ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Mat Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 3/24/2004
pekne a zajimave noze,jen tak dal.jeste malou otazecku - 17029 tvrdost 48 neni to trochu malo?
Mat
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/3/2006
Dudu napsal:
Pěkné,
jak se ti pracuje s tím Corianem ??
Vypadá zajímavě.
Korian je fantastickej materiál, jen ta cena je zoufalost. Dá se opracovávat v podstatě stejně jako dřevo. Pozor na tvrdé pády nebo hody s nožem. Měl jsem jeden prodaný a človíček ho reklamoval s tím, že střenky nic nevydrží, nojó, frajer se zavírákem házel, co dodat.
Mat
Posláno:

Štamgast
Mical napsal:
pekne a zajimave noze,jen tak dal.jeste malou otazecku - 17029 tvrdost 48 neni to trochu malo?
Upřímně, možná ano, možná ne. Moje potřeby to uspokojuje a pak nikdy jsem se nehonil za super tvrdostí, ale spíš za zpracováním. Potažmo uniká mi trochu smysl v extrémní tvrdosti. Ale to je jen můj osobní názor, nic víc. Vše myšleno v dobrém.Happy
Mat
Posláno:

Štamgast
Oprava, né Korian ale Corian. Pro ty co neznají je to v podstatě rozemletý kámen a jako pojivo je akrylátová pryskyřice. Originál je USA, možná proto ta cena. Já měl odpadové kousky od kluků z minulého zaměstnání.
Posláno:
Štamgast
Připojený: 5/5/2005
Jednoduse: kamenny kompozit Happy.
Vali se toho spousta na u Honzy na jataganu Happy.
( www.jatagan.cz )
A neprijde mi zase tak drahy. Celkem srovnatelny se drevem.
Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/23/2005
´člověče máš geniální nápady Happy ty kudlíky jeden lepší než druhej ,zkus se o něco podělit a dát na papír Wink jen tak dál Happy
Mat
Posláno:

Štamgast
Chtorr napsal:
´člověče máš geniální nápady Happy ty kudlíky jeden lepší než druhej ,zkus se o něco podělit a dát na papír Wink jen tak dál Happy
Víš já bych možná i rád, ale já opravdu výkresy nemám. Víš jak ty nože vlastně dělám. Popíšu, ale nesmát se. Nejjednoduší je náčrt první rozstříhat a vyzkoušet jestli při zavírání a otevírání nože je všechno tak jak má být. Pokud ano, tak na kopírkua cca 6x ofotit. Vystřihnout čepel a nalepil na materiál, totéž s rukojetí, odulčikovat, dvěma šroby na proti sobě chytnout a svrtat všechny označené díry. A pak jen makat a makat. U táty mám dílnu o velikosti 2m čtverečních!!! Takže na celou výrobu mám přímočarku, flexu s regulací, malou stojanovku a akkušroubovák, toť vše. Ostří vybrušuji flexou v ruce. Docela závidím klukům co mají brusky na ostří, ale zas už jsem zviklí na svůj pracovní postup a možná bych to ani jinak neuměl. Hrome, trochu jsem odbočil od těch výkresů, no to bylo jen tak bokem. Mat
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/27/2005
Mat napsal:
...Potažmo uniká mi trochu smysl v extrémní tvrdosti... Happy
No, tvrdost cepele 56-58 HRC mi neprijde jako "extrémní tvrdost".
Smysl tvrdsi cepele je v tom, ze vetsinou dele drzi ostri.
(Taky vse mysleno v dobrem Happy Happy )
Pridam se k ostatnim chvalicim: uzasne napady a provedeni vypada take skvele, doufam, ze je brzo na nejake akci budu moci vzit do ruky Happy
Mat
Posláno:

Štamgast
Rumoko napsal:
Jednoduse: kamenny kompozit Happy.
Vali se toho spousta na u Honzy na jataganu Happy.
( www.jatagan.cz )
A neprijde mi zase tak drahy. Celkem srovnatelny se drevem.
Jó zaregistroval jsem to, já mám "zásoby" cca 5-6 let to ty ceny byly trochu jiné.
Mat
Posláno:

Štamgast
LittleNail napsal:
Mat napsal:
[quote=Mical]...Potažmo uniká mi trochu smysl v extrémní tvrdosti... Happy
No, tvrdost cepele 56-58 HRC mi neprijde jako "extrémní tvrdost".
Smysl tvrdsi cepele je v tom, ze vetsinou dele drzi ostri.
(Taky vse mysleno v dobrem Happy Happy )
Pridam se k ostatnim chvalicim: uzasne napady a provedeni vypada take skvele, doufam, ze je brzo na nejake akci budu moci vzit do ruky Happy
Dřív jsem neměl zkrátka přístup k něčemu lepšímu, tak jsem se spokojil s tím co bylo. No a pak už jsem si tak říkajíc zvikl. Jinak taky za rozumný považuji tak kolem těch 56HCR. Mat
Mat
Posláno:

Štamgast
doufam, ze je brzo na nejake akci budu moci vzit do ruky Happy[/quote]Mrzí mě, že jsem se nemohl účastnit ten minulý týden, bylo to moc na rychlo. Příliš pozdě jsem narazil na tyto stránky, Ale na příště......
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/20/2005
...Ostří vybrušuji flexou v ruce....
Tak toto sme mali možnosť vidieť na PPN u BlackaShocked
Shocked
Mat
Posláno:

Štamgast
St.Nicolaus napsal:
...Ostří vybrušuji flexou v ruce....
Tak toto sme mali možnosť vidieť na PPN u BlackaShocked
Shocked
Tak mě těší, že nejsem jediný zoufalec pod sluncem. Mám velký magnet který chytnu do svěráku a pak na něj položím čepel a hurá na to.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/20/2005
Mate, tak Black to mal upnuté "plonkovní" svorkou ku jedálenskému stolu, "děs", ale "kdo umí, ..."Wink
myslím na jeho vlákne sú fotky...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/26/2003
Já jen chtěl ukázat,že to jde i na koleně,protože vybavení,které běžně používám,je hodně jiné.To bylo myšleno jako návod pro lidi,co si ještě netroufli sáhnout na železo.Jako že to jde i s ničím.Ale na vyučování by musel nastoupit Kumoldzi,je v tom nepřekonatelný.Najdi si jeho vlákno,a všechnu tu parádu udělal pilníkem a smirkem...
Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste.
(Theodore Roosevelt)
Mat
Posláno:

Štamgast
Tak dneska dodávám poslední kousky. Finská dýka, ořech, 19ctka 62 HRC
Mat
Posláno:

Štamgast
Mat
Mat
Posláno:

Štamgast
Mat
Mat
Posláno:

Štamgast
A můj letitý kuchyňák.
Mat
Posláno:

Štamgast
Pokus o celokov, není špatný, ale není to můj šálek kávy. Střenky 4mm ANC, čepel 17029 48HRC
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum