ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Nuz pro ACR Možnosti
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 9/9/2014
Poprosil jsem švagra jesli bych nemohl nafotit jeho Extrema Ratio - nůž, ze kterého vychází tzv. bodák pro "Brendu". Jelikož mám teď možnost srovnání, můj názor je tento:

- kopie ( CZ805) je výrazně horší originálu (ER ), chápu, že se v případě CZ805 jedná o masovku, tudíž se v zájmu ceny muselo něco ubrat, ovšem ta ručka je opravdu HNUS
- futrál na nůž s potiskem vykazuje pevnost igelitky z Alberta
- nový nůž sedí na ÚP pevně, ovšem systém nasazování a sejmutí by mohl být řešen líp - když už CZUB vykradla SCAR, mohla to udělat líp - věc názoru
- cena, za kterou CZUB "TO" prodává je víc než přemrštěná

Výše bylo psáno, co za nože si pořizují vojáci - no, já ssebou nosím momentálne číňana Ganzo ( je to tuším kopie nože HK ) a taky Gerber multitool. Víc není potřeba. Jinak mám svého utona v pouzdře od VO7, to originál pouzdro mi nevyhovuje

kempo007 vložil tyto přílohy:
DSCF3490.JPG.jpg
DSCF3492.JPG.jpg
DSCF3484.JPG.jpg

Posláno:

Pokročilý
Přikládám foto mého utonu

kempo007 vložil tyto přílohy:
P1050676.JPG.jpg

Posláno:
Začátečník
Připojený: 3/28/2014
kempo007 napsal:

Prečo máš ten UTON v púzdre z VO-7 ?Akútna potreba? Pochvál sa aj sériou.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/18/2007
Vždyť tam píše, že mu origo pouzdro nevyhovuje.
Posláno:
Začátečník
Bonanza napsal:
Vždyť tam píše, že mu origo pouzdro nevyhovuje.

Vďaka, až teraz vidím, že tprspevok nadväzuje na predchádzajúci.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 10/14/2008
Heh, heh, čtu tady něco o ceně...V jedné evidenci (která není volně veřejnosti přístupná) jsem četl, že byly v rámci dětského dne v jednom městě odcizeny sluchátka z Panduru, škoda přes sto tisícLaugh ...Cena bodáku se mi zdá v pohoděAngry
Posláno:

Pokročilý
migel napsal:
kempo007 napsal:

Prečo máš ten UTON v púzdre z VO-7 ?Akútna potreba? Pochvál sa aj sériou.

Nůž je civilní sériovka, nevidím praktický rozdíl mezi armádní a civilní verzí - řeže to saám nebo púrovaz stejně a na třísky na podpal to stačí.

K pouzdru-osobně se mi pilník a zubatka k ničemu nehodí a kus provázku mám v batohu tak říkajíc imrvére..navíc se mi pouzdro na VO líbí, stejně jako nůž samotný
Posláno:

Pokročilý
perlufanda napsal:
Heh, heh, čtu tady něco o ceně...V jedné evidenci (která není volně veřejnosti přístupná) jsem četl, že byly v rámci dětského dne v jednom městě odcizeny sluchátka z Panduru, škoda přes sto tisícLaugh ...Cena bodáku se mi zdá v pohoděAngry

njn, když třeba lopata stojí 1800, není se čemu divit...Laugh

netuším, kdo by byl takový blázen a koupil si u CZUB něco tak neúměrně drahého, za ty peníze se dají pořídit 2-3 bodáky na akašku, což je podle mě lepší materiál na takové to domácí nožnění
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/5/2010
Přidám fotečku..
Dostal se mi do ruky památeční nožík. Tenkrát si je nechávali vyrobit Chrudimáci...

Ondra P. vložil tyto přílohy:
DSCN4410.JPG.jpg
DSCN4407.JPG.jpg
DSCN4408.JPG.jpg

Suomi Finland Perkele!
Posláno:
Začátečník
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/12/2006
Aniž bych se chtěl někoho dotknout, musím říci, že tento nůž je opravdu PECKA.
Když jsem ho vzal poprvé do ruky , řekl jsem si "další Zmiják" v kydexu. Ale čím déle jsem ho nosil , pozoroval jsem jeho domyšlení a realizaci v každém detailu.
Mám i jeden z prvních modelů F. Horvátha, předchůdce tohoto nože a je vidět, jaký dlouhý kus cesty hoši z H.Knives urazili.
První, co uvidíte, nůž je masivní, ale zastrčený v pochvě vypadá menší, nic na něm a na pochvě není zbytečné. I sílu materiálu pochvy zvolili bezvadně. Je naostřený do "čočkovitého ostří !"
Říkal jsem si, je to strašně peněz, ale "proces vztahu s nožem" u tohohle kousku proběhl úplně opačně , než u jiných. Zpočátku, na první kontakt, to nebylo nic oslňujícího. Ale při cestách do lesa v poslední době úplně vytlačil u mě oblíbené "Spartany a Maďariče". Prostě se mi líbí čím dál víc.
Musel jsem si zvyknout, že při vytažení z pochvy a intuitivním vrhu hodně rotuje, zase díky tomu drží plochou trajektorii. Prostě je toho víc a na dlouhé povídání o tomto kusu železa.
Jsem rád, že se něco takového podařilo našim sousedům. Třeba ručka, říkal jsem si: To je kuchyňák. Ale to jsem se pekelně mýlil. Říkal jsem si " Nemá tlouk na konci ". Ale to jsem se pekelně mýlil. Prostě dávám skoro plný počet bodů. U plnokrevného "bojového nože" bych si představoval alespoň na špičce dvousečné ostří. Viz třeba Al Mar Warrior.

john1 vložil tyto přílohy:
P3170128.JPG.jpg

Posláno:
Začátečník
John1 pekné kúsky. Ten kožený je z tej civilnej 11 kusovej série od F.H. Od military sa líšili výbrusom.Ináč Filip už s tými novymi modelmi nema nič spoločné. Aj keď dizajn je podobný sú rozoznatelné hneď ako ich človek chytí do ruky. Čo sa bojovania týka sú aj obojstranne brúsené verzie. Buđ len na hrote alebo aj po celej ploche.

P.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/11/2005
To: john1

Nezkracuje ten choil zbytečně osří? Nebo je u takhle velkého nože skutečně funkční a usnadňuje manipulaci?
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/7/2004
Dovolím si k tejto otázke svoj postreh. Nie neprekáža a neskracuje.

Nebojím sa zajtrajška,prežil som včerajšok a milujem dnešok.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/13/2002
john1 napsal:
Aniž bych se chtěl někoho dotknout, musím říci, že tento nůž je opravdu PECKA.
Můj subjektivní názor je, že design toho nože je otřesnej.

Choil samozřejmě zkracuje funkční délku ostří a ztěžuje práci s nožem. Ale vojáci nože moc nepoužívají, tak to nevadí.
Proč mi vždycky vyjde příspěvek na začátek nové stránky?
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/7/2004
Na väčšinu bežných aj menej bežných činností je dĺžka ostria dostačujúca. Jak používajú nôž vojaci alebo nevojaci je na osobnom uvážení každého zvlášť.
Dizajn ?....Wink

Nebojím sa zajtrajška,prežil som včerajšok a milujem dnešok.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/8/2010
Na rezanie staci aj kratsie ostrie a pri bodnych technikach ti staci spic. Takze pokial ti nebrani nic ine, funkcny je ten noz urcite. Inak tuto dilemu lehko vyriesis dlhsim nozom. Happy

MRBLUE vložil tyto přílohy:
maxp.jpg
maxp2.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/22/2007
slavik napsal:
Dovolím si k tejto otázke svoj postreh. Nie neprekáža a neskracuje.

2900 €, za noz pre vojaka ? Co ti **be ? A aj tych 900 € je vela. Od zaciatku sa mi ten projekt zdal mimo a teraz je uz uplne mimo. Ako zaujimavost v zbierke super, ale inak mimo.
"There are three kinds of lies: lies, damned lies, and statistics."
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/8/2010
Krizo, cenu neries. Pokial je ten noz dobry, je to cisto o tom ci je za to niekto ochotny tie prachy dat. Horsie je to ze ak takuto drahu vybavu dostane nejaka specialna zlozka, tak sa na to skladame vsetci.
Posláno:
Štamgast
Připojený: 11/6/2006
Už vidím, že za nůž dá voják uvedenou částku to by podle mého názoru nebyl voják, ale idiot.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum