovu brusku... Happy
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum