ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Nuz pro ACR Možnosti
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 9/9/2014
jerry napsal:
A kvůli tomuto výlevu ses zaregistroval? Jednak o lidech zde víš prd, jednak pokud tě zdejší diskuze rozveseluje, tak se do ní necpi.
Poslední dobou se napříč netem přemnožili trollové, asi by to chtělo nějakej sprej, jako na moly a štěnice...

Pokud byl tento prispevek miren na me,tak se Praho hod do klidu. Podobne zvasty si nech na poradu do kavarny. O realite casti armady vis prd a rozumujes. Jdi radeji nahanet trolly du trotl nejlepe na SegwayLaugh Pokud ma admin potrebu mi udelit ban - sem s nim.

Kazdopadne o nejake strednedobe (a vubec jakekoliv) armadni akvizici na tema bojovy ci viceucelovy nuz nelze v soucasnosti vubec uvazovat. Je to totiz velmi, velmi okrajova komodita a po tom co v minulosti predvedl Narodni urad pro vyzbrojovani se soucasne MO boji objednat i ponozky... Pritom by Mikov jiste zvladl navrh a vyrobu takoveho noze. Proto nosime to co sami chceme a problem s tim nikdo "v baraku" nema.

Nuz co ma Lades je klasika od Mistra Madarice, tipuju tak 2002. Mel jsem od nej i Demona,zpracovani precizni,ergonomie vyborna,neni to sice na nejakou praci v lese,ale pro to k cemu byl stvoren parada.Muj mel drevene strenky,dneska bych sel spis do g10 nebo micarty.

Da se tu koupit i polsky wz.98,dobry nuz, inspirace F-S je zrejma. Pro toho,kdo chce mit zvedeny armadni nuz je to dobra alternativa ke G-78.Menily se s polaky za nase 75.

Ovsem to co je hozeno do bedny s Brenem je velice spatna variace na Extrema Ratio.Kdo vlastni original a nafasuje to z CZUB musi tim byt zakonite dohnan k placi,pokud si oci nevyplace uz po prvnim rande s Brenem.

Hezke proziti svatku vanocnich a stastny Novy rok VSEM kniferumOk
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/12/2015
Tak jednak reaguješ na příspěvek půl roku starý a druhak je jasné, že byl mířen na uživatele"Vahala", nikoli na tebeHappy . Jinak ohledně těch vojenských nožů a jejich akvizice máš pravdu.Ok
Když se pravda neřekne celá stává se lží. A právě o to emeritním estébákům jde. Z bílé udělat černou a z černé bílou.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 7/6/2006
No, pane kempo007, reagoval jsem skutečně na "Vahalu", Tvoje osobní invektivy nechápu, myslím, že i z posloupnosti příspěvků lze pochopit, komu odpovídám, a opravdu jde o půl roku starou záležitost. Jestli Tě tolik dráždí Praha, tak sorry, že v ní bydlím (a jestli máš pocit, že všichni obyvatelé Prahy sedí v kavárnách a jezdí na segway, tak máš asi dost omezené rozpoznávací schopnosti...). O armádě zde nerozumuji vůbec - to jsi dost mimo, o té současné opravdu vím prd, a o čem nevím, o tom nemám potřebu teoretizovat. Koneckonců, pokud se podíváš, odkdy jsem na knife zaregistrován a kolik toho píšu, asi Ti dojde, že nejsem z těch, co mají potřebu vyjadřovat se úplně ke všemu. Co mi ale vadí, to jsou lidi snažící se vyvolávat konfrontaci za každou cenu (viz troll Vahala), podvodníčci a vyčůránkové - to se občas i ozvu. Jestli chceš konflikt, hledej si objekt jinde.
Mia Wallaceová: To je fakt?
Vincent Vega: Ne, jen co jsem slyšel. Mia Wallaceová: Od koho? Vincent Vega: Od nich. Mia Wallaceová: Oni toho dost nakecaj.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/5/2005
No je to Falco rok 1998
.Jinak je pravda že někteří vojáci jsou na zveřejňování fotek svých nožů hákliví,ale bez souhlasu stejně taky žádnou kudlu příslušníka ozbrojeného sboru nezveřejňuju.
Neposílejte mi prosím PM,ale mejly.Na PM nereaguji z důvodu rozstrkané korespondence.Díky L
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/8/2010
Rodnok napsal:
dornbar napsal:
A zase zhave tema.Ti co ich mame vieme.Tie kecy okolo tiez nemusim,ale dokonalejsi bojovy noz od noziara ako alfu a ine som este nemal a ani nevidel.To je fakt.Bol som k znacke HCK velmi skepticky ale odkedy som kupil ich 2 noze nemam co dodat.Priebojnost noza neskutocna reze ako das spracovanie dokonaleHappyJedinu chybu co sa tyka mna ma perfektne spracovana g10na.Rucky z gumy su istejsie.Tak ako v cechach si kupuju vojaci za svoje tak aj mi vojaci na Slovensku si kupujeme za svoje.Bohuzial tak to je.Ale neviem preco vzdy tu tieto noze vyvolavaju emocie.Treba kupit a vyskusat potom mate pravo hodnotit hoci co.Inak to nie je fer jak voci ludskej bytosti,zvieratam prirode a svetu ako takemu.Najviac strasi neznalost a nevedimost.Nechval a ani nehan mec kym ho nevyskusas-vikingska mudrostHappyAle to uz asi odbacam

Mozna je to tim, ze jsi ho ani videt nemohl, protože treba ja jsem jako vyrobce vázaný tim ze se noze co jsem klukum delal neobjevi na internetu a nikomu bez jejich souhlasu je nevyrobim.

A ako aspon zhruba vyzeraju tie najlepsie noze? Nemusi to byt presne, ale aby sme si aspon vedeli urobit obraz. Z akych materialov su?
Pretoze na to ides podobnym sposobom ako HCK. Tie sa vynorili z hmlya boli take tajne ze okrem fotky, toho ze su najlepsie a kozmickej ceny sme sa nic nedozvedeli. Ty si zasiel este dalej, tvoje su este tajnejsie, takze okrem toho ze su najlepsie nezistime nic. Happy

Ked dornbar vychvaluje Alphu, tak by bolo asi lepsie dat fotku noza ktory povazujes za lepsi a napisat, v com je lepsi. Nie?
Posláno:

Pokročilý
Ládes napsal:
No je to Falco rok 1998
.Jinak je pravda že někteří vojáci jsou na zveřejňování fotek svých nožů hákliví,ale bez souhlasu stejně taky žádnou kudlu příslušníka ozbrojeného sboru nezveřejňuju.

V komunite SF a SOF je zvyk byt trochu "tajemny" a nesirit kolem sebe zadne identifikatory, coz napr. evidencni/vyrobni cislo byt muze a nejen to. I podle dodatecne upravy noze se da urcit komu patri. Kazdopadne Tvuj nuz je KLENOT. Muj kamarad co prosel 115. mi rikal,ze vzdy,kdyz mel v ruce byt i na chvili nuz nejakeho sveho kolegy,vzdy citil takove mrazeni prochazejici od prstu ruky az k srdci.Zni to usmevne,ale neco na tom bude...
Posláno:

Štamgast
Mr.Blue:Nevím já tam z velké části vidím Mission a kapku Maddog.
Ono jde daleko spíš o nevhodné umístění(tohle vlákno se týká AČR).Ve "Vojenských nožích" by nejspíš celá tahle zašmodrchanice nevznikla.
K dotazu který nůž je nejlepší(stejné jako bych se ptal jestli hlavu urazím líp rýčem od Glocka,Fiskarsu nebo z Mountfieldu) snadná odpověď.Ten který mám u sebe,umím ho použít a nenechá mně ve štychu.Wink
Neposílejte mi prosím PM,ale mejly.Na PM nereaguji z důvodu rozstrkané korespondence.Díky L
Posláno:

Pokročilý
jerry napsal:
No, pane kempo007, reagoval jsem skutečně na "Vahalu", Tvoje osobní invektivy nechápu, myslím, že i z posloupnosti příspěvků lze pochopit, komu odpovídám, a opravdu jde o půl roku starou záležitost. Jestli Tě tolik dráždí Praha, tak sorry, že v ní bydlím (a jestli máš pocit, že všichni obyvatelé Prahy sedí v kavárnách a jezdí na segway, tak máš asi dost omezené rozpoznávací schopnosti...). O armádě zde nerozumuji vůbec - to jsi dost mimo, o té současné opravdu vím prd, a o čem nevím, o tom nemám potřebu teoretizovat. Koneckonců, pokud se podíváš, odkdy jsem na knife zaregistrován a kolik toho píšu, asi Ti dojde, že nejsem z těch, co mají potřebu vyjadřovat se úplně ke všemu. Co mi ale vadí, to jsou lidi snažící se vyvolávat konfrontaci za každou cenu (viz troll Vahala), podvodníčci a vyčůránkové - to se občas i ozvu. Jestli chceš konflikt, hledej si objekt jinde.

Tak tomu se u nas rika "palba do vlastnich rad". Omlouvam se Ti,absolutne jsem nepochopil posloupnost prislevku. S Prahou mam problem dlouhodoby-vice vsak rodinny,mene pracovni Tak se nezlob a pripadne omluv mou indispoziciAdmire Udelal jsem chybu a lide se z chyb obvykle pouci,pitomci nejlepe z vlastnich. Hezke Vanoce
Posláno:

Pokročilý
Ládes napsal:
Nevím já tam z velké části vidím Mission a kapku Maddog.
Ono jde daleko spíš o nevhodné umístění(tohle vlákno se týká AČR).Ve "Vojenských nožích" by nejspíš celá tahle zašmodrchanice nevznikla.
K dotazu který nůž je nejlepší(stejné jako bych se ptal jestli hlavu urazím líp rýčem od Glocka,Fiskarsu nebo z Mountfieldu) snadná odpověď.Ten který mám u sebe,umím ho použít a nenechá mně ve štychu.Wink

Ja volim snadno nahraditelny.Jde o to,ze nuz je v nasi branzi primarne pracovni nastroj a ne sperk.Nedokazu si predstavit prasit na Libave ci Boletkach nejaky damasek nebo praskovku.Tady je prostor prave na G-78 apod. Pri predstave,ze nedej boze ohnu/zlomim CR Green Beret me jima hruza. Ovsem chapu borce co zadaji noziri realizaci sveho navrhu a jejich nuz je jedinny original s pro ne nevycislitelnou hodnotou.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/8/2010
Lades
To ze sa v tomto vlakne objavuju noze co su mimo ACR je dost caste. Asi by vlakno "Noze pouzivane vojakmi" bolo vhodnejsie.
Ale ku konkretnej skusenosti dornbara, ktora prameni zo skusenosti s nozmi domacimi (zo znamych od Horvatha, Madarica, ... ale aj roznymi nozmi pouzivanymi vo svete (Ruskymi specialnymi utvarmi, ale aj US od Mission, MadDog, CR...) sa vyjadril a napisal preco. V podstate je to logicke, kedze podla mojho nazoru su noze od HCK zmesou odkukaneho toho najlepsieho co sa v tomto segmente robi.
Rodnok ho negoval, ale nenapisal nic k veci.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 7/6/2006
Kempo007: v pohodě, Tobě taky hezké svátky Happy
Mia Wallaceová: To je fakt?
Vincent Vega: Ne, jen co jsem slyšel. Mia Wallaceová: Od koho? Vincent Vega: Od nich. Mia Wallaceová: Oni toho dost nakecaj.
Posláno:

Štamgast
kempo007 napsal:
Ládes napsal:
Nevím já tam z velké části vidím Mission a kapku Maddog.

Ja volim snadno nahraditelny.Jde o to,ze nuz je v nasi branzi primarne pracovni nastroj a ne sperk.Nedokazu si predstavit prasit na Libave ci Boletkach nejaky damasek nebo praskovku.Tady je prostor prave na G-78 apod. Pri predstave,ze nedej boze ohnu/zlomim CR Green Beret me jima hruza. Ovsem chapu borce co zadaji noziri realizaci sveho navrhu a jejich nuz je jedinny original s pro ne nevycislitelnou hodnotou.

Jasně chápu-u příslušníků ozbrojených složek slouží 2 typy lidí.Jedni kteří berou svou profesi jen jako zdroj příjmu(chápu je potřeba živit rodinu,platit půjčky a hypotéky a to se pak každá koruna počítá).Pak je druhá sorta borci(většinou u bojových útvarů) co jsou na svou práci a příslušnost hrdí,uškudlí si na útvarový nůž-odznak jejich příslušnosti,ale jako takový je jim líto ho "prasit",takže na běžné činnosti si pořídí ještě další kudlu které jim nebude až tak líto,takže sáhnou po něčem nahraditelném,nebo škudlí na nůž od nožíře.Materiály nehrají až takovou roli.Já před pár lety v Lipové testovacím damaškem přesekával řetěz a RH tou samou kudlou v Afgoši zrušil starý "vojenský bidlo".Podle mého je u kudly pro vojáka nejdůležitější co nejsnažší obnovitelnost funkčnosti s no nejnižším vynaložením úsilí bez technického zázemí a vymožeností.(tohle už se ale netýká jen AČR)
Posláno:

Pokročilý
Pro Lades - Tvuj prispevek sedl jak prdel na hrnecOk parada!.Nedavno jsem videl Charona,ktery nikdy nevylezl z vitriny,coz je na jednu stranu skoda,ale zaroven je to tak vzacny nuz (pro jeho drzitele),ze jej chce uchovat tak jak je.Zvlastni,ja bych ho bral ssebou jak je to jen mozne,VVP, mise atd. a pak na stara kolena si reknem:Sakra neco jsme spolu zaziliHappy Byt bude par mm ocele chybet...Zase na druhou stranu,co bude chybet na oceli,to vyvazi krev a pot do ni za ty roky vsakly...
Posláno:

Pokročilý
Posláno:
Začátečník
Připojený: 3/5/2014
Ahoj. Jaký máte názor na toto pouzdro na nůž od Lubomíra Maďariče? Ani ho tam nemůžu mít, odřel by se od druků. Docelo mne to mrzí, neboť nůž nestál málo peněz. Myslím si, že tento nůž by si zasloužil pořádnou košilku. Děkuji.

glokacek vložil tyto přílohy:
20170321_180335.jpg.jpg
20170321_180353.jpg.jpg
20170321_180417.jpg.jpg
20170321_180447.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/21/2007
Co je to ta pouzdro? To je primo od p. Madarice?
Posláno:
Začátečník
Nůž i s pouzdrem přímo od něj.
Posláno:

Štamgast
Hm, kuze k nemu sedne rozhodne lepe. Mel jsi moznost volby, nebo se uz dodava jen tohle? Vis kdo to pouzdro vyrabi? Co je to na nozi za znaceni?
Posláno:

Štamgast
Jsem sama otazka, vid. Happy Noze p. Madarice me ale vzdycky hodne zajimaly.
Posláno:
Začátečník
Ahoj. To je vpořádku. Pouzdra z kůže si nechává dělat u p. Hesse - to je hodně dobrý machr co dělá s kůží. My používáme v armádě pouzdra na molle vazbu. Takže mělo býti takové, ale tohle jsem fakt nečekal. Jinak jsem si ušil svoje, které používám,ale jsem amatér.

glokacek vložil tyto přílohy:
20170321_180147.jpg.jpg

Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum