ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Neznáte tenhle nůž? - III. Možnosti
Posláno:
Začátečník
Skupiny: Člen
Připojený: 8/2/2020
Cena se vyšplhala, nechal jsem se trochu unést, nečekal jsem při příhozu maximální částky, že o něj bude takový zájem a cena tak vyroste, ani nevím jestli to takovou cenu má, ale moc se mi líbil a mám slabost pro staré nože, moc jsem ho chtěl. Žena žije v tom že stál 400,- a to už brblala, asi by mě zabila, sakra doufám že si to nepřečte
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/9/2002
shadow750: Chtěl jsi ho? Chtěl. Máš na něj? Máš. Máš z něj radost? Máš.
Tak se nenech otrávit kecama. Nemusíš nikomu nic vysvětlovat.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 1/20/2020
Přesně tak, jak píše Surge, tady jde o víc, než o peníze. Sám jsem také koupil nože proto, že jsem je prostě chtěl a nebyly zrovna nejlevnější. Sbírej kudly pro radost, tak jako spousta z nás.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 1/8/2020
Omlouvám se za nevhodnou poznámku.
Posláno:
Začátečník
Jasně, dělám to pro radost a každá sranda něco stojí, není to o penězích, je to srdeční záležitost. Dneska jsem koupil starý krásný nůž za 80,- kč a mám s něho taky velkou radost
Posláno:
Začátečník
Dobrý den, dovolil bych si vás znova otravovat
Koupil jsem zase pár nožů
Tady ten je Daniel Peréz solingen, dodnes firma vyrábí nůžky
Nůž by měl mít střenky ze stříbra, nevíte jak bych to zjistil? Jestli je to stříbro asi bych ho neměl nijak čistit že?
Má zajímavé otevírání, těmi kroužky se želízka otevírají

shadow750 vložil tyto přílohy:
20200910_134624.jpg.jpg
20200910_134637.jpg.jpg
20200910_134653.jpg.jpg
20200910_134758.jpg.jpg

Posláno:
Začátečník
U tohohle nože si nejsem jistý zda-li je to stříbro, ale vypadá to tak, co myslíte? Stáří předpokládám první republika?
Výrobce je G. FELIX GLORIAWERK SOLINGEN, Firma dodnes funguje

20200910_134418.jpg.jpg
20200910_134427.jpg.jpg
20200910_134558.jpg.jpg

Posláno:
Začátečník
A tenhle by mohl být Ruské výroby, vůbec nevím co je to za výrobce, ale je krásný, nemohl jsem odolat

20200910_134826.jpg.jpg
20200910_134840.jpg.jpg

Posláno:
Začátečník
Ještě pár nožů mám, kde si nejsem jistý původem, ale to bych to vlákno zahltil, tak snad zas jindy.
Opět vám děkuji za váš čas a vaše postřehy
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/9/2002
shadow750: Nože moc pěkný: Střenky asi stříbro nebudou (měly by punc a tyhle typy nožů se ze stříbra nedělaly), bude to spíš alpaka. Zkoušku Ti udělá každý zlatník, nebo na to existuje testační roztok, ale musela by se střenka oškrábnout, aby se vyloučilo postříbření.
Ten poslední je sovětský, výrobce je Павловский завод складных ножей (Pavlovský závod na výrobu zavíracích nožů), později jménem "Сувенир" (Suvenýr), Nižněgorodská oblast, město Pavlovo. Vyráběl cca v 50. - 60. letech minulého století. Ta Tvoje značka je ta pozdější - písmeno S a v něm P (azbukou), tedy Suvenýr Pavlovo.

Surg vložil tyto přílohy:
Pavlovo.jpg

Posláno:
Začátečník
Děkuji SURGu, věděl jsem že napíšete, vaše vědomosti jsou úchvatné, děkuji. Myslel jsem si že to asi nebude stříbro, škrábat to nebudu. Ten Ruský je zajímavý, už mám vyhlédnutý další podobný. Jsem blázen do starších nožů, aspoň žena to tvrdí, že to nemám v hlavě v pořádku, za ty poslední nože jsem musel domů koupit novou pračku, začíná mě vydírat, sakra.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum