ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Inzerce
Pomoc při výběru nože IV. Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/14/2007
Příspěvky: 2,523
dmz:To jsou ty zatracené koníčky. Mně pod slovem penetrace vytane na mysli už jen jediná věc.

Penatrace by měl být nátěr, který se vsákne a zpevní nasáklý materiál.Shocked Shocked
Nevím co to má společného s nějakým bodáním. To by mi spíš připomínalo "defloraci".Laugh Laugh

Když něčemu věnuješ dostatek času, budeš v tom MISTR. Pokud nejsi blb.
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 7/14/2005
Příspěvky: 2,317
Penetrace (latinsky penetrare) = vnikat, pronikat (vnikání, pronikání)... Razz

1. technika, technický
technická míra pro hloubku vniknutí zkušebního tělíska do zkoušeného materiálu
2. hornictví
pronikání plynů při důlních pracích v komíně nadložím plynového, ropného nebo uhelného ložiska
3. ekologie, ekologický
pronikání populace nového druhu organismu z území jeho hlavního výskytu do sousedního území v jednom směru
4. genetika, genetický
pronikavost uplatnění určitého genotypu v populaci
5. medicína
pronikání do okolních tkání, popř. orgánů (např. p. žaludečního vředu do slinivky břišní)
6. sociologie
míra proniknutí, rozšíření určitého jevu v pozorovaném souboru, např. penetrace obyvatelstva mobilními telefony

Ostatní:
Penetrace (nátěr) – ochranný nátěr pronikající do hloubky podkladu.
Penetrace (sex) – průnik penisu do vagíny.
Penetrace (ekonomie) – průnik zboží ke spotřebitelům.
Penetrace (informatika) – propustnost zabezpečení Informačních systémů před vnějším zásahem.
Penetrace (geotechnika) – metoda nepřímého zjišťování technických vlastností zemin vtlačováním nebo zarážením zkušebního tělesa určitého tvaru. Ze zjištěných hodnot odporu při zatlačování nebo z množství úderů na jednotku délky při zarážení lze usuzovat na pevnost, ulehlost a únosnost zeminy.

Jsem patriot, ale léčím se...
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 5/1/2006
Příspěvky: 1,360
Hatamoto napsal:
Zdravím
Jsem začátečník ap otřebuju poradit s výběrem. Hledám nůž pro běžné každodení použití, proto nejlíp nějaký zavírák. V cenové relaci tak do 2 000.
Svůj výběr jsem po čase zúžil na:
Spyderco Endura(celohladké ostří)
Benchmade Vex
Cold Steel Ti-lite(s rukojeti ze Zytelu a cepeli z AUS8, na ten drazsi jaksi nejsou prachy)
CRKT M16
a jeste tka bokem uvazuju o vyhazováku od Mikovu(vzhledem k cenám pro mně nepřipadá v úvahu damascénská ani prášková ocel)
A jak už to bývá na každém noži mi něco vadí a něco se mi líbí.
U Spyderca mne trochu vadí ten tvar, nemám s tím zkušenost a nedržel jsme ho v ruce, takže nevím hodně lidí u něho nadává na pojistku, ale tu pal čert. Pro u něho volí materiál čepele.(IMO)A výborná cena.
U Cold steel: vypadá hodne jak nůž který je jenom na bodání, nevím jak kvalitní je AUS8
CRKT: se mi líbí rychlost otvírání ale slyšel jsem že nemají moc dobrou čepel.
U Mikovu mi vadí material cepele.
Taky bych se chtel zeptat na čem takové nože brousit, prodejce k nim doporučuje skládací diamantové brousky. Doted sem brousil jenom svoje mikováky a kuchyňské nože na řeznické ocílce od Mikovu a na řemenu Happy. Neslo by takové nože brousit na kamech z Jataganu kombinace pískovec břidla?
Aaaa ještě poslední otázka nnezná tu někdo nějký obchod v Olomouci kde by se dali "osahat"?


Zdar, začnu od konce: o broušení nožů je zde na fóru samostatné vlákno, stačí použít fci. Hledej.
U nožů to samé Hledej,např. na Vexe je zde recenze: http://www.knife.cz/Knifecz/Recenze/tabid/56/ctl/Details/mid/383/ItemID/180/Default.aspx

A moje názory na nože: Endura- dobrý nůž, VG- 10- dobrá ocel, ale křehká, občasný problém s lámáním špičky a vůlí pojistky.
Cold Steel- na můj vkus má firma přespříliš reklamy, tak je nehodnotím.
CRKT- M-16 s čepelí z AUS-8 je na Nože-Nůž k mání, měl jsem ji a má celkem festovní liner lock , je to ale spíš taková vrahokudla než EDC.
Zkus se kouknout na Benchmade Monochrome čepel z N-690 nebo Byrd Cara-Cara s rukovětí z G-10+ čepel 440C= solidní cena 807,- Kč a nebo Victorinox a Wenger dobrá muzika za mírnou cenu atd...


Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/14/2007
Příspěvky: 2,523
Už je to tak. Cizí slova mají všechny mnoho významů, nestačí nám české výrazivo?
Třeba vbodnutí?
Pokud použijem technickou terminologii, měli bychom taky technicky popsat a sjednotit způsob zkoušky.


Když něčemu věnuješ dostatek času, budeš v tom MISTR. Pokud nejsi blb.
dmz
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 7/30/2006
Příspěvky: 1,863
Pro Ahaswera: Když jsem si přečetl Gespův příspěvek, tak nejbližší mi bude penetrace ekonomická Happy

Pro Hatamoto: CS Ti-lite je nůž na penetraci (čepel značně připomíná italské vystřelováky) Happy , takový tvar není vhodný na EDC v pravém slova smyslu. CRTK-M16 obnáší několik modelů, přičemž, myslíš-li ten největší, tak s tanto čepelí jeden vlastním - nedoporučuji, tanto čepel je na překážku v běžném používání. Endura je velice dobrý výběr, VG10 je velice dobrá nožířská ocel, v dosavadním výběru vede (Fallkniven ji používá na své pevné nože, takže, ulomil-li někdo špičku, měl špatně zpracovaný nůž (pokud ...)). Mám Spyderco Police a se špičkou jsem dělal hodně věcí (i házel do terče) - a na rozdíl od Endury, má Police špičku navíc hodně zúženou. Benchmade Monochrome má čepel 3 palcovou, ostatní měli 4 palce - tj. je to mrňous ... (Pravda, nemám rád zavírací nože pod 4 palce).
dmz
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 7/30/2006
Příspěvky: 1,863
P.S. seděli jsme dnes v hospodě, bavili se o nožích a jeden známý mi řekl, zda jsem "pro" si vyzkoušet nožíky, tak jsem byl pro. Přinesl z kuchyně starý kuchyňský nůž, čepel šla na čepel (CRKT m16 a BM42), přičemž na kuchyňském noži byly viditelné "zářezy" od obou, AUS8 na M16 neměla viditelné změny (na omak ale ano), BM42 s čepelí z 154cm neměl vůbec nic (fakt je, že to nebyla silová záležitost, jen prudší klepání). Inu - hospoda Happy
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 5/1/2006
Příspěvky: 1,360
dmz napsal:
P.S. seděli jsme dnes v hospodě, bavili se o nožích a jeden známý mi řekl, zda jsem "pro" si vyzkoušet nožíky, tak jsem byl pro. Přinesl z kuchyně starý kuchyňský nůž, čepel šla na čepel (CRKT m16 a BM42), přičemž na kuchyňském noži byly viditelné "zářezy" od obou, AUS8 na M16 neměla viditelné změny (na omak ale ano), BM42 s čepelí z 154cm neměl vůbec nic (fakt je, že to nebyla silová záležitost, jen prudší klepání). Inu - hospoda Happy


Což teprve, až si vezmeš sebou RD-7 a ,,na zkoušku"usekáš v hospodě nohy od židllí a stolů a nakonec i pípu, to bude mazec. Laugh Wink
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 5/1/2006
Příspěvky: 1,360
dmz napsal:
Endura je velice dobrý výběr, VG10 je velice dobrá nožířská ocel, v dosavadním výběru vede (Fallkniven ji používá na své pevné nože, takže, ulomil-li někdo špičku, měl špatně zpracovaný nůž (pokud ...)). Mám Spyderco Police a se špičkou jsem dělal hodně věcí (i házel do terče) - a na rozdíl od Endury, má Police špičku navíc hodně zúženou. Benchmade Monochrome má čepel 3 palcovou, ostatní měli 4 palce - tj. je to mrňous ... (Pravda, nemám rád zavírací nože pod 4 palce).


VG-10, řekl bych, bude trochu křehká. Známému otevřená Endura nechtěně upadla na podlahu a špička se urazila, reklamaci neuznali.
Obdobné neg. zkušenosti jsem neslyšel poprvé.
Shocked
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 11/12/2005
Příspěvky: 1,247
Hatamoto napsal:

Takže ať ti taky můžu zamotat hlavu svými názory.Wink

Spyderco Endura - výborný nůž, slušně dlouhý, dobrá rukojeť, vyhovuje malým i velkým rukám, plochý profil, 4-polohový klip, VG-10 dobře drží ostří, Endura má díky výbrusu o něco horší řezné vlastnosti u tvrdých materiálu v kuchyni např. zelenina, při řezu se svírá. K pojistce, částečná vůle v pojistce nože je, ale nemá žádný vliv na její pevnost a dál se nezvyšuje.

Benchmade VEX - menší nůž, s příjemnou rukojetí G-10, díky výraznému probrání na první prst je ruka dál od čepele (po delším nošení různých typů Spyderc mi to trochu vadí) díky silnějším kovovým příložkám težší než Endura, "jen" 2-polohový klip, ocel je čínský ekvivalent AUS-8, vysoký klínový výbrus s fazetkou zaručuje dobré řezné vlastnosti. Černění (šedé) zatím drží dobře, ale s tímto nožem nedělám žádné divočiny.

Cold Steel - neznám, jen z fotek

CRKT M16 - neznám přímo, mám M21, pokud je stejně zpracovaná jako M21, tak velmi pevná konstrukce, možné zvolit z více váhových kategorií (hliník, zytel), velmi dobře držící pevný klip, který však neztěžuje vytahování. Ocel AUS - 8 je kvalitní, u tohoto modelu si dát pozor na sestupnou tendenci v používání oceli původně AUS-8, pak AUS-6, teď už i AUS-4. Pokud možno vzít AUS-8.

Mikov - nemám

Všechny nože mají dobré otvírání - díra, flipper+kolíček; kolíčky dobře umístěné takže nijak nezmenšují použitelnou část nože.

Pokud jde o mě šáhnul bych asi po Spydercu, pokud bych chtěl větší nůž nebo po Benchmadu, pokud bych chtěl o něco menší. I když ve výsledku jsem (bohužel nevím kde, možná i tady) viděl porovnání délky ostří u Endury a VEXe a rozdil tam byl zanedbatelný
Edit: už jsem to našel http://www.knife.cz/Default.aspx?tabid=53&g=posts&t=2262 (2 stránka)

Co se týče broušení tak na kamenech z Jataganu to půjde určitě, tyhle nože nejsou z tak kosmických materiálů aby vyžadovaly diamantové brousky, jen ti to na kamenech zabere o něco víc času než na diamantu, ale podle toho na čem píšeš, že jsi doteď brousil, tak ti asi broušení z principu nevadí, takže si to užij.

Šťastnou ruku při výběru. Wink
jak
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 10/24/2006
Příspěvky: 970
Taky chci zavírací nůž do 2000Kč mimo jiné i na EDC a rozhodoval jsem se v podstatě mezi stejnými kousky.
Nakonec jsem si vybral automatického Mikova (střenky z buvolího rohu) a to z několika důvodů:

1) prostě se mi líbí (to je nakonec stejně nejdůležitější), navíc vypadá dle mého názoru reprezentativně.
2) nůž chci používat jen na lehké práce, takže mi horší materiál čepele nevadí. Alespoň se mi bude lehce brousit. Ale kdybych měl na RWL, či na damasteel nezlobil bych se.
3) tradiční konstrukce, kožené pouzdo na opasek místo klipu.
4) česká výroba

netvrdím, že všechny tyto body musí být pro každého výhodou, ale pro mě je tenhle nůž spíš o pocitu, než užitných vlastnostech, které sice nejsou špatné, ale v dané ceně se najdou lepší nože. Kdybych tedy vybíral čistě prakticky a na EDC, volil bych něco jiného.
„Sebrat člověku zbraň, protože by mohl někoho zastřelit, je jako vyříznout mu jazyk, protože by mohl někoho urazit.”
dmz
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 7/30/2006
Příspěvky: 1,863
Loner napsal:
dmz napsal:
Endura je velice dobrý výběr, VG10 je velice dobrá nožířská ocel, v dosavadním výběru vede (Fallkniven ji používá na své pevné nože, takže, ulomil-li někdo špičku, měl špatně zpracovaný nůž (pokud ...)). Mám Spyderco Police a se špičkou jsem dělal hodně věcí (i házel do terče) - a na rozdíl od Endury, má Police špičku navíc hodně zúženou. Benchmade Monochrome má čepel 3 palcovou, ostatní měli 4 palce - tj. je to mrňous ... (Pravda, nemám rád zavírací nože pod 4 palce).


VG-10, řekl bych, bude trochu křehká. Známému otevřená Endura nechtěně upadla na podlahu a špička se urazila, reklamaci neuznali.
Obdobné neg. zkušenosti jsem neslyšel poprvé.
Shocked


Předpokládám, že neuspěl s reklamací v ČR, kde je neuznávání reklamací téměř národním sportem. Doporučuji napsat na fórum Spyderco, tam mu bude řečeno, že dostal kousek, kde byla čepel překalena, za úvahu by stálo zjistit, kolik HRC čepel má (nejlépe hned kousek za zlomem). Též zde proběhl dotaz, zda je normální u Spyderca Manix ohýbání špičky při otevírání vlašského ořechu (tedy opačný problém). Sypderco se ke svým zákazníků chová velice dobře, což ale očividně neplatí pro leckteré prodejce. Navíc si je potřeba uvědomit, že čím víc nožů jedné značky je mezi lidmi, tím víc se narazí na problém (je to jen statistika)

Nůž by šlo, po domluvě, poslat do USA, ale je to trochu "pakárna".

Pro Jak: u Mikovu bych doporučil stavebnici a místo dýkovité čepele si vybrat bowie, přičemž s tímto zde poradí povolanější.
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 7/22/2007
Příspěvky: 1,584
dmz napsal:
Předpokládám, že neuspěl s reklamací v ČR, kde je neuznávání reklamací téměř národním sportem.
Nůž by šlo, po domluvě, poslat do USA, ale je to trochu "pakárna".


Souhlas. U SOG Flash II se mi ulomil klip. Zkoušel jsem reklamovat, případně koupit nový klip u tuzemského dodavatele, od kterého jsem nůž měl. Táhlo se to měsíce.
Napsal jsem přímo na reklamace SOGu, poslal jim i fotku a obratem mi poslali zdarma dva!!! náhradní klipy.

Takže v USA se reklamace řeší úplně jinak než u nás, kde je zákazník považován za nutné zlo (neplatí to všude).
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 10/24/2006
Příspěvky: 2,499
Stejná zkušenost - u Gerbera se zlomil šroub, co se na něm otáčí ostří, u nás onanie na 6 týdnů - nakonec přes ČOI mi vrátili prachy. Stejný problém u stejného typu nože byl vyřešen tak, že z USA přišly šrouby zdarma.. Jo - ještě argumentace prodejců typu "uživatel nemá nůž co rozebírat" mě tenkrát velmi dojala, ještě že nenapsali "uživatel nemá nůž co používat", jelita...
Veslař se může třeba udřít - je-li kormidelníkem blb, loď stejně popluje špatným směrem.
Svobodu, spravedlnost nebo meč!!!
jak
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 10/24/2006
Příspěvky: 970
U stavebnice od Mikova se bojím, že bych se těžce vypořádával s nýty. Navíc buvolí roh je prý křehký, takže nevím, jak by moje neodborné sklepnutí snesl. Všechno ostatní by pro mně nebyl problém. Jaké s těmi nýty máte zkušenosti?
Tvar čepele: bowie praktičtější, ale mně se na tom noži líbí dýková čepel, zvažuji ještě tvz "damaškový" výbrus.
„Sebrat člověku zbraň, protože by mohl někoho zastřelit, je jako vyříznout mu jazyk, protože by mohl někoho urazit.”
dmz
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 7/30/2006
Příspěvky: 1,863
Výhod u stavebnice je hned několik:

1. Seznámíš se s lidmi Happy (při mé šikovnosti by byla návštěva někoho, kdo to umí snýtovat přímo nezbytná)
2. Vybíráš z více možností
3. Díky tomu ti nůž bude mnohem bližší, než když ho člověk koupí v krámě jako housku.
Posláno:

Začátečník
Skupiny: Člen
Připojený: 8/13/2007
Příspěvky: 41
To Loner: Díky. No CS má reklamy opravdu hodně, a cetl sem zde probírání jejich testů. Ty co sem videl na you tube mne celkem zaujali.To ze je CRKT vrahokudla mi nai nevadí. U monocrome mi vadí právě délak čepele(ikdyz opravdu to není o moc) Na Byrdy se jeste mrknu ale moc mi nesedí, navíc sou čínské nebo odkud(ikdyz license) No kdo vi odkud je Endura.
Ikdyz vím ze má victorinox noze ktere mají "díru" pro rychlé vytasení, furt to není ono chci aby mel ten nůž jakž takž i obranou funkci:) A jedno spyderco mnel na fotkách typek ze spanelske skoly boje s nozem ale endura to si nebyla, kdyby byli prachy tka si koupim parmilitary. Diky
"Měj svoji ruku vždy volnou pro uchopení nože"
Posláno:

Začátečník
Skupiny: Člen
Připojený: 8/13/2007
Příspěvky: 41
To dmz: Dík.jo jo vypadá jak stiletto ci jak se tomu nadává. Líbí se mi na nim ta symetrie, mám rád symetrické nože(nejenom teda) třeba taková dýká commandos(nevzpomenu si na méno tooh pána mám od něj i příručku) tak to je pro mně ideální zbraň:) ALe ve videu CS s ním rezali do desky celke tvrde(spis demonstrace pevnosti noze) ale to byla asi kvalitnejsi verze. Ac by se mohlo podel mého nicku zdát, tak tanto na takovémhle noži nechcu, líbí se mi tenhle http://www.noze-nuz.com/crkt/CRM16-01Kt.php. Né že by mně japonsko nebralo, ale tanto spicka patri k tantu nozi. A co sem tka videl tak obvykle bývá na orig. celkem protáhlejší a špičatější než u dnešních tanto. Ty mi spíš připomínají zkrácenou katanu.
No monochrome nechcu pro jeho kratkost. Na ocel VG-10 sem prisel tkay od CS kdyz sem videl co dkoáže takove LAredo Bowie...sekání masa i s páteři bodání a vyrypovani spickou proto sem myslel ze to bude hodne pevne, ale tka je pravda ze laredo stoji 10K a je to poradnej macek. BTW sice asi vím co to je ale co je presne EDC? chci nůž i na případnou obranu(ne ze by mne nekdo ohrozoval a ne ze bych byl nejka zhavej do toho takhle pouzivat.
"Měj svoji ruku vždy volnou pro uchopení nože"
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 5/1/2006
Příspěvky: 1,360
EDC-every day carry- nošení každý den (nůž na každodenní použití)
Jestli ten ,,týpek"Wink byl ze Sitra achra http://www.gunting.cz/ , tak by to mělo být Spyderco Police a na obranu Ti stačí kterýkoliv nůž, i když nejvhodnější je rychle se zdekovat- zdrhnout, pokud je to možné Wink
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 5/22/2007
Příspěvky: 3,283
Hatamoto napsal:
... BTW sice asi vím co to je ale co je presne EDC?


Every Day Carry = na kazdodenne nosenie (moj volny preklad)
spytal som sa "pro forma" sudruha gúgla a prva odpoved bola www.edcknives.com Happy
co sa obrany nozom tyka ... pri tejto zbrani su ucinne hlavne utocne techniky ako rezy body seky obranne techniky ako bloky paky a podobne si s beznym zatvaracim nozom neviem celkom dobre predstavit (bez poriadneho vycviku skoro vobec) podla mna tyc s cca 50-100 cm dlzkou alebo jej podobny predmet je na beznu sebeobranu podstatne vhodnejsi hlavne z hladiska kratkeho vycviku a po pouziti aj podstatne mensieho rizika problemov pred sudom
predpokladam ze pocitas hlavne s odstrasujucim efektom vytasenia noza ale to je pri zaviraku
velmi mylny predpoklad okrem toho sa asi tazko kazdy den dostavas do situacie kedy sa potrebujes fyzicky aktivne a hlavne agresivne branit pre to ti aj ostatni vyssie odporucili noze ktore zvladnu bez problemov situacie ktore sa beznemu cloveku mozu stat dennodenne a ich median vyskytu v beznom zivote je minimalne 10x rocne
p.s. moje osobne odporucanie na zavirak ktory nema mega rozmery ale vzbudi respekt je CRKT Crawford Kasper Folder ten vacsi model no na EDC uz to nie je ziadne tintitko
http://www.noze-nuz.com/crkt/cr6773t.php ma cez 200g hmotnost ak sa ti zapaci tak hladaj bud klasiku v AUS 6 s plastovymi "strenkami" ta sa ti do 2000 Kc musi zmestit alebo potom
lepsiu verziu ale s alu "strenkami" cepel je z AUS 8 obe verzie sa uz nevyrabaju teraz su v ponuke uz len verzie s cepelou z ocele 420J co nie je ziadne delo ale rezat to reze
mno a poslednou moznostou je navstivit web www.crawfordknives.com ale tam su ceny "trosku" inde ako 2000Kc Wink

edit:este ma napadlo ak chces zavirak s velmi agresivnym dizajnom mohutny alebo inak napisane brutalny tak skus zaviraky od LINTON CUTLERY ale vopred upozornujem ze to su uz KUSY (hmotnost 300g a viac) ak si dobre pamatam tak ich mal kedysi tak minimalne rok dva dozadu v ponuke web www.trapper.cz ale mozno sa mylim alebo ma uz zacina chytat skleroza Laugh
edit2:loner ma predbehol co sa EDC tyka Razz
"There are three kinds of lies: lies, damned lies, and statistics."
Posláno:

Začátečník
Skupiny: Člen
Připojený: 8/13/2007
Příspěvky: 41
To mr.kano:Dík No asi si vemu tu Enduru jen je to takovej nezvyklej tvar(spyderco no) Ale asi se mi začíná čím dál tím víc líbit. : -) Hm ale ta rezivost...neni to nijak fatalni? Ten Benchmade vypadá solidně, ale trochu mi vadí že je z číny(ale co bcyh hctěl, že) Černění mi na nožích trochu vadí, nevidím jeho praktický učel, možnost že se s nožem budu plížit a nebudu chtět dělat prasátka je mizivá, obvzlášť s takovým párátkem. A jako ochrnaa před rzí... o nože se snažím starat co nejlíp takž je mi to spíš na obtíž, ikdyž ten BM to má prý kryté titanem a to by mohlo něco vydržet.
No právě šťastnou ruku, proto si chcu noze nejdriv osahat, a to bude potiz ikdyz v jendom obchode CS meli takb y tam mohli mit i zbytek. Je to sice v nakupnim centru a drahy az hruza ale objednavat budu na netu.(ikdyz je mi to trochu blby tma vybirat nuz a pak jim rict nashle a nekoupit ani prd) Jeste sem premyslel nad tim ze misto na noze-nuz.com to koupim na highlife.cz protoze na higlife tvrdi ze kdyz jim ukazu ceskej obchod kde mají ceny nižší než oni, že mi daji tu jejich cenu a navrch 10% slevu :D Tak proc to nezkusit, kdyz s tím machrujou.D
"Měj svoji ruku vždy volnou pro uchopení nože"
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete editovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete vytvořit anketu v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v průzkumech v tomto fóru.

RSS - hlavní fórum : RSS

  
Reklama
Terms Of Use | Privacy Statement | Copyright 2006 by Milan Pokorný | Vaše připomínky pište na support@knife.cz Powered by Progris