ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Article Details
Finanční sbírka - podpořte Knife
31.3.2010, Milan

...vzhledem k neustále se navyšující finanční náročnosti provozu tohoto serveru vyhlašujeme finanční sbírku. Z výtěžku bude zakoupen nový server a část výtěžku bude použita na pokrýtí výdajů na hosting a přenesená data...


Aktuální vybraná částka k 16.6.2010 je 94.108,- Kč


Přátelé, kamarádi,

jak jsme tedy nakonec dopadli?

Dohromady jste na Knife přispěli částkou 94.108 Kč. Všem, kteří se podíleli patří náš velký dík - jsem opravdu hrdý na to, že jsem členem této komunity!

Jak již avizoval Xaxa, server je již koupený
(dvousocketovy supermicro s jednim procesorem Intel Xeon E5620, 12 GB RAM, 2 x 146 GB SAS 15k RPM HDD v RAID 1, 2 x 500 GB SATA 7,2k RPM HDD v RAID 1)

nyní řešíme jeho umístění (serverhosting / serverhousing) u některého z poskytovatelů a poté již můžeme Knife rozjet na novém železe...

Ještě jednou díky všem

Milan 

Vážení čtenáři a uživatelé Knifu,

vzhledem k neustále se navyšující finanční náročnosti provozu tohoto serveru vyhlašujeme finanční sbírku. Z výtěžku bude zakoupen nový server a část výtěžku bude použita na pokrýtí výdajů na hosting a přenesená data. O sbírce se již v  kuloárech několikrát mluvilo, takže to snad není až takové překvapení...

V současné době máme pronajatý server, který nemá dostatečný výkon, což způsobuje výpadky, pomalé odezvy serveru a v neposlední řadě velmi komplikuje údržbu serveru. Za poslední rok se počet stránek jež knife.cz zobrazuje téměř zdvojnásobil a možná si někteří vzpomenete, že již jednou jsme narazili na výkonostní bariéru. Tehdy se ji podařilo vyřešit optimalizacemi softwaru, čímž se ale prostor v tomto směru vyčerpal, při příštím nárazu, už by rychlé řešení nebylo k dispozici.

Co se koupí?
HW bude zvolen dle financí jež se sejdou, optimální by bylo koupit dvou až čtyř jádrový stroj, min. 4GB RAM, dva rychlé disky v RAIDu, a jeden normalni disk.

Co to přinese uživateli?
Přínosem bude zrychlení odezvy serveru a v krátké době po zprovoznění je v plánu nasazení nové funkčnosti, jež do vyhledávacího katalogu serveru začne zařazovat i veškeré příspěvky z fóra ... budete tedy moci vyhledávat fulltextově nad kompletně celým obsahem serveru (diskuzní příspěvky i bez diakritiky). Software je z 95% připraven, ale aktuálně je nenasaditelný, jelikož by jeho využívání provoz serveru s velkou pravděpodobností zcela zastavilo.

Informace o vybrané částce budou průběžně zveřejňovány v záhlaví tohoto článku.

Jak můžete přispět:

- Převodem na účet - převodem částky na účet č. 2396313001/5500, prosím, použijte variabilní symbol 333 pro lepší přehlednost příchozích plateb, do poznámky můžete uvést svoji přezdívku.
Číslo účtu pro dárce ze SR je 2900064658/8330 (při odeslání z banky v SR, budete platit poplatky jako při vnitrostátním platebním styku). Variabilní symbol a poznámku zadejte prosím stejně jako u účtu pro ČR.

- Platbou přes PayPal - (vzhledem k vysokým transakčním nákladům, volte prosím tuto možnost jen pokud nemůžete dar poslat přímo na účet), adresa pro zaslání daru pokorny@knife.cz

- Osobně na Pražské výstavě nožů 11.4.2010 - na stole Milana Pokorného bude prasátko na dary

-
Kupte si reklamu - Server můžete podpořit i koupí reklamy, ostatně reklama je zatím jediný zdroj příjmů celého Knifu... – zde naleznete ceník reklamy ke staženíPředem děkujeme za Vaše příspěvky!
realizační tým Knife.cz


  
Podmínky používání | Prohlášení o soukromí | Copyright 2006 by Milan Pokorný | Vaše připomínky pište na support@knife.cz Powered by Progris