ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Inzerce
Gofi Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/30/2005
Dobrý Happy Ta patina je perfektní, chtěl bych vidět po čase tu koženou ručku, až se ohladí a zmastí používáním. Suprovej, drsnej tvarOk
"Židovský stát vznikl v zásadě na účet Arabů. ...Palestina už neexistuje. Konec. Měl bych říct, že je mi to líto, ale líto mi to není." Moše Dajan
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/2/2006
Ten poslední se ti moc poved!
Nový blog:
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/8/2008
Gofi, posledný je paráda. Páči sa aj nepravé ostrie a kožená rúčka - vôbec asi naj matroš. V zime hreje v lete dobre saje pot a hlavne je trvácna. Dnes som držal nôž, čo si chlapík urobil ked mal 19 rokov. Teraz má už po 50 tke a koža stále drží, perfektne ,,zamastená so super patinou,,Ok
" Najväčším vzrušením nie je zabíjať, ale nechať žiť. "
J. O.Curwood
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/7/2008
Ešte prihodím rozmery Hybrida. Čepel má takú Ládesovskú hrúbku.Grin Celkovo je dizajnovo poňatý ako bojový ale dĺžkou čepele snáď ani nie.
Ešte mám v dielni dve čepele tak uvidíme ako na tom budem s chuťou.Happy
Dĺžka: 119mm, hrúbka: 6,2mm, rúčka: 108mm

Gofi vložil tyto přílohy:
Hybrid__10_.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/18/2007
Applause
:mrgreen:
telefón:737101335 emil:vidomustomas@seznam.cz
Posláno:

Štamgast
Hodím sem další kúsok. Skôr by paril do sekcie "když se v dílne nedaří". Začal som robiť rúčku po tom čo mi praskla kosť na rúčke iného noža čo som skladal.
Pôvodne som ho mal ako integrál ale začala mi vadiť tá rúčka.
Materiál kovaný zbíjačkový špic (oškrt) čiže Tenax. Sám som s ním rozbíjal kusy v bani či priberal keď bolo treba. Rúčka roža, zdrsnená pre lepší úchop.
Na ľavej strane je stále vydno nápis Tenax čo tam fixou písal V. Puliš. Dával som si ju k nemu kedysi kaliť.Angry Nebolo to vidno až po naleptaní aj som to znovu prešmirgloval furt to tam je.
Tak som to vzdal, budem tvrdiť je je to naschvál.Happy

Onéé.JPG.jpg
Onéé__6_.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Prvé snežnice som s kamarátom tvaroval okolo 3l uhorkového pohára. Keďže to nebolo ono, pozváral som formu z vinklov. Plastovú trubku som naplnil preosiatym suchým pieskom. Oba konce som zaštuploval a teplovzdušnou pištolou nahrieval. Postupne privezoval na formu. Nakoniec som to celé aj s formou ponoril do vody a schladil.
edit: fotky nič moc naprd svetlo.

ssss__7_.JPG.jpg
ssss__9_.JPG.jpg
ssss__11_.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Na výplet používam dva druhy pásky. Mám ich od kamaráta a na tú farbu som si zvykol.
Na mojich snežniciach sú pásky nitované, ale jedny som aj zošíval. Ale môj šijaci stroj to nezvláda, chcelo by to obuvnícky stroj.Happy

ssss__12_.JPG.jpg
ssss__13_.JPG.jpg
ssss__14_.JPG.jpg

Posláno:
Začátečník
Připojený: 1/1/2011
Dovolím si malé info z youtube k tvarování sněžnic z trubky pomocí horkého písku a kopyta:
http://www.youtube.com/watch?v=3RSIzMTfX7A
Posláno:

Štamgast
Ešte k tomu rámu, trubku na formu dávam dlhšiu ako obvod formy. Preto je ten zadok vyosený (myslím na forme). Až potom odrežem prebytočnú trubku. Na spoj používam vysústružený kolík zo sylamidu. Tým spojím oba konce všetko napatlané Chemoprénom. Nakoniec oba konce poistím roznítovaními klinčekmi. Lepím to aby sa voda nedostala dovnútra. Na viazanie som kúpil v Rempe kovové pracky ako na starých kanadách.Happy

ssss__3_.JPG.jpg
ssss__4_.JPG.jpg
ssss__5_.JPG.jpg
ssss__6_.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Teraz mienim formu rozrezať aby sa dala variabilne nastavovať dĺžka snežnice. Snežníc tohto typu som spravil asi 5 párov. Už mám v hlave nový typ s integrovanými mačkami. Nie doslova ale taká proti šmyková úprava. Na traverzovanie a chôdzu po ľade.Happy
EM
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/21/2008
Ok ...to znamená že neprotáčíš špičku pod výplet? ...jako na obr v dolním pravým...podobně to je i na těch "turistových" ...jde s tím potom stoupat a nemusíš moc zdvihat hnáty ?

edit : (Drží to len v predu ako na bežkách.Happy [/quote]
...myslel jsem to tak,že mi přijde že tu špičku boty "neprocedíš" skrzevá ty popruhy ...

EM vložil tyto přílohy:
sno.jpg.jpg

"Nu, tu máš, poutníče, milý ten svět, na nějžs se podívati žádostiv byl."
Posláno:

Štamgast
Pozri pozorne na foto s viazaním. Drží to len v predu ako na bežkách.Happy
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/25/2010
Přesně tak...
Já tam mám ten rozdíl, že to mám ještě vyztužený 2 trubičkama, páč se mi to svíralo.
Ta sněžnice pak jakoby pruží a sem tam nahazuje sněhem zadekSad ale jak kdy, zaleží na sněhu...
Jinak Gofi, to je parádní kousek, z těch trubek mě to vůbec nenapadlo...Ok Ok Ok Ok
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 1/25/2008
já bych pro výrobu jednoho páru zavrhl výrobu té formy a prostě to naohýbal podle toho co bych zrovna našel. Anebo bych na to šel víc strojařsky a posvářel bych to z originál spojovacích prvků. Svářečku na to má každý instalatér, za drobnou provizi by to za čtvrt hodiny sestavil, případně se ta svářečka dá půjčit v každé půjčovně nářadí. Jen by to bylo takové hranatější, ale zas by nebyl problém si vymyslet libovolnou velikost.
Zadus se chladnou ocelí, rypáku!
Posláno:

Štamgast
Ako som písal prvé snežnice som ohýbal podľa pohára. Vyzeraly podstatne horšie. Tá forma zaručí dodržanie stále rovnakého tvaru.Happy
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/14/2007
EM napsal:
Ok ...to znamená že neprotáčíš špičku pod výplet? ...jako na obr v dolním pravým...podobně to je i na těch "turistových" ...jde s tím potom stoupat a nemusíš moc zdvihat hnáty ?
U těhle krátkých to nevadí.Jde o to,že kdybys takhle udělal velké "kapkovité"tak si budeš při chůzi házet sníh až za krk,jako lopatou,pokud tam nebude možnost volného pohybu špičky směrem dolů.
Posláno:

Štamgast
Tá špička sa pretáča mierne dole, tie popruhy ju pustia. Preto vymýšlam ten novší model.
Keď spravým prototyp tak to sem hodím.Happy
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/11/2009
Gofi moc děkuju...také jsem měl v hlavě plastové nebo duralové trubky...pěkně vyřešené vázání...myslím že zapnutí a odepnutí bude díky těm přezkám otázka pár sekund...Díky za fotodokumentaci...určitě mi to pomohlo v ujasnění si co a jak udělat.Tom

Koupím: FS commandos Sheffield
Posláno:

Štamgast
Ako som písal dnes operovali našu havku. Mala rozthnutý krížový väz a prehlboval jej drážku v ktorej je šlacha ktorá drží jabĺčko. Zdá sa že to dobre dopadlo, dúfam.Happy

Operácia.JPG.jpg

Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum