ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Z čeho dělat, kde shánět? Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 10/5/2005
oOvOo napsal:
Dobrý večer
nemá prosím někdo na prodej Hardox? Potřeboval bych alspoň 2 kousky (lépe 4) o rozměru 45-50-8mm.
Děkuji moc za nabídky.
Ondřej
Kolikátku,nebo spíš na co?Ona 600 není to samé co 350.Rozměry 45x50x8mm?Zkusím se poptat po odřezcích,ale potřebuju vědět typ.
Neposílejte mi prosím PM,ale mejly.Na PM nereaguji z důvodu rozstrkané korespondence.Díky L
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 1/3/2007
Děkuji za reakci.
Přesný typ jsem nepsal, protože nemám s ním zkušenosti a nevěřil jsem, že bych si mohl ještě vybírat. Chtěl jsem ho vyzkoušet na břity půdních vrtáků. Má tvar lichoběžníku, ale vejde do rozměru 45x50x8mm.
Ondřej

oOvOo vložil tyto přílohy:
břity.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Tak to by se hodil od 500 nahoru-ideálně Extreme.Zkoušels 19 437?Hardox se dál tepelně nezpracovává-tu ty tvrdosti má z výroby.Další varianta je návar funkčních ploch vhodnou návarovou elektrodou(Weartrode od Esabu).Wink
Neposílejte mi prosím PM,ale mejly.Na PM nereaguji z důvodu rozstrkané korespondence.Díky L
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/9/2012
A nechceš Ondro Tenax? 30mm kulatinu si rozplácneš?
KONTAKT JEN MAILEM!!!!!!!! na PM nebudu více reagovat.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/26/2014
Ahoj, nevíte někdo kde sehnat šrouby/vruty do plastu v rozměru cca 1.4mm tloušťka 4mm délka?
Čínan něco má, skoro zadarmo, ale potřeboval bych to dřívě než za měsíc.
https://www.ebay.com/itm/M1-4-M1-7-Black-Oxide-Phillips-Cross-Countersunk-Flat-Head-Self-Tapping-Screws/302272578037

Díky F.
Great things are not accomplished by those who yield to trends and fads and popular opinion. -J. Kerouac
Posláno:

Pokročilý
Dobrý večer
Děkuji za rady. 19 437 jsem nezkoušel, ale měla by být u nás v dědině ve skladu tak se poptám a můžu zkusit. Navařování bych se rád vyhnul, nebyl bych to schopen dělat sám.
Za nabídku tenaxu děkuji, ale zrovna mám přířez doma, tak bych to mohl taky zkusit.
Připadá mi, že u toho břitu nejde ani tak o ostrost, jako spíš aby co nejdéle vydržel se neubrousit. Ten břit je po nějakých 1500 dírách ani ne poloviční a přestává chránit tu šroubovici na vrtáku.
Ondřej
Posláno:

Štamgast
oOvOo napsal:
Děkuji za reakci.
Přesný typ jsem nepsal, protože nemám s ním zkušenosti a nevěřil jsem, že bych si mohl ještě vybírat. Chtěl jsem ho vyzkoušet na břity půdních vrtáků. Má tvar lichoběžníku, ale vejde do rozměru 45x50x8mm.
Ondřej
Tak nejsilnější co by se dalo sehnat je 6mm toho nejměkčího 350,dnes Hituf.Ten se na plátkový vrták moc nehodí.Ty elektrody jsou OK 84.84 po staru,nově tuším Weartrode 62T.Tenax je poměrně houževnatý,ale abrazi moc neodoláváZkusím se poptat ještě jiného zdroje,jen se obávám že tam zas bude t8 dost málo(kameny na mletí odpadů).Použít by se dala i 19 436(Poldi 2002),nebo1.2379(19 573).Jestli mášnějaké starší opotřebené břity mohl bych ti je zkusit navařit.Nějaký návarový materiál mám a ty "Packy" taky nevydrží otevřené donekonečna.Aspoň se pozná jestli je to schůdná cesta.Wink
Posláno:

Pokročilý
Dobrý den
Ládesi děkuji moc za ochotu. Po víkendu jsem sousedovi dal další várku břitů, samozřejmě to muselo být ideálně včera. Letos už s tím ale prý vyjde. Ty doteď jsem dělal na požádání z péroviny. Na ty další bych už raději byl lépe připravený a dělal je z něčeho smysluplnějšího, ikdyž soused si je chválí, že jsou lepší než ty co používal dřív.
Takže ten Hardox nespěchá, budu ho potřebovat po novém roce či z jara. Jen pokud to nezačnu hledat teď, tak zase zapomenu a budu to narychlo bouchat z péroviny a nadávat si.
19 573 a tenax mám. 19 436 a 19 437 bych měl sehnat. A hardox budu dál hledat. Nachystám si to a zkusím co bude držet nejlíp.
Těm návarům se zatím budu vyhýbat. Ta pérovina stejně asi není zrovna ideální nosič.
Děkuji moc za rady.
Krásný den
Ondřej
Posláno:
Začátečník
Připojený: 12/21/2017
ahoj. prosím o radu kde koupit materiál na čepele v okolí Brna, a jaký je nejvhodnější pro začátečníka. zatím používám materiál co dům dal například zlomený klíč na kola od auta zbytek z práce 14260 atd.. většinou netuším z čeho vlastně dělám což je problém pokud by měl nůž nekvalitní čepel tak je na nic, i když se snažím používat předměty jenž by měly mít kvalitní materiál už podle toho na co sloužily. Jsem začátečník proto neodmítnu jakoukoliv radu děkuji Korec přikládám foto nůž z klíče na kola na posouzení a kritiku abych věděl co dělám špatně

Korec vložil tyto přílohy:
IMG_20171214_181620.jpg.jpg

Posláno:
Začátečník
Připojený: 12/21/2017
děkuji za odkaz na N. O. špičák super.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 3/7/2018
Ahoj,
trochu s odstupem, přihlásil jsem se dnes.... Zkus e-shop kapesní nože, přímo v Brně. Nakupoval jsem tam a O.K. - spokojenost. Olda
Není kam se hnát, není kam se hnát, stejně se v pekle sejdeme tak není kam se hnát...
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen , Moderátor
Připojený: 6/19/2007
A taky je v Brně příští víkend Maďaričova výstava nožů, nějaký prodejce by tam být mohl....

(Zbytečně založené vlákno jsem smazal a relevantní příspěvky přesunul sem. Korec, prosím čti pravidla a FAQ)
Nejlepší nůž na světě je ten, který si pro sebe vyrobíš vlastnoručně.
Pište mi prosím pouze na mail.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/21/2013
Ahoj pánové.Nemá nekdo potuchy kde v LBC nebo v okolí sehnat pertinax nebo něco podobného.Potřeboval bych nějaký na příložky.Díky👍
mail-
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 8/1/2017
Zdar, kolik a jak velké kusy potřebuješ. Mám zbytky verze s papírem.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/13/2010
Zeman napsal:
Ahoj pánové.Nemá nekdo potuchy kde v LBC nebo v okolí sehnat pertinax nebo něco podobného.Potřeboval bych nějaký na příložky.Díky👍

Ahoj Pepiku , stav se u mě v Mimoni a nějaký ti dám Laugh ...
bolest je slabost jenž opouští tělo
tel. 608080723 :-D
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/21/2013
Ahoj pánové.Děkuji moc za nabídky.Včera jsem se zmínil před bráchou a má doma také nějaký.Takže ještě jednou díky.Pokud by neyhovoval tak se z dovolením ozvu.
mail-
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/28/2008
Prosím neporadil by mi někdo kde sehnat-koupit?

Potřebuju alpakový (pakfong, bílá mosaz, niklová mosaz) drát nebo kulatinu o průměru 2mm, 2,5mm a 3mm. Tak 5-10 metrů od každýho průměru.

Díky
POKUD MÁTE DOTAZ, PIŠTE NA MAIL!
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 5/29/2006
Nevím kam to dát lépe. Zkusím sem.

Potřeboval bych zakonzervovat několik "tlapiček pro štěstí" a potřeboval bych borax.
Všude mi říkají, že bez živnosťáku mi nic neprodají.

Kde bych trochu boraxu sehnal? Někde v okolí Prahy nebo Nymburka?

Potřeboval bych to docela záhy. Tlapičky mám naložené v lihu a budou už muset ven.

Open mind for a different view.
And nothing else matters ...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/27/2001
Borax se prodává v drogeriích, akorát vyber tu, kde prodávají i barvy-laky. Minulý týden jsem dával 49,-Kč za 1/2 kg.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 5/29/2006
slon napsal:
Borax se prodává v drogeriích, akorát vyber tu, kde prodávají i barvy-laky. Minulý týden jsem dával 49,-Kč za 1/2 kg.

V takové jsem byl a chtěli živnosťák. Neutral No co, zkusím jinou.
Open mind for a different view.
And nothing else matters ...
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum