ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Volný Pokec 2013/12 - 2016/12 Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 7/27/2001
Tak tyto úvahy o důvodu degradace ostří v horké vodě mě zajímají. Ale vzhledem k tomu, že nože na kvalitu žiletky nebrousím, budu muset počkat, než se k takovému naostření donutím. A pak bych to klidně porovnal, zda se po vymáchání v horké vodě i u nerezovky něco doopravdy stane nebo neeHappy
Nebo to už někdo udělal - tím myslím pořádně, ne s mikroskopem se zvětšením 40x, ale minimálně o řád větším?
EM
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/21/2008
...třeba má autor článku ostří tenčí než je na medicínských skalpelech a v myčce větší teplotu než je ve sterilizátorechOh No ...někdo mě zase chytí za držku že dnes jsou žiletkáče jednorázovky,ale mnoho let nebyly...možná mají větší vliv ty "kouzelný formule" kterejma se myčky krměj

...pěkná wihrpůlka

"Nu, tu máš, poutníče, milý ten svět, na nějžs se podívati žádostiv byl."
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/12/2009
Taktak... je to tými sračkami v tabletách. Tie narušujú aj samotný materiál, niektoré (lacnejšie) nereze hrdzavejú, ostria odchádzajú...
kontakt: mototechna zavináč mototechna.net
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen , Moderátor
Připojený: 6/19/2007
Jo, mě by takový průzkum teda zajímal moc. Nechce někdo z místních hračičků Slonovi nabrousit nějaké čepele na testy? (Já osobně si s tím zas až tak nehraju jako jiní.) Čepele klidně dodám.
Nejlepší nůž na světě je ten, který si pro sebe vyrobíš vlastnoručně.
Pište mi prosím pouze na mail.
Posláno:
Štamgast
Připojený: 10/17/2007
On by pro začátek stačil balíček obyčejných žiletek stejné šarže - dvě nechat na srovnání, jednu hodit na pár minut do teplé vody, jednu cca hodinu povařit v čisté vodě, jednu nechat na jeden cyklus v myčce, další na pár cyklů .... to byl námět na diplomku Happy
Pokud mi chcete cokoli napsat, pište mi prosím maily, na PM nemusím hned (nebo vůbec) reagovat. Díky.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/22/2009
A Slon na nejake takove fakulte i uci, ne? Trebas by to vazne nejakej student vzal jako diplomku. Kolikrat studenti pracne vynalejzaj temata, aby nepsali o necem o cem uz psalo sto lidi a neni nad cim badat a zaroven aby to nebyla uplna picovina, jako ta vedecka prace o tom jakej tlak umi tucnak vyvinout konecnikem, kdyz dokaze nasrat tri metry od hnizda.
Posláno:
Štamgast
Připojený: 7/10/2012
Klidně se broušení ujmu, ale má to smysl? Jednodužší mi přijde varianta se zakoupením sady žiletek kontrola pod mikroskopem po zakoupení a potom po testech. Při zvětšení jaké Slon psal stejně není potřeba nic delšího. Mimochodem břity ve dvou a více břitových hlavicích jsou z nějakého nerezu? Doma mi teda Wilkinsny nereznou ale jestli si to dobře vybavuju tak obyč žiletky rez čas od času postihla. Šlo by pro začátek použít obyčejný žiletky a vykuchaný břity z hlavice.
Pište mi prosím raději email než PM. Pro ty co jim nestačí kouzelné slovíčko, na PM nereaguju.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/27/2001
Tak žiletky mě nenapadly, to zkusit můžu
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 2/22/2014
pro milovníky klasiky

Jordi Savall

https://www.youtube.com/watch?v=FRcGJnd0zI0
Nejnápadnější známkou vaší civilizace je vaše neodpovědnost
Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/23/2007
chemicka reakce samozrejme nejlip bezi na vo nejvetsi plose, pro danou hmotnost - viz praskove kovy. ostri diky tomu jak je exponovane bude chemickou korozi trpet nejvice. a samozrejme, ty stejne reakce vezi nejlip pri vyssi teplote. v tabeltach do mycky je sul a dalsi veci.

ten nerez ktery by ve studene vode vydrzel, v morske a horke zkoroduje.

staci takhle?
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/19/2010
"Pane, sme na mieste činu."
"Aká je situácia?"
"Žena zavraždila svojho muža. Celkovo 35 bodných, 2 strelné rany a nakoniec po odťatí hlavy zapálila jeho telo."
"Preboha! A aký bol dôvod pre tento zločin?"
"Stúpil na podlahu, ktorú práve umývala."
"Podarilo sa vám ju zadržať?"
"Nie, pane!"
"A prečo?"
"Čakáme, až vyschne podlaha, pane!"
Kúpim Stay Glow strienky 91mm Victorinox.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/16/2009
Tohle mi připomíná moje mládí, když člověk napichoval nástrahu na háček, prut měl položenej vedle sebe na zemi a někdo z kámošů se zrovna rozhod, že musí nutně pro něco doběhnout a botou přitom zachytil za vlasec... Laugh
...ale je pravda, že až takhle špatně to nikdy nedopadlo. Wink

Hookyboy vložil tyto přílohy:
11705261_853888034660401_1074912983180396116_n.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 9/5/2011
slon napsal:

bacha, chtělo by to asi co nejobyčejnější žiletky - někteří výrobci je totiž na závěr povlakují např DLCčkem (pokud si dobře pamatuju, Gillette Mach III, takže tyhle hlavice nekuchat! :D )
Chcete mít nůž neustále ostrý? Krájejte si s ním denně habanero!
Po kapsách: LeekMax, Pološotek, RS Fixed Metamorph, WE608
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/20/2009
...ahoj...jsem teď drobet mimo mísu,tak jsem z prosté mužské ješitnosti procházel svý rajče...sám sobě jsem si plácal na rameno,jak jsem dobrej,ale...našel jsem tam jednu zakázku,která byla pro mě výzvou...dneska je ten plot ,vrata a vrátka v Německu,kdesi v Sasku,tam je tenhle styl "háčkování" jiný,než u nás doma...celkově bylo asi (odhadem),vyrobeno 1200 háčků.které se musely ručně navlékat a ručně zavírat...no,já jen abych přechodil tu "okurku"... http://kono68.rajce.idnes.cz/Hackovany_plot_a_vrata/ ....
...kovařina je krásná proto,že z ničeho vznikne něco...
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 5/7/2010
Nó to jsi se dostal pěkně za "vokurku" Ok Grin
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/16/2013
Byť je to dojemné,a holka si určitě vytrpěla své,tak tato formulace mě docela dostala...

Následující den se bez vody a jídla vydala podél řeky, až narazila na pěšinu vedoucí k dálnici. Tam jí v pondělí odpoledne zastavil jeden z řidičů a odvezl ji k nejbližšímu obchodu, odkud zavolal policii a sanitku.

Co na to buškraft? mrGreen

Zde celý článek http://www.novinky.cz/koktejl/374999-divka-prezila-pad-letadla-za-dva-dny-dosla-k-dalnici.html
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/22/2007
Hookyboy napsal:
Tohle mi připomíná moje mládí, když člověk napichoval nástrahu na háček, prut měl položenej vedle sebe na zemi a někdo z kámošů se zrovna rozhod, že musí nutně pro něco doběhnout a botou přitom zachytil za vlasec... Laugh
...ale je pravda, že až takhle špatně to nikdy nedopadlo. Wink

Wink ono to vie dopadnut aj horsie a bolestnejsie ale nenapadlo ma to v tej chvili fotit
"There are three kinds of lies: lies, damned lies, and statistics."
Posláno:
Štamgast
Připojený: 10/17/2007
McBarbar napsal:
slon napsal:

bacha, chtělo by to asi co nejobyčejnější žiletky - někteří výrobci je totiž na závěr povlakují např DLCčkem (pokud si dobře pamatuju, Gillette Mach III, takže tyhle hlavice nekuchat! :D )

Ani by to nemusely být žiletky, možná by stačily obyčejné odlamovací čepelky do výsuvných řezáků za pár korun - ty by měly být také broušeny všechny stejně (strojově). otázkou je, co je na nich za ocel a jak je daleko zakaleno ostří.
Pokud mi chcete cokoli napsat, pište mi prosím maily, na PM nemusím hned (nebo vůbec) reagovat. Díky.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/22/2009
McBarbar napsal:
slon napsal:

Ja bych na to vzal obycejne Astry. To je takovej smejd, ze po prvnim oholeni jsou na odpis, tam by ty rozdily mohly byt dobre videt. S jednim Wilkinsonem se oholim klidne petkrat...
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 2/22/2014
harmonium

https://www.youtube.com/watch?v=X0UFz6lwWYU
Nejnápadnější známkou vaší civilizace je vaše neodpovědnost
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum