ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Nuz pro ACR Možnosti
Posláno:

Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 12/31/2009
V Brně na Kounicově 44 (Univerzita Obrany) je momentálně výstavka věnovaná výsadkovým vojskům. Když už jsem tam tvrdnul na službě, tak jsem vyfotil vystavené nože. Zaujal mě tam údajně prototyp útočného nože pro výsadkáře (Intergrál, bylo na něm ražení Puda Moravia). Ví o něm někdo něco víc? Happy Google moc nepomohl.
Fotky jsou nic moc (mobilem, přes sklo)

smeki vložil tyto přílohy:
WP_20160327_07_05_36_Pro.jpg.jpg
WP_20160327_07_05_49_Pro.jpg.jpg
WP_20160327_07_05_55_Pro.jpg.jpg

Posláno:

Začátečník
Připojený: 1/6/2013
kempo007 napsal:
dratt napsal:
2.mechanizovana rota 71.mechanizovany prapor (kdyz je to tak dulezite Laugh )

GalerkaLaugh Laugh Laugh to mas pravdu,tam to staci...
nevim co jsi nebo kdo jsi ale neni nutne se vysmivat o tom to forum podle me neni ...
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 9/9/2014
dratt napsal:
kempo007 napsal:
dratt napsal:
2.mechanizovana rota 71.mechanizovany prapor (kdyz je to tak dulezite Laugh )

GalerkaLaugh Laugh Laugh to mas pravdu,tam to staci...
nevim co jsi nebo kdo jsi ale neni nutne se vysmivat o tom to forum podle me neni ...

Nesmeju se Tobe,to v zadnem pripade,ale rozesmala me vzpominka na "spolupraci" s lidmi od Tveho praporu a brigady.Ale to je jedno.Forum je o nozich ne o tom kdo,kde s kym. Tema zavedeni noveho utocneho noze neni na programu dne,otvira se tedy pole pusobnosti pro ruzne nozire,kteri maji co nabidnout.Dnes uz nedela noze pro ozbrojene slozky jen pan Madaric,byt je nejznamejsi.
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 10/20/2008
Kdyby jste měli cestu kolem Šternberka (kousek od Sovince), tak v centru Šternberka má nožíř Půda svůj krámek. Je jediný zaměstnanec, takže je tam každý všední den.
Je to přímo v centru Šternberka, ale na pokec musí mít zrovna dobrou náladu. Jinak je takový zatrpklý a nemluvný.
Bölten
Posláno:

Pokročilý
Bölten napsal:
Kdyby jste měli cestu kolem Šternberka (kousek od Sovince), tak v centru Šternberka má nožíř Půda svůj krámek. Je jediný zaměstnanec, takže je tam každý všední den.
Je to přímo v centru Šternberka, ale na pokec musí mít zrovna dobrou náladu. Jinak je takový zatrpklý a nemluvný.
Bölten

Nekdy tusim v polovine 90-tych let pan Puda inzeroval vyrobu ruznych kovovych zbrani pro bojova umeni. Taky jsem slysel, ze vyrabel balisticky nuz nebo neco takoveho (snad pouzivany VDV)
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 2/12/2007
Pokud s ním budete chtít mluvit a něco zjistit, tak určitě nezmiňujte balistické nože. Po té nehodě na výstavě je přestal vyrábět a je na to alergický.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/8/2010
Aka nehoda? Napis nieco viacej. Pred rokmi Puda dost tvoril a potom sa zrazu odmlcal.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/9/2002
MRBLUE: Když víš, kde hledat, je na Knifu skoro všechno...
Happy
Posláno:

Pokročilý
Predator napsal:
Pokud s ním budete chtít mluvit a něco zjistit, tak určitě nezmiňujte balistické nože. Po té nehodě na výstavě je přestal vyrábět a je na to alergický.

Cca pred rokem se jeden prodal na aukro.cz za 3000.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 5/28/2016
Směju se, směju, až se mě páře tílko. Jakej fanatismus se může konat v tak triviální věci, jako je nůž, fakt mě bavíte. Konkrétně myslím na ortodoxní zastánce či naopak haniče toho či toho nože. Nůž je prostě nůž, hlavičky neškolený. Je to kus prachobyčejnýho nesofistikovanýho nástroje z oceli s nabroušenou stranou a nějakou rukojetí. To víme my. Slaboduch v tom ovšem vidí složitost obludných rozměrů, dokáže najít nepřeberné množství niancí, plácat o nich velehory nesmyslů, hádat se s jinými slaboduchy a prostě žít s tím své velké dobrodružství.

Tak, to bylo na úvod. Vlastně jsem jen shrnul svoje pocity pro pročtení částí fóra. Kdo se v tom našel, bude štěkat, jak praví stará poučka. A mě to nezajímá, čili je fuk.

A teď konkrétně k Uton vz.75. Přátelé, než začnete plácat nesmysly a kydat na sebe mraky trapnosti, přečtěte si laskavě "Předpis pro Uton vz.75". Je v něm srozumitelně napsáno, pro co byl tento nůž vyvinut a pro co ne. Tím odpadá gigantická diskuze slaboduchů o tom, že s ním kupříkladu nejde sekat dřevo, že otvírání konzerv čubí čepel a tak dále a že nůž je prostě na ho.no. Uton splňuje bezezbytku to, co má ve svém kódovém označení, či zkratce, chcete-li. To, že u příslušných praporů naší armády, resp. toho co z ní zbylo, je zavedena volnost ohledně tohoto nástroje a jednotlivci nakupují ze svého komerční nože, je věc druhá, kterou nesoudím.

A pokud by snad někdo chtěl víc univerzality, survival se kterým divezant s přehledem upižlá snop lián anebo se prošťourá roubenkou a pak teprv píchne nepřítele do arterie carotis, inu tak ten taky máme. Pod označením BONUS vz.85. K dostání v síti vojenských skladů s NZ zásobami, bohužel velmi výjmečně mimo.

Nazdar Laugh

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 7/6/2006
A kvůli tomuto výlevu ses zaregistroval? Jednak o lidech zde víš prd, jednak pokud tě zdejší diskuze rozveseluje, tak se do ní necpi.
Poslední dobou se napříč netem přemnožili trollové, asi by to chtělo nějakej sprej, jako na moly a štěnice...
Mia Wallaceová: To je fakt?
Vincent Vega: Ne, jen co jsem slyšel. Mia Wallaceová: Od koho? Vincent Vega: Od nich. Mia Wallaceová: Oni toho dost nakecaj.
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 10/20/2008
Ta nehoda se Pudovi nestala na výstavě, ale na blešáku v Kroměříži přibližně před více než 20 lety.
A myslím, že momentálně je nasranej na celej svět, protože se mu v životě nedaří jak by si přál.
Bölten
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/4/2008
Jenom pro info - obchod se zbraněmi a střelivem pana Pudy v ulici U horní brány ve Šternberku byl zrušen...
Důvěřuj Cestě ikdyž nevidíš kam vede.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/7/2004
Dve fotky na požiadanie.
Nové modely Hyperion Alpha 16 a Hades.Čepele elmax a rúčky G10. Obidva modely sú aj vo verzii so zubami.

slavik vložil tyto přílohy:
alpha_16.jpg.jpg
hades.jpg.jpg

Nebojím sa zajtrajška,prežil som včerajšok a milujem dnešok.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 10/1/2003
to Slavik:
a tieto noze su akoze zavedene v ACR,alebo zas len prihrievame marketingovu polievocku tak ako z OS SR?Happy
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/7/2004
Sword2 zavedené asi nie ak nejaké sú tak jedine, že by si ich kúpili za svoje. Jak som písal poprosil ma kamarát či by som ich nedal aj sem. To je všetko priatelia.
Nebojím sa zajtrajška,prežil som včerajšok a milujem dnešok.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 1/6/2014
A zase zhave tema.Ti co ich mame vieme.Tie kecy okolo tiez nemusim,ale dokonalejsi bojovy noz od noziara ako alfu a ine som este nemal a ani nevidel.To je fakt.Bol som k znacke HCK velmi skepticky ale odkedy som kupil ich 2 noze nemam co dodat.Priebojnost noza neskutocna reze ako das spracovanie dokonaleHappyJedinu chybu co sa tyka mna ma perfektne spracovana g10na.Rucky z gumy su istejsie.Tak ako v cechach si kupuju vojaci za svoje tak aj mi vojaci na Slovensku si kupujeme za svoje.Bohuzial tak to je.Ale neviem preco vzdy tu tieto noze vyvolavaju emocie.Treba kupit a vyskusat potom mate pravo hodnotit hoci co.Inak to nie je fer jak voci ludskej bytosti,zvieratam prirode a svetu ako takemu.Najviac strasi neznalost a nevedimost.Nechval a ani nehan mec kym ho nevyskusas-vikingska mudrostHappyAle to uz asi odbacam
Nik nie je taky dobry aby chyby nemal a ani taky zly aby sa na nic nehodil
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/30/2008
Ty nože mě nechávají chladným, ale proč jsou v tomhle vlákně?
Je to nůž pro AČR...?

Život musí být velký zločin, když je za něj trest smrti!!!
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/5/2005
Tak pro potěchu oka jeden skutečně používaný stařeček.(opravdu AČR)Wink

Ládes vložil tyto přílohy:
IMG_3375.jpg.jpg

Neposílejte mi prosím PM,ale mejly.Na PM nereaguji z důvodu rozstrkané korespondence.Díky L
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/9/2013
dornbar napsal:
A zase zhave tema.Ti co ich mame vieme.Tie kecy okolo tiez nemusim,ale dokonalejsi bojovy noz od noziara ako alfu a ine som este nemal a ani nevidel.To je fakt.Bol som k znacke HCK velmi skepticky ale odkedy som kupil ich 2 noze nemam co dodat.Priebojnost noza neskutocna reze ako das spracovanie dokonaleHappyJedinu chybu co sa tyka mna ma perfektne spracovana g10na.Rucky z gumy su istejsie.Tak ako v cechach si kupuju vojaci za svoje tak aj mi vojaci na Slovensku si kupujeme za svoje.Bohuzial tak to je.Ale neviem preco vzdy tu tieto noze vyvolavaju emocie.Treba kupit a vyskusat potom mate pravo hodnotit hoci co.Inak to nie je fer jak voci ludskej bytosti,zvieratam prirode a svetu ako takemu.Najviac strasi neznalost a nevedimost.Nechval a ani nehan mec kym ho nevyskusas-vikingska mudrostHappyAle to uz asi odbacam

Mozna je to tim, ze jsi ho ani videt nemohl, protože treba ja jsem jako vyrobce vázaný tim ze se noze co jsem klukum delal neobjevi na internetu a nikomu bez jejich souhlasu je nevyrobim.
Kdo chce, muze me kontaktovat na facebooku jako Pavel Kondor Konečný
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum