ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Inzerce
Bulis Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 12/14/2008
Předem chci poděkovat Matovi a Praporovi za mé otázky ohledně pojistek.A za jejich odpovědi.Myslel jsem že to ukážu po testech ale bylo to silnější něš já.Není zakaleno a dobroušeno.Ale možná bude někoho zajímat jak to vypadá před dokončenim.Pracovní název monstrum z galaxie Arkana.Mat střenek N690 5mm délka 14.5cm.mat čepele RWL34 7mm délka 12cm plus dva ve střenkách.Pro foto jsou tam provizorní šroby.Vahu si nedovolím zveřejnit.U tohoto se moc těším na testování měl by bejt stejnej držák jako pev nuž.Tak se ukáže.

bulis vložil tyto přílohy:
001.JPG.jpg
002.JPG.jpg
003.JPG.jpg
005.JPG.jpg

AV
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 6/3/2003
No vypadá to monstrozně obávám se že ti ten nůž asi utrhne kapsu nebo budeš mit kalhoty pořád u kolenLaugh Jaký jsi použil opěrný čep čepele? Z fotky je patrné že tam máš nějaký šroubek, bacha na to na tomto místě nešetři. Šroubek není moc tvrdý a při vetším zatížení se ohne.
Posláno:

Štamgast
AV napsal:
No vypadá to monstrozně obávám se že ti ten nůž asi utrhne kapsu nebo budeš mit kalhoty pořád u kolenLaugh Jaký jsi použil opěrný čep čepele? Z fotky je patrné že tam máš nějaký šroubek, bacha na to na tomto místě nešetři. Šroubek není moc tvrdý a při vetším zatížení se ohne.
To stím nošením v kapse myslíš jako legraci vid.Bude mít samo své pouzdro.Ten malej šroubek jak píšeš pouze přidržuje 7mm nerez kulatinu a ta dirka vedle je na ještě jeden jistící kolík také 7mm ale je fak že při zvedání nákladáku by to mohlo prasknoutWink
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 6/11/2008
Ahoj Bulisi, sleduju tve noze uz chvilku, jsou super ! Ale ten posledni, ten je totalne skvelej.. syrovej... ukrutnej.. naprosto originalni a paradni!!! Jako nuz z Predatora, Vetřelce, Terminátora nebo podobnýho filmu... poklona.. Happy
edit : snad omluvis, kdyz si i trochu rypnu, skoda jen ze to nemas tak "cisty" jako svy pevny noze, ale mozna by ztratil sve kouzlo ;)
Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/27/2004
bulis napsal:
AV napsal:
To stím nošením v kapse myslíš jako legraci vid.Bude mít samo své pouzdro.Ten malej šroubek jak píšeš pouze přidržuje 7mm nerez kulatinu a ta dirka vedle je na ještě jeden jistící kolík také 7mm ale je fak že při zvedání nákladáku by to mohlo prasknoutWink

Tá 7mm guľatina, je nejako zapustená do príložiek, (začapovaná) alebo sa stýka len naplocho. Ak len naplocho, tak problém zo skrutkou ostáva, nielenže ju môže ohnúť, ale aj odstrihnúť...
Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/23/2007
konecne dilo co je drsne z podstaty materialu a z rozmeru, a ne jen designem a znackou...

Ackoliv asii vyrobne slozite, spousta tvaru, linii, porad je to surovy kus kovu v dobrem slova smyslu.

proti tomuhle jsou Stridery se svym tvrdackym vzhledem dobre tak leda pro metrosexualy!

jestli se podari nadimenzovat vsechno aby mel odolnost blizkou o neco subtilnejsimu pevnemu nozi, bude to naprosto skvele.

Sam jsem na SOGu znicil pri sekani stop pin, takze si problemu s tim spojenych jsem vedom a to je mi jasne ze jsem sotva nahledl pod poklicku ale jeste nic nevaril.

At se dari.
Posláno:

Štamgast
Martine děkuju za tvé postřehy.Pro mě je to také trošku méně čisté neš jak to dělám.Bohužel jak sem nuž sestavil nasucho vážil 620gr tak to bylo moc i na mě,tak sem začal redukovat ale snažil se zachovat povnost.Konečná hmotnost je zatím 480gr.To je stále dost ale jestli splní v co doufám tak to není tak hrozné přibl.váha většího pevného nože. Oscarre dorazovej čep je zapuštěn s obou stran 3.5mm,šrob pouze drží doraz v poloze jaké má bejt.Pak je tam ještě vkládací čep.Kterej třeba v případě sekání páčení atd.Projde přez obě střenky i tělo ostří takže 5 7 5.Středovej čep má také 7mm tak nakonec to drží na třech 7mm čepech,které projdou celím tělem nože.Free Man děkuju testy budou následně dělány a teprve pořádnej ceres ukáže jestli to je správná cesta děkuju za podnětné dotazy.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 5/22/2008
Ahoj bulis! Teraz som objavil Tvoje vlákno a Tvoje nože sa mi veľmi páčia. Len tak ďalej!
Nôž a zápalky, to je to jediné, čím sa líšime od opíc... (plk. Otto Wagner)
jak
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/24/2006
Jo, tak ten se mi líbí moc! Pořádnej celoocelovej zavírák, co vydrží slušnej náklad Wink . Pracuju na něčem podobným, i když ten můj není zdaleka tak brutální.
„Sebrat člověku zbraň, protože by mohl někoho zastřelit, je jako vyříznout mu jazyk, protože by mohl někoho urazit.”
Posláno:

Štamgast
Chlapi dik.Ještě sem zapoměl na foto zavřeného jak ho držim v mé dětské tlapce č.10

006.JPG.jpg

jak
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/24/2006
Pochopil jsem to správně, že se dá dodatečně zajistit zasunutím nějakého kolíku do té díry?
EDIT: Jsem slepej. Vždyť ty jsi to psal už nahoře. Každopádně spolehlivá pojistka nadevše. Takovou jsem viděl na jednom zavíráku od Extrema Ratio
„Sebrat člověku zbraň, protože by mohl někoho zastřelit, je jako vyříznout mu jazyk, protože by mohl někoho urazit.”
Posláno:

Štamgast
Proto jsem tam dal to poslední foto.Je tam ta díra co kouká ven z příložkek.Přeci jen při sekání sem se obával o pevnost pojistky a doraz .čepu ale musim to testnout.Doufám že aš doděláš svuj zav nuž tak se pochlubýš sem taky zvědavej.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/18/2007
Happy ten nůž je hnusné hovado,jde z něho až strach,věřím tomu že bude velice učiný a že majitel s ním bude spokojenWink
:mrgreen:
telefón:737101335 emil:vidomustomas@seznam.cz
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/19/2008
Ahol Bulis,tak pozerám poslednou dobou sa činíšWink
Ten otvárací je poriadný MACEKHappy
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/11/2006
Zdravím, chci se zeptat na takový ten probrus u hřbetu čepele. To je věci designu nebo to má nějaký účel?
Je to boj
Posláno:

Štamgast
Ahoj.Slouží to k otevření nože jednou rukou.Nechtěl jsem tam kolík ani zářez jakej maj malí nože.Takže vlastně je v tom i design.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 5/7/2008
půl kilovej zavírákLaugh těším se až ho ukážeš hotovejWink
Posláno:

Štamgast
Tak vrámci takzv. železné neděle.Nebo jinak zdělej vše co zbylo.Sem se pustil do kousku co mi vždy zbejvaj a něco jsem zase uplácal.Mat RWL 7mm délka ostří 9cm Celková 19cm madlo popelniční plast ,je to vlastně takovej reciklát.

010.JPG.jpg
011.JPG.jpg
017.JPG.jpg
014.JPG.jpg

Posláno:
Pokročilý
Připojený: 8/12/2007
nemůžu si pomoct, ale je to děsnej sympaťák Laugh takový malý velký krasavec
Třikrát měřím a pak si stejně skoro uříznu ruku...
Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/27/2004
bulis napsal:
Martine děkuju za tvé postřehy.Pro mě je to také trošku méně čisté neš jak to dělám.Bohužel jak sem nuž sestavil nasucho vážil 620gr tak to bylo moc i na mě,tak sem začal redukovat ale snažil se zachovat povnost.Konečná hmotnost je zatím 480gr.To je stále dost ale jestli splní v co doufám tak to není tak hrozné přibl.váha většího pevného nože. Oscarre dorazovej čep je zapuštěn s obou stran 3.5mm,šrob pouze drží doraz v poloze jaké má bejt.Pak je tam ještě vkládací čep.Kterej třeba v případě sekání páčení atd.Projde přez obě střenky i tělo ostří takže 5 7 5.Středovej čep má také 7mm tak nakonec to drží na třech 7mm čepech,které projdou celím tělem nože.Free Man děkuju testy budou následně dělány a teprve pořádnej ceres ukáže jestli to je správná cesta děkuju za podnětné dotazy.

Nuž, je to poriadny nôž... Použitie titánových príložiek by zredukovalo hmotnosť, možno i o nejakých 80-100 g. (hustota ocele 7,76 g/cm3, titan 4,2 g/cm3) Problémom je zohnať taký kus...
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum