ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Inzerce
Samurai Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Moderátor
Připojený: 12/20/2005
tyjo, to mi vlákno zapadá už dva roky prachem jo? no nejvyšší čas ho oprášit.. začnu loňským nožem do klobouku..
N690, záštita a koncovka nerez, rukojeť kůže, na futrálu krajta co jsme sežrali kdysi..

Samurai vložil tyto přílohy:
kith2018.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
a pokračujeme letošním nožem do klobouku..
čepel O1 19314, záštita překládané železo, rukojeť eukalypt

kith2019.jpg.jpg
kith2019a.jpg.jpg
kith2019b.jpg.jpg
kith2019c.jpg.jpg
kith2019d.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
jedna vánoční drobnost pro Jardu Němce, jakožto poděkování dle mě nejlepšímu českému kováři japonských čepelí za, to, že mě předal zlomek svých znalostí..

první ručně svařovaný paket i ručně řezaná tsuba

tsubaJ.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
historická předloha tsuby:

tanto2.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
něco mimo nože.. syn dostal na stavebce jako projekt udělat model mostu.. v říjnu.. odevzdání duben čili co by fofroval.. vánoce.. furt moc času, v únoru si nechal koupit polystyren že si ho vyřeže a slepí.. mamka mu koupila lepidlo na polystyrenové podhledy - schnutí dva dny Oh No
a když začal virus a padla škola, byl v klidu že netřeba spěchat, když není kde model odevzdat.
Učitelka začátek dubna: do 14.4 dodejte foto modelu..Surprised a už byl u mě, oči jako koťátko zda pomůžu..Admire fakt super, obchody zavřené, času málo.. takže pracovní deska 80x40, ojet kartonem, montážní pěna, po večerech drátkovat armaturu, povrch sádra, šalung z překližky, vylít betonem, sádru opatlat herkulesem, posypat pískem a rašelinou, místo asfaltu černou kůži spodkem navrch a detaily.. podle třídy je prý magor, ale syn konečně ocenil, že já v jeho věku lepil modely z ABC a chodil dědovi prudit do dílny s nebozezem Happy

model_036.JPG.jpg
model_039.JPG.jpg

Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 3/30/2011
Cry Confused Cry
Pardon, též mám stavárnu ...
Ale kam se ten vývoj sune Confused
Není moudrý ten, kdo ví mnoho, ale ten, kdo ví co je třeba.
Nůž slouží mě, nikoli já jemu.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/9/2002
Same, tebe by měli angažovat na stavbu D1...
Sice by byla malinká, ale zato by byla hned.
Ok
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/7/2008
Paráda Same Ok Ja som kedysi s dcérou robil model sopky. Jedna tretina sa vyberala aby bolo vidno vnútro, foto nemám. Je to tak, rodič spraví čokoľvek aby potešil dieťa. Môj otec so mnou tiež majstroval veci do školy.
Nech sa ti darí.
Happy
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/16/2013
Pěkně Same! Ok
Jen tak pro zajímavost,kolik cca procent byla práce Tvého kloučka?
I když,jak se říká: “Geny nevychčiješ...” Laugh
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/30/2011
Hodně povedené Same.Ok A přiznej se, že Tě to bavilo víc než juniora.
Na zdar správné věci ! A nech zhynů všeci zkurvysyni !
Posláno:

Štamgast
Bobe, ty armatury mě moc nebavily, ale jinak bylo fajn že ho škola konečně dotlačila až do dílny, kde uznal "že je fakt levej" Laugh
muscatel: dělal armaturu.. ovšem když jsem viděl jak se mu to hýbe tak jsem pohledový díl dělal radši sám.. ty jeho schoval beton, který si sám míchal, nechal jsem ho i patlat sádru, kde mi sdělil, že jsme mu ji měli dopřát jako dítěti, že je to super (představte si dítě s kilem sádry a vodou Surprised Laugh ) a byl mi pořád k ruce, neb nechat ho brousit dřevo na pásovce nešlo.. kývalo se mu to a hrany by byly jak arabský oblouk..
pro mě stačilo, že odložil zařízení kde stačí ďupkat prstem a vzal do ruky něco lepšího ze života. Když jsem se ho ptal, jestli by do toho šel znovu, tak řekl, že ano, ale ne ve stresu s termínem, ale v klidu celý most s detaily.. no uvidíme, známe předsevzetí..
p.s. most má přes 15kg, spolužáci dělají takové ty nabarvené polystyrenky a syna i mě dorazila zpráva od učitelky, že modely mají odevzdávat v krabici, že si je dá v kabinetu na sebe.. jsme si představili jak navrch dá ten náš Laugh Laugh
Posláno:
Štamgast
Připojený: 8/1/2006
Jako mostař bych měl pár námitek, ale jinak je to super, hezky vymyšlené i udělané
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 5/3/2015
Naprosto super výtvor...Ok Ok Ok rozhodně to bude mít lepší než všichni ostatníLaugh Ale jestli šel na stavařinu, tak jsi ho měl naučit betonovat dřív...pak když by zjistil jaká je to sranda, třeba by ho udělal sám a lepší (no, to už moc nejdeWink )

Moje první samostatné betonování bylo v cca třinácti... Rozhodl jsem si na zahradě udělat skalku s modelem hobití nory... Rodiče nebyli proti za podmínky, že když se nepovede, sám to odstraním. A ono se povedlo...

Je sice super vymýšlet různé projekty na zabavení mládeže a pomáhat s nimi, ale nejlepší je, naučit je, aby si je vymýšlely samy...Pak se to sice vymkne kontrole, ale dělají něco smysluplnéhoLaugh

Edit: A destrukce modelů spolužáků se nebojte, tohle škola umístí do vestibulu...Tam co obvykle bývá hlava učitele národaLaugh
,,Všeliké kvaltování pro hovada jest"...J. A. Komenský; Nechceš-li vyrobit svůj 20. nůž, nevyráběj ten 1.!
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/4/2015
Přidávám se k chvále, je to paráda, tomuhle fandím Grin Ok
Posláno:

Štamgast
jedno stylizované tanto, čepel uhlíkovka O1, záštita damašek, rukojeť pštrosí kost a buvol..

tanto1.jpg.jpg
tanto2.jpg.jpg

Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/7/2013
Tý brďo Shocked krásná práce !!!
Oblíbený vzor, když kouknu na to futro kousek výš ..... ani se nedivím Ok
Ten bych tu uvítal Applause
Jarda
Proti zrození a smrti nemáš léku v mezidobí zachovej radost. (Santayana)
Posláno:
Štamgast
Připojený: 8/12/2013
Parádní tanto Applause moc se mi líbí ten vzor na ručce.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/17/2013
Ale výrazne štylizované.Ok
Pekne zladená kombinácia materiálov, oceľ O1 mám rád... A kosti všetkého druhu na rukovätiach takisto.
Nie som povinný byť taký, akým by som podľa ostatných mal byť.
je to ich omyl, nie moje zlyhanie. R. P. Feyman
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/7/2008
Pekný kúsok Same.Applause
Happy
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum