ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Nuz pro ACR Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 3/12/2008
Teraz som si letmo prešiel stránku:
http://www.specopsknives.com/

Je vidieť, že predajca sa orientuje na zahraničný trh, kde cena 500 EUR za zatvarák nie je veľa.

K samotnému nožu, tvar je veľmi, veľmi podobný nožom mission.
No aj microtech má so Zero Tolerance skoro zhodný model.

Ak si to niekto kúpi, tak je to jeho vec. Niektorí milionári urobia veľa blbostí, len aby ukázali čo majú výnimočné. Človek so zdravým rozumom (hoci má aj veľa peňazí navyše) však nad tým len pokrúti hlavou. Načo by mu bol nôž za takú cenu z kozmického materiálu, o ktorom nič nevie, ak si môže špičkový nôž napr. z elmaxu dať zákazkovo vyrobiť u šikovného nožiara a cena bude niekde úplne inde.

Je zvláštne, že v linku KONTAKT, nie je žiadna adresa atď. Jedine email.

Dido vložil tyto přílohy:
MT165_1_2.jpg
large_12545_ZT0777_large.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/12/2006
Před několika dny se prodal nůž Mission starý cca 5 let z obdobného materiálu na jednom zahraničním aukčním portálu za 5000 E ( byl tam k mání necelé tři dny) .
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/8/2010
Tu si mozes pozriet ceny produkcie Mission. Nemagneticke noze do 500,- USD, ocelove do 200,- USD http://www.missionknives.com/shop/index.php?dispatch=categories.view&category_id=1
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/2/2005
2 john1

můžeš hodit link na ten nůž Mission z aukce? Nemůžu uvěřit, že by to někdo koupil za 5000 éček..., popř. nějaké foto toho nože. Dík.
chcete snad žít věčně ?
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/12/2006
Ten nůž MPK s oranž.ručkou byl na E Gun ale nevím jak získat link na skončenou aukci.
Nějak jsem to jen zaznamenal, nesledoval jsem to. Jen mě občas něco vyrazí dech.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/7/2004
Tých oranžových pre Pobrežnú stráž bolo vyrobenych len 15 kusov tuším. Takže asi preto ta cena. Skus si zadat do googla coast guard mission knife.
Nebojím sa zajtrajška,prežil som včerajšok a milujem dnešok.
Posláno:

Pokročilý
jediné, co jsem našel byla aukce v březnu. Byl to Mission MPK s černou rukojetí a nějakou hnusnou pochvou, prodán za 500E. Podle mne je nesmysl aby někdo dal 5000E za coast guard model. Podle toho jak to sleduji roky na ebay, za kolik se tyto nože prodávají...

tady ho měli nový za necelých 500,-USD, nyní je prodán:
Mission MPK coast guard orange handle
chcete snad žít věčně ?
Posláno:

Štamgast
[quote=PANACEA]jediné, co jsem našel byla aukce v březnu. Byl to Mission MPK s černou rukojetí a nějakou hnusnou pochvou, prodán za 500E. Podle mne je nesmysl aby někdo dal 5000E za coast guard model. Podle toho jak to sleduji roky na ebay, za kolik se tyto nože prodávají...

tady ho měli nový za necelých 500,-USD, nyní je prodán:

Stránka na ktorú si dal odkaz sa mi nezobrazuje.Ale on to asi nebude tento model, z tejto série.
tu

Či to má alebo nemá zmysel je subjektívne a každý si môže zo svojimi peniazmi robiť čo chce.Teda aj zberatelia nožov, hodiniek,áut,......

Toto je už ale úplné odbočenie od témy Núž pro AČR a asi by bolo vhodné presunúť celú debatu do vhodnejšieho vlákna.

Posláno:

Pokročilý
máš pravdu, u toho linku stačí smáznout 1x http a funguje, bohužel už to nemůžu opravit v původním příspěvku. Zobrazený nůž je MPK 10" z titanu verze pro coast guard. Je možné, že prodaná verze byla 12". S cenou je to jak píšeš....čistě subjektivní otázka.
chcete snad žít věčně ?
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 7/31/2007
migel napsal:
John1 pekné kúsky. Ten kožený je z tej civilnej 11 kusovej série od F.H. Od military sa líšili výbrusom.Ináč Filip už s tými novymi modelmi nema nič spoločné. Aj keď dizajn je podobný sú rozoznatelné hneď ako ich človek chytí do ruky. Čo sa bojovania týka sú aj obojstranne brúsené verzie. Buđ len na hrote alebo aj po celej ploche.

Náhodně jsem našel snímek z výstavy v Příbrami 2012-2013 ?, kde jsem u stolku nožíře FH pořídil snímek jeho nože.

Talo47 vložil tyto přílohy:
P1011023.JPG.jpg

Posláno:
Začátečník
Připojený: 3/28/2014
Talo47 napsal:
migel napsal:
John1 pekné kúsky. Ten kožený je z tej civilnej 11 kusovej série od F.H. Od military sa líšili výbrusom.Ináč Filip už s tými novymi modelmi nema nič spoločné. Aj keď dizajn je podobný sú rozoznatelné hneď ako ich človek chytí do ruky. Čo sa bojovania týka sú aj obojstranne brúsené verzie. Buđ len na hrote alebo aj po celej ploche.

Náhodně jsem našel snímek z výstavy v Příbrami 2012-2013 ?, kde jsem u stolku nožíře FH pořídil snímek jeho nože.

Ahoj.

No a to si ho fotil na zemi? Na parketách? Nemáš ešte nejaké ďalšie fotky? Celkom by ma to zaujímalo.
Z toho značenia, to bude určite rigor na čepeli.

Dik.
M

Posláno:

Štamgast
migel napsal:
Talo47 napsal:
migel napsal:

Ahoj.

No a to si ho fotil na zemi? Na parketách? Nemáš ešte nejaké ďalšie fotky? Celkom by ma to zaujímalo.

Dik.
M

Ahoj.

Nižšie si dovolím niečo k tomuto konkrétnemu nožu.
Je to model 08. Všetky značenia sú originalne. Rád by som ale upozornil, že v tomto prípade inicialý FH viditelné na značení neznamenajú meno nožiara.Tieto písmená bývajú na iných alebo doplňovacích sériách nahradené inými. A sú súčasťou kódu. Sám v tom mám chaos takže čo to presne znamená s istotou neviem.
Ako písal Migel predomňou je to model z Rigoru.V celej kódovacej sekvencii to symbolizuje písmeno C. Tento je z poslednej série,kde bola požiadavka na tento material. Bol vyrobený a odovzdaný do používania v roku 2008.Vtedy išiel aj prvému majitelovi a v roku 2011 druhému.
Preto je celkom divné ako sa dostal na výstavu do Príbramy v roku 2012/13. Podla toho jak poznám pár majitelov týchto nožov tak sú celkom háklivý.

Ak by teda boli aj iné fotky,prípadne ďalšie informácie a bol by si ochotný sa podeliť,bol by som ti velmi vdačný. Nakolko ma táto téma celkom interesuje, jak sa povie.

Slavik
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 7/31/2007
slavik napsal:
migel napsal:
Talo47 napsal:
migel napsal:

Ahoj.

Dik.
M

Ahoj.

Nižšie si dovolím niečo k tomuto konkrétnemu nožu.
Je to model 08. Všetky značenia sú originalne. Rád by som ale upozornil, že v tomto prípade inicialý FH viditelné na značení neznamenajú meno nožiara.Tieto písmená bývajú na iných alebo doplňovacích sériách nahradené inými. A sú súčasťou kódu. Sám v tom mám chaos takže čo to presne znamená s istotou neviem.
Ako písal Migel predomňou je to model z Rigoru.V celej kódovacej sekvencii to symbolizuje písmeno C. Tento je z poslednej série,kde bola požiadavka na tento material. Bol vyrobený a odovzdaný do používania v roku 2008.Vtedy išiel aj prvému majitelovi a v roku 2011 druhému.
Preto je celkom divné ako sa dostal na výstavu do Príbramy v roku 2012/13. Podla toho jak poznám pár majitelov týchto nožov tak sú celkom háklivý.

Ak by teda boli aj iné fotky,prípadne ďalšie informácie a bol by si ochotný sa podeliť,bol by som ti velmi vdačný. Nakolko ma táto téma celkom interesuje, jak sa povie.

Slavik

Snímek tohoto nože jsem skutečně pořídil na výstavě v Příbrami. Nožíř FH mi ho ochotně poskytl k pořízení snímku. Společně s ním jsem ještě udělal fotografii modelu, kde je rukojeť vyrobená z kůže. Nožíř se podrobně vyjádřil k jeho výrobě a ceně, která však nebyla tak astronomicky vysoká, jak jsem se zde na fóru dočetl.
Posláno:

Štamgast
Pokial niekto odpoveda na prispevok pred nim, neni treba stahovat cely dialog. Happy
...ten noziar je Filip Horvath? Ak ano, preco pises len tajomne inicialy? Ved Horvath stale funguje, nezije v utajeni, stale tvori a zucastnuje vystav. Naposledy som s nim hovoril tento rok na Bratislavskej vystave a Papen od neho kupoval bojovy noz.
Posláno:

Štamgast
Chcel som, aby bolo jasné k čomu píšem.
A čo sa týka inicialov F.H. ,predpokladám že čo sa tohto noža týka bolo každému jasné o kom píšem.Ale máš pravdu nabudúce to rozpíšem Filip Horváth si to minimálne zaslúži.
Posláno:

Štamgast
Slavik, nemyslel som teba. Talo dal k fotke len inicialy. Su tu ludia co Horvatha nepoznaju a nevedel som ci nahodou nieje nejaky problem s jeho menom, ako to niekedy bolo u Blacka a neskor u Roseckeho. Happy
Posláno:

Začátečník
Připojený: 1/6/2013
Zravim vas panove noziri jestli muzu neco k tomu nasat tak jen me mnohalete zkusenosti v armade ja osobne pouzivam ontario RAT 1 jako hlavni nuz pevnou cepel nepouzivam skoro vubec vyjma vycviku v preziti na to mam gerber LMF ll infantry. Pokud bych mel nuz nafasovat tak jak uz tu bylo psano nechal bych ho ve skrini...a samozreme nechybi multitool (neznam kolegu ktery by ho nemel) na misi si vystacim pouze se zavirakem na nejake to riznuti provazu atd.tak asi tolik k nozum v ACR
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 9/9/2014
dratt napsal:
Zravim vas panove noziri jestli muzu neco k tomu nasat tak jen me mnohalete zkusenosti v armade ja osobne pouzivam ontario RAT 1 jako hlavni nuz pevnou cepel nepouzivam skoro vubec vyjma vycviku v preziti na to mam gerber LMF ll infantry. Pokud bych mel nuz nafasovat tak jak uz tu bylo psano nechal bych ho ve skrini...a samozreme nechybi multitool (neznam kolegu ktery by ho nemel) na misi si vystacim pouze se zavirakem na nejake to riznuti provazu atd.tak asi tolik k nozum v ACR

Nenapsal jsi u jake jednotky slouzis.To je info rekl bych zasadni.Jiste to nebude Pz nebo SOF/SF,nebot to znamena vycvik-pobyt v lese,cerna zelena taktika. K tomu se hodi dobry nuz a z tech co jsi popsal to neni ani jeden.Nemusis mit nutne CR za 11,na tkmto foru je hodne vybornych noziru,majicich bohate zkusenosti s vyrobou nozu pro ozbrojene slozky.Me nejvic oslovuje nuz Mistra Pokorneho-nuz Dafy.Jiste je to otazka penez,ale jsou veci ktere si nekupujeme na 1-2 rok a prave tady se vyplati zainvestovat.Kolega gerber mel a zacala se mu drolit rucka.Koupil si nakonec Sog seal.Zavirak je fajn mam sog pentagon a multitool taky,ale na pripravu pristresku nebo ohne to neni,tam potrebujes nuz na to delany co tohle zvladne.

Co se tyka pripadneho fasovani noze-ocekavas nejake v armade,ktera nema boty pro vlastni vojaky?

Hezke velikonoce vsem
Posláno:

Začátečník
Připojený: 1/6/2013
2.mechanizovana rota 71.mechanizovany prapor (kdyz je to tak dulezite Laugh )
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 9/9/2014
dratt napsal:
2.mechanizovana rota 71.mechanizovany prapor (kdyz je to tak dulezite Laugh )

GalerkaLaugh Laugh Laugh to mas pravdu,tam to staci...
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum