ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Inzerce
Pomoc při výběru nože IV. Možnosti
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 5/1/2006
dmz napsal:

Předpokládám, že neuspěl s reklamací v ČR, kde je neuznávání reklamací téměř národním sportem. Doporučuji napsat na fórum Spyderco, tam mu bude řečeno, že dostal kousek, kde byla čepel překalena, za úvahu by stálo zjistit, kolik HRC čepel má (nejlépe hned kousek za zlomem). Též zde proběhl dotaz, zda je normální u Spyderca Manix ohýbání špičky při otevírání vlašského ořechu (tedy opačný problém). Sypderco se ke svým zákazníků chová velice dobře, což ale očividně neplatí pro leckteré prodejce. Navíc si je potřeba uvědomit, že čím víc nožů jedné značky je mezi lidmi, tím víc se narazí na problém (je to jen statistika)

Dík za info o možnosti řešení, třeba to kolega využije. Happy
Posláno:

Začátečník
Připojený: 8/13/2007
Križo: No tkay sem si to mohl najit pravda :) ale uz sem se rovnou zeptal tu. Ano problematika legislativy v pripade boje s nozem je hrozná. Teleskopickej obušek zlatá věc, mno. Jenomže mně se holt libí nože. Já to chápu nemůžu chtím všechno, navíc v dané cenové kategorii. Chtít malý nůž na každodení nošení a chtít po něm aby byl snadno použitelný v boji je zrejmne utopie. Stejne ikdyz jsem se to snaizl trénovat(podle te knizky pro vojáky z druhé světové války) tak bych stejne 1000x radši z každé podobné situace vycouval uplně jinak. ALe na bratrovu kmarádku vytáhli nůž, no a ona udělala to že ho vytáhla taky. No a frajer si to rychle rozmyslel, a myslím že taky netahala kukri po kapsách:) A o jejím výcviku silne pochybuju. Pravda na holku zajimavá reakce.
"Měj svoji ruku vždy volnou pro uchopení nože"
dmz
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/30/2006
V boji s nožem jsou důležité 2 věci. "Um" a právníci. Já mám alespoň právníky Happy
Posláno:

Začátečník
Loner napsal:
EDC-every day carry- nošení každý den (nůž na každodenní použití)
Jestli ten ,,týpek"Wink byl ze Sitra achra http://www.gunting.cz/ , tak by to mělo být Spyderco Police a na obranu Ti stačí kterýkoliv nůž, i když nejvhodnější je rychle se zdekovat- zdrhnout, pokud je to možné Wink

Jo predbehli jste mně bracha mne brzdi net:) Presne tohle jsem myslel. Strasne se mi ten styl líbí i jako sport. Jo jak uz jsem rikal i na jinem foru, presne tka bych to resil, bojovat s nozem je pekne nechutná záležitost, a ještě typo tahovačky po soudech nehctel bych to zažít. Ale tenhle styl se holt musí umět já sem doma pokoušel trénovat jenom ty základy co mne naucili ty vojenské (ci polovojenské) přírucky. Jak držet nůž, jak mít nohy a tak a aby mi to preslo do krve. Jeden uhybnej krok a to je asi tka všecko. Což je základ kterje se sice může hodit ale stejne.
A navíc se tu klade důraz na co nejrychlejší zabití nepřítele, žadne řezání do prstů vsecko rovnou na krk a na tepny. Ale jak kdosi rikal pri ozbrojenem konfliktu kdyz jsou 2 strany v rovnovaze (nuz-nuz, strelna - strelna) tak je protivnika lepsi zabit, ono u soudu je pak jen jedna strana. Ale to sme nekde jinde sma si uvedomuju ze teorie je od praxe jinde a nez neco resit zbrani vzdycky je to lepsi resit jinak.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/22/2005
to není možný, už je to tu zaseAngry Sad
Už nebudu nic dokazovat ani srovnávat: mým úkolem je tvořit.....
- William Blake
Posláno:
Štamgast
Hatamoto napsal:
Križo: No tkay sem si to mohl najit pravda :) ale uz sem se rovnou zeptal tu. Ano problematika legislativy v pripade boje s nozem je hrozná. Teleskopickej obušek zlatá věc, mno. Jenomže mně se holt libí nože. Já to chápu nemůžu chtím všechno, navíc v dané cenové kategorii. Chtít malý nůž na každodení nošení a chtít po něm aby byl snadno použitelný v boji je zrejmne utopie. Stejne ikdyz jsem se to snaizl trénovat(podle te knizky pro vojáky z druhé světové války) tak bych stejne 1000x radši z každé podobné situace vycouval uplně jinak. ALe na bratrovu kmarádku vytáhli nůž, no a ona udělala to že ho vytáhla taky. No a frajer si to rychle rozmyslel, a myslím že taky netahala kukri po kapsách:) A o jejím výcviku silne pochybuju. Pravda na holku zajimavá reakce.

Příručka jak zabíjet nožem protivníky ve válce bude v praxi pouliční sebeobrany nejspíš rychlou vstupenkou do krimu a na hóódně dlouho.Shocked Na délce čepele u nože na obranu fakt nezáleží.Pro představu účinnosti krátké čepele, bych doporučil malý testík: zkus parkrát rychle říznout obyč. středně ostrým zavírákem (třeba Mikovem) do kusu syrového masa, až ho budeš v kuchyni krájet a uděláš si cca. představu,o rozsahu zranění , pokud by jsi řízl člověka např. do předloktí, stehna, krku nebo obličeje(tvář, oko) atd., případné zkoušení na sobě bych nedoporučoval, ale pokud ses někdy pořádně říznul, nebo bodnul nožem, tak víš o čem je řeč.
dmz
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/30/2006
želva napsal:

Fajn, tepny a šlachy patří na jiné vlákno, ale což. Je řada cest jak přijít k novému koníčku a tohle je jeden z nich. Za čas může jak odeznít tak se prohloubit. "Keyboard warrior" je přechodná fáze a rozčilování škodí zdraví Happy
Posláno:

Začátečník
Za OT se omlouvám. Ujištuju vás že opravdu bojové využití mně nečeká a co sem psal to sem psal jen co sem četl. A beru to tak že někdy se může hodit cokoliv, to že to někdy nikdy nenastane je jedno. Nuž chci proto ze nikdy clovek neví kdy se hodí.
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Moderátor
Připojený: 12/20/2005
dmz: keyboard warrior Laugh pěkně... na druhou stranu - podle rčení o nešikovném masu ,které musí pryč.. proč by to nemohlo platit i na celé osoby..

z vlastní zkušenosti můžu teoreticky říct, že pokud by mě někdo napadl, snažil bych se o to vybruslit z toho bez jakéhokoliv úrazu na obou stranách. Pokud by se to nedalo, použil bych lehčí techniky k odvrácení útoku.
Jakmile by ale dotyčný vytáhl nůž, automaticky bych vynechal lehčí techniky a přinejlepším by to skončilo zlomenou hnátou nebo kudlou ve stehně..
Kecy o tepnách a krku jsou nanic, je dost lidí, kteří by se poblili už jen z toho, že by tu ránu co nechtě udělali, uviděli.. a nemusí být ani přes ksicht.. čučí asi moc na kriminálku s červeně prosakující košilí zapůjčené z reklamy na persil Happy

Tak jak tak, pokud ssebou někdo chce tahat bowiák, přejme mu to.. šak on si na to přijde sám, ať už s jizvama či bez nich.. nemá smysl radit někomu, kdo není na radu dostatečně vyzrálý.. Wink
Posláno:

Štamgast
tak jinak..už jste dali někomu úmyslně takovou pěstí do držky až se mu rozmáz frňák po ksichtě? a pokračovali jste dál až se přestal úplně hejbat? chytali jste volně vzduchem poletující popelníky nebo půllitry? sundalo vás někdy 5 a víc frajerů najednou? pokud ne, zdržte se komentářů o boji s nožem či sebeobraně protože hovno víte...Angry Sad
- William Blake
Posláno:
Štamgast
dmz napsal:
želva napsal:

Fajn, tepny a šlachy patří na jiné vlákno, ale což. Je řada cest jak přijít k novému koníčku a tohle je jeden z nich. Za čas může jak odeznít tak se prohloubit. "Keyboard warrior" je přechodná fáze a rozčilování škodí zdraví Happy

Máš recht, teď mám vyhlídnutej jeden nůž a osobně u nožů řeším hlavně řezivost při krájení potravin, držení ostří, zpracování nože, cenu a jak mě sedne do ruky, prostě takovýhle přízemní věci.
No, ale když se nový kolega zeptá, tak proč neodpovědět.Wink
Největší boje s nožema prožívám na nože-nůž, nebo na Highlifu a E-bay, ale většinou to s těma ostrejma potvorama prohraju a nakonec si nějakej musím koupit.
Jak říká jeden známej: Nožů není, nikdy, dost. Laugh Laugh Laugh Wink
Posláno:
Štamgast
želva napsal:
tak jinak..už jste dali někomu úmyslně takovou pěstí do držky až se mu rozmáz frňák po ksichtě? a pokračovali jste dál až se přestal úplně hejbat? chytali jste volně vzduchem poletující popelníky nebo půllitry? sundalo vás někdy 5 a víc frajerů najednou? pokud ne, zdržte se komentářů o boji s nožem či sebeobraně protože hovno víte...Angry Sad

Pro sichr jsem si zapamatoval Tvoji fotku co máš v avataru a na ulici se Ti radši zdaleka vyhnu. Shocked Wink
Posláno:

Štamgast
štvou mě ty kydy o rádoby boji s nožem a rádoby sebeobraně..kdo se v životě dostal na úroveň štvanýho zvířete zatlačenýho do kouta,ví že to jsou jen žvásty ..všechny ty dohady jsou o ničem...Sad
- William Blake
Posláno:
Štamgast
želva napsal:
štvou mě ty kydy o rádoby boji s nožem a rádoby sebeobraně..kdo se v životě dostal na úroveň štvanýho zvířete zatlačenýho do kouta,ví že to jsou jen žvásty ..všechny ty dohady jsou o ničem...Sad

Vím na co narážíš ve svých posledních příspěvcích, a chápu Tvé znechucení. Příspěvky o teoretickém boji nožem se opakují, ale lepší je podle mě nově příchozímu členovi naznačit , že jeho představy jsou ,,mírně" mimo realitu , než ho nechat prožít zklamání z blbě vybraného nože....

Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/22/2007
želva napsal:

Všem bych doporučil přečíst si knížku od Radka Pokory: Nůž - nejlepší přítel v boji o život
Píše tam velmi realisticky a velmi otevřeně a není to žádný návod "jak se stát superrambem za 2 dny".
Můžu ji sem dát v PDF (pokud to nebude proti zájmu autora a fóra - na Vltavě už je nedostupná).

Teď se koukám na internet a vidím, že napsal i další: Nůž ve rvačce a pouličním boji (knížka je česky, to je popis z sk serveru):
Quote:
Kniha bola napísaná za účelom, aby poskytla obyčajným ľudom bez skúseností s bitkou a pouličným bojom základnú predstavu ako sa vyhnúť násilným situáciám a ako zvíťaziť, pokiaľ nie je možné sa im vyhnúť. Dozviete sa princípy, ktorými by ste sa mali riadiť, a dostane sa vám varovania pred chybami, ktoré by ste mohli urobiť. Všetko čo sa v knihe dočítate, je bez výnimky získané z priamych skúseností autora, zo skúseností jeho priateľov a známych, alebo od ostrieľaných praktikov.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/14/2005
Samurai napsal:
...na druhou stranu - podle rčení o nešikovném masu, které musí pryč... proč by to nemohlo platit i na celé osoby...

To je fakt - lidí je dost (spíš až moc, takže jakákoliv redukce se vlastně celkem hodí)...
Jsem patriot, ale léčím se...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/22/2007
Narazil jsem na jeden slušný článek na serveru SpecNaz.cz, kde se o použití nože píše. Myslím, že stojí za přečtení.
Posláno:

Začátečník
Loner:Jo to určitě. Mluvil sem o obrane nuz na nuz, takze by to mohlo(opravdu jen mohlo byt klasifikovano jako sebeobrana)Ale každopádně už to tady opakuju po X milionté. NEJSEM MAGOR CO SI MYSLÍ ŽE BUD NĚKOHO NOŽEM ZABÍJET NEBO I JEN ZRAŇOVAT!!! Líbí se mi španělská škola. Někomu se líbí karate, někomu se líbí iaido(mě taky) a klidně se ho zeptejte proč je výhodnější v pozdějších fázích trénovat s ostrou a co nejvíc reálnou katanou. Ten člověk to ale nedělá proto, že by chtěl někoho zabíjet nebo byl nějakej magor. Nebo si snad myslíte, že kdybych byl takovej magor že bych se poohlížel po nožích toho typu co jsem vyjmenoval? To bych si rovnou koupil koršuna, ale k čemu? Mně nezajímá že propíchne kevlarovou vestu a že mně třeba udrží a to že díky těm zubům dělá nechutná zranění. Proč? Protože to nepotřebuju. Nevyužil bych větší nůž protože nejsem táborník, airsofťák, velké kusy masa které bych musel sekat přes páteř nezpracovávám. toho
A nevím proč by se kdokoliv mněl mazlit s někým kdo mu usiluje o život. Takoví lidé si zasluhují to samé o co se pokouší.
To že bych to třeba nedokázal je jiná věc.
P.S.: Párkrát sem se říznul, bodnul teda ne protože to nějak nevyužívám. Od jednoho říznutí mám jede prst trosku seriznutej dosud, ale to se mi podarilo na el krajeci. (ono tkay blebje napad kraje na nem porek, po 4 porcich uz sem mel tolik slz v ocich ze jsem ani nevidel no a uz to byloLaugh sikulka ze?)
Takze chapu jak to myslis.
jak
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/24/2006
honza36 napsal:
Všem bych doporučil přečíst si knížku od Radka Pokory: Nůž - nejlepší přítel v boji o život
Píše tam velmi realisticky a velmi otevřeně a není to žádný návod "jak se stát superrambem za 2 dny".
Můžu ji sem dát v PDF (pokud to nebude proti zájmu autora a fóra - na Vltavě už je nedostupná).

Mám přečtené obě knihy od pana Pokory a jednou za čas se k nim vždy vracím. I když si myslím, že informace v nic uvedené jsou pravdivé a snad mohou být i užitečné, tak nějak si ale nedovedu představit, že bych si ve stresové situaci vybavil a poté hlavně efektivně použil složitější techniky. Kdepak, od doby, co nosím do "nebezpečnějších" (nebo si alespoň myslím že by mohla být nebezpečnější) míst a večer teleskopický obušek, tak bych na nůž ani nepomyslel. Praštit někoho "instantním klackem" bych snad zvládl a snad by to stačilo k tomu abych stihl utéct. Než jsme ale došel k tomuto to postoji, trvalo mi to asi 2 roky a jsem rád, že mě do té doby nikdo nenapadl, protože by z toho (i díky mně) mohl být průser jako vrata.
To už jsme ale zase pěkně daleko od tématu...
Jisté doby jsem si na nožích začal všímat jiných věcí, než "jak moc je taktický, či jestli mě zavírací nůž zapíchnutý mezi cihly udrží" protože tohle v životě potřebovat nebudu. I proto jsem kvůli dobrému pocitu z nože ochotný obětovat něco kvality materiálu čepele. Viz moje zatím nerealizovaná volba: mikov automat.

„Sebrat člověku zbraň, protože by mohl někoho zastřelit, je jako vyříznout mu jazyk, protože by mohl někoho urazit.”
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/30/2005
jak napsal:

Mám přečtené obě knihy od pana Pokory a jednou za čas se k nim vždy vracím. I když si myslím, že informace v nic uvedené jsou pravdivé a snad mohou být i užitečné, tak nějak si ale nedovedu představit, že bych si ve stresové situaci vybavil a poté hlavně efektivně použil složitější techniky....

No a to je to celý jádro pudla, vyřadit v kritické situaci vědomou mysl a emoce a nechat tělo a podvědomí dělat, co umí. A to ještě nikdy nikdo nevyčetl z knížek. Což samozřejmě neznamená, že podobné knížky nemají smysl, naopak, zrovna Pokora podle mě dobře ví, o čem píše. Ale je to jen pomůcka k daleko komplexnějšímu výcviku.
"Židovský stát vznikl v zásadě na účet Arabů. ...Palestina už neexistuje. Konec. Měl bych říct, že je mi to líto, ale líto mi to není." Moše Dajan
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum