ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Article Details
SOG - Pentagon Elite 14
21.3.2001, Milan
Nůž je poměrně atraktivní již na první pohled a velice dobře se drží v ruce, výhoda je možné přehození spony na opačnou stranu např.pro leváka. Za pochvalu také stojí precizní zpracování a ...

Nůž je poměrně atraktivní již na první pohled a velice dobře se drží v ruce, výhoda je možné přehození spony na opačnou stranu např.pro leváka. Za pochvalu také stojí precizní zpracování a použitý materiál, nůž je také možno rozebrat například při čistění.

Dále za velké plus považuji bezchybné otevírání nože, které funguje velice hladce a rychle aniž by se ostří samo otevíralo v kapse nebo podobně.
Naopak za velice nešťastné považuji použití pojistky Linerlock, která se po čase oběhala cca. za 1 rok a nůž při otevření měl menší vůli, což u nože této cenové kategorie byl dost zásadní nedostatek !!, ale pokud mám dobré informace tak výrobce dodává na trh v této době nůž s novou pojistkou, která snad tento nedostatek vyřeší !

Dále je také jako mínus možno brát nápis na noži " Pentagon Elite " který se po několika řezech nebo čištění jednoduše postupně ošoupe a ostří vypadá jako ušmudlané.

Jinak se mi tento nůž od SOGu zdál ideální pro denní nošení jak pro možnou sebeobranu tak pro různé pracovní řezání nebo prostě jenom výlet do přírody.

Autor: Josef Soukup - js.rpji@seznam.cz

SOG - Pentagon Elite 14

Jméno Pentagon Elite 14 
Výrobce SOG 
Druh nože Zavírací 
Druh výroby Strojová 
Materiál čepele AUS 8A 
Materiál rukojeti Zytel 
Materiál záštity  
Materiál ostatní  
Cena (Kč) 2000 
Délka celková (mm) 218 
Délka čepele (mm) 100 
Délka zavřený (mm) 120 
Typ pojistky Arc-lock 
Otvírání Libovolnou 

  
Podmínky používání | Prohlášení o soukromí | Copyright 2006 by Milan Pokorný | Vaše připomínky pište na support@knife.cz Powered by Progris